Preporuka program za veliki transfer podatka

poruka: 10
|
čitano: 2.160
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Preporuka program za veliki transfer podatka

Trebam prebaciti veliku količinu podataka sa jednog diska na drugi pa me zanima koji bi program bio najbolji za to? Htio bih biti siguran da je transfer prošao u redu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Preporuka program za veliki transfer podatka

Nema tu mudrosti file explorer  je jednak većini drugih file menagera....prvo ubaci drugi disk u PC na slobodni sata priključak, provjeri ipravnost oba diska i ima li drugi dovoljno prostora pa kopiraj.

Ukoliko se radi o kloniranju ili kopiranju cjelog diska ima i drugih softwera...google pretraga za free,  pa odaberi.

15 godina
offline
Re: Preporuka program za veliki transfer podatka

svaki transfer mora proći u redu.. ili kad se nešto desi dobiješ grešku (sam sys, svaki copy i rad s memorijom je baziran na ECCu.. verificira se zapis i tek tad je ok za nastavak).

-ali, napredniji filemanager je poželjan, neki koji nudi sync-compare.. npr u slučaju da se nešto desi za nastavak, sync tad ne kreće od nule nego nastavlja kao što je nekad bilo s DLmanagerima vs novih-pametnih..

-pošto je rsync ispod haube svakog synca, recimo da je sporedno koji konkretan soft koristiš (isto je..), dok se u načinu rada, journalingu i sl. raulikuju npr ntfs-fat-ext.. win-linux.. pa kao 'pouzdanije' možeš koristiti neku linux distru, ali danas to više nije potrebno kao nekad, tj ovisi imaš li win10 ili stariji tj koji OS .. od w8 je filemanager pametniji, dovoljno dobar ali ne dudi sve prednsoti alata koji su za to namjenjeni ... bilo koji od klonova NC filemanagera.. dok se može razlikavoti i po brzini kopiranja.. pogotovo kad to taje satima (nije poželjno za većinu diskova, pregrijavanje-kalibracija..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Preporuka program za veliki transfer podatka

.... i zaboravio si da se može i sa DOS-om naredba COPY /V

....a zašto imam dojam da se kopiraju filmovi i da disk nema više od 2TB

5 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka program za veliki transfer podatka
AF139 kaže...

.... i zaboravio si da se može i sa DOS-om naredba COPY /V

....a zašto imam dojam da se kopiraju filmovi i da disk nema više od 2TB

 Najmanje ima filmova, većinom su slike i dokumenti, ima toga puuuno pa želim bit siguran da ništa nije izostavljeno. Potražiti ću onda neki free sync program.

10 godina
offline
Re: Preporuka program za veliki transfer podatka

Evo 10-tak god, sam u mirovini a ne sjećam se da sam ijednom imao problema sa kopiranjem na ispravnim HDD , jedino je bilo problema sa floppy i CD/DVD.

Ako je to "punno" a da se ne pregriju diskovi možeš kopirati foldere sa npr. ~200GB pa napraviš pauzu obilježiš slijedeći dio pa kopiraš itd.

ps: ....primjetio sam da kopiranje sa Total Commanderom (NC klon kojeg godinama koristim ) nešto duže traje ako su sitne fajle nego sa Win explorerom.

6 godina
protjeran
offline
Preporuka program za veliki transfer podatka

Pojacaj ventilatore i sve to prebacuj, amen.

http://www.aocsource.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Preporuka program za veliki transfer podatka

exploreri jesu pametni, ali rijetko kada ćeš prekopirati disk na disk bez barem 3-4-5 glupih pitanja kao "dali si siguran", ili "thumbs.db, dali si siguran da baš to želiš kopirati", ili npr. da iz bog zna kojeg razloga ne možeš kopirati 39 od par milijuna fileova, uz opcije "skip" ili "cancel", pa ga ti hebi, znaj kojih je to 39 fileova i kopiraj ih kasnije ručno ili svih gomilijardu terrabajta opet od početka.

također vrlo često ti nije u interesu ostaviti nekaj da se radi preko noći, da bi u jutro skužio da stoji na jednom od glupih pitanja.

 

za takve slučajeve se uzme dobri stari robocopy 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 22:54 (nine).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Preporuka program za veliki transfer podatka

ako si na linuxu, dd naredba te zanima...kopira SVE

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Preporuka program za veliki transfer podatka

Total Commander

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice