Slika kasni za zvukom na 1080p filmovima

poruka: 6
|
čitano: 7.639
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Slika kasni za zvukom na 1080p filmovima

Imam jedan stariji laptop na kojem sam obicno gledao blu-ray rip filmove.I sad tu nebi bilo nista cudno da mi je sve najnormalnije radilo,međutim nakon sto sam nadogradio RAM-e slika mi je pocela kasnit za zvukom,nakon otprilike 20-ak minuta gledanja slika pocne kasnit i stekat i onda film postane negledljiv.Opterecenje procesora bude na 100% kad uđem u task manager.
Gledao sam u GOM playeru dok je radilo normalno,kad je pocelo stekat i u GOM-u onda sam skinuo MPC-HC i Core AVC codec te stavio u postavkama na prefer.Međutim ni to nije pomoglo.

Jel doslo mozda do sukoba codeca od prije pa zato steka ili? Zapravo jos mi je cudnije zasto je prije normalno radilo a sad vise ne radi? Znaci nije konfiguracija u pitanju.Da reinstaliram windowse da se obrisu svi codeci od prije,ili da jednostavno gledam filmove u manjoj rezoluciji?

Laptop je http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en/sm/WF06b/12139188-12139280-12139280-12139280-12434660-12401288-77983407.html?dnr=2

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Slika kasni za zvukom na 1080p filmovima

Probaj VLC, svi drugi playeri kad su imali nekih problem s 'velikim' filmovima, VLC je radio bez problema.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slika kasni za zvukom na 1080p filmovima

Ok probat cu.Ak ne bude radilo mozda je ipak bolja opcija investirat u full HD televizor pa gledat u miru preko USB-a.Tnx

11 godina
neaktivan
offline
Slika kasni za zvukom na 1080p filmovima

Nije ti to sigurno sa televizorom. Ovisi koje kodeke će ti podržavati, opet neke bolje od drugih. Primjer kad imam na DVB-T (nije jeftinjaka, Strong 8110 sa MPEG4 FHD dekodiranjem za 70 €) bilo koji .mp4 file isto je dobro prvih desetaka minuta od onda isto tako zvuk brza (ili obratno), dok je s .mkv fileovima sve u najboljem redu. Sa Sony Bravia televizozom nema 'brzanja ' na .mp4 fileovima, pa onda naizmjence koristim. I Vlc normalno reproducira te .mp4 filmove.

Tako da sa televizorom možeš imati sreće, ali možda nećeš.

 

 

<offtopic>

Osobno mi je najbolji Matroska format (.mkv)- čak i kompresiran daje puno kvalitetniju sliku od .avi nekompresiran. S tim da zauzme i manji prostor.

A zvuk ovisi želiš kompresirati ili ne (sa svojim ripovima). Obično i na 'bayu' .mkv filmovi imaju kvalitetniji zvuk od .mp4 ili kojih drugih al opet ovisi o kompresiranju zvuka. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slika kasni za zvukom na 1080p filmovima

Uzeo sam od LG-a full HD televizor i odma sam ga testirao.Radi kao podmazano tj najnormalnije mi cita MP4 1080p blu-ray rip.Bez kasnjenja bez icega,sve normalno cijeli film.Gledao sam da uzmem najnoviji model televizora koji podrzava sve zivo,sad sam miran:) Jednostavno je isplativije ulozit vise u kvalitetu pa si miran neko vrijeme nego se zezat.

 

Eto iako ovo rjesenje ne spada pod racunala svejedno hvala na savjetu,zivio:)

13 godina
neaktivan
offline
Slika kasni za zvukom na 1080p filmovima

LG nije sinonim za kvalitetu među televizorima ;)

 

Ontopic:

Ako ti se problem pojavio kada si nadogradio RAM, logično je za pretpostaviti da nešto nije u redu s novim RAM-om, pa probaj izvaditi nove pločice ili testirati Memtestom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice