Komp se pali kad on to hoce

poruka: 11
|
čitano: 1.854
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Komp se pali kad on to hoce

Prilikom startanja upale se ventilatori od procesora i maticne i nakon par sekundi se ugasi komp i vise ne reagira na power button, jedini nacin da ga ponovno upalim je da iskljucim napajanje i nakon 10-15 sekundi upalim napajanje i nekad treba stisnuti power switch a nekad se sam pokrene i onda opet ista stvar, nakon par sekundi se ugasi.

 

Komponente su stare manje od godinu dana, evo popis:

Kućište - CHIEFTEC LF Midi Tower ATX
Matična ploča - GIGABYTE GA-H97-D3H, Socket 1150
Procesor - INTEL Core i7 4790, Haswell, 3600 MHz, Socket 1150
Memorija - KINGSTON 8 GB (2x4 GB) DDR3, 1866 MHz, DIMM, HyperX Fury Blue
Napajanje - CORSAIR VS550, 550 W
SSD - 240 GB, SANDISK Ultra II, SATA
Graficka - SAPPHIRE AMD RADEON HD 6770 VAPOR-X... jucer sam kupio Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB

 

Probao sam iskljuciti sve komponente, ostao je samo procesor i napajanje i ne moze se upalit, nakon par sekundi se sam ugasi

 

Izvadio sam maticnu iz kucista da vidim da slucajno nije kratki spoj ispod nje ali bez uspjeha, na kraju sam probao s drugim napajanjima ali nazalost nemam niti jedno ispravno pa sam odustao od svega i reko si da sutra nosim na servis u hgspot di sam kupio sve komponente. I tako ja slozim nazad komp i jos jednom ga probam upalit i sada proradi... WTF

 

Ovaj problem me muci vec mjesecima ali koda se u zadnje vrijeme ucestalio.

 

Odlusio sam ovo podjeliti s vama pa mi mozda netko pomogne i kako ja vama ovo pisem komp mi se ugasio, windows 10 otisao u shuting down... za poludit

 

Sad ovo pisem sa starog notebooka i pada mi na pamet da je neki problem s pregrijavanjem mozda, jer ako su windowsi otisli u sgut down to znaci da im je maticna poslala poruku da nesto ne valja, mozda se proc pregrijava, mozda napajanje, mozda maticna, ne znam vise... pomagajte

 

evo i video

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp se pali kad on to hoce
the.darac kaže...

Prilikom startanja upale se ventilatori od procesora i maticne i nakon par sekundi se ugasi komp i vise ne reagira na power button, jedini nacin da ga ponovno upalim je da iskljucim napajanje i nakon 10-15 sekundi upalim napajanje i nekad treba stisnuti power switch a nekad se sam pokrene i onda opet ista stvar, nakon par sekundi se ugasi.

 

Komponente su stare manje od godinu dana, evo popis:

Kućište - CHIEFTEC LF Midi Tower ATX
Matična ploča - GIGABYTE GA-H97-D3H, Socket 1150
Procesor - INTEL Core i7 4790, Haswell, 3600 MHz, Socket 1150
Memorija - KINGSTON 8 GB (2x4 GB) DDR3, 1866 MHz, DIMM, HyperX Fury Blue
Napajanje - CORSAIR VS550, 550 W
SSD - 240 GB, SANDISK Ultra II, SATA
Graficka - SAPPHIRE AMD RADEON HD 6770 VAPOR-X... jucer sam kupio Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB

 

Probao sam iskljuciti sve komponente, ostao je samo procesor i napajanje i ne moze se upalit, nakon par sekundi se sam ugasi

 

Izvadio sam maticnu iz kucista da vidim da slucajno nije kratki spoj ispod nje ali bez uspjeha, na kraju sam probao s drugim napajanjima ali nazalost nemam niti jedno ispravno pa sam odustao od svega i reko si da sutra nosim na servis u hgspot di sam kupio sve komponente. I tako ja slozim nazad komp i jos jednom ga probam upalit i sada proradi... WTF

 

Ovaj problem me muci vec mjesecima ali koda se u zadnje vrijeme ucestalio.

 

Odlusio sam ovo podjeliti s vama pa mi mozda netko pomogne i kako ja vama ovo pisem komp mi se ugasio, windows 10 otisao u shuting down... za poludit

 

Sad ovo pisem sa starog notebooka i pada mi na pamet da je neki problem s pregrijavanjem mozda, jer ako su windowsi otisli u sgut down to znaci da im je maticna poslala poruku da nesto ne valja, mozda se proc pregrijava, mozda napajanje, mozda maticna, ne znam vise... pomagajte

 

evo i video

Meni to smrdi na PSU. Uzmi neko kvalitetno 550W i trebalo bi bit okej. VS je smeće. Čime si probao?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se pali kad on to hoce

Neki xilence 600, ali stoje mi vec godinama sa strane i nisam siguran rade li uopce, zapravo sad znam da ne rade jer kad njih spojim bas se nista ne dogodi

10 godina
offline
Komp se pali kad on to hoce

Ma nema tu rješenja, nego mijenjati komponente jednu po jednu, pa koja bude..Ja bih rekao matična, ali tko zna..

Danas moraš imat još jedan cijeli pc u pričuvi, poradi ovakvih stvari, da možeš otkriti koja komponenta ne valja kad počnu ovakve pizdarije..

Kad ga odneseš na servis, oni će ti odgovoriti da ti struja ne valja doma..Ta im je najjača..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 2:25 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp se pali kad on to hoce
boatenga kaže...

Ma nema tu rješenja, nego mijenjati komponente jednu po jednu, pa koja bude..Ja bih rekao matična, ali tko zna..

Danas moraš imat još jedan cijeli pc u pričuvi, poradi ovakvih stvari, da možeš otkriti koja komponenta ne valja kad počnu ovakve pizdarije..

Kad ga odneseš na servis, oni će ti odgovoriti da ti struja ne valja doma..Ta im je najjača..

 

Ne spominji mi struju. Nedavno sam imao havariju i mjesec dana bio bez PC-a, sve se živo mijenjalo da bi se ispostavilo da je na kraju fakat problem bio u struji.

16 godina
offline
Re: Komp se pali kad on to hoce
Pa ako imas ucestale probleme sa strujom uzmes ups sa regulacijom napona
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Komp se pali kad on to hoce

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Komp se pali kad on to hoce

Provjeri taster za paljenje PC  .... najlakše na pinovima MBO izvuci kabal od "Power" i umjesto njega spoji onaj skinut sa "Reset" pa koristi njega za paljenje PC.

Ako PC radi normalno nađi si drugi taster i zamjeni neispravni.

7 godina
neaktivan
offline
Komp se pali kad on to hoce

Izgleda da je problem u power switchu, danas sam probao odspojit power sw i reset sw i kratkospojio sam sa odvijacem i upalio bez problema, eto ko bi reko da e fakin gumb za paljenje kompa sheban, majku li mu :)

 

Provjerit cu da li imam garanciju na case pa ga zamjenim, mada kontam da napravim sto je AF139 napisao jer mi se neda sve to odspajat pa ponovno spajat, budem vidio sta kazu u hgspotu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Komp se pali kad on to hoce

Imaš dvi vrste problema kod tastera za paljenje...ili je sam mikro taster ili je do poluge plastične koja ga pritiska i zaglavi a ponekad se desi da čak izbaci taster iz njegova ležišta.

Vidit će se stanje kad prednju plastičnu ploču kućišta odvojiš (pazi koliko ti kablovi od tastera i ledica dozvole).

14 godina
offline
Re: Komp se pali kad on to hoce
Patrick_cro kaže...
Pa ako imas ucestale probleme sa strujom uzmes ups sa regulacijom napona

Ma utičnica i kabel su bili pokvareni, ne sama struja.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice