Pregrijavanje CPU-a

poruka: 8
|
čitano: 1.649
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje CPU-a

Pozdrav!

 

Posto su pocele vrucine odlucio malo pratiti temperature i primjetio da mi je i5 3470 dosao cak do 105C nakon igranja Far Cry Primal neko vrijeme. Za zimu su temperature OK jer volim da mi je soba mrzla tako da vjerujem da su u redu. Ovo sada me iznenadilo i jako zabrinulo, temperatura idle mi je oko 40C a za zimu oko 30-35C. Ne primjecujem nikakav slowdown u performansama tijekom igranja, procesor je kupljen i ugraden prije par godina tak da nije nov. Zabrinut sam da mi ne crkne posto nisam bas u mogucnosti kupiti novi. Cooler je stock, nisam overclockao. Sve ostale komponente su u redu sto se tice temperatura. Kuciste mi je Zalman Z3 plus, 2 ventilatora upuhuju zrak 2 ga izbacuju gore a ovaj sto iza izbacuje topli zrak mi je kreno jako zujat i sporo se vrtit pa crko.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pregrijavanje CPU-a

Dali je na dodir stock cooler vrel? treba bi biti ako dobro pokazuje senzor..U svakom slucaju bi ti preporucio da si stavis odlican mali cooler Lc cc95 (95kn :).lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 2:13 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje CPU-a
Poz,

Budem sutra provjerio posto je sada vec kasno, otvorit cu kutiju i vidjet ali vjerujem da su tocna ocitanja, skino sam i Real temp program za CPU i isto pokazuje oko 90-100C
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje CPU-a

Probaj naci neki dobar hladnjak za male pare. Pozeljno neko vodeno hlađenje. Jer temp od 90+ je smrt za CPU a kamoli 100+. 

10 godina
offline
Re: Pregrijavanje CPU-a

A kad si ti njemu promjenio termalnu pastu i koju si stavio ???

SHOW MUST GO ON
6 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje CPU-a

Poz,

 

Pastu nisam mijenjao otkad je ugrađen, covjek koji mi je ugradivo je sve to odradio tako da ne znam koja je pasta. Mislim da je u pitanju ta pasta i stock cooler.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pregrijavanje CPU-a
Yoman2822 kaže...

Pastu nisam mijenjao otkad je ugrađen, covjek koji mi je ugradivo je sve to odradio tako da ne znam koja je pasta. Mislim da je u pitanju ta pasta i stock cooler.

Sad je nebitno koja je pasta - "par godina" može biti dovoljno dugo da pasta više ne radi svoj posao kako valja, a slab hladnjak ne spašava stvar.

 

Ako ti je temperatura previsoka problem je u hladnjaku ili u termalnoj pasti. Minimum što možeš napraviti je zamijeniti termalnu pastu, ukloniti mucice iz pasivnih blokova hladnjaka i očistiti ventilatore. A na odmet ne bi bio i sposobniji hladnjak.

14 godina
protjeran
offline
Pregrijavanje CPU-a

Ocistit sve od prasine i stavit novu pastu i problem rijesen.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice