Crash-anje bilo koje igrice

poruka: 13
|
čitano: 4.960
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Crash-anje bilo koje igrice

Kao što naslov govori crasha mi se bilo koja igrica.

Upalim Call of Juarez BiB i nakon 1 min igranja crash. Aj dobro možda nevalja igra.

Upalim Mass Effect 2 kad nakon 10 min igranja crasha se igra.

Upalim PES2011 crasha se nakon 2-3 min.

 

Ikakve ideje što bi moglo prouzroćit crashanje?

Hvala.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Crash-anje bilo koje igrice

Stavi rame na default kao i procesor pa vidi dal se onda crasha.

 

1.32V za 3.3GHz, škakljivo moj stari x3 720 sumnjam da bi bio stabilan tako.

 

BTW: imao sam slične probleme, crash iz vedra neba u nekim igrama(BF BC2, Star Wars TFU i TFU2, Dirt 2 itd.). Nikad nisam saznao u čem je problem bio, a opet nekad se ne crasha. Mislim da je procesor/matična bio kriv u to prilično sumnjam.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2010 17:19 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Crash-anje bilo koje igrice

Opiši malo to crashanje, jel se komp zamrzne ili jednostavno crasha na desktop...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Crash-anje bilo koje igrice

Izbaci na desktop i još izbaci onaj prozorčić i imaš dva gumba ona kao Send Error Report i Don't Send

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Crash-anje bilo koje igrice

Nešto ti se možda pregrijava, grafa ili proc... Pogledaj kolike su temperature pa javi.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Crash-anje bilo koje igrice

Evo ga sredio sam više ne crasha, Hyperione fala.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Crash-anje bilo koje igrice
tonyx1209 kaže...

Izbaci na desktop i još izbaci onaj prozorčić i imaš dva gumba ona kao Send Error Report i Don't Send

Pogledaj temperature graficke i procesora

everest 

gpu-z 

 

Edit: vidim da si rijesio {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2010 17:51 (mario1990).
12 godina
neaktivan
offline
Crash-anje bilo koje igrice

Pozdrav ekipa ! Imam isti problem crashanje igara ,naime prije mjesec dana sam kupio novu grafu rx6700xt. sve je funkcioniralo do neki dan. nakon updetanja nekih drivera u win i novi za grafu sve igre se ruse neke odmah a neke nakon par min.

 tipa Borderland 3 ,rage 2, battlefield 5 , farcry new davn itd....

 probao vratit drivere i win u prijasnje stanje ,neke igre proradile a neke ne , temperature proc su ok 45-60,grafe isto tako 40 -65 ,radio test rama nema greske , test grafe(fumark ) sve ok . sto mi je ciniti neki savjet . nadam se da nije grafa riknila iako imam garanciju. I da u noramlnom radu win -a sve ok net ,youtube, programi. a evo i neki slika sto mi izbaci nakon crashanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Crash-anje bilo koje igrice
Majestic Ik kaže...

Pozdrav ekipa ! Imam isti problem crashanje igara ,naime prije mjesec dana sam kupio novu grafu rx6700xt. sve je funkcioniralo do neki dan. nakon updetanja nekih drivera u win i novi za grafu sve igre se ruse neke odmah a neke nakon par min.

 tipa Borderland 3 ,rage 2, battlefield 5 , farcry new davn itd....

 probao vratit drivere i win u prijasnje stanje ,neke igre proradile a neke ne , temperature proc su ok 45-60,grafe isto tako 40 -65 ,radio test rama nema greske , test grafe(fumark ) sve ok . sto mi je ciniti neki savjet . nadam se da nije grafa riknila iako imam garanciju. I da u noramlnom radu win -a sve ok net ,youtube, programi. a evo i neki slika sto mi izbaci nakon crashanja.

 To ti je tak kad se usrecis s AMD grafom, ja neki dan prodao Rx 6600xt, u 20g s nvidijom nisam imao toliko problema koliko s tom karticom u 3 dana! apsolutno Ništa NE radi kako bi trebalo od najobicnijeg Hdmi prijenosa na Tv pa do toga da dobivam dx error u novom Battlefieldu 2042.

12 godina
neaktivan
offline
Crash-anje bilo koje igrice

Meni je dosad sve radilo ok mjesece dana, dok sam imo rtx 2070 isto je bilo ok dok nije vrisnila nanon pola g i reko sam ne sad cu na amd ,iako mislim da nije do grafe

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Crash-anje bilo koje igrice
Skini AMD graficke drivere na disk. Sa programom DDU izbrisi prethodno instalirane graficke drivere. Imas uputstva na YT. Nakon toga napravi clean instalaciju gpu drivera bez povezivanja na net. Kada instaliras, restartaj pc, prikljuci net i isprobaj da li i dalje imas problema. Ovo zato sto su ti moguce ostali prethodni nvidia driveri.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2021 21:39 (boxer).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Crash-anje bilo koje igrice
boxer kaže...
Skini AMD graficke drivere na disk. Sa programom DDU izbrisi prethodno instalirane graficke drivere. Imas uputstva na YT. Nakon toga napravi clean instalaciju gpu drivera bez povezivanja na net. Kada instaliras, restartaj pc, prikljuci net i isprobaj da li i dalje imas problema. Ovo zato sto su ti moguce ostali prethodni nvidia driveri.

 Uradio kako si reko s DDU,bili su da i stari driveri . ali i dalje ista stvar igrice se i dalje crashaju . Mozda je stvarno do grafe ali nerazumijem zasto onda to nepokazuje prilikom nekog testiranja , ili da probam ponovnu reinstalaciju wina. jedio sto sam primjetio da mi na maticnoj ploci

pokazuje neke dr oznake tjekom paljenja igrica , tipa bude na ploci prikazan br 33 a kad palim igre mjenja br d3 ili d1 , govorim o maticnoj ploci gigabyte x470 aorus gaming 7 wifi. na netu nisam pronasao sto ti brojevi znace.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 22:24 (Majestic Ik).
16 godina
offline
Re: Crash-anje bilo koje igrice
https://www.manualowl.com/m/Gigabyte/X470-AORUS-GAMING-7-WIFI/Manual/564045?page=44#manual

Na linku imas debug kodove za plocu. Utvrdi koji su, proguglaj mozda pomogne u detektovanju problema.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice