Wifi usb dongle

poruka: 22
|
čitano: 6.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Wifi usb dongle

Želim povezati stari Pc u garaži sa Wifi routerom na prvom katu. Kako i čime???

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wifi usb dongle
Rookie2010 kaže...

Želim povezati stari Pc u garaži sa Wifi routerom na prvom katu. Kako i čime???

Airlive 1700 USB.

16 godina
offline
Wifi usb dongle

Ovako želim prebaciti kompjuter u drugu sobu gdje ne mogu imati žičani pristup netu.

 

Inače imam wireless net (antenica na terasi prima signal, povezana je sa lan kabelom sa spliterom koji ide u struju i onda sa routerom odakle je povezan sa pc. 

 

Razmišljam o bežičnom povezivanju pomoću WI FI  usb stickom pa me zanimaju vaša iskustva koliko je to dobro, npr. igrao bih se na netu Diablo 3 i sl. pa me zanima hoće li biti problema? 

 

U trgovini imam ovakav u ponudi pa šta kažete 

http://www.tp-link.us/products/details/cat-5520_TL-WN722N.html

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Wifi usb dongle

Ima li netko savjeta, iskustva sa ovim wifi usb stickovima, prekidi signala i sl. igranje na pc koji hvata signal itd?

 

Između routera i pc bi bila 2 zida ako je to bitno, stan u zgradi.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi usb dongle

Bilo to USB ili LAN ili PCI wifi adapter sa instaliranim odgovarajućim drajverom taj hardwer je ispravan i spreman za rad.

Problem je što u  stambenoj zgradi ima vjerovatno dosta wifi korisnika a iza dva zida ti se može desiti da susjede bolje čuješ nego svoj ruter još ako su na istom kanalu desiti će se da gubiš vezu sa ruterom bez obzira što je hardwer 100% ispravan. Najmanje je da ti se povremeno diže ping pa ti igranje nebi preporučio radi lag-a.

Pogledaj može li se podom provući ako ne CAT5 onda obični plosnati kabal za telefon sa četri žice na koji moraš krimpat RJ45 utikače za na ruter i svoj PC. Tada nema smetnji i veza ne prekida.

16 godina
offline
Wifi usb dongle

Kakva je situacija sa onim utičnicama koje bi preko strujne mreže provodile net. Ne znam kako se zovu, jesu one bolje rješenje od wifi usb, koliko bi to koštalo.

Nebih se htio zahebavati sa 10-tak metara kabla, imam dvoja vrata odnosno dva praga koja bih morao oštećivati/urezivati kako bih provukao kabal.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi usb dongle

Može sa" powerline adapterima"  , samo sam predložio jeftinije a pouzdano, i nije mi jasno da ti vrata toliko dihtuju da bi se moralo za 2mm urezivati prag .... ja sam 20m tel. tankog kabla poljepio preko poda ljepljivom trakom pa se ni ne osjeti ispod tepiha a uz zid i preko kraja praga pištoljem za plastiku pa sve radi bez greške na 100 Mbps. Tih kablova ima u bojama crna, bjela, smeđa ...pa biraj .

16 godina
offline
Wifi usb dongle

Razmislit ću o toj varijanti, telefonski kabal već imam nekih 15 metara stoji mi u rezervi od ranijeg neta, samo mu treba promijeniti utakče.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi usb dongle
AF139 kaže...

Može sa" powerline adapterima"  , samo sam predložio jeftinije a pouzdano, i nije mi jasno da ti vrata toliko dihtuju da bi se moralo za 2mm urezivati prag .... ja sam 20m tel. tankog kabla poljepio preko poda ljepljivom trakom pa se ni ne osjeti ispod tepiha a uz zid i preko kraja praga pištoljem za plastiku pa sve radi bez greške na 100 Mbps. Tih kablova ima u bojama crna, bjela, smeđa ...pa biraj .

 Kako znati da su obje utičnice na istoj fazi (stariji objekt, ima sve tri faze na neki način raspoređene)?

16 godina
offline
Re: Wifi usb dongle
AF139 kaže...

Bilo to USB ili LAN ili PCI wifi adapter sa instaliranim odgovarajućim drajverom taj hardwer je ispravan i spreman za rad.

Problem je što u  stambenoj zgradi ima vjerovatno dosta wifi korisnika a iza dva zida ti se može desiti da susjede bolje čuješ nego svoj ruter još ako su na istom kanalu desiti će se da gubiš vezu sa ruterom bez obzira što je hardwer 100% ispravan. Najmanje je da ti se povremeno diže ping pa ti igranje nebi preporučio radi lag-a.

Pogledaj može li se podom provući ako ne CAT5 onda obični plosnati kabal za telefon sa četri žice na koji moraš krimpat RJ45 utikače za na ruter i svoj PC. Tada nema smetnji i veza ne prekida.

 Maloprije pitao na poslu tipa zaduženog za IT i kaže da to nije nikada radio i da to po njemu neće funkcionirati jer telefonski kabal ima 4 žice... 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: Wifi usb dongle

BMT

- za kuću imaš vjerujem tri osigurača glavna ili tri limitatora pa isključenjem struje na utičnici kod rutera gdje bi došao prvi powerline vidi onda na katu koja utičnica je ostala bez te iste faze pa tamo postaviš drugi powerline.

 

boxer

 

- Evo sad pišem preko tih 20m fleksibilnog tel. kabla sa 4 žice  i brzina je 100Mbps a spojio sam još na par mjesta istim kablom i nitko se ne žali. Taj IT tehničar bi morao znati pa makar iz prakse da za mrežu od 100/10 Mb  je dovoljno rx i tx spojiti  tj. 2+2 žice.

15 godina
offline
Re: Wifi usb dongle
AF139 kaže...

BMT

- za kuću imaš vjerujem tri osigurača glavna ili tri limitatora pa isključenjem struje na utičnici kod rutera gdje bi došao prvi powerline vidi onda na katu koja utičnica je ostala bez te iste faze pa tamo postaviš drugi powerline.

 

Mislim da postoje tri izdvojena osigurača uz glavnu sklopku. Mogu li pretpostaviti da je to to (da je svaki za jednu fazu)?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 17:08 (BMT).
10 godina
offline
Re: Wifi usb dongle

Da to bi trebalo biti to, samo problem bi bio ako kat ima dolaz iz vana (zaseban priključak i brojilo) a ne preko tih osigurača. Noviji powerline adapteri većinom i ne ovise o istoj fazi pa valja provjeriti posudbom prije plaćanja ako dogovoriš sa trgovcem, možda budu radili i na različitim fazama.

5 godina
neaktivan
offline
Wifi usb dongle

Da ne otvaram bezveze novu temu pitat ću ovdje.

Može preporuka wlan usb donglea da out of box radi na sedmici i desetki tj. da kada se ubode ne treba naknadno instalirat drivere da su isti u samom OS-u (stari D-Link DWL G122 radi uredno na oba sustava čim se ubode)?

Naravo, što jeftinije to bolje (molim samo bez onih ebay kineskih od jednog dolara).

"As I picked myself up, all I could hear was a ceaseless drone of traffic. Life went on around me, but the explosion was to change my life forever."
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Wifi usb dongle

Ja imam tp-link tl-wn722n koji također podržava monitor mode

Trust nobody, become the best !
14 godina
offline
Wifi usb dongle

može preporuka wifi usb sticka... imam optiku 500/250 i wifi 6.. najjeftinija moguća opcija je dobrodošla 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi usb dongle

Teško , morao bi imati na 5GHz ac ili ax (na 2,4 GHz i ne gledaj) teoretsku brzinu od 1800Mbps ( radna brzina je do pola teoretske) pa bi sa takvim mogao u istoj prostoriji gdje je ruter imati tih 500Mbps.

22 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Wifi usb dongle

"Kako znati da su obje utičnice na istoj fazi (stariji objekt, ima sve tri faze na neki način raspoređene)?"

Izmjeri napon izmedu te dvije faze, ako je 360 volti onda su različite faze..

13 godina
offline
Re: Wifi usb dongle
Vladimir63 kaže...

 ako je 360 volti onda su različite faze..

380 V odnosno izmjereno cca. 400 V.

9 godina
offline
Re: Wifi usb dongle
Vladimir63 kaže...

"Kako znati da su obje utičnice na istoj fazi (stariji objekt, ima sve tri faze na neki način raspoređene)?"

Izmjeri napon izmedu te dvije faze, ako je 360 volti onda su različite faze..

 Ako mjeris sa benningom, pokazat ce ti dali su uticnice na istoj fazi, i ako nisu koje su dvije faze u pitanju tj. smjer vrtnje

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
14 godina
offline
Re: Wifi usb dongle
AF139 kaže...

Teško , morao bi imati na 5GHz ac ili ax (na 2,4 GHz i ne gledaj) teoretsku brzinu od 1800Mbps ( radna brzina je do pola teoretske) pa bi sa takvim mogao u istoj prostoriji gdje je ruter imati tih 500Mbps.

 pa koliku brzinu je realno moguće imati s nekim wifi stickom?

 

Da li je bolje rješenje ovo recimo?

https://a.aliexpress.com/_Eyry8GB

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 12:26 (maxy0).
10 godina
offline
Re: Wifi usb dongle
maxy0 kaže...
AF139 kaže...

Teško , morao bi imati na 5GHz ac ili ax (na 2,4 GHz i ne gledaj) teoretsku brzinu od 1800Mbps ( radna brzina je do pola teoretske) pa bi sa takvim mogao u istoj prostoriji gdje je ruter imati tih 500Mbps.

 pa koliku brzinu je realno moguće imati s nekim wifi stickom?

 

Da li je bolje rješenje ovo recimo?

https://a.aliexpress.com/_Eyry8GB

 

vidi ovdje, nekaj slično sam pitao nedavno pa je otišlo malo šire u raspravu s hrpom informacija :)

https://forum.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/preporuka-ax-wi-fi-adaptera-dongle-1gbit/295877.aspx

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice