HP printer-Problem

poruka: 4
|
čitano: 9.099
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HP printer-Problem

Zdravo raja !

Imam printer HP LaserJet 1100 koji je uredno radio dok je bio priključen preko LPT porta na računar. Sad mi računar nije u funkciji pa koristim laptop. Al' pošto laptot nema LPT port morao sam kupiti USB nastavak, koji otprilike izgleda kao na slici : http://www.chinawholesalegift.com/pic2/Pic/2008-5/21/USB-to-Parallel-IEEE-1284-Printer-Adapter-Cable-15344792617.jpg ... Drajvere uredno instalira, ali kad trebam da isprintam neki tekst, jednostavno neće. Počne treptati zeleno svjetlo, ali neće da printa.

 

Da li je do drajvera, da možda ne trebam neke druge, novije instalirati, ili što ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HP printer-Problem
eldoX kaže...

Zdravo raja !

Imam printer HP LaserJet 1100 koji je uredno radio dok je bio priključen preko LPT porta na računar. Sad mi računar nije u funkciji pa koristim laptop. Al' pošto laptot nema LPT port morao sam kupiti USB nastavak, koji otprilike izgleda kao na slici : http://www.chinawholesalegift.com/pic2/Pic/2008-5/21/USB-to-Parallel-IEEE-1284-Printer-Adapter-Cable-15344792617.jpg ... Drajvere uredno instalira, ali kad trebam da isprintam neki tekst, jednostavno neće. Počne treptati zeleno svjetlo, ali neće da printa.

 

Da li je do drajvera, da možda ne trebam neke druge, novije instalirati, ili što ??

Svijetli li crveno svjetlo na HP-u printeru? Pogleaj ima li pod Printers and Faxes tvog printera i ako ga ima, pogledaj i radi žutog uskličnika. Ako je tamo, to znači Greška u uređaju. Ima li tinte? Je li bio duže neaktivan? Ako da, kotačići za uvlačenje papira su se zamazali i treba ih očistiti.

Linus T. is only man who will marry a stripper or whore.
10 godina
neaktivan
offline
HP printer-Problem

Crveno svjetlo svijetli samo ako nema papira na printeru. Instaliran mi je, nema žutog uskličnika, ničega. Ne vjerujem ni da je do tinte. Ima na printeru jedno dugme i ako pritisneš to dugme isprinta ti jedan list sa svim njegovim karakteristikama, to radi i zato znam da nije do tinte.

Kao da ne dolazi skroz informacija od laptopa do printera otkad sam taj nastavak kupio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 22:28 (eldoX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HP printer-Problem
eldoX kaže...

Crveno svjetlo svijetli samo ako nema papira na printeru. Instaliran mi je, nema žutog uskličnika, ničega. Ne vjerujem ni da je do tinte. Ima na printeru jedno dugme i ako pritisneš to dugme isprinta ti jedan list sa svim njegovim karakteristikama, to radi i zato znam da nije do tinte.

Kao da ne dolazi skroz informacija od laptopa do printera otkad sam taj nastavak kupio.

 Pa ne znam onda kaj bi moglo biti. Do onih kotačića za uvlačenje papira nije (tako je bilo na mom Lexmarku x204n dok je bio neaktivan(ištekan iz struje i kompa dugo.)) jer isprinta papir sa karakteristikama. Probaj updateovati driver od LaserJeta (do njih apsolutno nije). Nije ni do onog nastavka koji si kupio. A šta ti se desilo sa kompom? Pošto ne mogu pomoći prek BOL Foruma tvojem LaserJetu, onda bi ti mogla napisati što ti se desilo sa kompom. Čitam po Googleu...

Linus T. is only man who will marry a stripper or whore.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice