3870 crossfire

poruka: 8
|
čitano: 2.970
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
3870 crossfire

poz, evo nabavio sam si crossfire sa dvije Sapphire 3870 512 mb ddr4.

 

imao sam xp pa nije bas radilo kak spada, pa sam si digao win 7 64 bit, i sad je dosta bolje ali imam par pitanja. komp je iz siga i imam catalyst 11.3 verziju

 

jel 16000 score u 3d 06 dobar s tim da rade na stock frekvencijama?

 

u crysis warhead mi sve zivo steka neznam sto, ide isto (mislim mrljavo) bez obzira na kojoj rezi igrao i koje detalje, steka stalno.

 

isto tako i nfs pro street.

 

jel to do igara ili nest drugo?

 

jel imate kaki savjet, jel treba kaki crossfire fix itd...

 

hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 16:55 (Deathreper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
3870 crossfire

na PCE se obicno javljaju forumasi s linkovima na drivere sa sufixom "a", tipa 11.1a koji sadrzi fixeve za crossfire i dual gpu rjesenja. potrazi malo pa javi rezultate.

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: 3870 crossfire
Deathreper kaže...

poz, evo nabavio sam si crossfire sa dvije Sapphire 3870 512 mb ddr4.

 

imao sam xp pa nije bas radilo kak spada, pa sam si digao win 7 64 bit, i sad je dosta bolje ali imam par pitanja. komp je iz siga i imam catalyst 11.3 verziju

 

jel 16000 score u 3d 06 dobar s tim da rade na stock frekvencijama?

 

u crysis warhead mi sve zivo steka neznam sto, ide isto (mislim mrljavo) bez obzira na kojoj rezi igrao i koje detalje, steka stalno.

 

isto tako i nfs pro street.

 

jel to do igara ili nest drugo?

 

jel imate kaki savjet, jel treba kaki crossfire fix itd...

 

hvala

 

Obzirom da nemaš Quad, to je dobar rezultat za 3870 CF setup, u rezonima 3870x2 kartice.

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Re: 3870 crossfire

jel tako u svim igrama ili samo u par njih?

kako izgleda to stekanje? jel bas blokaje ili se pojavljuju neke crte na monitoru malo to pojasni.

jesi instalira crossfire app profile?

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-32.aspx

 

crysis warhead bi ti treba radit ok na low/med bez stekanja cak i sa dual core procesorom.mozda je i do crossfire bridga skini ga pa ga opet stavi mozda ti krivo stoji.

 

 

13 godina
offline
Re: 3870 crossfire
CrNa StreLa kaže...

jel tako u svim igrama ili samo u par njih?

kako izgleda to stekanje? jel bas blokaje ili se pojavljuju neke crte na monitoru malo to pojasni.

jesi instalira crossfire app profile?

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-32.aspx

 

crysis warhead bi ti treba radit ok na low/med bez stekanja cak i sa dual core procesorom.mozda je i do crossfire bridga skini ga pa ga opet stavi mozda ti krivo stoji.

 

 

evo rijesio, digao win xp 64 bit i stavio neke starije drajvere, sad ide crysis ok na high detaljima.

 

to kad je stekalo nije imalo nikake crte i mrlje po ekranu nego je samo igrica isla na otprilike 20 fps-a bez obzira na detalje i rezoluciju. i to samo te dvije igre, ostale idu super

 

al eto sad radi ok, izgleda da je do drajvera bilo, a poboljsao mi se i 3d 06 score koji je sad 16930.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 3870 crossfire

3D Mark 2006 je užasno ovisan o taktu procesora, uzmi bar vantage za provjeru razlike.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1663451
13 godina
offline
Re: 3870 crossfire

znam da je znaci da  bi dobio puno vise da imam quad.

 

a Vantage nemogu sad jer kao sto sam napisao digao sam xp 64 bit

15 godina
offline
3870 crossfire

Stvar je ploče, ti imaš ploču s P35 čipsetom, on ima samo 16 pci-e parica na northbridgeu i 4 na southbridgeu.

Ovih prvih 16 (pci-e 1.1) je dodijeljeno prvoj kartici dok ostalih 4 drugo. Znači da druga kartica ima 4 puta užu propusnost i uz to, spojena je preko southbridgea koji ima štrašnu latenciju.

Nađi negdje polovnu x38 / x48 ploču i uživaj u crossfireu kako spada

Do the inposible, see the invisible ROW ROW FIGHT THE POWER
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice