Matična ploča Asus- problem?

poruka: 11
|
čitano: 3.357
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa matičnom ASUS

Kupio sam prije godinu dana matičnu Asus h110m-r i i3 6100. Sve je normalno radilo svaki dan po 10 sati dok nije prije mjesec dana nestalno struje na trenutak i nakon što se vratila struja više nije radilo. Poslao sam matičnu na servis i oni su mi rekli da su mi dva pina u kutu savinuta te da zbog toga nije radila matična. Procesor je stavljen prvi put i otad nije diran. Ja sam im poslao matičnu i na njoj procesor tako da su oni skidali u servisu. zna li itko da li je moguće da radi godinu dana ako su dva pina savinuta ili su to oni savinuli pa se sada vade.

Origin ID: ztuna1999
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Matična ploča Asus- problem?

Pa kako procesor sjedne u socket ako ima iskrivljene pinova?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Matična ploča Asus- problem?
andrijam kaže...

Pa kako procesor sjedne u socket ako ima iskrivljene pinova?

 

 Isto ko da su neiskrivljeni.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča Asus- problem?

Izgleda da je nekako radio dok nije bilo tog nestanka struje kad je prestao. U servisu su probali ispraviti ta dva pina i staviti procesor al kažu da je ploča mrtva.

Origin ID: ztuna1999
7 godina
neaktivan
offline
Matična ploča Asus- problem?

Na čipovima postoje NC not connected pinovi. Pa vjerovatno i na procesoru. Pa pretpostavljam da je moguće. A što se tiće ploče malo servisa to zna diagnosticirati i popraviti. Vjerovatoi je otišao neki mosfet ili kondezator.

 

EDIT: Evo baš sam gledao pinout procesora. Šanse da su iskrivljeni baš NC pinovi su jako male. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 8:33 (andrijam).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Matična ploča Asus- problem?

Evo slike koju su mi poslali. uzet ću novu ASRock B250M-HDV, LGA1151 pa se nadat više da će bit više sreće s njom. Inače treba mi za posao pa mi sad fali to jedno računalo. 

Origin ID: ztuna1999
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa matičnom ASUS
gamer18 kaže...

Kupio sam prije godinu dana matičnu Asus h110m-r i i3 6100. Sve je normalno radilo svaki dan po 10 sati dok nije prije mjesec dana nestalno struje na trenutak i nakon što se vratila struja više nije radilo. Poslao sam matičnu na servis i oni su mi rekli da su mi dva pina u kutu savinuta te da zbog toga nije radila matična. Procesor je stavljen prvi put i otad nije diran. Ja sam im poslao matičnu i na njoj procesor tako da su oni skidali u servisu. zna li itko da li je moguće da radi godinu dana ako su dva pina savinuta ili su to oni savinuli pa se sada vade.

 pa tko je stavljao prvi put procesor na plocu? sumnjam da je toliko radio i sad odjednom da zakaze..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Problem sa matičnom ASUS
gamer18 kaže...

Kupio sam prije godinu dana matičnu Asus h110m-r i i3 6100.

Te stvari treba prije slanja dobro pregledati te slikati i dokumentirati, ovako sad ne možeš ništa,

možda su to oni sje... i sada uvalili tebi, tko zna.

9 godina
neaktivan
offline
Matična ploča Asus- problem?

Ja sam stavljao procesor na matičnu. Nije mi to prvi put jer sam već puno puta to radio. Moja greška što nisam skinio procesor nego poslo u servis sve zajedno. To sam i ja mislio da su u servisu sjebali. Sad je gotovo, bar ću znat za drugi put

Origin ID: ztuna1999
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Matična ploča Asus- problem?

Pa slika je očaj..Jak servis očito, uzevši u obzir kvalitetu slike..

Ne vide se uopće iskrivljeni pinovi, jedino ako nije ovo u donjem desnom uglu..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča Asus- problem?

e to u desno donjem uglu

Origin ID: ztuna1999
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice