Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

poruka: 19
|
čitano: 3.201
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Planiram uzeti novi cooler pošto sam već 2 puta dobio CM Nepton 240m sa defektnom pumpom i zapeo mi Corsair h110i gt za oko.

 

Izgleda odlično, performanse su super, cijena ok. SAMO ŠTO ljudi javljaju da imaju problema sa curenjem tekučine!
Corsair navodi da se to može dogoditi ako se jedinica nađe u okolini koja je ispod -10°C. Naravno to nebi trebao biti problem, no postoji mogučnost!

Imate li kakvo mišljenja o tome?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 11:17 (kole2689).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Ja sebi sastavljam novu konfu i mislio sam staviti h105. Cuo sam sve najbolje o njemu no nisam siguran da ga vise ima kupiti u adm-u. Sto se tice ovog gt-a mislim da s njim nemozes pogrijesiti. Ako samo mozes napisati gdje si vidio cijenu za njega. I meni je interesantan ali nemogu nigdje na netu pronaci shop koji ga ima.

13 godina
neaktivan
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Gledam sam na Computer Universe. Sad će izlaziti i Kelvin s36 od Fractal Desing koji mi je isto zapeo za oko, pa treba donijeti pametnu odluku...

Corsair za sad je imao problema sa curenjem tekučine, Kelvin još nije izašao pa treba čekati rezultate...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Ja ti imam H100i, s njim hladim FX8350 OC na 4.5Ghz, nakon par sati igranja temperatura procesora bude do 40°C.

 

Prezadovoljan hlađenjem, nikakvih problema dosad s njim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine
Dardevil kaže...

Ja ti imam H100i, s njim hladim FX8350 OC na 4.5Ghz, nakon par sati igranja temperatura procesora bude do 40°C.

 

Prezadovoljan hlađenjem, nikakvih problema dosad s njim.

 Nije loš da, ali konkretno me zanimaju ova dva coolera :)

9 godina
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Čim su prezentirali H110i gt ja sam ostao paf, gledao sam i neke testove i stvarno s pokazao kao vrh closed loop coolera. 

Jednog dana kad budem slagao konfu dwfinitivno ga uzimam. 

Btw kakvo kučište imaš, zanima me jer nema baš mnogo kučišta koja podržavaju 280mm radijatore.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine
froxie24 kaže...

Čim su prezentirali H110i gt ja sam ostao paf, gledao sam i neke testove i stvarno s pokazao kao vrh closed loop coolera. 

Jednog dana kad budem slagao konfu dwfinitivno ga uzimam. 

Btw kakvo kučište imaš, zanima me jer nema baš mnogo kučišta koja podržavaju 280mm radijatore.

 Cooler je strava što se tice hlađenja, odličan! Samo kažem, mene brine to što imaju problem sa curenjem...tek je izašao pa nema jos toliko povratih informacija dali se to riješilo.

 

Inaće H440 mi je kučište, izvrsno i super sam zadovoljan. ugrađeni 3x 120 prednji i 1x 140 zadnji. A što se tiće mogučnosti samo nebo je granica...Ima podršku za do 3x120 znaci 360 na vrhu i na prednjoj strani

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 19:37 (kole2689).
9 godina
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Ma sigurno još rješavaju problem, bilo bi šteta da ne riješe.

Vjerojatno je bio problem zbog toga što su shippali kad je oni bila najjača zima a temperature naravno su bile niske i tekučina u cooleru se zamrzla i pošto vjerojatno sadrži i vodu a znamo da se voda širi kad prelazi u kruto stanje i onda mora pucati blok.

Tko zna kad ću nabaviti vodeno hlađenje, nemam ni pravu konfu. Trebam prvo krenuti ispočetka. 

Što se tiće kučišta razmišljao sam o H440 ali neznam nekako mi ne djeluje baš prozračno isto kao Fractal Define R5 koji.mi djeluje baš lijepo jednostavno kučište koje ne odaje da bi se unutra mogla nalaziti zvijer. Ali kad smo kod šminke i prozračnosti NO.1 je Corsair 760T bijeli kojeg nema više u ponudi kod nas pa razmišljam o 780T isto bijeli koji je također na izmaku.

Nadam se da će Corsair ove godine donijeti nešto novo, možda spoj između ova dva i to prozor od 760T i gornji dio od 780T sa filtriranom mrežicom te otvoreni tip nosača za coolere i ventilatore bez rupica i što ja znam čega. 

A proc se dvoumim između jeftinijeg i5 4690k i jačeg i7 4790k.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 11:01 (froxie24).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

ja sebi uzimam kuciste corsair air 540 cube i intel k5820. I jos cekam ovaj cooler. Valjda im nece trebati puno da ga opet vrate na trziste. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Hmm da vidim air450 podržava 280mm radijatore i ovako mi se sviđa, no ne sviđa mi se jedino što na gornjoj mrežici nema filtera za prašinu. Ja kad bi ugrađivao h110i gt ili bilo koji drugi watercooler instalirao bi ga kao intake da kroz saće prolazi što hladniji zrak. Inace nije los kao ni ispuh ali zbog boljeg overclockinga priklanjam se intake instalaciji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Ako tko šta čuje novoga vezano za navedeni problem sa ovim coolerom neka javi :D uzimam ga čim kažu da je sve ok :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine
froxie24 kaže...

Hmm da vidim air450 podržava 280mm radijatore i ovako mi se sviđa, no ne sviđa mi se jedino što na gornjoj mrežici nema filtera za prašinu. Ja kad bi ugrađivao h110i gt ili bilo koji drugi watercooler instalirao bi ga kao intake da kroz saće prolazi što hladniji zrak. Inace nije los kao ni ispuh ali zbog boljeg overclockinga priklanjam se intake instalaciji.

 Ne dobro...

9 godina
offline
Re: Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine
kole2689 kaže...

Ako tko šta čuje novoga vezano za navedeni problem sa ovim coolerom neka javi :D uzimam ga čim kažu da je sve ok :D

 Poslao sam Corsair-u upit kada bi ponovno mogli pustiti u prodaju novog h110i gt i odgovorili su da trenutno neznaju okvirno vrijeme tako da bi se po mom mišljenju mogli načekati.

Kao što je rekao froxie24 najvjerojatnije je dolazilo do smrzavanja tekućine prilikom transporta, pa ako ti temp u sobi nije oko -10 mislim da nebi trebao imati problema.

 

Corsair je još objavio da ukoliko vrečica u kojoj se cooler nalazi unutar kartonskog pakovanja nema kapljica od vlage, cooler mora raditi bez problema što se tiče curenja.

 

Tako da ako nemožeš čekati raspitaj se kod prodavača kada su ih dobili (po vrlo hladnom vremenu?!!) jer neki su još u prodaji unatoč ovoj obavijesti i napiši ako svoja iskustva ako ga kupiš 

 

Ja ću pričekati još koji tjedan

 

 

9 godina
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Izgleda da bi mogao biti na trzistu sredinom 4. mjeseca 😃

Bar su tako napisali ovdje:

 

http://www.overclock.net/t/1534461/tpu-corsair-debuts-hydro-series-h110i-gt-liquid-cpu-cooler-and-hg10-n780-bracket/330

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Ma o kojem smrzavanju se ovdje priča,pa di se proizvode Corsairova hladila??Vrlo je mala vjerovatnost da se zapakirana roba koja se nikad ne skladišti vanka smrzne voda u bloku!!Ako postoji curenje vjerovatno problem leži u nećem drugome!!

 

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine
volegradele kaže...

Ma o kojem smrzavanju se ovdje priča,pa di se proizvode Corsairova hladila??Vrlo je mala vjerovatnost da se zapakirana roba koja se nikad ne skladišti vanka smrzne voda u bloku!!Ako postoji curenje vjerovatno problem leži u nećem drugome!!

 

 Kakve veze ima gdje se proizvodi i gdje se skladišti? Vjerujem da nigdje gdje su temp. ispod 0, ali je stvar da tijekom slanja može se naći u takvim uvjetima.

12 godina
offline
Re: Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine
kole2689 kaže...
volegradele kaže...

Ma o kojem smrzavanju se ovdje priča,pa di se proizvode Corsairova hladila??Vrlo je mala vjerovatnost da se zapakirana roba koja se nikad ne skladišti vanka smrzne voda u bloku!!Ako postoji curenje vjerovatno problem leži u nećem drugome!!

 

 Kakve veze ima gdje se proizvodi i gdje se skladišti? Vjerujem da nigdje gdje su temp. ispod 0, ali je stvar da tijekom slanja može se naći u takvim uvjetima.

 vjerovatno da,ali to je vrlo rijetko da bi tvornica povukla proizvod radi toga,za smrzavanje tekučine u hladnjaku treba dosta dugo vremena,tako da problem vjerovatno leži negdje drugdje!!

AUDIOFIL
13 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine
volegradele kaže...
kole2689 kaže...
volegradele kaže...

Ma o kojem smrzavanju se ovdje priča,pa di se proizvode Corsairova hladila??Vrlo je mala vjerovatnost da se zapakirana roba koja se nikad ne skladišti vanka smrzne voda u bloku!!Ako postoji curenje vjerovatno problem leži u nećem drugome!!

 

 Kakve veze ima gdje se proizvodi i gdje se skladišti? Vjerujem da nigdje gdje su temp. ispod 0, ali je stvar da tijekom slanja može se naći u takvim uvjetima.

 vjerovatno da,ali to je vrlo rijetko da bi tvornica povukla proizvod radi toga,za smrzavanje tekučine u hladnjaku treba dosta dugo vremena,tako da problem vjerovatno leži negdje drugdje!!

 Istina je da rijetko tko bi povukao proizvod radi toga na svoju štetu. Večina bi rekla to nije naš problem što kurirske službe voze na tim temp. tako da je to samo za pohvalit od njih što su povukli i rješavaju problem koji bi se realno dogodio po meni na svakom cooleru da je na toj temp.

9 godina
neaktivan
offline
Corsair h110i gt problemi sa curenjem tekučine

Pozdrav zanima me dali je bolji corsair h100i GTX ili h110i GT osim sto je h100i GTX malo tisi negdi oko 37 dbA, dal negdi ima kakvih sluzbenih testova jer sam i ja razmisljao o prelasku na vodeno posto sam imao vec h80 pa nisam bio zadovoljan kasnije sam presao na phanteks 14 ali malo se bojim tezine tj opterecenja na maticnoj makar on meni drzi fx 8350 na 4.614 na 20C i u full loadu negdi dode do 40-43 , samo velim malo me brine opterecenje na maticnoj ,lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice