Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.850.461
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Onda nesto ovako?
Zar nije 2400 Mhz slabo za ryzena?

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
U linksu nemas bas nekog izbora memorije, ta memorija je cl12 za razliku od corsaira koji je cl16, najisplativija je crucial balistic sport 2400mhz koja ide bez beda preko 3ghz.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako bi se bas isplatilo uzeo bih u svijet medija ovo?

 

EDIT: je li bolje ostavit SSD ili upiknut 16gb ballistix sport?

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 18:17 (Grom).
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
najisplativija je crucial balistic sport 2400mhz koja ide bez beda preko 3ghz.

Da li se ovo gore odnosi samo na modele 2400 mhz i to bez obzira na latenciju i da li ovisi koja mbo i proc su u pitanju?

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Grom kaže...

Ako bi se bas isplatilo uzeo bih u svijet medija ovo?

 

EDIT: je li bolje ostavit SSD ili upiknut 16gb ballistix sport?

ne treba ti vise od 8gb ne diraj SSD 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mrgud1 kaže...
Patrick_cro kaže...
najisplativija je crucial balistic sport 2400mhz koja ide bez beda preko 3ghz.

Da li se ovo gore odnosi samo na modele 2400 mhz i to bez obzira na latenciju i da li ovisi koja mbo i proc su u pitanju?

 Ta memorija ide provjereno preko 3ghz na obicnoj b350 ploci, latencija ide gore za 1 ako se ne varam, inace ako hoces najbolje onda samsung b die, ali su dosta skupe. 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/62vp2g/clearing_up_any_samsung_bdie_confusion_eg_on/

Evo lista s tim da koliko vidim nisu napravili nikakav update, ja sam stavio svoju memoriju prije 2 mj i jos je nama na listi 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
mrgud1 kaže...
Patrick_cro kaže...
najisplativija je crucial balistic sport 2400mhz koja ide bez beda preko 3ghz.

Da li se ovo gore odnosi samo na modele 2400 mhz i to bez obzira na latenciju i da li ovisi koja mbo i proc su u pitanju?

 Ta memorija ide provjereno preko 3ghz na obicnoj b350 ploci, latencija ide gore za 1 ako se ne varam, inace ako hoces najbolje onda samsung b die, ali su dosta skupe. 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/62vp2g/clearing_up_any_samsung_bdie_confusion_eg_on/

Evo lista s tim da koliko vidim nisu napravili nikakav update, ja sam stavio svoju memoriju prije 2 mj i jos je nama na listi 

 Koji je bolji izbor za Ryzen 5 1600 i Asrock AB350 Pro 4?

https://www.mikronis.hr/memorija-8gb-ddr4-2400mhz-crucial-ballistix-sport-lt-za-pc-p-n-bls8g4d240fsb.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.adm.hr/ddr4-8gb-2x4gb-pc4-21300u-2666mhz-cl16-crucial-ballistix-sports-lt-bls2c4g4d26bfsb/83280ADM/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

E ovako trebao bi savjet za preporuku kucista nekog, al da nije preskupo i neki hladnjak za moj CPU. Ne planiram klokat. I da sve bude iz iste trgovine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Praetorian1 

 

G4560/G4600/g4620 jedan od ova tri, koji nadjes jeftiniji.

2x4 ako imas 4 utora na ploci ili 1x8 ako imas samo dva crucial ballistix sport ddr4 memorije

Asus b250 ploca, najjeftinija koju nadjes.

1Tb p300 toshiba hdd (3tb bi bilo idealno)

Samsung ssd 850 ili 840 serija, jedina razlika je manja potrosnja struje kod 850 serije

Zotac gtx 1060 3gb ( bit ce na knap na fullhd rezi)

Corsair cxm napajanje, 450w

Za kuciste na zalost ne znam, problematicno mi je nac odgovarajuce na mobu, ali gledaj neko sa 6 utora za 3.5 incha hddove, poslozenih pod 90 u odnosu na ostatak kucista i ub 3.0 na front panelu. Mali overkill je nzxt source 210, s obzirom da u njega ide 8 diskova i dvi prze, mozda radije uzeti neki nizi. 6 utora za diskove bi bilo idealno jer ce ti i ploca i napajanje toliko moci opskrbiti.

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Komp pod moj pc. mjenjao bi mbo+cpu+ram, pa što uzeti? budžet je oko 2k kn, može i do 2500kn  ako bas treba ali cilj mi je naravno proći što jeftinije. 

komp se uglavnom koristi za igranje i filmove. kasnije kad opet skupim love bi ubacio nešto tipa rx570.

 

što mislite o ovom bundleu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
darkborg kaže...

Komp pod moj pc. mjenjao bi mbo+cpu+ram, pa što uzeti? budžet je oko 2k kn, može i do 2500kn  ako bas treba ali cilj mi je naravno proći što jeftinije. 

komp se uglavnom koristi za igranje i filmove. kasnije kad opet skupim love bi ubacio nešto tipa rx570.

 

što mislite o ovom bundleu?

 

Jel ide on u te 2500kn ili ne ? Mislim računaš li pare što možeš dobit prodajom procesora, ram mmeorije i ploče ?

Značilo bi puno jer bi onda imao super budget za kaveni i5 ili ryzen 1600.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
honor8 kaže...
darkborg kaže...

Komp pod moj pc. mjenjao bi mbo+cpu+ram, pa što uzeti? budžet je oko 2k kn, može i do 2500kn  ako bas treba ali cilj mi je naravno proći što jeftinije. 

komp se uglavnom koristi za igranje i filmove. kasnije kad opet skupim love bi ubacio nešto tipa rx570.

 

što mislite o ovom bundleu?

 

Jel ide on u te 2500kn ili ne ? Mislim računaš li pare što možeš dobit prodajom procesora, ram mmeorije i ploče ?

Značilo bi puno jer bi onda imao super budget za kaveni i5 ili ryzen 1600.

 novac od prodaje starog sam mislio ostaviti za ovu grafu kasnije

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
darkborg kaže...

 novac od prodaje starog sam mislio ostaviti za ovu grafu kasnije

 

Procesor AMD Ryzen 5 1400 BOX, 3.2 GHz 16MB, AM4

Matična ploča ASRock B350M PRO4, s.AM4, 90-MXB520-A0UAYZ

 

DDR4 8GB (2x4GB) PC4-21300U 2666MHz CL16 Crucial Ballistix Sports LT, BLS2C4G4D26BFSB

 

Ukupno 2547kn

 

 

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Može meni odgovor na gornje pitanje vezano za memoriju?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 16:35 (mrgud1).
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kupujem i7 7700K sto sa sobom donosi novi socket (Maticnu) i rame posto sam sad na 1150.

Htio bi da mi pomognete sa odabirom rama 2x8gb i maticne ploce, ne kuzim se u rame i koja maticna prima kolko megahercne rame i kakve su razlike u tim brzinama,procesor necu clockat mozda samo ukljucit turbo feature na njemu,  planiram dat 5k.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 20:55 (Zaba88).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mrgud1 kaže...

Može meni odgovor na gornje pitanje vezano za memoriju?

Hvala

 Drugi je bolji.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Zaba88 kaže...

Kupujem i7 7700K sto sa sobom donosi novi socket (Maticnu) i rame posto sam sad na 1150.

Htio bi da mi pomognete sa odabirom rama 2x8gb i maticne ploce, ne kuzim se u rame i koja maticna prima kolko megahercne rame i kakve su razlike u tim brzinama,procesor necu clockat mozda samo ukljucit turbo feature na njemu,  planiram dat 5k.

 

 

Zašto to ? Polovni proc kupuješ ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
honor8 kaže...
Zaba88 kaže...

Kupujem i7 7700K sto sa sobom donosi novi socket (Maticnu) i rame posto sam sad na 1150.

Htio bi da mi pomognete sa odabirom rama 2x8gb i maticne ploce, ne kuzim se u rame i koja maticna prima kolko megahercne rame i kakve su razlike u tim brzinama,procesor necu clockat mozda samo ukljucit turbo feature na njemu,  planiram dat 5k.

 

 

Zašto to ? Polovni proc kupuješ ?

 Mislio novi 7700k kupit ali upravo vidio novu generaciju i7 8700 mislim da cu to piknut ali necu k verziju nego obican

 

I dalje trebam pomoc oko maticne i rama...

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Zaba88 kaže...
honor8 kaže...
Zaba88 kaže...

Kupujem i7 7700K sto sa sobom donosi novi socket (Maticnu) i rame posto sam sad na 1150.

Htio bi da mi pomognete sa odabirom rama 2x8gb i maticne ploce, ne kuzim se u rame i koja maticna prima kolko megahercne rame i kakve su razlike u tim brzinama,procesor necu clockat mozda samo ukljucit turbo feature na njemu,  planiram dat 5k.

 

 

Zašto to ? Polovni proc kupuješ ?

 Mislio novi 7700k kupit ali upravo vidio novu generaciju i7 8700 mislim da cu to piknut ali necu k verziju nego obican

 

I dalje trebam pomoc oko maticne i rama... naravno sto jeftiniju varijantu, neznam jel ce mi 8gb rama bit dosta za gejmanje ili trebam ici na 16 gb rama?

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi,

 

evo gledam malo neki update po ovom pitanju za kućni komp, najviše se koristi za video obradu, te Illustrator i slične alate. 

 

Pitanje je koji procesor prvo i5 7600K vs 5 1600X, te koju matičnu + ram za navedene kombinacije? Nekih 16GB RAM barem, da nije preskupo, ne bi sad previše trošio... 

 

Hvala!

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Zaba88 kaže...
Zaba88 kaže...
honor8 kaže...
Zaba88 kaže...

Kupujem i7 7700K sto sa sobom donosi novi socket (Maticnu) i rame posto sam sad na 1150.

Htio bi da mi pomognete sa odabirom rama 2x8gb i maticne ploce, ne kuzim se u rame i koja maticna prima kolko megahercne rame i kakve su razlike u tim brzinama,procesor necu clockat mozda samo ukljucit turbo feature na njemu,  planiram dat 5k.

 

 

Zašto to ? Polovni proc kupuješ ?

 Mislio novi 7700k kupit ali upravo vidio novu generaciju i7 8700 mislim da cu to piknut ali necu k verziju nego obican

 

I dalje trebam pomoc oko maticne i rama... naravno sto jeftiniju varijantu, neznam jel ce mi 8gb rama bit dosta za gejmanje ili trebam ici na 16 gb rama?

 

 

 i5 8400, 8gb dovoljno u 99% naslova,

Mitsuoka kaže...

Pozdrav ljudi,

 

evo gledam malo neki update po ovom pitanju za kućni komp, najviše se koristi za video obradu, te Illustrator i slične alate. 

 

Pitanje je koji procesor prvo i5 7600K vs 5 1600X, te koju matičnu + ram za navedene kombinacije? Nekih 16GB RAM barem, da nije preskupo, ne bi sad previše trošio... 

 

Hvala!

 takoder, uzmete msi z370a-pro ili asrock pro4, ram za intela bilo koji, najeftiniji, osobno s trenutnom ponudom fenomenalne 8 generacije Intela, Ryzen mi nebi pao na pamet.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...
Zaba88 kaže...
Zaba88 kaže...
honor8 kaže...
Zaba88 kaže...

Kupujem i7 7700K sto sa sobom donosi novi socket (Maticnu) i rame posto sam sad na 1150.

Htio bi da mi pomognete sa odabirom rama 2x8gb i maticne ploce, ne kuzim se u rame i koja maticna prima kolko megahercne rame i kakve su razlike u tim brzinama,procesor necu clockat mozda samo ukljucit turbo feature na njemu,  planiram dat 5k.

 

 

Zašto to ? Polovni proc kupuješ ?

 Mislio novi 7700k kupit ali upravo vidio novu generaciju i7 8700 mislim da cu to piknut ali necu k verziju nego obican

 

I dalje trebam pomoc oko maticne i rama... naravno sto jeftiniju varijantu, neznam jel ce mi 8gb rama bit dosta za gejmanje ili trebam ici na 16 gb rama?

 

 

 i5 8400, 8gb dovoljno u 99% naslova,

Mitsuoka kaže...

Pozdrav ljudi,

 

evo gledam malo neki update po ovom pitanju za kućni komp, najviše se koristi za video obradu, te Illustrator i slične alate. 

 

Pitanje je koji procesor prvo i5 7600K vs 5 1600X, te koju matičnu + ram za navedene kombinacije? Nekih 16GB RAM barem, da nije preskupo, ne bi sad previše trošio... 

 

Hvala!

 takoder, uzmete msi z370a-pro ili asrock pro4, ram za intela bilo koji, najeftiniji, osobno s trenutnom ponudom fenomenalne 8 generacije Intela, Ryzen mi nebi pao na pamet.lp

 

Mislim da ce ovo biti na kraju Mislim da ce ovo biti na kraju
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...

 takoder, uzmete msi z370a-pro ili asrock pro4, ram za intela bilo koji, najeftiniji, osobno s trenutnom ponudom fenomenalne 8 generacije Intela, Ryzen mi nebi pao na pamet.lp

 Znači u obzir dolaze samo 1600X i 7600K, oba su mi 1300 kn nova. Takva mi je ponuda, van toga tu mislim da nema smisla po ovoj cifri. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nemoj u instaru kupovat ko boga te molim, oženit će te za par stoja bzveze, imaš boljih trgovina, a za razliku u parama skoro možeš dobit još 8gb rama.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 22:06 (honor8).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mitsuoka kaže...
Stjepanj kaže...

 takoder, uzmete msi z370a-pro ili asrock pro4, ram za intela bilo koji, najeftiniji, osobno s trenutnom ponudom fenomenalne 8 generacije Intela, Ryzen mi nebi pao na pamet.lp

 Znači u obzir dolaze samo 1600X i 7600K, oba su mi 1300 kn nova. Takva mi je ponuda, van toga tu mislim da nema smisla po ovoj cifri. 

 Nemaš tu šta razmišljat ryzen 5 1600x.

12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

u tom slucaju definitivno ryzen 1600x.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
honor8 kaže...

Nemoj u instaru kupovat ko boga te molim, oženit će te za par stoja bzveze, imaš boljih trgovina, a za razliku u parama skoro možeš dobit još 8gb rama.

 

 Koje trgovine? Super ako mogu dobiti 16gb rama za istu lovu.

 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Zaba88 kaže...

 

1x Intel procesor i7-8700 BOX, Coffee Lake
1x Asrock Z370 PRO4, S.1151 Coffee lake

1x Corsair 2x8GB DDR4 2666 C16 LP

UKUPNO: 5.016kn

Besplatna dostava iz oba dućana

 

Mitsuoka kaže...
Stjepanj kaže...

 takoder, uzmete msi z370a-pro ili asrock pro4, ram za intela bilo koji, najeftiniji, osobno s trenutnom ponudom fenomenalne 8 generacije Intela, Ryzen mi nebi pao na pamet.lp

 Znači u obzir dolaze samo 1600X i 7600K, oba su mi 1300 kn nova. Takva mi je ponuda, van toga tu mislim da nema smisla po ovoj cifri. 

 

1600X ti dolazi bez coolera dakle računaj još nekih 200-300kn za aftermarket cooler

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 23:09 (ibme74).
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Zaba88 kaže...
honor8 kaže...

Nemoj u instaru kupovat ko boga te molim, oženit će te za par stoja bzveze, imaš boljih trgovina, a za razliku u parama skoro možeš dobit još 8gb rama.

 

 Koje trgovine? Super ako mogu dobiti 16gb rama za istu lovu.

 

 

Intel procesor i7-8700 BOX, Coffee Lake 2848kn

ASRock Z370M Pro4 

2x DDR4 8GB (2x4GB) PC4-21300U 2666MHz CL16 Crucial Ballistix Sports LT, BLS2C4G4D26BFSB MBO+RAM 2232kn

 

Preteko me Ibme 

Svakako uzmi iz Future mbo+ram i proc iz Mall.

 

Ukupno 5080kn

 

Bolje neće ići od ovog.

Pa ti sad vidi vrijedi li Instar tih 8gb rama manje.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 23:15 (honor8).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice