Low system memory - 16gb rama

poruka: 35
|
čitano: 3.748
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Kolege,

molim Vas pomoc lud sam, probao sam svašta no ocito nesto ne razumijem...

Dakle radi se o igri Titanfall 2.

Javlja se nakon nekog igranja low system memory.

Ljudi su savjetovali svašta no prvenstvneo igranje s virtualnom memorijom..

Radi se o SSD disku, ako stavim no paging file - igra se ruši odmah kod učitvanja levela (multiplayer)

Ako stavim system managed tada treba neko vrijeme da se sruši.

 

Prva manifestacija kada znam da ce se to dogoditi je ogromno variranje fpsa te "trzanje" i onda crash...

Kako da nariktam virtualnu memoriju na SSD disku imam 16gb rama, pc iz potpisa...

Probao sam staviti min na 200- max na 2000 mb isto vrlo brzo crash...

 

Igra je original, windows 10 x64 sve up to date..

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2016 10:02 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Low system memory - 16gb rama

stvar je u igri, moderator na njihovom forumu je rekao da se s insane postavkam rezervirano samo za 2xtitana s 12gb memorije, jer samo prosjecna mapa uzima cca min 8+gb...isti problem se javlja i na gtx 1080 s 8gb...dakle trk po titan-x p 12gb..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama
Stjepanj kaže...

stvar je u igri, moderator na njihovom forumu je rekao da se s insane postavkam rezervirano samo za 2xtitana s 12gb memorije, jer samo prosjecna mapa uzima cca min 8+gb...isti problem se javlja i na gtx 1080 s 8gb...dakle trk po titan-x p 12gb..

 maknuo sam insane i stvar je postala jos gora...ffs

12 godina
protjeran
offline
Low system memory - 16gb rama

pa ako ti je video/ram memorija puna smanjuj detalje dok ti ne postane igrivo...ljepo pise da samo za mapu treba 8+gb...di je sve ostalo...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama
Stjepanj kaže...

pa ako ti je video/ram memorija puna smanjuj detalje dok ti ne postane igrivo...ljepo pise da samo za mapu treba 8+gb...di je sve ostalo...

 ali pazi prije sam bar mogao odigrati dvije mape prije crashanja sa insane postavkama..

 

danas ne mogu igrati niti 2 minute...

koji racku..

 

upravo snizio sve na high i opet crash..

probao i repair igre, update ništa ne pomaze ali nista

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2016 10:33 (toxic).
16 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Jesi li siguran da je igra krivac?

Što kaže task manager?
Imao sam nedavno sličan slučaj, rušenje softvera zbog 'memory too low', no ispostavilo se da je bio neki nametnik u pitanju koji je radio memory leak.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama
Father_Dougal kaže...

Jesi li siguran da je igra krivac?

Što kaže task manager?
Imao sam nedavno sličan slučaj, rušenje softvera zbog 'memory too low', no ispostavilo se da je bio neki nametnik u pitanju koji je radio memory leak.

 nisam, ne znam sto je uzrok iskreno..

no ljudi prijavljuju taj problem pa pretpostavljam da nije nametnil no samo pretpostavljam.

s cime si pretrazio racunalo?

16 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Malwarebytes Anti Malware.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Reinstal Winsa i igre pa poćmi od tuda,nema druge,kad ovo dvoje napraviš znaš da nije virus ili neko sranje sa Winsima i igrom!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2016 23:04 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama

eneblaj pagefile ili ga povecaj. Meni se to znalo dogadjat jer uvijek gasim pagefile/swap, nekad sam vrtio 4-5 wow klijenata istovremeno pa se uvijek jedan srusi kad ostanes bez rama.

Linux, Arch Linux.
13 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Page file custom size, 16GB.

root
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Low system memory - 16gb rama

Znaci i prije ti je rukalo, ako si mogao odigrati barem dvije mape, a sada ne ide...

Probaj virtualnu staviti na HDD, cisto za probu i ne limitiraj je...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Otkrio uzrok svih crashanja.

 

Crossfire..

Disejblao sam jednu graficku i mogu igrat.

 

No zasto kada sam prije mogao igrat s dvije bez problema?

Sada znam sto mi rusi sve.. No kazem prije mi se nije rusilo s Crosssfire on..

 

Sve je to meni jako glupo iskreno...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Low system memory - 16gb rama

Automatic update drivera za graficku i eto ti problema.....

15 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama
Torent kaže...

Automatic update drivera za graficku i eto ti problema.....

 Ne radim to tako.

ja svaki puta skidam manualno drivere i s ddu kroz safe mod brišem prvo stare a zatim tek instaliram nove.

15 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama

igra radi (stabilno) i na 8GB/16GB.. (klinac gejma multi..)

pošto se vidi problem kod čačkanja pagefilea... objašnjenje, od početaka (prastarih-prvih) win, koristi se swap, jer rama tad nije bilo dovoljno, nikad dovoljno. Koristi ga OS i sve app tj računaju na postojanje (pa i kad potrebe nema) tj sam OS, driver, game engine.. sve to radi transparentno i svkai zatraženi resurs će biti isporučen. Neovisno koliko imaš RAMa, ako app zatraži, OS će (pokušti) isporučiti. Zato se swap ne isključuje, počnu problemi.. mada je ugl nepotreban, tj pokazuje na mane appsa koji nešto pogrešnog radi.

SSD je objašnjenje.. tj kapacitet i baš direktno povezano s 'jakim' PCjem.. tj imaš 16GB RAMa, i sad matematika, koliko RAMa, toliki hyber i swap/page (stare formule od 1-do-3 x RAM ali tad je RAMa bilo malo, sad može i 1:1 uobičajeno do 1,5.). S 16 GB to znači da si 30-40GB potrošio ni na što. Još toliko za tempove, disanje OSa (update..) mora ostati za noramalan rad i kad zborjiš instalirano tad je 100-200 GB brzo pretjesno. Neovisno o tome, 'majstori' i kemijanje s SSDom, kao trim .. ovisno što je cilj naći ćeš svakakve (i suprotne) savjete. Tj čuvanje diska je suprotno od korištenja-performansi..

Ako za vrijeme gejmanja slobodan prostor na sys disku padne tad imš problem, zapravo kod RAMa je to uvjet, ako nema dovoljno RAMa app ne radi, kreša se. Ovo je samo lančana reakcija koju možda na klasičnom disku recimo HDD 1TB ne bi primjetio ako imaš recimo +100 više GB slobodnog.

 

s druge strane, možda je kvar diska, kontrolera, kabla, driver, vga.. pa do cracka, malwarea itd. jer čitav OS-sys je bitan u priči, sve radi, za sve mora biti dovoljno resursa (kad bi npr bio neki malware to bi bio krivac') .. a i sama igra je onak, .. u razvoju i nije neobično takvo ponašanje kao za bilo koji beta soft.

 

Šteta je imati zvjer od PCja i ne podesiti ga odgovarajuće, zaklati performanse.. ako ćeš googlati, moraš znati što primjeniti jer nije svaki savjet dobar za tvoje potrebe.

 

+npr DDU je nepotreban (smeće).. i to je jedna od sitnica koja pokazuje kako juzeri pogrešno koriste ili podešavaju PC. Tad je ova situacija očekivana. Ćorava koka.. ponekad dobro, ponekad loše, umjesto znati-razumjeti i tad podesiti, ili dati majstoru koji stvarno zna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2016 15:37 (ihush).
15 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Ljudi jel ovo normalno?

sad sam skuzi da mi je ssd stalno aktivan tj na 100%

 

Jel moguce da je to uzrok svega?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama

Nije normalno nesto ti uzaldu trosi resurse na hardu

8 godina
odjavljen
offline
Re: Low system memory - 16gb rama
toxic kaže...

Ljudi jel ovo normalno?

sad sam skuzi da mi je ssd stalno aktivan tj na 100%

 

Jel moguce da je to uzrok svega?

 

 

 imas ispod open resourcemonitor pa pod disk vidi koji proces ti to radi....

13 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Task manager, processes, treći stupac s desna scrolaj put dolje dok ne nađeš proces koji je krivac...

Usage na SSD-u nebi smio biti toliko visok, napiši koji proces ga preopterećuje tu...

root
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama
zoharbizo kaže...

Task manager, processes, treći stupac s desna scrolaj put dolje dok ne nađeš proces koji je krivac...

Usage na SSD-u nebi smio biti toliko visok, napiši koji proces ga preopterećuje tu...

 nisam iskreno skuzio...

 

WPR_Initiated_DiagTrackAotLogger_WPR System Collector.etl

 

ovo je bilo problem.

avast mi je nasao 10 zarazenih datoteka izbrisao ih.. nije pomoglo.

igranje page fajlom nije pomoglo

iskljucio sam superfetch i windows search nije pomoglo.

instalirao anti malware naso mi takode nekoliko datoteka zarazenih i odmah izbrisao avast, pomoglo. disk usage vise nije na 100% nego normalno. Pretpostavljam da je avast radio probem.

 

No nije disko bio problem u igri ipak.

Cak sam prebacio igru na drugi disk opet ista stvar.

Vratio sam stare drivere gdje je sve sljakalo ista stvar.

 

Kad ono notorna glupost.

 

Vratio postavke na insane tsaa leti igra ko i prije, cim smanjim postavke crash..

Doduse sada nema erorra jer sam pagefajl na ssd disku stavio min na 16gb a max na 32gb i sada se fps rusi ali ne crasha se igra.

S TSAA mogu igrati super (nisam siguran da CF skalira dobro) jer cestgo vidim da grafe izmjenjuju gpu usage.

Ljudi savjetuju za CF da nije ukljuce TSAA jer dolazi do negativnog skaliranja, zatim sam ga iskljucio i upalio msaa radilo dobro s povremenim stuterom...

 

Zanimljiva cinjenica je da mi na nizim postavkama od insane pocne sve uzasno brzo stekat, i ram se puno katastrofalno brzo i zatim se prije crashalo, sada se ne crasaha vec doslovno zbog pejga fajla imam slide show...

 

ne razumijem vise nista.

 

13 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Očito je da je igra zbugana, trebalo bi biti pluy n play sada kada si disableao CF, ako tako ne radi ok onda je do igre :)

root
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Low system memory - 16gb rama

pa dobro jel itko od vas procitao sluzbene izjave o low memory erroru u tf2? njihov moderator veli da zaboravite na insane postavke ako nemate min titan s 12gb, igra je ocigledno gladna resursa! prosvrljaj po njihovom forumu..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2016 20:53 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama
Stjepanj kaže...

pa dobro jel itko od vas procitao sluzbene izjave o low memory erroru u tf2? njihov moderator veli da zaboravite na insane postavke ako nemate min titan s 12gb, igra je ocigledno gladna resursa! prosvrljaj po njihovom forumu..

 pa daj citaj..

 

meni ne radi na nista osim insane..na insane se crasha kroz par mapa..

 

a ako je crossfire off tada igra radi kako treba..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2016 21:01 (toxic).
16 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Nemam taj problem, ali mi je drug pričao da ima memory leak na Win 10 prilikom igranja i da mu vrlo brzo napravi zauzeće sve memorije (ima 16GB DDR4 RAM, ali ne igra Titanfall, u pitanju je neka druga igra).

 

Probaj ove savjete možda neki pomogne:

http://www.drivethelife.com/windows-10/fix-high-ram-cpu-memory-usage-after-windows-10-update.html

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2784702/memory-leak.html

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Low system memory - 16gb rama

Mozda se pokusati vratiti na prijasnje drivere, ako si ih mijenjao.... Samo ideja....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Ma ja bi na tvom mjestu napravio čistu instalaciju Windowsa i stavio nove drivere pa pratio šta se onda događa. Ako opet crasha povećao virtual memory, mada bi ona po defaultu trebala biti ok s obzirom da imaš 16GB memorije. 

Ako ni to ne pomogne ostaje sumnjivac igra, da li prezahtjevnost u svezi memorije, memory leak buga ili CF setupa.

 

Jel' se ovo dešava i na nekoj drugoj igri ili samo TitanFall?

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama
boxer kaže...

Ma ja bi na tvom mjestu napravio čistu instalaciju Windowsa i stavio nove drivere pa pratio šta se onda događa. Ako opet crasha povećao virtual memory, mada bi ona po defaultu trebala biti ok s obzirom da imaš 16GB memorije. 

Ako ni to ne pomogne ostaje sumnjivac igra, da li prezahtjevnost u svezi memorije, memory leak buga ili CF setupa.

 

Jel' se ovo dešava i na nekoj drugoj igri ili samo TitanFall?

 

 Ovo se događa samo u Titanfallu 2

16 godina
offline
Low system memory - 16gb rama

Koliko vidim PC ti ispunjava zahtjeve igre. Koliko ti je ostalo slobodnog prostora na SSD-u?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Low system memory - 16gb rama
boxer kaže...

Koliko vidim PC ti ispunjava zahtjeve igre. Koliko ti je ostalo slobodnog prostora na SSD-u?

 40gb sada, bilo je više.

no s obzirom da se igra rušila rezevrisao sam min 16gb tj. max 32gb za pagefile

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice