Driver za 3.0 usb expresscard

poruka: 14
|
čitano: 901
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Driver za 3.0 usb expresscard

Pozdrav svima, 

 

nedavno sam kupio laptop koji je dosao sa usb 3.0 expresscard karticom. Eh sad kako vlasnik ne zna koji tocno driver treba, dao sam se u istrazivanje koje je, nazalost, neuspjesno zavrsilo. 

Kartica sama po sebi je neki strani, vjv kineski, 3rd party shit za kojeg nisam mogao naci nista na internetu. Vidio sam je dosta po ebayu i svaka dolazi sa cd driverima. 

 

Sad me zanima ako mozda netko ima te drivere ili zna koji su, bio bih mu jako zavalan.

 

LP i hvala! Ivan

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Driver za 3.0 usb expresscard

Ajde probaj izvuć Vendor ID iz device managera, možda se da naći

 

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard

driveri se ne traže tako... npr koji OS? Pa zatim jel instalirano sve za chipset-MBO.. i update.

na slici, postoje driveri za xp, seven.. linux se ne spominje, radi. Čak vjerojatnije da problem nije driver, vjerojatnije nešto drugo ili neispravno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard
ihush kaže...

driveri se ne traže tako... npr koji OS? Pa zatim jel instalirano sve za chipset-MBO.. i update.

na slici, postoje driveri za xp, seven.. linux se ne spominje, radi. Čak vjerojatnije da problem nije driver, vjerojatnije nešto drugo ili neispravno.

Je tako je, zaboravio sam rec imam windows 7 pa root hub driver ne radi posto su 3.0... 

15 godina
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard

za većinu stvari, mora biti w7-sp1 + updateovi, što se dešava kad izvadiš-ubaciš kontroler? daj sliku device managera.

 

pronađi bilo kakvu oznaku chipseta-kontrolera (ne ime proizvođača jer je to nevažno, odnosno da je neki poznati brand bilo bi istaknuto), npr jel to intel chipset ili neki treći..

praktično rješenje, pronađi nekog renomiranog proizvođača takvih komponenti i skini driver s njegove stranice.

.. no i dalje ostaje mogućnst da uopće nije problem driver (to bi win povukao automatski), nešto drugo-treće...

 

edit: evo jedan od mogućih drivera.. za primjer. I pročitaj, važno, procedura, tj dio kad kažu, sačekati malo, dok OS sam prijavi uređaj..

 

dok o chipu ovisi, jel intel, renesas, nec .. via-sys itd. što god bilo.

evo jednog od tih drivera, koji možda radi.. :)

 

btw, (zbog pingvina), za test da vidiš jel radi, možeš bootati neli live linux, noviji krenel +3.6.. pa vidjeti i koji je chip (driver).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 15:46 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard
ihush kaže...

za većinu stvari, mora biti w7-sp1 + updateovi, što se dešava kad izvadiš-ubaciš kontroler? daj sliku device managera.

 

pronađi bilo kakvu oznaku chipseta-kontrolera (ne ime proizvođača jer je to nevažno, odnosno da je neki poznati brand bilo bi istaknuto), npr jel to intel chipset ili neki treći..

praktično rješenje, pronađi nekog renomiranog proizvođača takvih komponenti i skini driver s njegove stranice.

.. no i dalje ostaje mogućnst da uopće nije problem driver (to bi win povukao automatski), nešto drugo-treće...

 

edit: evo jedan od mogućih drivera.. za primjer. I pročitaj, važno, procedura, tj dio kad kažu, sačekati malo, dok OS sam prijavi uređaj..

 

dok o chipu ovisi, jel intel, renesas, nec .. via-sys itd. što god bilo.

evo jednog od tih drivera, koji možda radi.. :)

 

btw, (zbog pingvina), za test da vidiš jel radi, možeš bootati neli live linux, noviji krenel +3.6.. pa vidjeti i koji je chip (driver).

 Hvala za savjet, vec sam probao taj prvi driver i nije pomoglo.

15 godina
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard

-naravno, kad bi prvi klik bio odgovor, nitko se ne bi pomučio.. :)

- na drugom, vidi pri dnu.. NEC na slici, na kraju link za renesance.. itd.

- stvar je u chipu, kao dizel-benzin.. par chipova i njihovi driveri. Kad to znaš, tad na prvi klik imaš driver.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard
ihush kaže...

-naravno, kad bi prvi klik bio odgovor, nitko se ne bi pomučio.. :)

- na drugom, vidi pri dnu.. NEC na slici, na kraju link za renesance.. itd.

- stvar je u chipu, kao dizel-benzin.. par chipova i njihovi driveri. Kad to znaš, tad na prvi klik imaš driver.

 Proba sam i renesance drivere i uvik isto... il crasha nakon ubbacivanja usb il se samo cuje zvuk kako je usb ubacen i dalje nista... mislim da je do kartice al laik sam

15 godina
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard

moguće je svašta, npr neispravno (kartica ili utor laptopa..) pa i to da je u prvom pokušaju preskočeno nešto (čekanje da win sam odradi, dok provjeri s interneta i sl..) u tom trenu instalacija može smrdati OS-drivere.. ili je driver za SP1 ili je stariji pa ne obavi ništa (što bi obavilo bez SP1).. ili nije certificiran driver pa ga win ignorira (tad treba u postupku baš reći da koristi-dozvoli necertificiran driver) itd.

 

+ na starom laptopu je 3.0 realno beskoristan, uguši ga transfer.. bolje se ponaša 2.0 .. tako da ako baš nema potrebe 'baci' :)

 

+ bootaj noviju distru, vidiš jel radi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 16:24 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard
ihush kaže...

moguće je svašta, npr neispravno (kartica ili utor laptopa..) pa i to da je u prvom pokušaju preskočeno nešto (čekanje da win sam odradi, dok provjeri s interneta i sl..) u tom trenu instalacija može smrdati OS-drivere.. ili je driver za SP1 ili je stariji pa ne obavi ništa (što bi obavilo bez SP1).. ili nije certificiran driver pa ga win ignorira (tad treba u postupku baš reći da koristi-dozvoli necertificiran driver) itd.

 

+ na starom laptopu je 3.0 realno beskoristan, uguši ga transfer.. bolje se ponaša 2.0 .. tako da ako baš nema potrebe 'baci' :)

 

+ bootaj noviju distru, vidiš jel radi...

 laptop je lenovo x230 tak da 3.0 solidno radi. Distra? Glup sam ne kuzin 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 16:28 (ivanoman).
15 godina
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard

(pingvin?) .. mimikrija :))

po avataru je za pretpostaviti da koristiš ili si barem načuo za linux distribucije.. no kao svaka pretpostavka .. :))

driver je uključen u krenel, +3.6 upališ (live) i vidiš jel radi. Ako ne radi tad znaš da je kvar (nečega), ako radi pogledaš koji driver/chip i pribaviš odgovarajući.

(tad znaš da kad nabaviš konkretan driver, mora raditi ili je problem nešto treće.. ali tad ne tražiš dalje driver)

 

ili, već ti je gore rečeno, googlaš ID uređaja kojeg devicemanager vidi.. no u win bi rekao da imaš nekek druge probleme, da je driver 'krivo sjeo'.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 16:36 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard
ihush kaže...

(pingvin?) .. mimikrija :))

po avataru je za pretpostaviti da koristiš ili si barem načuo za linux distribucije.. no kao svaka pretpostavka .. :))

driver je uključen u krenel, +3.6 upališ (live) i vidiš jel radi. Ako ne radi tad znaš da je kvar (nečega), ako radi pogledaš koji driver/chip i pribaviš odgovarajući.

(tad znaš da kad nabaviš konkretan driver, mora raditi ili je problem nešto treće.. ali tad ne tražiš dalje driver)

 

ili, već ti je gore rečeno, googlaš ID uređaja kojeg devicemanager vidi.. no u win bi rekao da imaš nekek druge probleme, da je driver 'krivo sjeo'.. :))

 Hvala, ma jasno mi je pingvin = linux al distra nisan skuzia hahahh ugl probat cu to, imam instaliran kali

15 godina
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard
ivanoman kaže...
.. kali

 zamijeni sliku s nekom kokoši..

samo zbunjuješ.. ;-)

 

edit: got it.

- kali, kad to spomeneš kao distru, pristojnije je hračnuti nekome u oko.. :) .. normalne distre su ubuntu, mint, manjaro, debian, suse.. ne ove wanabe haker.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 16:48 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za 3.0 usb expresscard
ihush kaže...
ivanoman kaže...
.. kali

 zamijeni sliku s nekom kokoši..

samo zbunjuješ.. ;-)

 don't get it? 

 

edit: thank you, at least somebody get's my jokes

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 16:53 (ivanoman).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice