Imam li temelj za tražiti novi laptop?

poruka: 114
|
čitano: 19.868
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Pozdrav! Kupio sam laptop prošle godine u 10.mjesecu, od prvog dana problemi.. gotovo je stalno na servisu uz garanciju, riješe problem i vrate mi u roku 2-3 tjedna, međutim kako mi riješe jedan problem tako se stvori drugi..poštarinu platim svaki puta 60-ak kn, prošli puta kad sam slao sam rekao, ako mi opet vrate uređaj i ponovno se javi neki problem da ću im vratiti i tražiti novi uređaj ili novce. Naravno, vratili su mi uređaj, sve riješili, ali javi se novi problem na laptopu i pošaljem im ponovo uređaj na reklamaciju i mail u kojem sve objašnjavam i rekao sam da mi ne vraćaju taj uređaj nego želim novi ili novce, jer to je već 10 mjeseci , samo si šaljemo taj laptop, sva ta poštarina, plaćeno gotovinom laptop i opet kao da ga nisam ni imao ovih mjeseci. može li mi netko reći imam li pravo na temelju ovoga tražiti novi uređaj ili novce, odnosno ako mi ponovo pošalju isti uređaj da ga ne primim nego odmah vratim dostavljaču iz Overseas? hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Mali savjet: Nema ništa kad lijepo pričaš i pitaš MOGU LI dobiti novi laptop, nego lijepo ako imaš opet problema zazovi ih, traži šefa i nikoga drugoga, ako nije tu pitaj ga kad će biti, uglavnom reci u čemu je stvar i reci želim novi laptop i gotova stvar. Čim ti pitaš mogu li ovo,mogu li ono nema od toga ništa.

www.mmo-balkan.com/forum
12 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Ja pitam vas mogu li dobiti novi uređaj na temelju ovoga,ako imate kakva saznanja i ako ste se našli u sličnoj situaciji, a njima sam poslao jasno da mi ne vraćaju više isti uređaj, da želim novi, inače ga neću uzeti od dostavljača.

11 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
SierraTequila kaže...

Ja pitam vas mogu li dobiti novi uređaj na temelju ovoga,ako imate kakva saznanja i ako ste se našli u sličnoj situaciji, a njima sam poslao jasno da mi ne vraćaju više isti uređaj, da želim novi, inače ga neću uzeti od dostavljača.

aposlutno mozes! Nazoves taj servis di si kupio laptop i malo podignes ton!  I trazis sefa!

Kresimir
12 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
keki kaže...
SierraTequila kaže...

Ja pitam vas mogu li dobiti novi uređaj na temelju ovoga,ako imate kakva saznanja i ako ste se našli u sličnoj situaciji, a njima sam poslao jasno da mi ne vraćaju više isti uređaj, da želim novi, inače ga neću uzeti od dostavljača.

aposlutno mozes! Nazoves taj servis di si kupio laptop i malo podignes ton!  I trazis sefa!

takav odgovor tražim :) hvala!

15 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

O kakvim se to kvarovima radi,daj malo detalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Samo pokaži zube i spomeni Zakon o zaštiti potrošača pa će im se napunih gaće! :)
12 godina
odjavljen
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Iz iskustva govorim digneš ton, tražiš šefa i pozoveš se na zakon o zaštiti potrošača, spomeneš i tužbu (iako nečeš ni t od tužbe radit,ali nek se nađe) i u 90% slučajeva češ riješiti svoj problem :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2013 22:20 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

I da tuži - tužbu će izgubiti - jer trgovac nije davaoc jamstva. Jamstvo daje brand (ACER), a ostvaruje se u službenom servisu,

MR ili Zel-Cos. Tako da - neka tužu i spuši lovu. A novi uređaj neće dobiti od trgovca, može ga dobiti samo od ACER-a,

ako ACER odobri distributeru te ga proslijedi do servisa.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
odjavljen
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Don Kihoty kaže...

I da tuži - tužbu će izgubiti - jer trgovac nije davaoc jamstva. Jamstvo daje brand (ACER), a ostvaruje se u službenom servisu,

MR ili Zel-Cos. Tako da - neka tužu i spuši lovu. A novi uređaj neće dobiti od trgovca, može ga dobiti samo od ACER-a,

ako ACER odobri distributeru te ga proslijedi do servisa.

 Od trgovca možda ne može dobiti novi uređaj, ali može povrat love.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
14 godina
protjeran
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Može unutar 7 dana, sa neoštećenom ambalažom.

 

Ako i izbori povrat sredstava, trgovac mu može vratiti trenutnu vrijednost robe,

dakle manje nego što je platio. 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
odjavljen
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Don Kihoty kaže...

Može unutar 7 dana, sa neoštećenom ambalažom.

 

Ako i izbori povrat sredstava, trgovac mu može vratiti trenutnu vrijednost robe,

dakle manje nego što je platio. 

 Uvijek se vraća plaćeni iznos, bez obzira na trenutnu vrijednost.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
14 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Ja imam sljedeci problem.

Prije otp godinu ipo smo kupili hp compaq cq56

Problem sa laptopon je bio samo jedan, znaci konstantno je bio vruc, googlajuci san vidia da masu ljudi sa ton serijon ima problema.

Laptop je svako 1-2 mjeseca slan na servis na cisnjenje. Vidjevsi koliko se mora servisirati odlucili smo produziti garanciju, sto je bio jako dobar potez buduci da je ubrzo nakon produzenja, vjerovatno uzrokvano konstantnim pregrijavanjem, riknula maticna ploca.

Ploca je uredno zamijenjena i sad laptop radi al i  dalje nakon par minuta rada na  strani gdje je izlaz od ventilacije se doslovno ne moze stavit ruka jer je prevruce, temperature su konstantno oko 60-65°C.

Trenutno je opet na servisu radi toga, u servisu su rekli da njima on normalno radi i rekli su da ce samo malo pocistit prasinu.

E sad je pitanje sta ce bit kad opet rikne maticna ili nesto drugo na laptopu kao posaljedica pregirajvanja, a to ne bude u garantnom roku? Sta bi ja treba sad produzivat garanciju dozivotno?

 

Imam li ja kakve sanse dobit povrat novca ili nesto slicno buduci da se radi o starijem laptopu tj nije kupljen nedavno

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 0:28 (badboycro).
12 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

po meni pregrijavanje je tek kad su temperature iznad 80°C

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

da al ovih 60-65 je cim se upali, kasnije kad se surfa ili gleda na youtubu se vjerovatno dize te cesto zna blokat totalno

12 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
zzz kaže...

O kakvim se to kvarovima radi,daj malo detalje.

od prvog dana je bio problem sa instalacijom windowsa, kod prvog ulaska i windowse(starting windows) zamrzne, morao sam prisilno gasiti i paliti pa onda udje u windowse i dovrsi instalaciju..pa se gasio nakon nekog vremena što radim na njemu, pa je riknuo HDD, pa je poslije i CPU riknio, naravno za sve to je svaki puta isao na servis,i svi ovi problemi cim se jedno vrati i dodje sa servisa, odmah se javi drugi problem..i sad je ovo sve bilo rijeseno, i novi HDD, drugi puta novi CPU, sve rijeseno, međutim sad kad je zamjenje CPU nakon par minuta rada na njemu zamrzne i nema spasa, nema drugog nacina osim ugasit ga i upalit, ali opet nakon par min mrzne..sad je opet na servisu, i ne zelim vise da mi vrate taj laptop, jer ga imam po računu 10 mjeseci, a ustvari nisam još na njemu ništa radio..kao da ga nemam..i nisam spomenio da se od prvog dana nakon samo par min zagrije strašno, nisam gledao temp koja bude, ali je on jako vruć,da ima kanta prašine unutra ne može biti tako vruć..jednostavno sam naletio na uređaj koji ne valja izgleda još od proizvodnje..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Don Kihoty kaže...

I da tuži - tužbu će izgubiti - jer trgovac nije davaoc jamstva. Jamstvo daje brand (ACER), a ostvaruje se u službenom servisu,

MR ili Zel-Cos. Tako da - neka tužu i spuši lovu. A novi uređaj neće dobiti od trgovca, može ga dobiti samo od ACER-a,

ako ACER odobri distributeru te ga proslijedi do servisa.

u ZEL-COS je na servisu..znači po tebi bi trebalo tražiti od servisa novi uređaj, a ne od trgovine..

11 godina
protjeran
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
SierraTequila kaže...
Don Kihoty kaže...

I da tuži - tužbu će izgubiti - jer trgovac nije davaoc jamstva. Jamstvo daje brand (ACER), a ostvaruje se u službenom servisu,

MR ili Zel-Cos. Tako da - neka tužu i spuši lovu. A novi uređaj neće dobiti od trgovca, može ga dobiti samo od ACER-a,

ako ACER odobri distributeru te ga proslijedi do servisa.

u ZEL-COS je na servisu..znači po tebi bi trebalo tražiti od servisa novi uređaj, a ne od trgovine..

Čitaj što čovjek piše..OD ACERA treba tražiti,servis nema ništa sa tim..

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 12:25 (redneck).
16 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
redneck kaže...
SierraTequila kaže...
Don Kihoty kaže...

I da tuži - tužbu će izgubiti - jer trgovac nije davaoc jamstva. Jamstvo daje brand (ACER), a ostvaruje se u službenom servisu,

MR ili Zel-Cos. Tako da - neka tužu i spuši lovu. A novi uređaj neće dobiti od trgovca, može ga dobiti samo od ACER-a,

ako ACER odobri distributeru te ga proslijedi do servisa.

u ZEL-COS je na servisu..znači po tebi bi trebalo tražiti od servisa novi uređaj, a ne od trgovine..

Čitaj što čovjek piše..OD ACERA treba tražiti,servis nema ništa sa tim..

Može tražiti, ali to ne znači da će Acer ići protiv odluke distributera.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Don Kihoty kaže...

 

 

Ako i izbori povrat sredstava, trgovac mu može vratiti trenutnu vrijednost robe,

dakle manje nego što je platio. 

A odakle ti ova šema? Amortizacija ne postoji!

11 godina
protjeran
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Old Iggy kaže...
redneck kaže...
SierraTequila kaže...
Don Kihoty kaže...

I da tuži - tužbu će izgubiti - jer trgovac nije davaoc jamstva. Jamstvo daje brand (ACER), a ostvaruje se u službenom servisu,

MR ili Zel-Cos. Tako da - neka tužu i spuši lovu. A novi uređaj neće dobiti od trgovca, može ga dobiti samo od ACER-a,

ako ACER odobri distributeru te ga proslijedi do servisa.

u ZEL-COS je na servisu..znači po tebi bi trebalo tražiti od servisa novi uređaj, a ne od trgovine..

Čitaj što čovjek piše..OD ACERA treba tražiti,servis nema ništa sa tim..

Može tražiti, ali to ne znači da će Acer ići protiv odluke distributera.

Čuj,ako ACER snosi trošak,zašto bi distributer imao što protiv..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Old Iggy kaže...
redneck kaže...
SierraTequila kaže...
Don Kihoty kaže...

I da tuži - tužbu će izgubiti - jer trgovac nije davaoc jamstva. Jamstvo daje brand (ACER), a ostvaruje se u službenom servisu,

MR ili Zel-Cos. Tako da - neka tužu i spuši lovu. A novi uređaj neće dobiti od trgovca, može ga dobiti samo od ACER-a,

ako ACER odobri distributeru te ga proslijedi do servisa.

u ZEL-COS je na servisu..znači po tebi bi trebalo tražiti od servisa novi uređaj, a ne od trgovine..

Čitaj što čovjek piše..OD ACERA treba tražiti,servis nema ništa sa tim..

Može tražiti, ali to ne znači da će Acer ići protiv odluke distributera.

da, na to sam mislio..vidjet cu kako ce to sve ispasti..kakve ce mi odgovore davati trgovina i servis, pa cu znati koji mi je slijedeci korak..

16 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
redneck kaže...
Old Iggy kaže...
redneck kaže...
SierraTequila kaže...
Don Kihoty kaže...

I da tuži - tužbu će izgubiti - jer trgovac nije davaoc jamstva. Jamstvo daje brand (ACER), a ostvaruje se u službenom servisu,

MR ili Zel-Cos. Tako da - neka tužu i spuši lovu. A novi uređaj neće dobiti od trgovca, može ga dobiti samo od ACER-a,

ako ACER odobri distributeru te ga proslijedi do servisa.

u ZEL-COS je na servisu..znači po tebi bi trebalo tražiti od servisa novi uređaj, a ne od trgovine..

Čitaj što čovjek piše..OD ACERA treba tražiti,servis nema ništa sa tim..

Može tražiti, ali to ne znači da će Acer ići protiv odluke distributera.

Čuj,ako ACER snosi trošak,zašto bi distributer imao što protiv..

Jedini za koje znam da u potpunosti snose servisne troškove u RH su IBM i HP, ali zamjene su i kod njih problematične. Svima ostalima nosilac jamstva u RH snosi dio troškova, a posebno kad su zamjene u pitanju. Da ne govorim o novom jamstvu kod zamjene i slično. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Old Iggy kaže...

Jedini za koje znam da u potpunosti snose servisne troškove u RH su IBM i HP, ali zamjene su i kod njih problematične. Svima ostalima nosilac jamstva u RH snosi dio troškova, a posebno kad su zamjene u pitanju. Da ne govorim o novom jamstvu kod zamjene i slično. 

Zanimljivo će biti pratiti tempo usvajanja novih europsdkih standarda po tom pitanju,kao i bitnoj stavki koja uključuje mjesec dana vremena,da se primjer laptop,bez objašnjenja vrati uz 100% povrat novca..

 

bogami,u tih mjesec dana bih znao da li će izdržati idućih 8 godina{#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
redneck kaže...

Zanimljivo će biti pratiti tempo usvajanja novih europsdkih standarda po tom pitanju,kao i bitnoj stavki koja uključuje mjesec dana vremena,da se primjer laptop,bez objašnjenja vrati uz 100% povrat novca..

 

bogami,u tih mjesec dana bih znao da li će izdržati idućih 8 godina{#}

Ako je ovo istina, bolje da se ne primjenjuje kod nas. Bude pero kupio PS4 klincu i igrao se 29 dana, te ga vratio.

16 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
redneck kaže...
Old Iggy kaže...

Jedini za koje znam da u potpunosti snose servisne troškove u RH su IBM i HP, ali zamjene su i kod njih problematične. Svima ostalima nosilac jamstva u RH snosi dio troškova, a posebno kad su zamjene u pitanju. Da ne govorim o novom jamstvu kod zamjene i slično. 

Zanimljivo će biti pratiti tempo usvajanja novih europsdkih standarda po tom pitanju,kao i bitnoj stavki koja uključuje mjesec dana vremena,da se primjer laptop,bez objašnjenja vrati uz 100% povrat novca..

 

bogami,u tih mjesec dana bih znao da li će izdržati idućih 8 godina{#}

Takvi "europski standardi" ne postoje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Evo da vam javim da sam dobio odobrenje za novim uređajem, ispali su fer i korektni, bez previše prepirki i raspravljanja.. dobio sam 2 ponude, druga je po meni puno bolja, ali evo ako može vaše mišljenje, znači nije neki bijesni laptop kao što ćete vidjeti nego dovoljno za normalan rad na njemu i na netu..

ovo je bio moj stari laptop koji mijenjam..

--- Acer Aspire E1-531 Intel B820 1.70Ghz , 2GB, 320GB DVDRW, Linux 15.6" HD Intel HD Graphics P/N: Nx.M12EX.010

ovo je ponuda:

1. Packard Bell ENTE11BZ, AMD Dual-Core E1-1200, 1,40 GHz, 2048 MB, 15,6", 1366x768, SATA 320 GB, Linux, AMD RadeonTM HD 7310, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet,802.11b/g/n, HDMI, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 2,5 kg, Boja Crna, NX.C0YEU.003

2. Acer E1-531, Intel Pentium Dual-Core B960, 2,20 GHz, 4096 MB, 15,6", 1366x768, SATA 500 GB, Linux, Intel HD Graphics,DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet, 802.11b/g/n, HDMI, 3x USB 2.0, 2,45 kg, Boja crna, NX.M12EX.036





12 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Valjda si naučio lekciju sa ACER-om? Ne osuđujem tu marku, nego ti ovak samo pišem, ja glasam za packard bell, al uzmi produljeno jamstvo..
12 godina
odjavljen
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
ramzocro-HCR kaže...
Valjda si naučio lekciju sa ACER-om? Ne osuđujem tu marku, nego ti ovak samo pišem, ja glasam za packard bell, al uzmi produljeno jamstvo..

 Acer u stvari ima izuzetno kvalitetne prijenosnike-ako ih platiš 5000+ kn.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
12 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Acer ima izuzetno kvalitetne prijenosnike i da nisu 5000kn, jednostavno sam naletio na jedan takav u proizvodnji, nadam se da ovaj nece biti crna ovca:-)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice