PC nece da upali

poruka: 32
|
čitano: 3.613
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
PC nece da upali

Pozdrav,

 

Ja sam danas popodne normalno koristio komp, i sad ga veceras pokusam upalit i power button gori al se ne cuje "beep" i tih je dosta, sta se monitora tice samo pokaze "no video input, entering sleep mode" ...proba san izvuc kabele iz kompa i vratit al opet isto, iz monitora nisan nista dira jer da ne radi ne bi nista ni pisalo, tako da je do procesora. Sta ovo moze bit? Graficka ili? Ja sam na njemu stvarno dosta po 12h dnevno, 5 godina je stara graficka...ne znam mozda je nesto drugo...a ne zelim ga otvarat i kopat po njemu jer nemam veze s time. Jel ovo bolje popravit i koliko bi me moglo izac otprilike? Ne znam stvarno do cega je. U prilogu stavljam sliku svih komponenti cisto da znate o cemu se radi. Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC nece da upali

Može biti više stvari, ali nećeš doznati bez "otvaranja i kopanja po njemu", kao što kažeš.

Ja bih 1) napravio CMOS 2) provjerio stanje grafičke kartice 3) provjerio stanje RAM-a...

Ako nemaš veze oko toga, onda vidi sa nekim ko se razumije ili servis a oni će ti utvrditi do čega je i koliko košta.

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
8 godina
offline
PC nece da upali

Moraš otvoriti ...

 

1. Ispuhati pošteno,jer ako nije 5 godina otvarano, unutra samo kaj nema mrtve djece ... (NHF)

 

2. Skinuti cooler,dobro očistiti,zamijeniti pastu na procu ...

 

3. Dobro ispuhati napajanje, nebi bilo loše ga otvoriti i vidjeti da li ima koji napuhani kondenzator (to je najčešći uzrok ne paljenja kompa) ...

 

4. Povaditi sve komponente van,očistiti,i vraćati jednu po jednu, ako nije do napajanja,pa da se vidi koja šteka i sprečava boot ...

 

ima toga još,ali za početak ovak ...

 

Sve u svemu moraš otvarati kutiju,ili nositi nekom na servis ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC nece da upali
nbdy32 kaže...

Moraš otvoriti ...

 

1. Ispuhati pošteno,jer ako nije 5 godina otvarano, unutra samo kaj nema mrtve djece ... (NHF)

 

2. Skinuti cooler,dobro očistiti,zamijeniti pastu na procu ...

 

3. Dobro ispuhati napajanje, nebi bilo loše ga otvoriti i vidjeti da li ima koji napuhani kondenzator (to je najčešći uzrok ne paljenja kompa) ...

 

4. Povaditi sve komponente van,očistiti,i vraćati jednu po jednu, ako nije do napajanja,pa da se vidi koja šteka i sprečava boot ...

 

ima toga još,ali za početak ovak ...

 

Sve u svemu moraš otvarati kutiju,ili nositi nekom na servis ...

 Mislim da nije do napajanja jer je napisao: "...i sad ga veceras pokusam upalit i power button gori al se ne cuje "beep" i tih je dosta, sta se monitora tice samo pokaze "no video input, entering sleep mode" ..

 

Što znači da ga upali, ali se BIOS nemože iz nekog reazloga postati pa slijedom nedobije video output signal.

Najbrže i najlakše bi mu bilo da odradi CMOS (ako zna) pa da loadira defaultne postavke ako bude mogao ući u BIOS, ako ne može definitivno je kvar neke hardverske prirode (grafička, memorija ili matična). 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
8 godina
offline
Re: PC nece da upali

To sve radi i tako se ponaša kada ona 4/8 pina nisu spojena na ploču,tako da je moguće i da je napajanje u pitanju ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 9:15 (nbdy32).
15 godina
offline
Re: PC nece da upali
nbdy32 kaže...

To sve radi i tako se ponaša kada ona 4/8 pina nisu spojena na ploču,tako da je moguće i da je napajanje u pitanju ...

 Misliš na CPU konektor? Mislim moguće je svašta pa čak i napajanje, ali neće znati dok se ne počne komponenta po komponenta provjeravati. Mada napajanje ili radi ili ne radi, odnosno pali/nepali, a nepravilnosti rada se kasnije manifestiraju uslijed restarta i sl. 

 

Međutim, ja sam imao iste simptome kada sam pretjerao sa OC-em RAM-a, jednostavno sve se popali, čak i kontrolne lampice da je memorija učitana no nema video signala (HDMI power sleeping mode) zato što ne može proći power on self test - tzv. POST. Tada se mora odraditi CMOS da se sve vrati na default. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: PC nece da upali
boxer kaže...

 Mada napajanje ili radi ili ne radi, odnosno pali/nepali, a nepravilnosti rada se kasnije manifestiraju uslijed restarta i sl. 

 Negative. Ako napajanje ne da pwr_ok možeš imati sve napone, ventilatori se vrte, a PC se ne pali. Taj sam problem imao sa CX500M prije popravka. Rijedak problem ali je moguć.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 12:31 (Alkaline).
5 godina
protjeran
offline
Re: PC nece da upali
Bruno555 kaže...

Pozdrav,

 

Ja sam danas popodne normalno koristio komp, i sad ga veceras pokusam upalit i power button gori al se ne cuje "beep" i tih je dosta, sta se monitora tice samo pokaze "no video input, entering sleep mode" ...proba san izvuc kabele iz kompa i vratit al opet isto, iz monitora nisan nista dira jer da ne radi ne bi nista ni pisalo, tako da je do procesora. Sta ovo moze bit? Graficka ili? Ja sam na njemu stvarno dosta po 12h dnevno, 5 godina je stara graficka...ne znam mozda je nesto drugo...a ne zelim ga otvarat i kopat po njemu jer nemam veze s time. Jel ovo bolje popravit i koliko bi me moglo izac otprilike? Ne znam stvarno do cega je. U prilogu stavljam sliku svih komponenti cisto da znate o cemu se radi. Hvala

 Maticna

16 godina
online
PC nece da upali

Molim te prebroji te *beepove*, koliko ih ima i da li su dugi ili kratki, ako ih je dosta, pretpostavljam da su kratki, prebroji ih, ovo su sve nagadanja sta moze biti, beepovi ce ti rec ista je tocno:

 

1 short beep Memory Error

2 short beeps Memory parity check error

3 short beeps Basic memory 64K address check error

4 short beeps Real Time Clock malfunction

5 short beeps CPU error

6 short beeps Keyboard error

7 short beeps CPU interruption error

8 short beeps Graphic card error

9 short beeps Memory error

10 short beeps CMOS error

11 short beeps CPU cache memory malfunction

1 long, 3 short Conventional/Extended memory failure

1 long, 8 short Display/Retrace test failed

 two-tone siren Low CPU Fan speed, Voltage Level issue

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: PC nece da upali
goodye kaže...

Molim te prebroji te *beepove*, koliko ih ima i da li su dugi ili kratki, ako ih je dosta, pretpostavljam da su kratki, prebroji ih, ovo su sve nagadanja sta moze biti, beepovi ce ti rec ista je tocno:

 

1 short beep Memory Error

2 short beeps Memory parity check error

3 short beeps Basic memory 64K address check error

4 short beeps Real Time Clock malfunction

5 short beeps CPU error

6 short beeps Keyboard error

7 short beeps CPU interruption error

8 short beeps Graphic card error

9 short beeps Memory error

10 short beeps CMOS error

11 short beeps CPU cache memory malfunction

1 long, 3 short Conventional/Extended memory failure

1 long, 8 short Display/Retrace test failed

 two-tone siren Low CPU Fan speed, Voltage Level issue

 Deck je napisao nema zvucnog signala

9 godina
neaktivan
offline
PC nece da upali

Evo zvali me sa servisa kazu maticna crkla...moze neka preporuka za maticnu da je dobra  a ne preskupa? Covjek kaze 650-700kn pa navise da ima dobrih, jer ja ipak game-am tu i tamo pa da nije sad neka kanta skroz. Samo mi hitno trebaju preporuke jer covjek ceka sto da mu javim pa ds znam narucit maticnu. Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: PC nece da upali
Bruno555 kaže...

Evo zvali me sa servisa kazu maticna crkla...moze neka preporuka za maticnu da je dobra  a ne preskupa? Covjek kaze 650-700kn pa navise da ima dobrih, jer ja ipak game-am tu i tamo pa da nije sad neka kanta skroz. Samo mi hitno trebaju preporuke jer covjek ceka sto da mu javim pa ds znam narucit maticnu. Hvala

 Ako nemislis OC onda uzmi bilo koju

5 godina
offline
PC nece da upali

Mogao si napisati koji imas izbor. Ti trebas am3 plocu. Niti ne znam koliko se uopce isplati davati toliko para za novu plocu.

Evo bas gledam nabavu. Niti nema skupljih ploca od 666 kuna.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 12:19 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC nece da upali

A cuj op...igre tipa gtaV i to...a sto se maticne tice jer mora am3+ bit ili? Zato pitam jer nemam pojma o tome, da ne bi jos krivo nesto uzea na kraju. U prilogu na slici su sve originalne komponente da znate o cemu se radi

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC nece da upali

Procesor ti je AM3+, tako da traži sebi odgovarajuću AM3+ ploču sa 970 (jeftiniji) ili 990FX (skuplji) chipset.

Može i AM3 no mora biti kompatibilna, ažuriran BIOS, no to je stariji 800 chipset. Pošto pričamo općenito napamet bez znanja o konkretnom modelu, bolje je da tražiš AM3+ ploču. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
9 godina
neaktivan
offline
PC nece da upali

Btw jedno glupo pitanje: memorija koju sam imao (slike videi dokumenti o wordu), jel to gubim ili je to pohranjeno negdje drugdje? Za igre me nije briga lako ih opet skinem...samo da znam covjeku rec da mi izvuce bitne stvari na vrijeme dok se moze ako je to sve na maticnoj.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC nece da upali
Bruno555 kaže...

Btw jedno glupo pitanje: memorija koju sam imao (slike videi dokumenti o wordu), jel to gubim ili je to pohranjeno negdje drugdje? Za igre me nije briga lako ih opet skinem...samo da znam covjeku rec da mi izvuce bitne stvari na vrijeme dok se moze ako je to sve na maticnoj.

 Na hard disku su ti, nebi trebao izgubiti, OSIM ako ne napravi clean install, tada će pobrisati ako ti se ti dokumenti nalaze na sistemskoj particiji. 

 

Najbolje da ti izvuče bitne stvari ako se nalaze na sistemskoj particiji. Ako se nalaze na drugoj particiji, onda nema brige, naravno ako ne bude slučajno dirao i tu drugu. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
9 godina
neaktivan
offline
PC nece da upali

Evo pronasao sam ovu, valja li ovo ista? Valjda me nece zaj****at za vrijeme igranja.. https://www.futura-it.hr/asrock-amd-am3-socket-970-pro3-chipset-atx-mb/ASR-970-PRO3-R2.0/product/

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
PC nece da upali

A ti to bas moras u futuri kupiti ?

 

https://www.nabava.net/maticne-ploce/asrock-970-pro3-socket-am3-socket-am3-amd-970-maticna-ploca-cijena-2148381

 

Prema ovome ispada da je tamo ta ploca gotovo najskuplja.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PC nece da upali

Radije nađi DS3P rabljenu s eventualnom garancijom na njuškalu nego tu PRO3 koja je u svoje vrijeme bila jedna od lošijih AM3 ploča.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: PC nece da upali
Bruno555 kaže...

A cuj op...igre tipa gtaV i to...a sto se maticne tice jer mora am3+ bit ili? Zato pitam jer nemam pojma o tome, da ne bi jos krivo nesto uzea na kraju. U prilogu na slici su sve originalne komponente da znate o cemu se radi

 decko,nedaj se zajeb,to je stari hardwer uzmi polovnu plocu pa ako opet ode nije ti zao,radije stedi te pare za ryzen proc mobo kombo

9 godina
neaktivan
offline
PC nece da upali

A da uzmem ovu i mirna Bosna? Ovo je ista koju sam dosada ima https://edigital.hr/amd/gigabyte-sam3-ga-970a-ds3p-maticna-ploca-p256603?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Bar cu bit miran i znat da ce odgovarat i sta ocekivat od nje

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC nece da upali

Pozdrav

Da ne otvaram novu temu. Imam isti problem kao u prvom postu.

 

Ryzen 3 1200x

ballistic ddr4 8 gb

msi a320 pro vd/s

sapphire rx 560 4gb

 

. prije 10 dana normalo ugašen komp, ujutro kučište radu ali nedaje sliku nam monitor. Grafika probana na drugu konfiguraciju s istim napajanjem i ssd-om i sve radi kako treba. na konfiguraciju gore ubačena druga grafika i radi kako treba. Grafička slana u futuru IT i u ovlašteni servis, zaključili da nije do nje.Matična, proc i ram odnešeni u mikronis, oni kažu da nije do njih, nego do grafike. Pošto matična ima led pokazivač greške , upaljena ostane lampica gpu. Ima li ko kakvu ideju što možr biti. gledam po netu da bi bilo dobro uraditi upgrade BIOS-a . Trenutno je na e7a36ams.2co

Molim za pomoć. Grafa je stara 1 god, a ostale komponente 4 mjeseca

 

 

 

Hi Folks!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PC nece da upali

Svakako prvo probaj update biosa pa onda probaj s tom grafom koja ne daje sliku. Ako grafička radi na drugome računalu, onda je ona očito ispravna, isto kao što je ispravno i procesor, ploča i memorija ako rade s drugom grafom. Da li si probao drugo napajanje? Možda je problem u 6-pin konektoru, ne znam da li je grafička s kojom si probao imala 6-pin također?

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: PC nece da upali
Nisam probao drugo napajanje jer ga nemam. U servisu su probali i gtx 1060 na to napajanje pa radi bez problema. Na napajanju imam 6+2 konektor. Probao sam updejt bio sa ali nece preko m flash. Odabarem file, stisne ok i samo me vrati na početak i nista
Hi Folks!
15 godina
offline
Re: PC nece da upali

-oprezno s flashanjem biosa, ako ne prođe tad mbo možeš baciti..

-vjerojatno je 'loš' file, npr formatiraj usb stikić u fat32 i promijeni naziv u dosovski-kraći 8+3, snimi u root stikića, tad bi trebalo raditi. (ali flashanje biosa po opisu nije uzrok-rješenje..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: PC nece da upali
Update obavio. I dalje problem ostaje. Drugu grafiku sam probao s s oba konektor i 6 i 8 pin i radi bez problema.
Hi Folks!
14 godina
offline
Re: PC nece da upali
Update obavio. I dalje problem ostaje. Drugu grafiku sam probao s s oba konektor i 6 i 8 pin i radi bez problema.
Hi Folks!
11 godina
offline
PC nece da upali

A tvoja grafička radi u drugome računalu? Čudno... Imaš neki servis u blizini da odneseš kompletno cijelo računalo na servis?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PC nece da upali

GTX 1060 je kartica koja ne zahtjeva jako napajanje,tako da je moguće da ti je napajanje preslabo ...

 

Koja je tvoja grafa ??

 

Koje je napajanje ???

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice