Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.152
|
čitano: 409.393
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

https://www.androidauthority.com/galaxy-s23-ultra-dex-gaming-3309316/

 

netko probao ovu kombinaciju?

 

emulatore sam probao jako davno, kada hardver nije bio ovako dobar, a i bugoviti su bili...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Aceruser kaže...
Presao sam sa A52s na S23+ i iskreno i nije mi neka razlika u koristenju pogotovo ako uzmemo u obzir da je cijena prvog mobitela 400e (star skoro dvije godine) i najnovijeg flagshipa od 1000e, ili sam ja totalno prosijecan i nezahtjevan korisnik. Najveca razlika mi je u brzini citaca otiska prsta i opcenito malo ugladjeniji i brzi rad ali da su sad razlike drasticno velike nisu. Prvo sam mislio kupit Ultru ali je taj mobitel jednostavno prevelik i ne sjeda mi lijepo u rukama dok je obicni S23 premalen i nije uopce ni usao u razmatranje za kupnju tako da su konstatacije ponekih ljudi da je S23+ nepotreban model totalna glupost. S23+ mi je savrsen po svemu iako bas nisam ljubitelj ostrih rubova i hladnoce aluminija kao i tezine uredjaja, nekako mi je A52s bolje lezao u rukama. Govorim o koristenju mobitela bez ikakvih zastita i maskica. Uglavnom S23+ je savrsen mobitel i ima moju iskrenu preporuku za sve koji se jos premisljaju bi li ga kupili ili ne.

 + model, kao i FE su po mom mišljenju ta zlatna sredina kad je u pitanju trajanje baterije. kod S23 su konačno popravili bateriju čak i kod običnog modela, ali jednostavno volim veći ekran (i proporcionalno veću bateriju). ultra, (odnosno bivši note) mi ne odgovara dizajnom i ne trebam ni jedan feature koji ima u odnosu na + i FE modele.

2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
Kvalitetniji po kojem kriteriju?

Meni je zvuk sasvim dobar na S22U, no možda nisam sposoban ocijeniti jer mobitel od 300€ nisam nikad imao pa ne znam kakav je tamo zvuk.

Kvalitet je kad čuješ čisto glazbene instrumente, kad se čuje i Bas frekvencija dovoljno prilagođeno mobitelu......

 

Imam S22+ i usporedio sam ga s ženinim Iphone 11 koji ubija kvalitetom i snagom moj telefon.

u zadnje vrijeme imao sam i Redmi note 9 pro i samsung galaxy A52s..

Zvuk je u tom rangu, ok, no očekivao sam bar zvuk vanjskih zvučnika kad se sluša glazba bez slušalica u rangu tog prokletog IPhone 11..

Ipak je to mob od 1000 € kad je izašao.

Očekivao sam puno više.

 

Uvijek mi ženče digne tlak kad smo u dnevnoj sobi, ja nešto pustim od glazbe, a ona kuja namjerno pusti istu pjesmu samo da me zajeb*** 

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Zaporožac kaže...

Kvalitet je kad čuješ čisto glazbene instrumente, kad se čuje i Bas frekvencija dovoljno prilagođeno mobitelu......

 

Imam S22+ i usporedio sam ga s ženinim Iphone 11 koji ubija kvalitetom i snagom moj telefon.

u zadnje vrijeme imao sam i Redmi note 9 pro i samsung galaxy A52s..

Zvuk je u tom rangu, ok, no očekivao sam bar zvuk vanjskih zvučnika kad se sluša glazba bez slušalica u rangu tog prokletog IPhone 11..

Ipak je to mob od 1000 € kad je izašao.

Očekivao sam puno više.

 

Uvijek mi ženče digne tlak kad smo u dnevnoj sobi, ja nešto pustim od glazbe, a ona kuja namjerno pusti istu pjesmu samo da me zajeb*** 

 

Ne znam, ja previše volim dobar zvuk da bih razmišljao o tim ugrađenim zvučnicima na mobitelima. Slušam mjuzu na pravim zvučnicima, a ne na tim smiješno malecnim (od bilo kojeg mobitela).

Ako već slušam na mobitelu onda koristim slušalice (i da ne maltretiram druge, a i očekivanja o kvaliteti se lakše ispune).

Ne mogu shvaćati ozbiljno te usporedbe zvučnika na mobitelu, a kad nekog čujem da pušta mjuzu na bilo kojem mobitelu najrađe bih mu rekao da to ugasi. Što ženi redovito i govorim :-) Zato je dobila prijenosni JBL Charge na poklon!

 

Imam iPad Pro koji isto "kao" ima "vrhunske" zvučnike, al to mi je uglavnom za silu kad sam na terenu po hotelima i sl.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Primjetio sam da bateriju mi najvise trosi kad mi je mobitel u mirovanju na poslu di je los prijem signala.Znaci baterija je vrhunska,imam mobitel tek 3 dana i prezadovoljan sam,samo sam vidio da mi tu najvise gubi bateriju,znaci u mjestu di skoro nema signala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
DuMe kaže...

Primjetio sam da bateriju mi najvise trosi kad mi je mobitel u mirovanju na poslu di je los prijem signala.Znaci baterija je vrhunska,imam mobitel tek 3 dana i prezadovoljan sam,samo sam vidio da mi tu najvise gubi bateriju,znaci u mjestu di skoro nema signala

 

Da, to je logično.

Probaj ugasiti 5G, ostavi samo 4G. Ionako nikakve koristi nemaš na mobitelu od 5G.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Od ovog zadnjeg update je standby baterije lošiji, zamijetio i ja i svi kolege poslu i net je pun postova, vele da je standby otišao sa 2-3 % na 5-6% na sat..

https://www.sammyfans.com/2023/04/06/samsung-killed-galaxy-s23-battery-life-with-april-2023-update-users-report/ 

etc..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ja trenutacno ne mogu uhvatiti vise od 5h sota na s23+, po meni trenutacno jako losa baterija (bolja mi je bila na A52s), nadam se da ce se stabilizirati jer telefon imam tek par dana.
 
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Aceruser kaže...
Ja trenutacno ne mogu uhvatiti vise od 5h sota na s23+, po meni trenutacno jako losa baterija (bolja mi je bila na A52s), nadam se da ce se stabilizirati jer telefon imam tek par dana.

 

Užas, ja bih ga bacio u smeće.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Uzeo S23 Ultru, 512GB, i do sada u 10 dana korištenja mogu samo reći da je mobitel apsolutno razočaranje po pitanju softwera.


10 godina nisam koristio Samsung, većinu vremena imao premium modele Huaweia, Xiaomi, 1+1, i da mi nije ispao i razletio se P40PRO, vrlo vjerojatno ne bi ni kupovao novi mobitel još neko vrijeme.
Kod Huaweia sam znao s kojim kompromisima se sve moram pomiriti s obzirom da meni kao poslovnom korisniku je poprilično bitan sync s Googlom, riskirao sam s uzimanjem P40Pro, stavio Google servise prema prvoj Benderovoj shemi, i tako koristio telefon i bio brutalno zadovoljan.

S obzirom na Harmony OS, i da sam malo ispao iz igre po pitanju flashanja i igranja s softwareom, a nisam bio siguran kako radi Google preko Gspacea, itd, odlučio sam se za Ultru.

Kod Samsunga je software u odnosu na mogućnosti koje ima Huawei doslovno softwerski poluproizvod. 
Počevši od aplikacije za pozive, banalna stvar je nemogućnosti stavljanja direktno poziva na čekanje nego svaki puta čitaba da odaberem opciju da li se javljam i prekidam prvi poziv ili se javljam i stavljam prvi poziv na čekanje. Tipkovnica koja prekriva 85% ekrana, imam osjećaj kao da sam u starijoj životnoj dobi pa koristim mobitel s uvećanim tipkama. Pokušao prebaciti pozive preko google aplikacije Telefon, radi bolje posao prema mojim navikama, ali nije to to. Da mogu ubaciti Huawei dialer APK, iste sekunde bi to napravio.
Kretanje izbornikom pokretom na rubovima ekrana je očajno, ukoliko slučajno je podignuta tipkovnica i povučem s desne strane on automatski krene pisati, ne prihvaća korak nazad, nego moram iznad tipkovnice potegnuti ili s kontra strane.
Čitač otiska prsta je kud i kamo sporiji i često puta ne prepoznaje prst (nema nikakve dodatne zaštite na ekranu), dok na starom mobitelu je to radilo bez greške, bilo da je folija na ekranu, staklo ili nešto treće.
Baterija je trenutno oke, 7+ sati SOT-a, uz cjelodnevno korištenje, sve popaljeno na sync i tu trenutno nemam zamjerke.
Apsolutno najveća zamjerka brzina punjenje, kriminalno sporo s obzirom koliko navedeni uređaj košta, a pojedini mid range uređaji pune osjetno brže.

 

Generalno, poprilično nezadovoljan s obzirom na cijenu i ono što sam očekivao, za ono što sam dobio.
Ukoliko se ne pomirim s nedostacima u skorije vrijeme, definitivno ide na bubanj i uzet ću Matu pa makar i bez Googla.

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Moj PC  
0 8 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ove softverske mane koje si nabrojao, meni zvuče kako bi zapravo i trebale biti.

 

Moj PC  
7 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
Aceruser kaže...
Ja trenutacno ne mogu uhvatiti vise od 5h sota na s23+, po meni trenutacno jako losa baterija (bolja mi je bila na A52s), nadam se da ce se stabilizirati jer telefon imam tek par dana.

 

Užas, ja bih ga bacio u smeće.

 A neznam sta da ti kazem svi su toliko nahvalili baterije na S23 da sam stvarno ocekivao dosta bolju autonomiju ali za sada nevidim nista revolucionarno. Mozda se telefon jos "uhodava" pa dok malo stanem na loptu mozda se popravi. Uglavnom mozda je vama sto ste koristili S21 i S22 baterija bolja nego nama sto smo presli sa A serije koja je vec imala solidne baterije.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

majdo Pa samsung tipkovnicu možeš resize u postavkama, stavljanje poziva na čekanju i to sve je odmah dostupno i radi ne kužim koje probleme imaš?

 

Otisak prsta je jedan od najboljih na bilo kojem telefonu, meni doslovno otključava instantno čak i ako kratko tapnem prstom ekran i podignem ono na 0.2 sec telefon mi se otključa...(Probaj uskenirat isti prst dva puta i u svim mogućim pozama i rotacijama ekrana/prsta)

 

Punjenje 0-100% za 1 sat ne vidim problem, ovi kinezi što pumpaju 100+w ionako samo uništavaju bateriju dugoročno ma što got oni rekli da nije tako...

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Aceruser kaže...

 A neznam sta da ti kazem svi su toliko nahvalili baterije na S23 da sam stvarno ocekivao dosta bolju autonomiju ali za sada nevidim nista revolucionarno. Mozda se telefon jos "uhodava" pa dok malo stanem na loptu mozda se popravi. Uglavnom mozda je vama sto ste koristili S21 i S22 baterija bolja nego nama sto smo presli sa A serije koja je vec imala solidne baterije.

 

5h SOT, koliko god to bila glupa i besmislena mjera za trajanje baterije, meni zvuči kao nešto odlično.

Pogotovo za tako moćan mobitel s takvim opako dobrim ekranom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2023 16:24 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
majdo kaže...

Uzeo S23 Ultru, 512GB, i do sada u 10 dana korištenja mogu samo reći da je mobitel apsolutno razočaranje po pitanju softwera.


10 godina nisam koristio Samsung, većinu vremena imao premium modele Huaweia, Xiaomi, 1+1, i da mi nije ispao i razletio se P40PRO, vrlo vjerojatno ne bi ni kupovao novi mobitel još neko vrijeme.
Kod Huaweia sam znao s kojim kompromisima se sve moram pomiriti s obzirom da meni kao poslovnom korisniku je poprilično bitan sync s Googlom, riskirao sam s uzimanjem P40Pro, stavio Google servise prema prvoj Benderovoj shemi, i tako koristio telefon i bio brutalno zadovoljan.

S obzirom na Harmony OS, i da sam malo ispao iz igre po pitanju flashanja i igranja s softwareom, a nisam bio siguran kako radi Google preko Gspacea, itd, odlučio sam se za Ultru.

Kod Samsunga je software u odnosu na mogućnosti koje ima Huawei doslovno softwerski poluproizvod. 
Počevši od aplikacije za pozive, banalna stvar je nemogućnosti stavljanja direktno poziva na čekanje nego svaki puta čitaba da odaberem opciju da li se javljam i prekidam prvi poziv ili se javljam i stavljam prvi poziv na čekanje. Tipkovnica koja prekriva 85% ekrana, imam osjećaj kao da sam u starijoj životnoj dobi pa koristim mobitel s uvećanim tipkama. Pokušao prebaciti pozive preko google aplikacije Telefon, radi bolje posao prema mojim navikama, ali nije to to. Da mogu ubaciti Huawei dialer APK, iste sekunde bi to napravio.
Kretanje izbornikom pokretom na rubovima ekrana je očajno, ukoliko slučajno je podignuta tipkovnica i povučem s desne strane on automatski krene pisati, ne prihvaća korak nazad, nego moram iznad tipkovnice potegnuti ili s kontra strane.
Čitač otiska prsta je kud i kamo sporiji i često puta ne prepoznaje prst (nema nikakve dodatne zaštite na ekranu), dok na starom mobitelu je to radilo bez greške, bilo da je folija na ekranu, staklo ili nešto treće.
Baterija je trenutno oke, 7+ sati SOT-a, uz cjelodnevno korištenje, sve popaljeno na sync i tu trenutno nemam zamjerke.
Apsolutno najveća zamjerka brzina punjenje, kriminalno sporo s obzirom koliko navedeni uređaj košta, a pojedini mid range uređaji pune osjetno brže.

 

Generalno, poprilično nezadovoljan s obzirom na cijenu i ono što sam očekivao, za ono što sam dobio.
Ukoliko se ne pomirim s nedostacima u skorije vrijeme, definitivno ide na bubanj i uzet ću Matu pa makar i bez Googla.

 ako se nisi rodio jučer onda znaš da je samsung trenutno br.1 što se tiče mogućnosti prilagodbe softvera, plus android sam po sebi, izmjenis sto ti padne na pamet, od tipkovnice pa na dalje (moj savjet gboard)

što se tiče otiska prsta ponovo ga postavi i okreći prst na sve strane dok postavljas, jedan je od najboljih i najbržih.

što se tiče punjenja koristiš 45w punjač? ako ne kupi taj, pola sata do 75%, 15 min do 40%, to sporo?

5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
ivicask kaže...

Od ovog zadnjeg update je standby baterije lošiji, zamijetio i ja i svi kolege poslu i net je pun postova, vele da je standby otišao sa 2-3 % na 5-6% na sat..

https://www.sammyfans.com/2023/04/06/samsung-killed-galaxy-s23-battery-life-with-april-2023-update-users-report/ 

etc..

 5-6% na sat?! Toliko mi s10 pojede preko noci a ima Exy koji bas i nije stetdljiv. Ako su zeznuli i taj novi Snap onda stvarno svaka cast Samsuže.

majdo kaže...

Uzeo S23 Ultru, 512GB, i do sada u 10 dana korištenja mogu samo reći da je mobitel apsolutno razočaranje po pitanju softwera.


10 godina nisam koristio Samsung, većinu vremena imao premium modele Huaweia, Xiaomi, 1+1, i da mi nije ispao i razletio se P40PRO, vrlo vjerojatno ne bi ni kupovao novi mobitel još neko vrijeme.
Kod Huaweia sam znao s kojim kompromisima se sve moram pomiriti s obzirom da meni kao poslovnom korisniku je poprilično bitan sync s Googlom, riskirao sam s uzimanjem P40Pro, stavio Google servise prema prvoj Benderovoj shemi, i tako koristio telefon i bio brutalno zadovoljan.

S obzirom na Harmony OS, i da sam malo ispao iz igre po pitanju flashanja i igranja s softwareom, a nisam bio siguran kako radi Google preko Gspacea, itd, odlučio sam se za Ultru.

Kod Samsunga je software u odnosu na mogućnosti koje ima Huawei doslovno softwerski poluproizvod. 
Počevši od aplikacije za pozive, banalna stvar je nemogućnosti stavljanja direktno poziva na čekanje nego svaki puta čitaba da odaberem opciju da li se javljam i prekidam prvi poziv ili se javljam i stavljam prvi poziv na čekanje. Tipkovnica koja prekriva 85% ekrana, imam osjećaj kao da sam u starijoj životnoj dobi pa koristim mobitel s uvećanim tipkama. Pokušao prebaciti pozive preko google aplikacije Telefon, radi bolje posao prema mojim navikama, ali nije to to. Da mogu ubaciti Huawei dialer APK, iste sekunde bi to napravio.
Kretanje izbornikom pokretom na rubovima ekrana je očajno, ukoliko slučajno je podignuta tipkovnica i povučem s desne strane on automatski krene pisati, ne prihvaća korak nazad, nego moram iznad tipkovnice potegnuti ili s kontra strane.
Čitač otiska prsta je kud i kamo sporiji i često puta ne prepoznaje prst (nema nikakve dodatne zaštite na ekranu), dok na starom mobitelu je to radilo bez greške, bilo da je folija na ekranu, staklo ili nešto treće.
Baterija je trenutno oke, 7+ sati SOT-a, uz cjelodnevno korištenje, sve popaljeno na sync i tu trenutno nemam zamjerke.
Apsolutno najveća zamjerka brzina punjenje, kriminalno sporo s obzirom koliko navedeni uređaj košta, a pojedini mid range uređaji pune osjetno brže.

 

Generalno, poprilično nezadovoljan s obzirom na cijenu i ono što sam očekivao, za ono što sam dobio.
Ukoliko se ne pomirim s nedostacima u skorije vrijeme, definitivno ide na bubanj i uzet ću Matu pa makar i bez Googla.

Instaliraj si

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad&hl=en&gl=US

 

Stvar navike, meni se recimo ne svidja Harmony OS. Daleko od toga da je OneUI savrsen, nije, uvijek ima mjesta za napredak.

2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
Da, to je logično.

Probaj ugasiti 5G, ostavi samo 4G. Ionako nikakve koristi nemaš na mobitelu od 5G.

I to je točno.

Koristim samo 4G jer 5 G bespotrebno cucla bateriju, a 4g je dovoljno brz za moje potrebe. 

Ako ne igrate nekakve suludo teške igrice, isključite 5 G time automatski idete na štednju i produljit ćete fazu punjenja s isključenih 120 Hz i do 40%

 

Mobitel nećete morati puniti do 3 dana.

 

Isto tako isključite 120 Hz ako ne igrate FPS igrice jer su nepotrebni, oku nevidljivi, skrolanje kroz preglednik je identično s 60 Hz, sve ostalo su bajke.

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
Užas, ja bih ga bacio u smeće.

 

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
6 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

"sporo punjenje" problem...ja na svom S7 edge isključivo...500mA ili 1000mA koristim...i tako će bit i kad kupim S23

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Zaporožac kaže...
Bitanga kaže...
Da, to je logično.

Probaj ugasiti 5G, ostavi samo 4G. Ionako nikakve koristi nemaš na mobitelu od 5G.

I to je točno.

Koristim samo 4G jer 5 G bespotrebno cucla bateriju, a 4g je dovoljno brz za moje potrebe. 

Ako ne igrate nekakve suludo teške igrice, isključite 5 G time automatski idete na štednju i produljit ćete fazu punjenja s isključenih 120 Hz i do 40%

 

Mobitel nećete morati puniti do 3 dana.

 

Isto tako isključite 120 Hz ako ne igrate FPS igrice jer su nepotrebni, oku nevidljivi, skrolanje kroz preglednik je identično s 60 Hz, sve ostalo su bajke.

 Čemu onda kupnja mobitela s tim opcijama ako sve isključimo?

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Zaporožac kaže...
Bitanga kaže...
Da, to je logično.

Probaj ugasiti 5G, ostavi samo 4G. Ionako nikakve koristi nemaš na mobitelu od 5G.

I to je točno.

Koristim samo 4G jer 5 G bespotrebno cucla bateriju, a 4g je dovoljno brz za moje potrebe. 

Ako ne igrate nekakve suludo teške igrice, isključite 5 G time automatski idete na štednju i produljit ćete fazu punjenja s isključenih 120 Hz i do 40%

 

Mobitel nećete morati puniti do 3 dana.

 

Isto tako isključite 120 Hz ako ne igrate FPS igrice jer su nepotrebni, oku nevidljivi, skrolanje kroz preglednik je identično s 60 Hz, sve ostalo su bajke.

 
Dobro 120Hz mi ne pada na pamet gasiti, to je najbolja stvar ikad poslije OLED ekrana.

Ali 5g uopće nema smisla, jer brzina interneta za mobitel uglavnom nije presudna, a signali su još uvijek manjeg dometa pa se više baterije troši na uspostavu konekcije. 4G-u ništa ne fali.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

skrolanje kroz preglednik je identično s 60 Hz

 

Ne slažem se, nikad više na 60 Hz, e da, igre ne igram, znači baš se radi o skrolanju di se vidi najveća razlika.

2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
sosta kaže...
 Čemu onda kupnja mobitela s tim opcijama ako sve isključimo?

Kažem, možda se nisam dobro izjasnio..

 

Ako npr 5 dana ne igram igrice ili nešto ne surfam često, najviše telefoniram, onda isključim sve te nepotrebne potrošače baterije,,

Kad igram, uključim.

Zar nije lijepo čuvati bateriju ?  

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Zaporožac kaže...
Bitanga kaže...
Da, to je logično.

Probaj ugasiti 5G, ostavi samo 4G. Ionako nikakve koristi nemaš na mobitelu od 5G.

Isto tako isključite 120 Hz ako ne igrate FPS igrice jer su nepotrebni, oku nevidljivi, skrolanje kroz preglednik je identično s 60 Hz, sve ostalo su bajke.

 nhf ali lako je moguće sa imaš neki problem s vidom.

skrolanje je prva stvar na kojoj to očigledno vidiš iz aviona.

 

da se baterija 80% brže troši (a ne 10%) ostavio bi 120hz jer je neopisivo bolje

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
S23 ne trši kao S22, a laganje samog sebe i svojih ociju je poznat fenomen na forumu
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Da se neke pita, Ustavom bi propisali da je 30 FPS dovoljno.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Uzeo sam S23+ tijekom ove promocije za Galaxy Watch 5 na poklon. Prije 6 dana sam ispunio registraciju i još nisam dobio nikakav povratni mail. Zna li netko koliko dugo se otprilike čeka na mail, a i na samu dostavu?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
sosta kaže...

 Čemu onda kupnja mobitela s tim opcijama ako sve isključimo?

proizvođači fino izreklamiraju sve te funkcije, od kojih neke možda i ne rade kako treba, a nikad ne spominju da baterija nije u stanju podržati to sve. isti proizvođači nisu u stanju napraviti poseban mobitel za svačije potrebe, pa zato i postoji sloboda izbora u postavkama. mišljenja sam da je bolje isključiti stvari koje mi ne trebaju, pa čak mi možda i odmažu jer nisu u skladu s mojim navikama.
tvoje razmišljanje je u skladu s idejom da trener kluba na utakmici uvijek izvodi prvu postavu - jednostavno nije moguće, a i besmisleno je.

digitall kaže...

 

da se baterija 80% brže troši (a ne 10%) ostavio bi 120hz jer je neopisivo bolje

skrolanje na 120 hz izgleda drastično bolje da dark mode-u jer se na 60 jako čudno prelijevaju boje, a dark mode je must have na amoled ekranima ako želite štediti bateriju.

 

često se zaboravlja da S serija već zadnjih nekoliko godina ima adaptivnu frekvenciju osvježavanja, a to znači u između 10 i 120 hz na ultri, ili između 24 i 120 hz na base i plus modelu. znači nekad troši i manje od standardne frekvencije. npr. youtube gleda na onoliko hz koliko je video, znači 30 ili 60. baš ovaj vikend sam to testirao kod šogora, jer znam da je s time prije bilo problema je aplikacija držala stalno 120. drago mi je da su to popravili.

u developer opcijama imate FPS counter, pa možete sami provjeriti sve aplikacije, i ako neka radi loše onda u rutinama stavite da samo za nju vrti standardnu frekvenciju.

za samsung mobitele koji nemaju adaptivnu frekvenciju (S FE i A serije)preporučujem obrnutu logiku: držanje standardne frekvencije, ali forsiranje visoke (120) u svim aplikacijama gdje se osjete posljedice kod scrollanja - svi messangeri, galerija, društvene mreže, pa čak i postavke jer tek tu ima najviše scrollanja :) s ovime dobijete hibrid uz odlično iskustvo.
nešto slično se prije moglo postići s galaxy max hz aplikacijom, ali ona ne radi baš dobro na One UI 5

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
HCMAA kaže...

"sporo punjenje" problem...ja na svom S7 edge isključivo...500mA ili 1000mA koristim...i tako će bit i kad kupim S23

ovo je zapravo legitimna ideja ako ti ne treba brzo punjenje, npr. tjekom noći, ali nekad je dobro dođe.

imam GaN 65w punjač kupljen na Aliexpressu, ali imam složenu rutinu koja isključuje opciju brzog punjenja između 22 i 7h

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2023 14:23 (spoonman039).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
marinek98 kaže...
Uzeo sam S23+ tijekom ove promocije za Galaxy Watch 5 na poklon. Prije 6 dana sam ispunio registraciju i još nisam dobio nikakav povratni mail. Zna li netko koliko dugo se otprilike čeka na mail, a i na samu dostavu?

 Trebao bi dobiti barem mail da je registracija uspješna ili tako nešto. A onda ćeš samo dobiti obavijest na mail da je dostava tad i tad ili će te samo zvati dostavna služba iz vedra neba na dan kad je dostava. A može biti od tjedan dana do 2 mjeseca sudeći po mom iskustvu od prošle godine.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice