MSN virus?

poruka: 15
|
čitano: 9.252
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
MSN virus?
pitanje

pozdrav. Imam neku nesreću da mi kompjuteri umiru jednom godišnje i da radim reinstalaciju windowsa dva puta godišnje. ne znam koji je moj problem. često mi se računalo bez ikakvog razloga blokira, ugasi i više se ne želi upaliti. o računalima znam jako malo, gotovo ništa.

 

Zadnja konfiguracija je za mene super. XP Prof 2002 sp2 je gore. Radi se o AMD Athlon (tm) 64 puta 2 Dual core processor 4000+, 2,10 GHz, 896 MB RAM-a. Imam ga punih 6 mjeseci i radio je besprijekorno. Napominjem da meni računalo služi za sljedeće: Windows live messenger, e-mail, google, download filmova i glazbe, gledanje filmova, prženje filmova, slušanje glazbe, škola, office i tako. ništa važno i značajno. ništa komplicirano. Trenutni antivirus mi je ESET Smart Security, radi sve sam uredno, vrijedi do 2050. uredno update radim.

 

Preko MSN-a neki dan od prijateljice primim virus, ona mene pozdravlja, smajlić kao i link za neku njenu sliku. Ja kliknem. Glupa sam znam. uglavnom, nema smisla, vraćat se na prošlost, može li mi tko pomoći?

Eset je na sve to reagirao da je Win32/Kriptic FZ Trojana 3 puta stavio u karantenu, blokirao napad. nakon toga, primjetila sam da ne mogu otvoriti kontakte. prijatelji su me tu večer obavijestili da svima šaljem neke bijesne linkove. nisam primila većinu poruka.

 

skenirala sam računalo c i d local disc antivirusom, na c u u administratoru su bila 2 virusa koja su obrisana. računalo se i dalje ponaša nenormalno. već tjedan dana nakon toga i dalje šaljem viruse, internet i računalo se blokira, zna se restartirati samo od sebe. jedan prijatelj koji mi često pomaže kada računalo poludi mi je rekao da je to Msn virus i da treba obrisati messenger. što sam i napravila i instalirala noviju verziju. upisom hotmail adrese sve se vratilo. isti, smajlići i isti problemi. kao da je stari msn, što se inače ne događa jer se instalacijom novog messengera gube emotikoni. . da moram mijenjat mail adresu čisto sumnjam. pri svakom startu računala, eset blokira nova 3 napada, stavlja trojance u karantenu. svaki sken računaa pokazuje da je čisto. stari msn mesinđer koji nema emotikone i ništa, ona prva prva verzija koju ne znam zašto imam na kompu ne šalje prijateljima virus, međutim računalo i dalje blokira. odjavljuje me sa msn-a i takve stvari.

 

obrisala sam sve Msn ove osim tog starog, kojeg nema na popisu add or remove programs. računali i dalje blokira. rjeđe doduše jer je najviše problema stvarao upravo sa MSN.

 

oprostite što sam odužila ovo sve, ali htjela sam napisati sve što znam da bi bilo lakše nekoj dobroj duši koja bi mo mogla i htjela pomoći. hvala puno unaprijed

 

HTJELA BIH AKO JE IKAKO MOGUĆE DA SE IZBJEGNE REINSTALACIJA WINDOWSA JER MI NIKAD NIJE KOMP DULJE I BOLJE RADIO, I JER MI JE PRVI PUT SVE INSTALIRAO NETKO STRUČAN.

 

16 godina
offline
MSN virus?

lol kolko samo znam ljudi koji mi šalju takve poruke, na sreću kad mi frend koji nema pojma o engleskom pošalje poruku napisanu na engleskom i još k tome s nekim linkom odmah znam da je virus pa ne otvaram.

 

očito je da ti NOD32 ne briše virus do kraja, a iz napisanog mislim da nije najlegalija verzija ali ako kažeš da update radi normalno to nije ni bitno. Ali kao ni bilo koji drugi antivirusni program ni NOD32 nije svemoćan, pa ti predlažem da za početak isprobaš neke druge antivirusne programe, evo Kaspersky je u zadnjem izdanju BUGa dobio najbolje ocjene za detekciju, pa probaj skinuti njegovu najnoviju trial verziju (prije toga deinstaliraj NOD32) pa probaj s njim skenirati, također probaj s besplatnim SpyBot Search&Destroy, a meni je zadnji trojanac koji nisam mogao obrisati ni s jednim poznatim antivirusuom konačno obrisao NOOB_KILLER by Leerz, program koji sam probao iz očaja

 

i ne znam kolko pomaže, ali ja sam se osobno ostavio Windows Live Messegera zbog velikog broja virusa napisanih upravo za njega i koristim Pidgin koji mi se svidio dok sam koristio Linux, ili možeš probati Mirandu koja kao i Pidgin uz MSN podržava i mnoge druge protokole za dopisivanje

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2009 1:31 (ZC_Someone).
15 godina
neaktivan
offline
RE: MSN virus?
autorov komentar

hvala, evo, probat ću nešto od toga. znam za te linkove sve ali ova je baš bila realna od cure s kojom se često dopisujem , kao bok, kako si evo ti fotka. ono....gluposst.nemam ja problema s MSN inače pa ako još jednom zašteka, mijenjam ga, ali ostat ću na njemu ako uspijem sve riješiti. mogu li ijedan od ovih programa isprobati bez brisanja ESETA? jer kad ga obrišem, ostaje mi samo trial verzija koja će isteć, a nemam niš drugo nit znam ikoga tko ima?

15 godina
neaktivan
offline
MSN virus?
autorov komentar

čula sam da antivirusi nekad mogu neki biti nekompatibilni.  postoji li neki koji može raditi paralelno sa esetom dovoljno jak da pojede ovaj moj problem, beštijicu?

15 godina
offline
MSN virus?

Slobodno instaliraj Spybot Search & Destroy i kad ga instaliraš napravi uptade i scan.... ne moraš brisati ESET

15 godina
neaktivan
offline
MSN virus?
autorov komentar

sada ćemo vidjeti. držte fige....

15 godina
offline
RE: MSN virus?
nesposobna kaže...

čula sam da antivirusi nekad mogu neki biti nekompatibilni.  postoji li neki koji može raditi paralelno sa esetom dovoljno jak da pojede ovaj moj problem, beštijicu?

 ovo su antivirusi i treba odabrati samo jedan anti virus
ESET 
Norton 
AVG 
Avast 
Kaspersky 
Avira 
BitDefender 
McAfee
nabrojao sam samo najpoznatije........

a Spybot Search & Destroy je anti-spyware, nije preporučeno imati instalirano više anti spyware-a ali neki mogu raditi zajedno....

znači možeš imati jedan antivirus i jedan anti spyware, to je preporučeno imati... također je preporučeno da imaš instaliran jedan firewall
15 godina
neaktivan
offline
MSN virus?
autorov komentar

evo me....instalirala spybot, skenirala, našlo hrpu svega što eset nije, riješila to. nešto obrisano, nešto u karanteni. ha, a ja mislila imam samo jednog virusa. uglavnom, dotle je eset nešt srao u pozadini. nisam to dirala. sada kada instaliram ponovo msn, vidjet ću hoće li blokirati opet i slat ljudima viruse. zasad sam optimistična. vidjet ćemo. sada skeniram 2. put, opet, za svaki slučaj, opet svašta. zašto nje to našao odmah 1. put? heh. ma vidjet ćemo. javim kada instaliram  MSN. to će biti sutra. ma hvala svakako, vratili ste mi vjeru u to da možda i ja jednom ovladam tehnologijom. hihi. pozdrav do sutra

16 godina
offline
MSN virus?
prihvaćeno rješenje

Svakako si skini Malwarebites sjajan mali programcic koji cisti raznu gamad odlicno, kad ga skines prvo napravi Quick Scan a poslije mozes i Full pa obrisi kaj nadje i koristi ga povremeno za skeniranje kompa. Inace to je samo skener pa prije svakog skeniranje s njim napravis Update pa onda skeniraj i to je to nema problema ovaj program imaj uvijek na kompu on je obavezan dio zastite tj ciscenja od gamadi!!!Cool

http://www.malwarebytes.org/mbam.php

 

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
15 godina
neaktivan
offline
MSN virus?
autorov komentar

e, sada firewall, to je za mene viša matematika. mislila sam da imam windows firewall. i mislila sam da eset ima firewall. pa i ima. to znači nije dosta? što bih mogla besplatno instalirati? ad aware je isto antispyware kao spybot?  ili je antivirus? nisam ni znala da ima razlike. sad mi je jasnije

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2009 2:31 (nesposobna).
15 godina
neaktivan
offline
MSN virus?
autorov komentar

rambox, sada sam probala sa spybotom.ako ne upali, probam tvoj programčić, to je anti spyware pretpostavljam. ok. prvo ovo, pa ako ne upali....hvala!

16 godina
offline
MSN virus?

Program nije veliki ali je odlican uklanja gamad jako dobro pa ti ga toplo preporucujem da ga instaliras i imas uvijek na kompu i skeniras kako sam gore naveo i nece bit problema!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
15 godina
neaktivan
offline
MSN virus?
autorov komentar

evo, izgleda sve riješeno.... spybot nije puno pomogao, eset nakon updatea(konačno nakon godinu dana) je na istoj razini kao spybot. nađu, ali stalno pronalaze jedno te isto i stalno brišu, al neuspješno. malware (hvala puno puno rambox) sve obrisao. skenirala opet, bio još jedan, restart, sken opet i sad nema ništ. sad sam sa svim raspoloživim skenirala. čisto ko suza. hvala puno puno dečki svima. čujemo se opet kad napravim neku glupost!

16 godina
offline
MSN virus?

Eto super pa Malwarebites je sjajan tu nema zbora i Superantyspayware isto tako to uvijek imaj na kompu kao skenere za gamadi i nema problema, a Spybot je oronuli starac on nije bog zna kaj!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
15 godina
neaktivan
offline
MSN virus?
autorov komentar

jesam evo i njega. za svaki slučaj. hvala puno svimaaaa

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice