Racunanje kvadratne jednadzbe

poruka: 52
|
čitano: 13.715
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Racunanje kvadratne jednadzbe

Evo napravio sam mali programcic u C++ koji racuna kvadratnu jednadzbu cisto iz dosade ...

 

LINK

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2010 1:15 (NiGHT_RiDER92).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe

.exe ti ima 1 MB, za toliki posao to nikako ne moze biti "mali programcic" Smijeh

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe

Da ali radi i točno izračunava, dobro dođe nekom kao pomoc kod racunanja za skolu :D

15 godina
protjeran
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe
rustweaver kaže...

.exe ti ima 1 MB, za toliki posao to nikako ne moze biti "mali programcic" Smijeh

Program ima 1MB zato što u sebi sadrži sav framework, dll-ove i sve ostalo što je potrebno da se pokrene na bilo kojem računalu bez da moraš na njega prije toga instalirati ikakav .NET ili sl.

15 godina
offline
Racunanje kvadratne jednadzbe

Odličan program, još da si ga se dosjetio jedno 2 godine prije kad sam to učio u školi di bi mi bio krajBelji se Ali neka, sad ju barem znam napamet i u 3 ujutro da me pitašCool

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe
Tracer kaže...

Program ima 1MB zato što u sebi sadrži sav framework, dll-ove i sve ostalo što je potrebno da se pokrene na bilo kojem računalu bez da moraš na njega prije toga instalirati ikakav .NET ili sl.

Ma kuzim ja zasto je takav, ali sam samo nabacio opasku da to ne moze biti "malo".

U mojoj glavi definicija malog programcica ne prelazi 100 KB, jbg kad sam takav... :D

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
protjeran
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe
rustweaver kaže...
Tracer kaže...

Program ima 1MB zato što u sebi sadrži sav framework, dll-ove i sve ostalo što je potrebno da se pokrene na bilo kojem računalu bez da moraš na njega prije toga instalirati ikakav .NET ili sl.

Ma kuzim ja zasto je takav, ali sam samo nabacio opasku da to ne moze biti "malo".

U mojoj glavi definicija malog programcica ne prelazi 100 KB, jbg kad sam takav... :D

Pa bio bi on i manji od 100 KB kad bi se isključio runtime iz programa.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe

Pa vjerojatno bi...

Uz optimizacije na compileru mozda ni 30 KB ne bi imao :)

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe

 

Što se tiče veličine koda, to je u ovom malom

algoritmu skoro beznačajno.

 

Jer se u stvari radi o max 30-50 linija, ova veličina

fajla nije prostekla iz veličine koda.

 

Ja radim na jednom programu zadnje dvije godine,

i napisao sam preko 100 000 linija koda, a veličina

sve ukupno je oko 2MB.

 

;-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2010 14:25 (dannyboy).
15 godina
offline
pomoć oko .NET aplikacije
Tracer kaže...
rustweaver kaže...
Tracer kaže...

Program ima 1MB zato što u sebi sadrži sav framework, dll-ove i sve ostalo što je potrebno da se pokrene na bilo kojem računalu bez da moraš na njega prije toga instalirati ikakav .NET ili sl.

Ma kuzim ja zasto je takav, ali sam samo nabacio opasku da to ne moze biti "malo".

U mojoj glavi definicija malog programcica ne prelazi 100 KB, jbg kad sam takav... :D

Pa bio bi on i manji od 100 KB kad bi se isključio runtime iz programa.

e kad već to spominjete, nešto me zanima... Osmijeh

 

imam par aplikacija koje sam napravio u microsoftovom visual basicu, i normalno za njihovo pokretanje na pc-u mora bit instaliran .net framework. a vidim vi tu pišete kako ova  aplikacija u sebi sadrži framework, dll-ove itd da se može pokrenut i bet instaliranog .net-a i slično

 

može li se to kako napraviti i sa mojim aplikacijama? Neodlucan

Atomska bubamara
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2010 15:38 (jurluk).
14 godina
neaktivan
offline
RE: pomoć oko .NET aplikacije

Jok, ne ne mozes strpati cijeli .net u .exe da radi i tamo gdje nije instaliran .net framework. A i kad bi mogao, .exe bi ti porastao za par stotina MB.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
protjeran
offline
RE: pomoć oko .NET aplikacije
jurluk kaže...
Tracer kaže...
rustweaver kaže...
Tracer kaže...

Program ima 1MB zato što u sebi sadrži sav framework, dll-ove i sve ostalo što je potrebno da se pokrene na bilo kojem računalu bez da moraš na njega prije toga instalirati ikakav .NET ili sl.

Ma kuzim ja zasto je takav, ali sam samo nabacio opasku da to ne moze biti "malo".

U mojoj glavi definicija malog programcica ne prelazi 100 KB, jbg kad sam takav... :D

Pa bio bi on i manji od 100 KB kad bi se isključio runtime iz programa.

e kad već to spominjete, nešto me zanima... Osmijeh

 

imam par aplikacija koje sam napravio u microsoftovom visual basicu, i normalno za njihovo pokretanje na pc-u mora bit instaliran .net framework. a vidim vi tu pišete kako ova  aplikacija u sebi sadrži framework, dll-ove itd da se može pokrenut i bet instaliranog .net-a i slično

 

može li se to kako napraviti i sa mojim aplikacijama? Neodlucan

Nažalost to je (koliko sam ja bar shvatio) stvar IDE-a. Npr. u C++ Builderu se isključi korištenje runtime paketa i runtime linkinga i onda pri compiliranju se u EXE stvai sve ono što bi mu izvana trebalo za neovisan rad. Zato mu je veličina možda malo veća no zato radi svugdje.

15 godina
offline
RE: pomoć oko .NET aplikacije
ok. hvala na brzom odgovoru
Atomska bubamara
15 godina
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe
NiGHT_RiDER92 kaže...

Evo napravio sam mali programcic u C++ koji racuna kvadratnu jednadzbu cisto iz dosade ...

 

LINK

Čisto iz znatiželje... zašto ne računaš i komplexna rješenja?

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe

mozda i napravim da racuna komplexna rjesenja....

15 godina
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe
NiGHT_RiDER92 kaže...

mozda i napravim da racuna komplexna rjesenja....

Čisto ideja, nije teško realizirat ;-)

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe

ma znam da nije nego na pocetku to nisam slozio a kasnije mi je palo na pamet da slozim i za komplexna rjesenja ali je problem bio u tome da sam spremio jos jednu fajlu tj source kod pod istim imenom i onda mi je overwriteao ovaj stari (od ovog programa za izracun) a nije mi se dalo ponovno sve pisat :D

15 godina
protjeran
offline
Racunanje kvadratne jednadzbe

Lako je ovo. Nego, ja čekam kad ćeš napisati program koji će ispisati rješenja sustava dvije jednažbe s dvije nepoznanice.. Smijeh.

 

2x - y = 8

x + y = 4

------------

x = 4

y = 0

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe

haha Tracer ima vremena, neznam ja C++ jos tak dobro, svaki dan polako proucavam tutoriale i to radim (osnove znam ali sad naprednije radim)

15 godina
protjeran
offline
Racunanje kvadratne jednadzbe

Sve što ti treba je cin i cout.. i malo znanja matematike ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe

a dobro, matematika mi nije baš jača strana inače :D

15 godina
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe
Tracer kaže...

Lako je ovo. Nego, ja čekam kad ćeš napisati program koji će ispisati rješenja sustava dvije jednažbe s dvije nepoznanice.. Smijeh.

Tu ima više provjera nego računanja :D Treba bit oprezan, da ne bi neki koeficijent bio nula pa se išlo s njim dijelit, a i ako su jednadžbe zavisne je "opasna" situacija :D

samo primjer sustava u kojem su jednadžbe zavisne:

x+y=2

2x+2y=4

 

rješenje je svaki par (x,y) takav da je x realan broja, a y=2-x.

 

Igraj se malo, uz dozu opreza za dijeljenje s nulom, a na kraju ubaci ovaj slučaj sa zavisnim jednadžbama kad ovo "normalno" proradi

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
odjavljen
offline
Racunanje kvadratne jednadzbe

Na linku nigdje nevidim DOWNLOAD gumb.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe
Weky kaže...

Na linku nigdje nevidim DOWNLOAD gumb.

skroz dolje, ispod file url, ima link save file to pc.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
15 godina
protjeran
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe
Luuka kaže...
Tracer kaže...

Lako je ovo. Nego, ja čekam kad ćeš napisati program koji će ispisati rješenja sustava dvije jednažbe s dvije nepoznanice.. Smijeh.

Tu ima više provjera nego računanja :D Treba bit oprezan, da ne bi neki koeficijent bio nula pa se išlo s njim dijelit, a i ako su jednadžbe zavisne je "opasna" situacija :D

samo primjer sustava u kojem su jednadžbe zavisne:

x+y=2

2x+2y=4

 

rješenje je svaki par (x,y) takav da je x realan broja, a y=2-x.

 

Igraj se malo, uz dozu opreza za dijeljenje s nulom, a na kraju ubaci ovaj slučaj sa zavisnim jednadžbama kad ovo "normalno" proradi

Ma već sam ja to rješio odavno ;) To je čista razonoda. Rješi se sustav s općim koeficijentima, a zatim nakon provjere nazivnika općih rješenja se provjere koeficijenti pravaca (jednadžbi) da se vidi da li su paralelni tj. da li sustav ima konačno rješenja.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe

Bez brige nitko ne kaže da ja to neću probati riješiti, potrudit ću se da uspije proradit kak spada

16 godina
neaktivan
offline
Racunanje kvadratne jednadzbe

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 13:53 (Floki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Racunanje kvadratne jednadzbe

delete...

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 14:02 (Tracer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe

a

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 13:54 (Floki).
15 godina
offline
RE: Racunanje kvadratne jednadzbe
Tracer kaže...

Ma već sam ja to rješio odavno ;) To je čista razonoda. Rješi se sustav s općim koeficijentima, a zatim nakon provjere nazivnika općih rješenja se provjere koeficijenti pravaca (jednadžbi) da se vidi da li su paralelni tj. da li sustav ima konačno rješenja.

Sustav 2 jedn s dvije nepoznanice je pretrivijalan da ne bi bila razonoda ;-)

Btw ja bi tu prvo provjerio dal je rješenje jedinstveno, pa tek onda rješavo sustav.

Također, provjeriti dal sustav uopće ima rješenja. sustav

x+y=1

x+y=5

očito nema nijedno ;-)

 

Ali polako, prvo nek proradi onaj najjednostavniji slučaj

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice