Povremeno gašenje računala

poruka: 10
|
čitano: 3.179
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Povremeno gašenje računala

Pozdrav ekipa. Imam jedan neobičan problem sa računalom.

 

 

Naime, prije 3 tjedna mi je nećak sa prednjeg panela stolnog računala trknuo USB Wi-fi adapter, nakon čega se počeo događati navedeni problem. A to je da nakon određenog vremena, jednostavno miš i tipkovnica skroz blokiraju i ne reagiraju na ništa, dok ne napravim restart.

 

Također, ako nije problem koji je naveden ranije, dođe do toga da se ekran zabijeli, pojave se samo bijele linije na ekranu i jedino rješenje je restart računala.

 

Prvo sam posumnjao na taj USB Wi-fi adapter, pa sam uzeo novi. Instalirao sam nove drivere i sve, spojio ga sa stražnje strane, direktno na priključke od matične ploče, ali i dalje se događa isti problem. Mislio sam da je problem do front panela,  da je on negdje dobio kontakt, i da on povremeno baca negdje kontakt na matičnoj ploči. 

 

Testirao sam memoriju, i ona ispravno radi. Samo da napomenem, računalo je starije tako da se koristi integrirana grafička koja je na matičnoj ploči. Hvala unaprijed na savjetima i sve najbolje za blagdane

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Povremeno gašenje računala

Pozdrav

Da li ti je taj adapter bio "uboden" u prednji panel, u trenutku nesrećne situacije?

13 godina
offline
Re: Povremeno gašenje računala
coa13 kaže...

Pozdrav

Da li ti je taj adapter bio "uboden" u prednji panel, u trenutku nesrećne situacije?

 Da, je. Bio je ukopčan i 5 minuta nakon toga su krenuli problemi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
14 godina
offline
Povremeno gašenje računala

Iskopčati predmetni konektor sa prednjeg panela iz matične ploče i nadati se da je to to... Ako nešto drugo negdje drugdje nije "šlusnulo" uslijed nesretnog događaja.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Povremeno gašenje računala

Iskopčao sam navedeni konektor, uopće ne koristim taj. Situacija je da se takav problem događa i kad spojim drugi konektor (novi Wi-Fi USB adapter) na stražnje konektore matične ploče, ili kad se uopće Wi-Fi adapter ne spoji. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
12 godina
offline
Povremeno gašenje računala

Isključi sa matične kompletno prednji panel 

Preporučio bih ti kada upališ PC da sa matične izvadiš i žice koje su od dugmeta za paljenje na kućištu i da probaš tako.

Nadaj se samo da je sama pločica od prednjeg panela spaljena...

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Povremeno gašenje računala
alen4430 kaže...

Iskopčao sam navedeni konektor, uopće ne koristim taj. Situacija je da se takav problem događa i kad spojim drugi konektor (novi Wi-Fi USB adapter) na stražnje konektore matične ploče, ili kad se uopće Wi-Fi adapter ne spoji. 

 Nisam siguran razumiješ li dobro što ti ljudi govore, ukoliko se radi o matičnoj pod tvoj "Moj PC" pod "new pc", isključiti usb konektore prednjeg panela iz matične ploče označene na slici crvenim pravokutnicima, pogledaj sliku.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2023 23:53 (notloB).
3 godine
neaktivan
offline
Povremeno gašenje računala

Pozdrav

Imam problem sa stolnim racunalom da ga ne mogu pokrenuti 

Odnosno zadnji put kada sam ga htio ugasiti zivciralo me koliko mu je trebalo pa sam ga ugasio na prekidac iza(0/I) i sada ga ne mogu upaliti 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Povremeno gašenje računala

S time da mi gori ledica na maticnoj,nekakva mala zelena 

2 godine
offline
Re: Povremeno gašenje računala
Tenet kaže...

S time da mi gori ledica na maticnoj,nekakva mala zelena 

 O kojoj se točno matičnoj radi, ukoliko imaš manual od ploče možeš i sam pogledati u njemu koja boja lampice korespondira s određenim problemom odnosno gdje je zapelo kod boota, moguće ti i piše uz ledicu, zeleno je na asusu grafika čini mi se... inače to često zna biti zavaravajuće, svijetli jedna boja a problem je sasvim treći.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 11:18 (notloB).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice