PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja

poruka: 12
|
čitano: 3.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja

pozdrav svima, 

 

ovako, do sad mi je komp radio uvijek 24/7 bez problema, jednostavno ne volim gasiti niti stavljati komp u sleep/hibernaciju

 

naime, otkako sam kupio novi monitor koji je OLED uvijek nakon sto prestanem koristiti komp ja ga ugasim ili se sam monitor ugasi nakon 4 sata jel. 

 

e sad, primjetio sam da npr ako navecer zavrsim s kompom, odem spavati dodem sutradan, komp radi ali je zamrznut, tj ne baca mi sliku na monitor kad ga upalim, i tipkovnica mi ne radi, sto uvijek provjerim klikom na capslock dal svjetli ili ne. 

 

uradio sam novi BIOS update, ista stvar. ne razumijem kako, znam da ima u winsima nesto kad upalis komp nakon crasha pa ti pokazes do cega je crash bio, ali ne znam kak se to zove, pa ako netko moze nekako da mi pomogne ili bilo sta. 

 

lista komponenata je pod moj PC, znaci dok sam na kompu sve super radi, bez greske, dal je to neki problem dok gasim monitor pa ne mogu opet dobiti sliku pri paljenju istog, ali to nije uvijek slucaj sto mi je cudno. 

 

svaki tip dobrodosao, hvala svima!

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 19:47 (_itsmoriarty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja

Ako imaš upaljen overclock, vrati to na tvorničke postavke pa probaj, osobito RAM.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja

Ako ne otkriješ uzrok uvijek možeš instalirati windowse na čisto pa krenuti od toga.

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja
Valentin17 kaže...

Ako imaš upaljen overclock, vrati to na tvorničke postavke pa probaj, osobito RAM.

 nemam overklokan CPU ako si mislio na to, CPU mi je underwoltan. 

 

za RAM mi je ukljucen XMP.

6 godina
offline
Re: PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja
forumaš kaže...

Ako ne otkriješ uzrok uvijek možeš instalirati windowse na čisto pa krenuti od toga.

 uh pa to sad nebih radio, treba se Diablo 4 igrati ipak je vikend hehehe. 

10 godina
offline
Re: PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja

Probaj sa Whocrashed

Usput odradi u admin command promptu naredbu sfc /scannow

6 godina
offline
Re: PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja
AF139 kaže...

Probaj sa Whocrashed

Usput odradi u admin command promptu naredbu sfc /scannow

 evo uradio sam ovo s cmd. 

a s whocrashed nisam nista pronasao. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 23:05 (_itsmoriarty).
3 godine
offline
Re: PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja
_itsmoriarty kaže...
Valentin17 kaže...

Ako imaš upaljen overclock, vrati to na tvorničke postavke pa probaj, osobito RAM.

 nemamoverklokan CPU ako si mislio na to, CPU mi je underwoltan

 

za RAM mi je ukljucen XMP.

 isti kurac
Inace pogledaj u power plan opcijama, hibernacija ovo ono, neki sistemi i kombinacije se znaju rusiti jer to ni dan danas nije bas rijeseno najbolje s nekim komponentama!
Ak nis drugo stavi novi monitor :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 23:54 (Boris grozni).
13 godina
offline
Re: PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja
_itsmoriarty kaže...

 nemam overklokan CPU ako si mislio na to, CPU mi je underwoltan. 

 

za RAM mi je ukljucen XMP.

Ovo nisu tvorničke postavke. Nemoj se čuditi što neće da ide kad mu ne daješ gas.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2023 8:04 (Valentin17).
6 godina
offline
Re: PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja
Valentin17 kaže...
_itsmoriarty kaže...

 nemam overklokan CPU ako si mislio na to, CPU mi je underwoltan. 

 

za RAM mi je ukljucen XMP.

Ovo nisu tvorničke postavke. Nemoj se čuditi što neće da ide kad mu ne daješ gas.

pa ne zelim da mi RAM radi na 4800 mhz lol 

 

evo danas sve radi kako treba, nasao sam opciju na monitoru ' deep sleep ' pa sam to ugasio. 

 

vidjet cemo da li je do toga bilo. 

13 godina
offline
Re: PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja
_itsmoriarty kaže...

pa ne zelim da mi RAM radi na 4800 mhz lol 

 

evo danas sve radi kako treba, nasao sam opciju na monitoru ' deep sleep ' pa sam to ugasio. 

 

vidjet cemo da li je do toga bilo. 

To nisam nigdje rekao, ti bi puno toga radio, a puno toga ne razumiješ.

Postavke se vrate na stock za potrebe testiranja pa vidiš ako radi dobro, znači da je možda overclock bio nestabilan pa sve podešavaš ispočetka i tražiš postavke koje žele raditi, to traje, traje i traje, s tim se treba bavit ako ne želiš da ti RAM radi na 4800 MHz lol, overclock s vremenom od stabilnoga može postati nestabilan jer sve se s vremenom troši, isto je sa undervoltom procesora, danas mu možda treba više "soka" da bi radio onako kako ti želiš nego jučer, želiš imati sve najnovije uvijek i tu ćeš se konstantno suočavati sa nekim problemima, Win 11 je dovoljan cirkus sam za sebe i problem može biti do njega, do najnovijega drivera, do kvara grafičke kartice, kabela ili nečega kaj mi se ne da sada nabrajati. 

Treba probavati, baviti se, ovdje na forumu nećeš sigurno naći riješenje, nego možda koji prijedlog, riješenje moraš naći sam.

ps. ekran nema veze sa smrzavanjem računala, ekrana da i nema spojenoga računalo šalje signal na kabal koji ne mora biti spojen nigdje jer računalo ne zna jel na kraju kabela ekran ili ništa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2023 10:48 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: PC se zamrzne nakon par sati ne koristenja

Zašto ne voliš sleep opciju?Hibernaciju stavi off. Veči šok ima komp ako ga stalno pališ i gasiš kao što sad radiš po novom.Moj je več 10 god u sleep, jednom tjedno ugasim da se resetira.Zaludu ti je gašenje jer nema reseta ako nisi skinuo kvaćicu sa "turn on fast startup" u power opcijama.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2023 12:05 (dery).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice