Komp se ne pali

poruka: 25
|
čitano: 2.291
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Komp se ne pali
Pozdrav,

Imam problem s paljenjem pc-a. Imam instalirano 2x8gb rama al mi prepoznaje samo 8gb. Usa sam u bios promjenio frekvenciju rama na 3000mhz ( ram podrzavaju tu brzinu ) . Resetirao sam pc kao idem zamjenit utore jer mi je cudno da mi ne prepoznaje jedan stick. Nakon toga vise nemogu upalit komp. Citam u manualu za maticnu kao da moze doc do problema u radu sa brzinom priko 2133mhz. Sad me zanima kako da vratim brzinu rama na default. Izvadio sam bateriju vratio medutim nema nikakvog pomaka. Sto da radim? Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Komp se ne pali

Neka baterija bude cca. pet minuta van ploče.

ps. svakako gledaj da je najnoviji BIOS na ploči.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 18:34 (Valentin17).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Komp se ne pali

Nije najnoviji BIOS uvjek rješenje... na moja prva dva PC nikad nisam mjenjao BIOS na novije  jer mi je sav hardver radio normalno

a na ovom sad PC sam sa F3 ubacio na F4 radi novog CPU iako ima i  verzija F8.

Većinom nešto zabrljaju u najnovijima tj. isključe (valja čitati što je promjenjeno sa novijom verzijom)  kao i ovdje na F7 verziji 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-MA770-DS3-rev-10#support-dl

 

Dakle za BIOS mjenjat AKO ima potrebe najbolje se obratiti servisu tj. stručnjaku za savjet .

10 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se ne pali
Ide sutra na servis sve sam proba. Izvadit bateriju, mjenjat poziciju ram-a,paljenje bez graficke,mjenjanje power kabela. Nezz vise sto da radim. Najbolje strucnjacima se obratit. Hvala ekipa.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komp se ne pali
AF139 kaže...

Nije najnoviji BIOS uvjek rješenje... 

Nije, ali kod ovakvih problema koje ima kolega, u 90% slučajeva je.

ps. zašto bi tražio pomoć servisa za to??? Dugo nisam čuo ništa gluplje od ove provale,

danas većina ploča ima je... zaštite kao i dual BIOS opciju, ne se tu kaj sje..., ta vremena su prošla.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
12 godina
offline
Re: Komp se ne pali
Valentin17 kaže...
AF139 kaže...

Nije najnoviji BIOS uvjek rješenje... 

Nije, ali kod ovakvih problema koje ima kolega, u 90% slučajeva je.

ps. zašto bi tražio pomoć servisa za to??? Dugo nisam čuo ništa gluplje od ove provale,

danas većina ploča ima je... zaštite kao i dual BIOS opciju, ne se tu kaj sje..., ta vremena su prošla.

Ja bih cak i tvrdio da te "mogu kriviti" ako nemas najnoviju verziju biosa.

Danas je to tako jednostavno,naprimjer moja low price Asrokica flasha se sama,iz biosa ide na net i skida update(ako to hocu,naravno) i poboljsanja su osjetna svakim novom verzijom biosa.

Kolega koji ima problem mora bateriju izvaditi na dulji vremenski rok(u školi su me ucili 7 minuta,jedna cigara) ili uz pomoc jumpera!

 

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
10 godina
offline
Re: Komp se ne pali

...e pa na moju MBO neće ići F8 bios jer sa tim najnovijim bi samo izgubio a ništa dobio

 

Nisam nigdje napisao da neće znati promjeniti BIOS na noviji, već da pita stručne ljude TREBA li novi BIOS.

Ima masu ljudi koji su vraćali na stariji bios ...a i na starije drajvere...nije sve novo najbolje !

12 godina
offline
Re: Komp se ne pali
AF139 kaže...

...e pa na moju MBO neće ići F8 bios jer sa tim najnovijim bi samo izgubio a ništa dobio

 

Nisam nigdje napisao da neće znati promjeniti BIOS na noviji, već da pita stručne ljude TREBA li novi BIOS.

Ima masu ljudi koji su vraćali na stariji bios ...a i na starije drajvere...nije sve novo najbolje !

Kvaka je u tome sto ti kada pitas strucne ljude,oni ti naplate,zar nije jednostavnije i jeftinije probati sam.

JBG uvjek mozes vratiti na stare postavke.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se ne pali
Da ne otvaram novu temu ovdje cu. Naime pc nece da se upali, sinoc je bilo nevrijeme i bilo je grmljavine a pc je bio ukljucen u struju, nisam nista iskljucivo. Jutros da ga upalim, nista. Nema nikakvih znakova života, lampica na matičnoj ne svjetli. Pa sad sumnjam na maticnu lli da nije napajanje? Znači pc nema nikakvih znakova života, mrtav.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp se ne pali

Probaj s drugim napajanjem onda i moli Boga da nije nešto povuklo sa sobom. Koje je napajanje unutra bilo?

13 godina
offline
Re: Komp se ne pali
softwaremaniac kaže...

Probaj s drugim napajanjem onda i moli Boga da nije nešto povuklo sa sobom. Koje je napajanje unutra bilo?

Moguće je i da je matična ploča nastradala isto, a vjerojatno je i tko zna što još uz nju.

Napajanje nema što povući sa sobom u ovom slučaju, grom se je pobrinuo za sve.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
7 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se ne pali
Probao sam sa drugim napajanjem i opet nista. Znači matična otišla?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komp se ne pali
Jasperr kaže...
Znači matična otišla?

Kako sam rekao već bio, tko zna što još je otišlo.

Probavaj dio po dio dok ne proradi.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
12 godina
neaktivan
offline
Komp se ne pali

Da ne otvaram novu temu pitat cu tu. Imam jedno extra staro računalo. cca 10ak godina, ali još uvijek služi. I sad ima zanimljiv problem. Neće se upalit nego izbaci grešku i googlanjem me je to dovelo da je povezano s baterijom na matilčnoj. I kada izvadim bateriju i sačekam te onda upalim ono proradi. No čim se ugasi javlja se ista greška i onda se mora ponavljati cijeli proces što nikako nije zgodno. Ima tko kakvu ideju što bi moglo biti? Ili je računalo spremno za vječna lovišta?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp se ne pali
udarnik60 kaže...

Da ne otvaram novu temu pitat cu tu. Imam jedno extra staro računalo. cca 10ak godina, ali još uvijek služi. I sad ima zanimljiv problem. Neće se upalit nego izbaci grešku i googlanjem me je to dovelo da je povezano s baterijom na matilčnoj. I kada izvadim bateriju i sačekam te onda upalim ono proradi. No čim se ugasi javlja se ista greška i onda se mora ponavljati cijeli proces što nikako nije zgodno. Ima tko kakvu ideju što bi moglo biti? Ili je računalo spremno za vječna lovišta?

Kupi novu bateriju CR2032.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se ne pali

A to sam zaboravio napisat. baterija je zamijenjena prije jedno 6 mjeseci. jel moguće da je već otišla?

14 godina
offline
Re: Komp se ne pali
udarnik60 kaže...

A to sam zaboravio napisat. baterija je zamijenjena prije jedno 6 mjeseci. jel moguće da je već otišla?

Po simptomima, da.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se ne pali

Hvala lijepa na odgovorima. Uzet ću novu bateriju onda.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se ne pali
softwaremaniac kaže...
udarnik60 kaže...

A to sam zaboravio napisat. baterija je zamijenjena prije jedno 6 mjeseci. jel moguće da je već otišla?

Po simptomima, da.

 Nažalost nije baterija. Kupio novu i dalje se javlja ista greška. Čudi me što se malo pali malo ne. Tipa kupio sam novu bateriju i nije radila, ostavio ga par sati i probao ponovno i onda je upalio. i kad se ugasi opet neće. Mislim star je 11 godina pa me ne čudi da krepava, ali ovako pomalo umire pa me to zbunjuje.

15 godina
offline
Re: Komp se ne pali
udarnik60 kaže...
softwaremaniac kaže...
udarnik60 kaže...

A to sam zaboravio napisat. baterija je zamijenjena prije jedno 6 mjeseci. jel moguće da je već otišla?

Po simptomima, da.

 Nažalost nije baterija. Kupio novu i dalje se javlja ista greška. Čudi me što se malo pali malo ne. Tipa kupio sam novu bateriju i nije radila, ostavio ga par sati i probao ponovno i onda je upalio. i kad se ugasi opet neće. Mislim star je 11 godina pa me ne čudi da krepava, ali ovako pomalo umire pa me to zbunjuje.

 -naravno da nije baterija... baterija sa paljenjem nema baš nikakve veze.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se ne pali
Pozdrav, da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje. Ovaj problem s paljenjem kompa je rijesen. E sad...u manualu za maticnu ( asus z270h ) stoji da za dual chanel se koriste 2 i 4 slot. Medutim kad tu stavim rame komp se ne pali. Kad stavim na 1 i 4 sve okej upali se ucita mi oba ram sticka i pise da je dual chanel ( provjerio sa CPU Z ). E sad me zanima ima li to kakve razlike sto nije 2 i 4 nego mi radi na 1 4 slotu?? Oce utjecat na performanse itd? Jer ne vjerujem da e u manualu krivo. Isto tako sam odnio komp na servis i serviser kaze da se koristi za dual chanel 1 2 i 1 4 slotovi. A nigdje na netu to nemogu nac.
Hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se ne pali
ihush kaže...

 -naravno da nije baterija... baterija sa paljenjem nema baš nikakve veze.

 ali zašto onda ponekad upali kad čačkam oko baterije?

14 godina
offline
Re: Komp se ne pali
udarnik60 kaže...
ihush kaže...

 -naravno da nije baterija... baterija sa paljenjem nema baš nikakve veze.

 ali zašto onda ponekad upali kad čačkam oko baterije?

Ja sam imao takve probleme i meni je zamjena baterije pomogla. Je li kada mijenjano napajanje? Jesi li pogledao da nema slučajno napuhanih/nabubrenih kondenzatora na ploči?

15 godina
offline
Re: Komp se ne pali
udarnik60 kaže...
ihush kaže...

 -naravno da nije baterija... baterija sa paljenjem nema baš nikakve veze.

 ali zašto onda ponekad upali kad čačkam oko baterije?

 -možeš čačkati po bilo kojem dijelu MBO i možda se upali.. to je stvar kontakta-impulsa-kratkog spoja (lema, bilo čega).

 

softwaremaniac kaže...
udarnik60 kaže...
ihush kaže...

 -naravno da nije baterija... baterija sa paljenjem nema baš nikakve veze.

 ali zašto onda ponekad upali kad čačkam oko baterije?

Ja sam imao takve probleme i meni je zamjena baterije pomogla. Je li kada mijenjano napajanje? Jesi li pogledao da nema slučajno napuhanih/nabubrenih kondenzatora na ploči?

 -nisi imao takve probleme, slično nije isto.. jer baterija služi samo pamćenju postavki, datum i sl., svaki ispravan PC se može najnormalnije upaliti bez baterije (nepotrebna), odnosno, tad je potrebno svaki put podešavati postavke BIOSa/datum ukoliko se razlikuju potrebne postavke od resetiranih-factory defaulta.

 

ponovo, baterija nema veze (jer ni ne služi radu PCja ni paljenju, ni gašenju), ali nije isključen neki elektro-nešto kontakt problem, bilo gdje pa čak i slučajnost da dodirom baterije proradi.

 

drugi izvedeni problem, koji može biti povezan s baterijom, automatika nekih BIOSa, zbog detekcije-promjene HWa, tad BIOS može misliti da je došlo do promjene.. tražiti ulazak u BIOS-ažuriranje i sl. (npr kao da je mijenjan cpu-ram-vga..) dovoljno da npr 3x ne prođe paljenje i da automatika nešto izmjeni-resetira i sl.. ako baterija ne radi, tad se sve to može dešavati, ali sama baterija nema veze s paljenjem.

.. nešto sasvim drugo, npr što će se desiti s win licencom ako se win upali s pogrešnim datumom? -problem.. sinkronizacija s timeserverom se desi tek kasnije preko interneta. Ali to nje problem paljenja PCa, nego podizanje OSa. Prečesto korisnici to poistovijete, PC-HW, bios, paljenje-gašenje s bootanjem-paljenjem OSa. Baterija je samo baterija. .. cmos baterija. Jer i laptop baterije ljudi miješaju ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Komp se ne pali

Sve je to meni jasno i znam pozadinu, jer se time bavim i kažem ti da se PC nije htio upaliti dok nisam zamijenio CMOS bateriju. Je li još nešto u pozadini prodonijelo tomu ne znam, jer nisam išao dalje kopati kad sam vidio da je ono što sam prvo išao probati upalilo.

 

Slažem se s dijelom o pamćenju postavki, obično se neispravna/potrošena baterija manifestira upravo tako, PC se upali i traži da se pritisne neka tipka da se uđe u BIOS.  Kad se sejvaju postavke, OS se boota i radi bez problema do restarta kad opet traži isti postupak ili brljavi s vremenom/datumom u OS-u.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice