Explorer.exe ima virus?

poruka: 32
|
čitano: 7.403
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Explorer.exe!
Jucer normalno ugasio kompjuter .. Jutros upalio i sve mi crno .. Pise "Explorer.exe stopped working" Ja probam preko "New task" upisat "Explorer.exe" pise "Explorer.exe has a virus and can't be opened". Udem u Chrome preko "New taska" .. Stavio sam da mi antivirus pregleda cijeli kompjuter za viruse .. Jel ima neka "alternativa" za explorer ili neko rjesenje kako to sredit? Imao sam slican problem prije na starom kompjuteru, explorera nema, a kad upisem u "New task" nista ne reagira .. Moze neko pomoc ako se susreto s ovim problem? Skeniro sam sa Avast! Internet security i naslo ga je kao virus, ali nece ga obrisat .. Pise da se datoteka samo moze otvarati "Read only" .. Pomagajte .. Samo nemojte rec "Renistal Windowsa" jer mi to ide na k! :/
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Explorer.exe!
onajodprije kaže...
Jucer normalno ugasio kompjuter .. Jutros upalio i sve mi crno .. Pise "Explorer.exe stopped working" Ja probam preko "New task" upisat "Explorer.exe" pise "Explorer.exe has a virus and can't be opened". Udem u Chrome preko "New taska" .. Stavio sam da mi antivirus pregleda cijeli kompjuter za viruse .. Jel ima neka "alternativa" za explorer ili neko rjesenje kako to sredit? Imao sam slican problem prije na starom kompjuteru, explorera nema, a kad upisem u "New task" nista ne reagira .. Moze neko pomoc ako se susreto s ovim problem? Skeniro sam sa Avast! Internet security i naslo ga je kao virus, ali nece ga obrisat .. Pise da se datoteka samo moze otvarati "Read only" .. Pomagajte .. Samo nemojte rec "Renistal Windowsa" jer mi to ide na k! :/

Tebi je zaražena je od glavnih datoteka i ako bi ti ga antivirus maknuo onda uopce nebi imo start menu-a i to.

 

Mozes jedino probat sa cdom reapirat instalaciju ili probat system restore.

 

Ovo sam naso na netu mozda pomogne:

 

1. CTRL-Alt-Del to bring up Task Manager. 
2. Click File | New Task(run).
3. Type regedit in the Run box and click OK.
4. Browse to the following registry key:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution.options

5. Under this key there will be subkeys named explorer.exe and iexplorer.exe. Delete the explorer and iexplorer keys entirely. They should not be listed under the Image File Execution.Options key.
6. Close the Registry Editor.
7. Restart the computer.

Assuming no other viruses / adware / spyware / malware are interfering, the Windows desktop should load fine now.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Explorer.exe!
Encheltis kaže...
onajodprije kaže...
Jucer normalno ugasio kompjuter .. Jutros upalio i sve mi crno .. Pise "Explorer.exe stopped working" Ja probam preko "New task" upisat "Explorer.exe" pise "Explorer.exe has a virus and can't be opened". Udem u Chrome preko "New taska" .. Stavio sam da mi antivirus pregleda cijeli kompjuter za viruse .. Jel ima neka "alternativa" za explorer ili neko rjesenje kako to sredit? Imao sam slican problem prije na starom kompjuteru, explorera nema, a kad upisem u "New task" nista ne reagira .. Moze neko pomoc ako se susreto s ovim problem? Skeniro sam sa Avast! Internet security i naslo ga je kao virus, ali nece ga obrisat .. Pise da se datoteka samo moze otvarati "Read only" .. Pomagajte .. Samo nemojte rec "Renistal Windowsa" jer mi to ide na k! :/

Tebi je zaražena je od glavnih datoteka i ako bi ti ga antivirus maknuo onda uopce nebi imo start menu-a i to.

 

Mozes jedino probat sa cdom reapirat instalaciju ili probat system restore.

 

Ovo sam naso na netu mozda pomogne:

 

1. CTRL-Alt-Del to bring up Task Manager. 
2. Click File | New Task(run).
3. Type regedit in the Run box and click OK.
4. Browse to the following registry key:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution.options

5. Under this key there will be subkeys named explorer.exe and iexplorer.exe. Delete the explorer and iexplorer keys entirely. They should not be listed under the Image File Execution.Options key.
6. Close the Registry Editor.
7. Restart the computer.

Assuming no other viruses / adware / spyware / malware are interfering, the Windows desktop should load fine now.

Ok probat cu sa CDom .. A ovo dole, to sam i ja naso ali nemam toga explorer.exe i iexplorer.exe da obrisem? Wtf? 

Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe ima virus?
*REFRESH*
Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe ima virus?

Hm. onda probaj s cdom to ti jedino ostaje.{#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem sa Explorer.exe!
onajodprije kaže...
Jucer normalno ugasio kompjuter .. Jutros upalio i sve mi crno .. Pise "Explorer.exe stopped working" Ja probam preko "New task" upisat "Explorer.exe" pise "Explorer.exe has a virus and can't be opened". Udem u Chrome preko "New taska" .. Stavio sam da mi antivirus pregleda cijeli kompjuter za viruse .. Jel ima neka "alternativa" za explorer ili neko rjesenje kako to sredit? Imao sam slican problem prije na starom kompjuteru, explorera nema, a kad upisem u "New task" nista ne reagira .. Moze neko pomoc ako se susreto s ovim problem? Skeniro sam sa Avast! Internet security i naslo ga je kao virus, ali nece ga obrisat .. Pise da se datoteka samo moze otvarati "Read only" .. Pomagajte .. Samo nemojte rec "Renistal Windowsa" jer mi to ide na k! :/

 kao se zove virus koji je avast prijavio ?

 

ako virus nije virut i ako ti se neda reinsatal uradi ovako

 

skini ovaj program i spremi na desktop

 

unutar costum/script polja kopiraj ovo

 

netsvcs
msconfig
drivers32
%SYSTEMDRIVE%\*.exe
%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\*.
%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\*.exe /s
%APPDATA%\*.
%APPDATA%\*.exe /s
%systemroot%\*. /mp /s
%systemroot%\system32\drivers\*.sys
%systemroot%\system32\*.dll /lockedfiles
%systemroot%\Tasks\*.job /lockedfiles
%systemroot%\system32\drivers\*.sys /lockedfiles
%systemroot%\System32\config\*.sav
%systemroot%\system32\drivers\*.sys /90
/md5start
explorer.exe
winlogon.exe
userinit.exe
/md5stop

klik na run scan

 

kad program završi, dobit ćeš dva loga OTL.txt i extras.txt, kopiraj ih na speedyshare a link zalijepi na ovu temu

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Explorer.exe!
total kaže...
onajodprije kaže...
Jucer normalno ugasio kompjuter .. Jutros upalio i sve mi crno .. Pise "Explorer.exe stopped working" Ja probam preko "New task" upisat "Explorer.exe" pise "Explorer.exe has a virus and can't be opened". Udem u Chrome preko "New taska" .. Stavio sam da mi antivirus pregleda cijeli kompjuter za viruse .. Jel ima neka "alternativa" za explorer ili neko rjesenje kako to sredit? Imao sam slican problem prije na starom kompjuteru, explorera nema, a kad upisem u "New task" nista ne reagira .. Moze neko pomoc ako se susreto s ovim problem? Skeniro sam sa Avast! Internet security i naslo ga je kao virus, ali nece ga obrisat .. Pise da se datoteka samo moze otvarati "Read only" .. Pomagajte .. Samo nemojte rec "Renistal Windowsa" jer mi to ide na k! :/

 kao se zove virus koji je avast prijavio ?

 

ako virus nije virut i ako ti se neda reinsatal uradi ovako

 

skini ovaj program i spremi na desktop

 

unutar costum/script polja kopiraj ovo

 

netsvcs
msconfig
drivers32
%SYSTEMDRIVE%\*.exe
%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\*.
%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\*.exe /s
%APPDATA%\*.
%APPDATA%\*.exe /s
%systemroot%\*. /mp /s
%systemroot%\system32\drivers\*.sys
%systemroot%\system32\*.dll /lockedfiles
%systemroot%\Tasks\*.job /lockedfiles
%systemroot%\system32\drivers\*.sys /lockedfiles
%systemroot%\System32\config\*.sav
%systemroot%\system32\drivers\*.sys /90
/md5start
explorer.exe
winlogon.exe
userinit.exe
/md5stop

klik na run scan

 

kad program završi, dobit ćeš dva loga OTL.txt i extras.txt, kopiraj ih na speedyshare a link zalijepi na ovu temu

Gdje je to? U tom programu ili? De mi bolje objasni :)

Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
15 godina
offline
Explorer.exe ima virus?

evo slikovito

 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe ima virus?

Kao zamjenu za Explorer možeš korisiti Explorer2, Total Commander, FAR Manager i druge.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
Tom69 kaže...

Kao zamjenu za Explorer možeš korisiti Explorer2, Total Commander, FAR Manager i druge.

To će samo sakriti simptome; treba iskorijeniti uzrok problema. {#}

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe ima virus?
Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Explorer.exe ima virus?

 sačekaj malo da pogledam, pa ćemo dalje

 

imaš dva antivirusa, jednog obavezno izbriši

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 16:58 (total).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
Ok .. Ma instaliro Nod32 bezveze izbrisat cu ga
Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
15 godina
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
flyboy333 kaže...
Ok .. Ma instaliro Nod32 bezveze izbrisat cu ga

 otvori OTL i ovo kopiraj unutar costum/scan polja

:OTL
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = http://start.facemoods.com/?a=ddr&s={searchTerms}&f=4
IE - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://start.facemoods.com/?a=ddr
FF - prefs.js..browser.startup.homepage: "http://start.facemoods.com/?a=ddr"
FF - prefs.js..extensions.enabledItems: ffxtlbr@Facemoods.com:1.2.1
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://start.facemoods.com/results.php?f=5&a=ddr&q="
[2011.01.29 15:47:22 | 000,000,000 | ---D | M] (Facemoods) -- C:\Users\Camber\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\hfmsqjpn.default\extensions\ffxtlbr@Facemoods.com
O2 - BHO: (CescrtHlpr Object) - {64182481-4F71-486b-A045-B233BD0DA8FC} -  File not found
O3 - HKLM\..\Toolbar: (facemoods Toolbar) - {DB4E9724-F518-4dfd-9C7C-78B52103CAB9} -  File not found
O4 - HKLM..\Run: [facemoods]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [HKLM]  File not found
O4 - HKCU..\Run: [HKCU]  File not found
O4 - HKCU..\Run: [svchost]  File not found
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run: Policies = C:\Users\Camber\AppData\Roaming\main\explorer.exe
O7 - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run: Policies = C:\Users\Camber\AppData\Roaming\main\explorer.exe
O20 - HKLM Winlogon: VMApplet - (/pagefile) -  File not found
O21 - SSODL: WebCheck - {E6FB5E20-DE35-11CF-9C87-00AA005127ED} - CLSID or File not found.

:files
C:\Users\Camber\Downloads\explorer.exe
C:\Windows\explorer.exe|C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-explorer_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_518afd35db100430\explorer.exe /replace

:reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
"svchost" =-

:Commands
[purity]
[emptytemp]
[resethosts]
[EMPTYFLASH]
[CLEARALLRESTOREPOINTS]
[Reboot]

klik na runfix

 

log koji dobiješ kopiraj na forum

 

2. skini combofix i spremi na desktop

-antivirus isključi (postavi realtime zaštitu na disable)

-pokreni combofix i na sve što traži odgovori potvrdno

-ne diraj ništa dok scan ne završi, kad bude scan gotov izbacit će log kojeg će uploadat na speedyshare

15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe ima virus?

Jel sigurno to sto radim? xD

 

EDIT: http://www.combofix.org/download.php Ovo combofix? {#}

Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 17:26 (flyboy333).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
flyboy333 kaže...

Jel sigurno to sto radim? xD

 

EDIT: http://www.combofix.org/download.php Ovo combofix? {#}

 ako budeš radio samo ono što napišem , neće biti problema...da, to je taj combofix, zaboravio link kopirati :)

 

combofix skini sa ovog linka http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 17:31 (total).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
Evo gotovo je ovo, treba restart kompjutera? Da/ne da nebi nesta shebo, pise "The system needs reboot to finish removing files" E jel imas xf da nespamamo ovdje?
Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
15 godina
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
flyboy333 kaže...
Evo gotovo je ovo, treba restart kompjutera? Da/ne da nebi nesta shebo, pise "The system needs reboot to finish removing files" E jel imas xf da nespamamo ovdje?

 nemam xf

 

naravno da treba restart, nakon restarta ćeš dobiti log kojeg ćeš kopirati

 

samo polako, i ako nisi nešto siguran, samo pitaj..:)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
Evo ga!!! Sve valja ponovno!! Pokazo se desktop!! Hvala ti Care doo nebaa!! Do nebaa!! Imas moj respekt najveci!! Evo sta je primjer pravog covjeka!! Mislim da daljni koraci nisu potrebni?
Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
15 godina
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
flyboy333 kaže...
Evo ga!!! Sve valja ponovno!! Pokazo se desktop!! Hvala ti Care doo nebaa!! Do nebaa!! Imas moj respekt najveci!! Evo sta je primjer pravog covjeka!! Mislim da daljni koraci nisu potrebni?

 nastavi sa combofixom...nije još gotovo

 

otl log si zaboravio kopirati

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 17:52 (total).
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe ima virus?

2. skini combofix i spremi na desktop -antivirus isključi (postavi realtime zaštitu na disable) -pokreni combofix i na sve što traži odgovori potvrdno -ne diraj ništa dok scan ne završi, kad bude scan gotov izbacit će log kojeg će uploadat na speedyshar

 

Mozes to objasnit?

 

EDIT: 

 

Evo onaj log od OTL: http://www31.zippyshare.com/v/21410936/file.html

Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 17:53 (flyboy333).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
flyboy333 kaže...

2. skini combofix i spremi na desktop -antivirus isključi (postavi realtime zaštitu na disable) -pokreni combofix i na sve što traži odgovori potvrdno -ne diraj ništa dok scan ne završi, kad bude scan gotov izbacit će log kojeg će uploadat na speedyshar

 

Mozes to objasnit?

 -desni klik na ikonu avasta u tray

-disable avast until the computer is restarted

15 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe ima virus?

Evo skenira .. Objasnit ces mi kako stavit system restore jel pokusavo sam i nikad ne uspio >.< xD

Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
15 godina
offline
Explorer.exe ima virus?

ok...to ćemo nakon combofixa

 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe ima virus?

http://www54.zippyshare.com/v/64182387/file.html

 

Evo taj file log od combofixa .. Gotovo je sve? :D Hvala jos jednom!

Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
15 godina
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
flyboy333 kaže...

http://www54.zippyshare.com/v/64182387/file.html

 

Evo taj file log od combofixa .. Gotovo je sve? :D Hvala jos jednom!

 jesi li izbrisa NOD ?...ako nisi, NOD izbriši preko add/remove

nakon toga

 

otvori notepad i ovo kopiraj u notepad

 

KillAll::

File::
c:\windows\system32\drivers\amon.sys
c:\windows\system32\imon.dll
c:\windows\system32\drivers\nod32drv.sys
d:\program files\Eset\nod32kui.exe
d:\program files\Eset\nod32krn.exe

Registry::
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"nod32kui"=-

Driver::
nod32drv

RegLock::
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E96D-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000\AllUserSettings]
@Denied: (A) (Users)
@Denied: (A) (Everyone)
@Allowed: (B 1 2 3 4 5) (S-1-5-20)
"BlindDial"=dword:00000000
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\PCW\Security]
@Denied: (Full) (Everyone)

MBR::

 

zatvori notepad i spremi kao CFScript na desktop

antivirus isključi, ovu skriptu sa mišem uvuci u combofix.exe

-combofix će se opet pokrenuti, sačekaj dok ne završi

-log kopiraj

http://slike.hr/slike/cfscriptb4_796e4.gif.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 18:32 (total).
15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe ima virus?

Evo ga gotovo, jel to zadnji korak .. xD

http://www57.zippyshare.com/v/50677116/file.html

Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
flyboy333 kaže...

Evo ga gotovo, jel to zadnji korak .. xD

http://www57.zippyshare.com/v/50677116/file.html

 je, gotovo je

 

start/run/ combofix /uninstall >>potvrdi, sačekaj malo dok se combofix ne izbriše

otvori OTL i klik na clean up

 

kako ti sad radi računalo ?

15 godina
neaktivan
offline
Explorer.exe ima virus?

Evo napravio sam to .. Sve radi normalno! Evo sto je primjer pravog Čovjeka .. Čovjek koji je napravio nesto sto milijun njih nebi i koji je izgubio svoje vrijeme samo da bi nekom neznancu pomogo u vezi racunala .. Bog te blagoslovio sinko xD Hvalaaa!!! {#}

Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Explorer.exe ima virus?
flyboy333 kaže...

Evo napravio sam to .. Sve radi normalno! Evo sto je primjer pravog Čovjeka .. Čovjek koji je napravio nesto sto milijun njih nebi i koji je izgubio svoje vrijeme samo da bi nekom neznancu pomogo u vezi racunala .. Bog te blagoslovio sinko xD Hvalaaa!!! {#}

a šta si se tako raskokodakao?imaš tu tipku hvala pa zahvali "pravom" hmm preciznije dobrom čovjeku ili ti dobroti na pomoći,evo ja ću to napraviti umjesto tebe,zaslužio je

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice