Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.852.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...
Imat ces bn i to teski, no nesto bolje i isplativije od gtx 1060 3gb trenutacno nemas niti ce biti do danjeg..nemas smisla uzimati gpu s 6gb memorije i davati cca 700kn vise.lp

Potpis na sve iznad rečeno 

6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ja ne bi na taj i5 niš jače od gtx 1050 ti stavljao ak mislim još neko vrijeme bit na tom procesoru.

 

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Do prije par godina na taj i5 se stavljala bez problema r9 290X, sad nista jace od 1050 obicne ljudi ne preporucuju 

 

Koliko gluposti procitati ovdje, nema bolje inspiracije kad imas konstipaciju, procitas ove gluposti i odma ti bolje 

 


Slobodno ti ubodi 1060 3/6gb (ovu sa 6giga ako ne mislis upgrade raditi u godinu dvije jer 3gb je lose odradjeno za karticu tog ranga, gdje ces smanjivati teksture i detalje vec na medium iskljucivo zbog ta 3gb)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
3 4 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

Do prije par godina na taj i5 se stavljala bez problema r9 290X, sad nista jace od 1050 obicne ljudi ne preporucuju 

 

Koliko gluposti procitati ovdje, nema bolje inspiracije kad imas konstipaciju, procitas ove gluposti i odma ti bolje 

 


Slobodno ti ubodi 1060 3/6gb (ovu sa 6giga ako ne mislis upgrade raditi u godinu dvije jer 3gb je lose odradjeno za karticu tog ranga, gdje ces smanjivati teksture i detalje vec na medium iskljucivo zbog ta 3gb)

 

Tvoje gluposti je teško nadmašit. (ti si nagovarao ljude da kupe fx sve do nedavno, da je on koji ima intel cpu slušao stručnjake poput tebe danas bi mijenjao i procesor heh)

Najjače tvoji argumenti su bili igre ne iskorištavaju fx-a, to se bude promijenilo na bolje kako budu godine išle, lomio si se uvjerit ljude u to, a da stvar bude smješnija imao si "osmojezgreni" FX i prodao ga da kupiš četverojezgreni ryzen, a godinama si se lomio dokazat kako 4 jezgre na intelovim procesorima nisu dovoljne za gaming.

Nisam mu ništa preporučio, nego kažem šta bih ja napravio. 1050 i 1050 Ti nije isto. Malo kad bolje razmislim ipak je pametnije uzet gtx 1060 3gb jer nije prevelika razlika između nje i gtx 1050 ti, fps bude nešto veći a i više će dobit za godinu dvije ako bude prodavao karticu.

Savjetuješ čovjeku da kupi 700kn skuplji model zbog 3gb više vrma a igra se na 1080p, kad čovjek pročita takvu glupost odma mu bude bolje. 

 

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

 


Slobodno ti ubodi 1060 3/6gb (ovu sa 6giga ako ne mislis upgrade raditi u godinu dvije jer 3gb je lose odradjeno za karticu tog ranga, gdje ces smanjivati teksture i detalje vec na medium iskljucivo zbog ta 3gb)

To si već govorio za Resident Evil 7 pa ti je pokazano i dokazano drugačije. Jel ti možeš shvatiti da će za 2 godine GTX1060 biti nešto kao danas GTX960/GTX1050Ti i da ćeš svakako morat kresat detalje ako se želiš igrati na ~60 FPS-a? Ako krešeš detalje krešeš i VRAM usage što opet znači da nećeš trebat 4-5GB VRAM-a na 1080p. Dat 600-700kn za 6Gb model je idiotarija, to je cijena SSD-a od 240/250GB.

 

Prijemjer - dok sam imao R9 380 4GB na Far Cry Primal benchu uz skoro sve na max mi je igra koristila 2.7-2.8GB VRAM-a ali sam imao FPS dropove do čak 38, pa sam smanji AA i koji detalj sa Ultra na High i došao do toga da mi ne dropa ispod barem 45FPS-a i tada je VRAM usage pao na svega nekih 2.2Gb u rijetik slučajevima do 2.4GB.

 

Evo ti kako šljaka ista igra na 1060 3GB na Ultra settings



Ne prelazi 2.4GB sa max postavkama

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 20:00 (ibme74).
16 godina
odjavljen
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Smanjiš AA i ostaviš teksture na ultra, VRAM ode preko 4gb u puno naslova a FPS raste. Na 50" TV-u vidljiva razlika u srednji/ultra teksturama. Istina 500-600 kn ne vrijedi ta razlika ali da je ovih 3 gb vrama socijala, je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja ni na jos jednog igri nisam bio primoran smanjivati detalje zbog VRAM-a nego iskljucivo zbog FPS-a

16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa to i govorim, smanjiš AA filtre pa ti poraste FPS a ako imaš dovoljno VRAM-a ostaviš teksture na ultra. Tak ja radim, da imam samo 3 gb morao bi smanjivati i teksture.

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/2604-gtx-1060-3gb-vs-6gb-benchmark-review/page-5

 

"

For most games, the difference is about 6 to 7%, but we're seeing huge swings in some cases. Black Ops III posts a 10% performance change going from the 6GB card to the 3GB card ($200), Shadow of Mordor shows about a 14% change, and Doom is nearly 0 with OpenGL, but posts massive, 27% differences with Vulkan.

And then there's Mirror's Edge Catalyst, where we saw a performance drop from 58.3FPS AVG / 39.3FPS 0.1% low with the 6GB card, the 3GB model falling at 33FPS AVG / 22.7FPS 0.1% low. That pushes us below the “playable” threshold for Mirror's Edge Catalyst at Hyper, which wasn't the case for the 1060 6GB unit. A purchaser of the 3GB card would have to drop settings to Ultra (1080p) to remain playable on the unit, whereas the 6GB owner could play at Hyper."

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 19:41 (XXX).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
honor8 kaže...

 

Tvoje gluposti je teško nadmašit. (ti si nagovarao ljude da kupe fx sve do nedavno, da je on koji ima intel cpu slušao stručnjake poput tebe danas bi mijenjao i procesor heh)

Najjače tvoji argumenti su bili igre ne iskorištavaju fx-a, to se bude promijenilo na bolje kako budu godine išle, lomio si se uvjerit ljude u to, a da stvar bude smješnija imao si "osmojezgreni" FX i prodao ga da kupiš četverojezgreni ryzen, a godinama si se lomio dokazat kako 4 jezgre na intelovim procesorima nisu dovoljne za gaming.

Nisam mu ništa preporučio, nego kažem šta bih ja napravio. 1050 i 1050 Ti nije isto. Malo kad bolje razmislim ipak je pametnije uzet gtx 1060 3gb jer nije prevelika razlika između nje i gtx 1050 ti, fps bude nešto veći a i više će dobit za godinu dvije ako bude prodavao karticu.

Savjetuješ čovjeku da kupi 700kn skuplji model zbog 3gb više vrma a igra se na 1080p, kad čovjek pročita takvu glupost odma mu bude bolje. 

 

1) Ovo prvo lazes i izmisljas

2) Imao i prodao pred istek garancije, tako radim sa svom opremom, 4 jezgre meni nisu dovoljne za gaming jer ja kad "igram" volim pokrenuti podosta stvari u pozadini, tako da i dalje stojim iza toga da MENI nisu dovoljne 4 jezgre, a rekao sam fino da sam zamalo uzeo g4560 jer je najbolji CPU na marketu trenutno, jedini razlog sto ga nisam uzeo jer mi trebaju 2 jezgre vise za testiranje lab-a (ti ne znas ni sta je virtualka pa bezveze da ti i pricam, idi igraj igrica)

3) Da savjetujem pored cinjenice da je 1060 3gb tipa 10% slabija grafa jer nema isti broj cuda cora, ali jebiga ti to ne bi znao jer sve sto radis je trolas i mlatis gluposti bez ikakvih cinjenica.

Nazad ides na ignore.

 

p.s. svima sam dao palac dole a vidim da vas to veoma vrijedja, ali reci da i5 2500 nije sposoban gurati 1060 to je najveca glupost na ovom forumu jos otkako je luci izvalio da OC dize IPC procesoru 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 23:06 (chaselol).
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

1) Imao i prodao pred istek garancije, tako radim sa svom opremom, 4 jezgre meni nisu dovoljne za gaming jer ja kad "igram" volim pokrenuti podosta stvari u pozadini, tako da i dalje stojim iza toga da MENI nisu dovoljne 4 jezgre, a rekao sam fino da sam zamalo uzeo g4560 jer je najbolji CPU na marketu trenutno, jedini razlog sto ga nisam uzeo jer mi trebaju 2 jezgre vise za testiranje lab-a (ti ne znas ni sta je virtualka pa bezveze da ti i pricam, idi igraj igrica)

2) Da savjetujem pored cinjenice da je 1060 3gb tipa 10% slabija grafa jer nema isti broj cuda cora, ali jebiga ti to ne bi znao jer sve sto radis je trolas i mlatis gluposti bez ikakvih cinjenica.

Nazad ides na ignore.

 

3) p.s. svima sam dao palac dole a vidim da vas to veoma vrijedja, ali reci da i5 2500 nije sposoban gurati 1060 to je najveca glupost na ovom forumu jos otkako je luci izvalio da OC dize IPC procesoru 

1) A šta ti to radiš da ti 4 jezgre nisu dovoljne? Igraš dvije igre od jednom? 

2) U koliko igara je 10% razlike? Nabrojiš an prste jedne ruke, u svim ostalim je max 3-4FPS-a (ako i toliko)

 

3) ja bi rekao da si jedino ti butthurt zbog TD jer ne vidim da je itko drugi napisao post zbog toga 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Trolas nepotrebno.

 

Pokazi sad gdje i5 2500 nije dovoljan za gtx 1060 grafu, mani se djecijeg prozivanja bolji si ti od toga.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
XXX kaže...

Pa to i govorim, smanjiš AA filtre pa ti poraste FPS a ako imaš dovoljno VRAM-a ostaviš teksture na ultra. Tak ja radim, da imam samo 3 gb morao bi smanjivati i teksture.

 a inače su ultra teksture na 1080p strašna razlika u odnosu na very high 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...

Pa to i govorim, smanjiš AA filtre pa ti poraste FPS a ako imaš dovoljno VRAM-a ostaviš teksture na ultra. Tak ja radim, da imam samo 3 gb morao bi smanjivati i teksture.

 a inače su ultra teksture na 1080p strašna razlika u odnosu na very high 

 Na monitoru nisam nikada mogao skužiti razliku ali na 50" TV-u vidim, barem mislim 

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

Trolas nepotrebno.

 

Pokazi sad gdje i5 2500 nije dovoljan za gtx 1060 grafu, mani se djecijeg prozivanja bolji si ti od toga.

Ovaj odgovor meni? Ako da gdje ja trolam i prozivam? Postavio sam ti pitanje.

Sto se procesora tice ajmo ovako, koliko je u % i5 6400 jaci od i5 2500 (stock vs stock posto kolega koji pota grafu ima i5 2500 na stock taktovima)?

16 godina
odjavljen
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ne kužim kaj vi brijete...GTX 1060 nemože maksati detalje na hrpi naslova pri 1080p rezoluciji, tj. treba ih smanivati za 60+ fpsa bez obzira na procesor. I to pričam o sadašnjim igrama, buduće će biti sve zahtjevnije i trebati smanjivati detalje sve više. Da li je i5 2500 BN za GTX 1060? DA, ali i GTX 1060 je BN za maks detalje današnjih AAA naslova. Da li je i5 2500 i GTX 1060 dobra kombinacija, opet DA jer bi promjena platforme bila pre skupa u odnosu na dobitak a uzimanje slabije grafe od GTX 1060 kako ne bi bila u BN-a nema smiskla jer i tako treba spuštati detalje.

 

I sad možete prestati filozofirati dalje 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Ovaj odgovor meni? Ako da gdje ja trolam i prozivam? Postavio sam ti pitanje.

Sto se procesora tice ajmo ovako, koliko je u % i5 6400 jaci od i5 2500 (stock vs stock posto kolega koji pota grafu ima i5 2500 na stock taktovima)?

Koga briga za ovo stvarno o cemu pricas, ides u zesci 

 

Da ti stjepko i honor lupate i trolate.


I5 2500 je mrak CPU i danas i bez problema ce gurati gtx 1060.
EOD

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

Koga briga za ovo stvarno o cemu pricas, ides u zesci 

 

Da ti stjepko i honor lupate i trolate.


I5 2500 je mrak CPU i danas i bez problema ce gurati gtx 1060.
EOD

 

Nije ti mrak bio ni i5 4460 kad je bio aktualan FX i sad ti praktički u 2018. godini sam sebi sereš u usta i i5 2500 kuješ u nebesa. Usput, kakav je FX 8300 u odnosu na i5 2500 ? 

Kako bi Srbi rekli. "Smiješan si ko bioskop" 

 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Tako je to kad AMD fanboy postane naturalizirani Intelovac. 

 

MISCREATED
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
ibme74 kaže...

Ovaj odgovor meni? Ako da gdje ja trolam i prozivam? Postavio sam ti pitanje.

Sto se procesora tice ajmo ovako, koliko je u % i5 6400 jaci od i5 2500 (stock vs stock posto kolega koji pota grafu ima i5 2500 na stock taktovima)?

Koga briga za ovo stvarno o cemu pricas, ides u zesci 

 

Da ti stjepko i honor lupate i trolate.


I5 2500 je mrak CPU i danas i bez problema ce gurati gtx 1060.
EOD

pa onda napiši "ne znam" nemoj pričati da je off topic 

mi lupetamo? Pa skoro svaku glupost koji si lupio na ovom forumu ti je neko pokazao suprotno i onda ušutiš i nakon par dana opet lupaš po svom, strašno.

I mene zanima ovo što te je Honor pitao, kako je to u tvojoj glavi na jednom čak i intel star 7 godina postao "mrak procesor" a do nedavno je i5 4460 bio smeće pokraj osmojezgrenog FX-a?

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nicky.sl kaže...

Tako je to kad AMD fanboy postane naturalizirani Intelovac. 

 

Skoro ko ti kad si hejtao kad je ryzen izasao a ti tek uzeo taj hexa core 

ibme74 kaže...
chaselol kaže...
ibme74 kaže...

Ovaj odgovor meni? Ako da gdje ja trolam i prozivam? Postavio sam ti pitanje.

Sto se procesora tice ajmo ovako, koliko je u % i5 6400 jaci od i5 2500 (stock vs stock posto kolega koji pota grafu ima i5 2500 na stock taktovima)?

Koga briga za ovo stvarno o cemu pricas, ides u zesci 

 

Da ti stjepko i honor lupate i trolate.


I5 2500 je mrak CPU i danas i bez problema ce gurati gtx 1060.
EOD

pa onda napiši "ne znam" nemoj pričati da je off topic 

mi lupetamo? Pa skoro svaku glupost koji si lupio na ovom forumu ti je neko pokazao suprotno i onda ušutiš i nakon par dana opet lupaš po svom, strašno.

I mene zanima ovo što te je Honor pitao, kako je to u tvojoj glavi na jednom čak i intel star 7 godina postao "mrak procesor" a do nedavno je i5 4460 bio smeće pokraj osmojezgrenog FX-a?

Opet ponavljam 6400 se nigdje ne pominje ali ajde mlati praznu slamu koliko hoces.

 

P.S. ovo za 4460 lupas, stjepko je taj koji je obicno kenjao na taj cpu ili na 4440 jer imaju previse low takt za bilo kakav gaming. Al jbg 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 15:53 (chaselol).
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja spominjem i pitam te s razlogom a to što ne želiš odgvoriti/ne znaš odgovor je druga stvar.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 15:59 (ibme74).
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Ja spominjem i pitam te s razlogom a to što ne želiš odgvoriti/ne znaš odgovor je druga stvar.

 

Ma pusti ga vidiš da se gubi heh

 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Ja spominjem i pitam te s razlogom a to što ne želiš odgvoriti/ne znaš odgovor je druga stvar.

Nema veze s trenutnom raspravom, ides u 

 

Ptice na grani znaju da ima razlike clock per clock izmedju druge i seste generacije ali ti opet pitas gluposti. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz,

prodao sam 1050Ti gaming g1 4gb, šta slijedeće da uzmem na privjesak g4560? Mislio sam 1060 wf2 oc 3gb, ali su cijene 1850kn+, a u dućanu di je cijena 1750kn kažu da ih nema do kraja 1. mj, a slijedeće god do proljeća će valjda doć novija serija, valjda će biti neka 2060 grafa za sličnu cijenu ko 1060?

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
DiRT kaže...

Pozz,

prodao sam 1050Ti gaming g1 4gb, šta slijedeće da uzmem na privjesak g4560? Mislio sam 1060 wf2 oc 3gb, ali su cijene 1850kn+, a u dućanu di je cijena 1750kn kažu da ih nema do kraja 1. mj, a slijedeće god do proljeća će valjda doć novija serija, valjda će biti neka 2060 grafa za sličnu cijenu ko 1060?

 o tome si trebao razmisljati prije nego sto si je prodao, gtx 1060 3g je jedina sljedeca nadogradnja.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
DiRT kaže...

Pozz,

prodao sam 1050Ti gaming g1 4gb, šta slijedeće da uzmem na privjesak g4560? Mislio sam 1060 wf2 oc 3gb, ali su cijene 1850kn+, a u dućanu di je cijena 1750kn kažu da ih nema do kraja 1. mj, a slijedeće god do proljeća će valjda doć novija serija, valjda će biti neka 2060 grafa za sličnu cijenu ko 1060?

 A da pogledas polovne gtx 970 sa jamstvom.Ako si prodao 1050 ti za 1100-1200kn(pretpostavljam),dodas jos 200-300kn i imas dobar upgrade

6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

smije li se znat zasto si ju prodo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prodo sam ju jer znam da g4560 može iskoristit jaču grafu, a mislim si uzet rang 1060 grafe. Dobio sam ju na reklamaciji u zamjenu za r9 270x hawk, pa dokle mogu izvuć neke novce za nju rađe sam ju sad prodao za 1300kn, a korištena je malo više od 3 mjeseca s tim da nisam puno igrao ništa. A trenutno integrirka na procu radi odlično, LoL pokreće na 1080p med-high 50-80fps. U BF1 i GTA V bi htio više fpsa, pa sam zato prodao grafu da budem miran dulje vrijeme. Pošto trenutno ne igram baš, tako sam napravio pa bi najrađe čekao novu seriju pa uzo nešto do max 2000kn. Mislim da mi se isplati čekati koji mjesec.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 19:59 (DiRT).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
centis kaže...
DiRT kaže...

Pozz,

prodao sam 1050Ti gaming g1 4gb, šta slijedeće da uzmem na privjesak g4560? Mislio sam 1060 wf2 oc 3gb, ali su cijene 1850kn+, a u dućanu di je cijena 1750kn kažu da ih nema do kraja 1. mj, a slijedeće god do proljeća će valjda doć novija serija, valjda će biti neka 2060 grafa za sličnu cijenu ko 1060?

 A da pogledas polovne gtx 970 sa jamstvom.Ako si prodao 1050 ti za 1100-1200kn(pretpostavljam),dodas jos 200-300kn i imas dobar upgrade

 

To mu nema smisla pokraj nove GTX1060 za 1.750-1.800kn. Dati 1.500kn za GTX970 sa ništa ili nešto malo garancije pokraj nove GTX1060 sa 3 godine koja je uz to nešto malo i jača je bacanje novca.

 

DiRT kaže...

Prodo sam ju jer znam da g4560 može iskoristit jaču grafu, a mislim si uzet rang 1060 grafe. Dobio sam ju na reklamaciji u zamjenu za r9 270x hawk, pa dokle mogu izvuć neke novce za nju rađe sam ju sad prodao za 1300kn, a korištena je malo više od 3 mjeseca s tim da nisam puno igrao ništa. A trenutno integrirka na procu radi odlično, LoL pokreće na 1080p med-high 50-80fps. U BF1 i GTA V bi htio više fpsa, pa sam zato prodao grafu da budem miran dulje vrijeme. Pošto trenutno ne igram baš, tako sam napravio pa bi najrađe čekao novu seriju pa uzo nešto do max 2000kn. Mislim da mi se isplati čekati koji mjesec.

 

Jedini idući (isplativi) upgrade ti je GTX1060 s tim da ćeš i s njom imati BN uz taj CPU tako da kupovati išta jače ili skuplje nema smisla.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 22:06 (ibme74).
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Vidjet ću još, ima vremena. Imao sam prije tog Phenom II x4 960T@3.6GHz i R9 270X Hawk 2GB i proc je bio teški BN, dok kombo G4560 i GTX1060 3GB nije teški BN, ako uopće i ima, ima nešto, al zanemarivo jer proc za 400kn kolko sam dao, briga me dal će biti 10-20% BN u igrama za razliku od i5 7600K, i7 7700K koji su daleko skuplji. Gledao sam na YT frajera ima G4560 i GTX1070 i igra većina postavki na ultra i 4K i pristojan fps, tako da mislim da može gurat i nešto malo jače od GTX1060 grafe makar trenutno kolko vidim tog nema jedino 1070 koja je jača 40% od 1060, a cijena je duplo veća.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice