Komp se zamrzne sam od sebe

poruka: 75
|
čitano: 40.751
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Ak se komp smrzava cak i nakon potpune reinst operativnog sustava, ond problem uzrokuje neka komponenta.

Ali kao prvo valja pokusati formatirat sve particije i diskove jer je na nekoj mozda virus koji uzrokuje probleme cim se win boota.

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
xZero kaže...

Ak se komp smrzava cak i nakon potpune reinst operativnog sustava, ond problem uzrokuje neka komponenta.

Ali kao prvo valja pokusati formatirat sve particije i diskove jer je na nekoj mozda virus koji uzrokuje probleme cim se win boota.

Pozdrav xZero! Hvala što me brineš. Moj komp uvijek diže i smrzava odmah ali nekad dogodi prije ili kasnije a nrkad izdrži tjerdan pa onda dogodi smrzavanje. skužio sam u rami je. Učvrstena je ali osjeti kao da labavo. Upiknuo duboko ali isto ti dođe malo rasklima. Probam  udarit o stol i onda se komp osjeti smrzava. Treba promjenit stol ili kutiju spustim na komp pa nebude osjetilo smrzavanje.  Jednu virus našla s Sken avirom a6 virusa sken s Malwarebytesom. Vidi pod teme: Koji je najbolji antivirusni program. Cool

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

MOza i nije u tome. Ja sam imao dosta starijih kompova koji su se iz nekoig razloga smrzavali na micanje. Ja mislim da je to do loseg kontakta na nekim djelovima maticne ploce.

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Pozdrav, malo prije se smrznuo i to dvaput! Vađen modem i lan karticu i nije do njih, svjež Win xp i nije do toga, grafičku karticu mjenjao drugi ali nije do njih, ostalo samo spojen USB Stick od Vipa. Dali su moguć pravi problem na usb? Antivirus sve osvježeno dakle novo i nema virusa. Imam Hirens CD Boot pa bi želio testirati, što treba napraviti da bi odklonio sumnju kod smrzavanja? Mislim već počelo postupno pojača smrzavanje kompa. Ako je kriva matična nije mi problem ploču mjenjat jer ga imam čuvam ga dok ovaj ne pokvari. Molim prijedlog i nabrojite sve što bi mogao uzrok smrzavanja? :-(

 

EDIT:

Testirano sa Hirens CD Boot-a, 3 sata nakon testiranja i rezultati  pokazuje da nema errora i da su svi komponenta ispravni i bez greške.

Ram testirano na sat vremena dakle errora nema i da je 100% ok, hdd ok, Cpu ok, Cd/Dvd ok, Usb ok, Mbo ok. testirao stress Cpu, hdd, Ram i CD/DVD pokazuje stabilno. Temperature pokazuje normalni od 27 do 47 stupnjeva u mirovanju i radu. Znači negrije jako i da je ok.  Znači da je sve uredu, jedino što sam stavio drugi USB stick od Vipa pa ću vidjet dal se još događa smrzavanje. Javim se ako se opet dogodi smrzavanje.Osmijeh

 

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2010 16:24 (Nello).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Ja upalio komp i idem na net i baš na ovom stranicu čitam postove, ostavio sam upaljenog na net vezu, odem kuhat kavu i čim završio s kavom i ja sjednem uz kompa i baš idem vidjet i ono sam smrznuo, miš i tipkovnica ne reagira.  Sa hirensa sam sve testirao i nisam ništa našao moguči problem kod smrzavanja. Sve testirano u ispravnom stanju. Više neznam šta mu je i zašto se događa. Ram testirao 100% ok. Na ploči spojen grafičku, hdd, cd i dvd pržilica. Miš je optički SmartBox a tipkovniva Unikey. Recite vi meni da nije možda stvara problem na USB stick od Vipa?

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe

Kada ti se slijedeći put zamrzne, pogledaj koliko je sati, restartaj komp i u Event Vieweru (Start -> Run -> upiši eventvwr) pogledaj errore koji su identični vremenu kada ti se zamrznuo. Pod Source pogledaj što zamrzava računalo i koji je Event ID, pa napiši ovdje.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
deadman kaže...

Kada ti se slijedeći put zamrzne, pogledaj koliko je sati, restartaj komp i u Event Vieweru (Start -> Run -> upiši eventvwr) pogledaj errore koji su identični vremenu kada ti se zamrznuo. Pod Source pogledaj što zamrzava računalo i koji je Event ID, pa napiši ovdje.

Evo pogledal sam Id je 1002 Source piše Dhcp. Ima dosta tog koji isto piše.

 

Nenad
13 godina
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe

Probaj napraviti ovo: Start -> Run -> upiši cmd. U tom prozoru upiši ipconfig /release i pritisni tipku Enter. U novom redu upiši ipconfig /renew i pritisni tipku Enter. Javi da li ti se opet zamrzava.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
deadman kaže...

Probaj napraviti ovo: Start -> Run -> upiši cmd. U tom prozoru upiši ipconfig /release i pritisni tipku Enter. U novom redu upiši ipconfig /renew i pritisni tipku Enter. Javi da li ti se opet zamrzava.

Ove kako sam upisao: ipconfig /release i izbace me veze s neta, a ove ipconfig /renew i vidi se ip adresu. Ne smrzava.

Nenad
13 godina
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe

OK, javi ako će ti se opet smrznut (mada ne bi smio, ako je u ovom bio problem).

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

ajde napravi ti lijepo memtest pa eliminiraj vaznije komponente, przilicu pusti za kraj....

 

moje pare su na memoriju.... javi rezultate testa..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
daemon kaže...

ajde napravi ti lijepo memtest pa eliminiraj vaznije komponente, przilicu pusti za kraj....

 

moje pare su na memoriju.... javi rezultate testa..

 To je već napravio - nema errora.Namigiva

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 16:54 (deadman).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
deadman kaže...

OK, javi ako će ti se opet smrznut (mada ne bi smio, ako je u ovom bio problem).

OK,  a šta misliš a da nije loša ideja da izvadim Cpu, ram, cd/dvd pržilicu i hdd i stavim na drugu matičnu ploču? Imam sačuvane matične ploče ali isti socket je 478.

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
daemon kaže...

ajde napravi ti lijepo memtest pa eliminiraj vaznije komponente, przilicu pusti za kraj....

 

moje pare su na memoriju.... javi rezultate testa..

Mem test prošao 100% bet errora, Sve jučer živo testirao sa Hirensa. I nikako da nađem zašto smrzava. Pa vajda da nije mu zima?Osmijeh

Nenad
13 godina
protjeran
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Nello kaže...
daemon kaže...

ajde napravi ti lijepo memtest pa eliminiraj vaznije komponente, przilicu pusti za kraj....

 

moje pare su na memoriju.... javi rezultate testa..

Mem test prošao 100% bet errora, Sve jučer živo testirao sa Hirensa. I nikako da nađem zašto smrzava. Pa vajda da nije mu zima?Osmijeh

Kakve su temperature cpu-a gpu-a hdd-a...de nam daj sliku iz everesta da vidimo kakve su temperature.

Trolleri koji kopiraju I Am Alive i mene se zovu na skype josimir1000 robert.pavic2 HVALA!
13 godina
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Nello kaže...
deadman kaže...

OK, javi ako će ti se opet smrznut (mada ne bi smio, ako je u ovom bio problem).

OK,  a šta misliš a da nije loša ideja da izvadim Cpu, ram, cd/dvd pržilicu i hdd i stavim na drugu matičnu ploču? Imam sačuvane matične ploče ali isti socket je 478.

 Mislim da nije problem u matičnoj. Prema ovom erroru, tvoje zamrzavanje ima veze s internetom. Možda je čak problem u ovom USB sticku. Javi ako se opet zamrzne.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Svjetleci Ventilator kaže...

Kakve su temperature cpu-a gpu-a hdd-a...de nam daj sliku iz everesta da vidimo kakve su temperature.

Slika je velika 3 mb i neznam kako smanjiti da bi dodao na forumu. Tem Cpu je 37 stupnjeva, monitor 36 stupnjeva, A hdd je 45 stupnjeva, grafička nemože mjeriti nijednim programom, grafičku mjenjao drugi ali nije do toga i dođe ti isto ako stavim drugu grafičku i smrzava i dalje.

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 20:40 (Nello).
13 godina
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Poslije upisivanja onih komandi još uvijek zamrzava?

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
deadman kaže...

Poslije upisivanja onih komandi još uvijek zamrzava?

Ne, nisam. Samo nemam objašnjenja zašto smrzava, kako da ti kažem, recimo da sam svaki dan skoro tu,  jedno do pet dana sve ok dakle nesmrzava, a onda koji dan iznenada sam smrzava. Onda moram samo restartati i onda je ok kao da nije ništa nije dogodilo. Događa samo prije ili kasnije ali nemogu znati kad če se opet zamrznuti.. Ne igram se nikakvu igru dakle da nije opterećeno.

Nenad
13 godina
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe

Sada bi trebao biti riješen problem. Velim, problem je (prema erroru) u internetu (iako, čudno je da se zbog toga restarta cijeli kompjuter).

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
deadman kaže...

Sada bi trebao biti riješen problem. Velim, problem je (prema erroru) u internetu (iako, čudno je da se zbog toga restarta cijeli kompjuter).

Ma ne,ne restart krivo napisao nego pritisnem reset na tipku kučišta. Kad smrzne, nereagira ni miš ni tipkovnicu. Možeš samo pritisnuti reset i onda sve normalno digne i radi sve...

Nenad
13 godina
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe

Znam , skužio sam. Više ti se ne bi trebao zamrzavati jer upis onih komandi riješava problem.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
deadman kaže...

Znam , skužio sam. Više ti se ne bi trebao zamrzavati jer upis onih komandi riješava problem.

A budem vidio jel se iopet znenada smrzava. Možda je problem u USB sticku, tko će ga znat.  USB stick ću testirat na drugi komp pa da vidimo kako se ponaša i čak ako smrzava onda je sigurno kriv. Nevinašce

Nenad
13 godina
protjeran
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Nello kaže...
Svjetleci Ventilator kaže...
Nello kaže...
daemon kaže...

ajde napravi ti lijepo memtest pa eliminiraj vaznije komponente, przilicu pusti za kraj....

 

moje pare su na memoriju.... javi rezultate testa..

Mem test prošao 100% bet errora, Sve jučer živo testirao sa Hirensa. I nikako da nađem zašto smrzava. Pa vajda da nije mu zima?Osmijeh

Kakve su temperature cpu-a gpu-a hdd-a...de nam daj sliku iz everesta da vidimo kakve su temperature.

Slika je velika 3 mb i neznam kako smanjiti da bi dodao na forumu. Tem Cpu je 37 stupnjeva, monitor 36 stupnjeva, A hdd je 45 stupnjeva, grafička nemože mjeriti nijednim programom, grafičku mjenjao drugi ali nije do toga i dođe ti isto ako stavim drugu grafičku i smrzava i dalje.

Puno,Previše,stavi neki vent da ti piri u hdd moj black je na 31 s ventom bez venta 39max,ja mislim da je uzrok temperature na disku,probaj staviti vent i javi temperature i dali zamrzava.

Trolleri koji kopiraju I Am Alive i mene se zovu na skype josimir1000 robert.pavic2 HVALA!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Svjetleci Ventilator kaže...

Puno,Previše,stavi neki vent da ti piri u hdd moj black je na 31 s ventom bez venta 39max,ja mislim da je uzrok temperature na disku,probaj staviti vent i javi temperature i dali zamrzava.

Kod hdd u mirovanju je 27 stupnjeva a radu do 37-40 stupnjeva. Moja soba je hladna tek 21 stupnjeva jer kad ujutro spustim rolete i ugodno biti u sobi ko da sam u hladovini Osmijeh  Nije mi problem staviti vent ispuh na hdd. Test hdd nema greške. A kod napajanje puše hladan zrak. Javit ču ako se smrzava kod drugog kompa nakon testa za USB stick. Tako ću lakše elimirati problem.

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

1)dali ti se zamrzava i u igrama??

2)dali ima neki određeni vremenski interval kada se zamrzava ili je to random? (ako ti se zna zamrznut nakon dvije minute sto si upalio vjerojatno nije temperatura)

3)kakav usb stick koristis o kojem se prica u gornjim postovima?

4)Što ti javlja event viewer??

5)kada si testirao sa memory testom dali ti je test do kraja završio, i koliko si ga dugo vrtio? iz iskustva znam da je meni bacalo error tek kada je test se vrtio vise od dva puta, i to nije bio obican error nego je izbacen neki kod i tu je stalo)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 9:31 (daemon).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
daemon kaže...

1)dali ti se zamrzava i u igrama??

2)dali ima neki određeni vremenski interval kada se zamrzava ili je to random? (ako ti se zna zamrznut nakon dvije minute sto si upalio vjerojatno nije temperatura)

3)kakav usb stick koristis o kojem se prica u gornjim postovima?

4)Što ti javlja event viewer??

5)kada si testirao sa memory testom dali ti je test do kraja završio, i koliko si ga dugo vrtio? iz iskustva znam da je meni bacalo error tek kada je test se vrtio vise od dva puta, i to nije bio obican error nego je izbacen neki kod i tu je stalo)

1. Ne igram nikakvu igru, jedno koje ima instalrane pasijans i freecell.

2. Kod upalenja ne smrzava ali nakon sat vremena nekad jedanput smrzava ali ne često, ali zna nekad dogodi nakon tjedan dan čak i prije.

3. Koristim USB stick od Vipa.  ZTE K3565Z to je mobilni broadband usb stick.

4. Kod palenja sad pogledao u event viemer i piše: source. VMCService ID: 0 i u značenju da ima veze sa NET Framework 2.0

5. Preključer jedanput  mem test vrtio sat vremena i nema errora i išla i dalje ali nema errora.

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Nello kaže...
daemon kaže...

1)dali ti se zamrzava i u igrama??

2)dali ima neki određeni vremenski interval kada se zamrzava ili je to random? (ako ti se zna zamrznut nakon dvije minute sto si upalio vjerojatno nije temperatura)

3)kakav usb stick koristis o kojem se prica u gornjim postovima?

4)Što ti javlja event viewer??

5)kada si testirao sa memory testom dali ti je test do kraja završio, i koliko si ga dugo vrtio? iz iskustva znam da je meni bacalo error tek kada je test se vrtio vise od dva puta, i to nije bio obican error nego je izbacen neki kod i tu je stalo)

1. Ne igram nikakvu igru, jedno koje ima instalrane pasijans i freecell.

2. Kod upalenja ne smrzava ali nakon sat vremena nekad jedanput smrzava ali ne često, ali zna nekad dogodi nakon tjedan dan čak i prije.

3. Koristim USB stick od Vipa.  ZTE K3565Z to je mobilni broadband usb stick.

4. Kod palenja sad pogledao u event viemer i piše: source. VMCService ID: 0 i u značenju da ima veze sa NET Framework 2.0

5. Preključer jedanput  mem test vrtio sat vremena i nema errora i išla i dalje ali nema errora.

 daj mi tocan naziv source, i koji ti je event id....znaci event id?, source?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
daemon kaže...

 daj mi tocan naziv source, i koji ti je event id....znaci event id?, source?

Pa napisao sam ti i ponovit ću.  Even viewer -> Applications -> source VMCService -> event ID 0 a u bilješki zapisan ConfiltManagertypeValue.

Ovaj što naredbe napisao deaman i nakon što sam vidio u event vieweru više nema crveni križić  i kod Dchp i čini se da te naredbe u velike pomogao u rješenju problema. Osmijeh

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Vidi!

Ja bih prvo probala raditi u SAFE modu,pa bih vidjela kako se ponasa!

Time bi otklonila eventualne probleme sa virusima.

Izbacila bih sve nepotrebne hardware iz kompa(recimo floppy)

Pripazila bih na jumpere,tj. kako su postaviti na hardu-ovima!

 

No sve ti to pada u vodu ako imas piratske Win,jer znam 100% da ovaj VIP-ov USB,nece

da radi normalno sa piratskim OS-om!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice