Sklapanje PC konfiguracija - od 1000 do 1300 EUR izdvojena tema

poruka: 11.192
|
čitano: 2.150.454
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

resert

 

Jel znas slagat sam?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 18:59 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn
1 x Procesor AMD Ryzen 7 1700 BOX, s. AM4, 3.0GHz, 20MB cache, Octa Core
1 x Gigabyte AB350-Gaming 3 Socket AM4 (AMD RYZEN™ processor), 4*DDR4 3200, RAID, LAN, ATX
1 x Corsair 2x8GB DDR4 3000 C15
1 x SSD ADATA 240GB SP550
1 x Toshiba 2TB,7200rpm, 64MB HDD
1 x GIGABYTE GeForce GTX 1060 GDDR5 6GB/192bit, WINDFORCE 2X
1 x Fortron HydroX 550W, 80+ GOLD - 60mj.
1 x Zalman Z3+, 4x120mm, USB3.0 black
1 x CPU Hladnjak MSI Core Frozr L, Sck.1151/2011/AM3/AM4

Ukupno: 10165,11 kn
Moj PC  
0 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Da znam ne bih pitao, konfiguracija nije za mene....
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Pozdrav svima! Pokrecem youtube gaming kanal pa bi mi trebala konfiguracija koja dopusta snimanje u visokoj kvaliteti te nakon toga obavljat sve od editanja do renderanja (i hvaljenja frendovima jer imam bolji komp :D) cijena bi bila 10000kn ali ako malo presisate granicu nije problem. Razmisljo sam o rx 480 8gb ali sve prepustam vama na volju. Ssd nije prijeko potreban jer ga mogu kasnije kupit. Hvala u naprijed!
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Za potrebe snimanja ces trebat jacu graficku, uglavnom ovako:

 

MSI GTX_1070_ARMOR_8G_OC

Procesor AMD Ryzen 7 1700

MSI X370_GAMING_PRO_CARBON

Corsair 1X16GB DDR4 3000 C15, COR-CMK16GX4M1B30C15

XFX 650W PSU easyRail Gold, XFX-P1-650G-TS3X

SSD AData 240GB SP550 ASP550SS3-240GM-C

MS TITAN PRO gaming kućište

 

Ukupno: 10.501,38kn besplatno slaganje!

Nije ubacen HDD, ali zato imas SSD pa kasnije ubacis HDD kad zatreba prostora, tako ti je jednostavnije jer neces morat rusit Windowse vec samo spojis HDD i formatiras putem Windowsa,u slucaju da ides prvo na HDD morao bi ponovo instalirati sistem na SSD.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Pozdrav ekipa :)

Zanima me vase misljenje u vezi amazona posto zivim u njemackoj gledao sam malo kompove i kako se krecu cjene sad me zanima sta vi mislite o tome :) budzet mi je 800-900€
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Ja bi slozio konfu po komponentama, slozene konfe u ducanima se ne isplati kupovati. Recimo Computer Universe, Caseking, MindFactory i slicni ducani su dota popularni u Njemačkoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Jel moze neka preporuka onda za 800 do 900€ jer nemam periferiju ni nista a mislio sam na pocetku igrat na tv-u dok si ne ustedim za neki monitor :) komp bi mi sluzio prvenstveno za igranje cs-a gta V sa frendovima i nekih novijih igara u fluidnih 60fps-a jer bas nevjerujem da bi mogao slozit za 800-900€ komp za 4k gaming. I jos bih volio da bude procesor od intela. Nadam se da ne trazim previse slozio bih si sam al zadnji komp sam imo prije cca 8 godina a zadnji laptop prije 3 godine pa sam dosta ispao iz forme :) hvala unaprijed
8 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Kmicaa

 

Evo izvoli 

 

Tipkovnica, miš i zvučnici:

Cooler Master STORM Devastator II

Logitech Z200 Lautsprecher

 

Komp:

Powerolor Radeon RX 470 Red Dragon OC

AMD Ryzen 7 1700 Boxed mit Wraith Spire

ASUS PRIME B350-PLUS

G.Skill Aegis 8GB DDR4 8GISB

XFX P1-600B-XTFR (80+Bronze)

Toshiba P300 HDWD110UZSVA

Cooltek CTC TG-01 Midi Tower

 

Ukupno: € 922,33 Computeruniverse

Pila samo takva za gejming, posebno sam impresioniran kučištem za tu lovu, dobijes 3 crvena 120mm LED venta naprijed za upuh, jedan obican 120mm iza za ispuh i ono kaj je fascinantno za tu cijenu stranice od kaljenog stakla, a tu je i pokrov za napajanje tako da lagano sakrijes kablove.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 23:45 (Lucidius).
Moj PC  
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn
Čemu 8-core Ryzen? Neće se baviti nekakvim obradama slike ili videa. Jedan i5 mu je sasvim dovoljan. Ostatak nek uloži u RX 480, SSD (must have u toj cijeni) i kvalitetniju periferiju. Vjerojatno bi i monitor stao u budžet
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Pa rx 480 je jaca 10 posto, tako da nije neka bitna opcija, a i5 ce mu bit usko grlo vec kod iduce nadogradnje grafe, ovako je miran godinama i smao mijenja grafe, pogotovo sta se ne razumije u komponente pa da stalno rastavlja i nadograđuje, ovako ima odma jaku platformu i 5 godina samo šalta graficke. SSD moze i naknadno uzeti, bolje ovako da ono bitno osigura.

 

Periferija je cist ok, zvucnici prva liga imam takve nekuzim sta ce mu jaci, a tipkovnica i mis sasvim u redu za sve, po meni je ulaganje love u te gluposti kao mehanicke tipkovnice od 1000kn i misevi od 100 eura cista debilana, ak neznas igrat nemoj igrat, skupa periferija nece od nikog napravit igraca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Oke je al sam i ja skeptican u vezi amd-a. Ako ti nije problem jel mi mozes sastavit jednu intel konfu? A sto se tice periferije nije mi tolko hitna jer zvuk mi se moze reproducirat preko tv-a a mis i tipkovnicu mogu posudit od frenda dok si ne skupim za nesto bolje :) radje bi uzeo SSD ili jacu graficku nego neke zvucnike ili mis ima vremena za to :) hvala unaprijed
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Oprosti na duplom postu (jer neznam kako uredit post jer pisem preko mobitela) ali jos sam htio nadodat da bi htio snimat gameplay za YouTube i tu i tamo streamat pa neznam jos jel mi Se vise isplati uzet amd ili intel ali vise naginjem na intel jer mi je nekako bolji
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Amd proc ti je dosta jaci od intela u toj cijeni, a pogotovo ako ces snimat. Uglavnom ako netrebas periferiju onda izbaci tipkovnicu misa i zvucnike a ubaci ovu graficku umjesto one RX 470, KFA² GeForce GTX1060 OC 6GB, ona je oko 15 posto jaca od rx 470 a i nvidia ti je bolji izbor opcenito za snimanje zbog shadow play-a koji jako malo utjece na performanse prilikom snimanja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 14:25 (Lucidius).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Hvala ti puno ako ikad dobijem na lotu javim ti se :P
8 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Ajd javi se ovdje kad sve stigne i isprobas, i nabaci neke slike da vidim kak izgleda.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Lucidius kaže...

 skupa periferija nece od nikog napravit igraca.

Svaka čast. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Dragi savjetnici i ostali,

 

 

obzirom sam primijetio da se na ovoj temi počesto ispoljava određena doza antagonizma prema "vječitim" tražiteljima savjeta, koji navodno često nikad ništa i ne kupe, odlučio sam iskoristiti priliku te se u jednom zahvaliti znalcima koji su mi pružili odgovore na moje inicijalne upite (posebno ažurnom Lucidiusu) te se ujedno "pohvaliti" da sam tijekom ovog tjedna konačno kupio komp. Iako je od mojeg prvog upita na ovom forumu, još koncem studenog, proteklo podosta vremena te sam i sam u međuvremenu kroz proučavanje materije zamalo "doktorirao" pc hardware , ili barem njegove pojedine segmente, savjeti na ovom forumu predstavljali su moju nit vodilju u nastojanju da se što bolje snađem u bespućima aktualne računalne zbiljnosti 

 

Dakle, riječ je o slijedećim komponentama:

 

Procesor Intel Core i7 7700K
Hladnjak za CPU, COOLERMASTER Hyper 212 LED, socket
Corsair 2x8GB DDR4 3000 Mhz C15
Matična ploča ASUS PRIME Z270-P
HDD SATA III 1 TB WD Caviar Blue 64 MB, 3,5", 7.200 rpm
SSD Adata 240GB SP550 M.2 2280, ASP550NS38-240GM-C 
Grafička kartica Gigabyte GF GTX1070 WF2 OC, 8GB GDDR5 
Kućište Fractal Define S, crno s prozorom, bez napajanja 
Napajanje Corsair VS650, 650W, 85% efficiency 
Monitor LG 24GM77-B 24" LED, 144 Hz
Tipkovnica Logitech G610 mehanička brown
Miš Logitech Gaming G402, 4000dpi, crni, USB 

Kako sam dublje ulazio u razradu koncepta predmetnog računala, odlučio sam cijelu priču zaokružiti sinergijom gamersko-uredskog štiha, s naglaskom na decentom, crnom "koloritu", obzirom će mi računalo, pored igranja, služiti u profesionalne svrhe (puuuno tipkanja u wordu i sl.). Tako sam na kraju i dogurao do (neplanirano) skupe tipkovnice, koja je navodno među boljima za pisanje, a ujedno je u svojoj srži gamerska (bez nepotrebnog i meni neprimjerenog RGB osvjetljenja i agresivnog dizajna). Prvotno sam uzeo tipkovnicu Razer DeathStalker Essential 2014, ali nakon otpakiravanja je slijedilo gorko razočaranje u vidu nečitkosti svih (osim naknadno otisnutih hrvatskih) slova te sam istu ekspresno vratio i, nakon ponovnog iščitavanja desetaka stranica recenzija i mišljenja, odabrao Logitech G610 brown. I nisam požalio. Prvotni, neobični taktilni osjećaj uskoro je zamijenilo oduševljenje te mogu reći da je Cherry MX brown prekidač stvar baš za mene. Ima nešto u tom mehaničkom klikanju, koje je u ovom slučaju sasvim prihvatljive glasnoće, za razliku od (pre)prodornog blue prekidača. Od eventualnih "posebnosti", istaknuo bih moje inzistiranje na 144Mhz frekvenciji osvježavanja monitora, a što se (osim u bržim igrama), primjećuje i u običnom desktop okruženju (fluidnije kretanje kursora miša, glatko skrolanje itd.). Nije drastična razlika, ali čovjeka veseli.

Sigurno je moglo i bolje, ali vjerujem da nisam po putu napravio neku kardinalnu grešku 

 

Sve u svemu, na kraju je ispalo osjetno više od prvotno planiranog budžeta, ali mislim da sam s ovim jedno vrijeme miran, a definitivno sam sretan i zadovoljan sa svojim izborom. Ploča podržava SLI pa bi se u budućnosti lakše prešlo na ≥34" 2K ultrawide monitor, s min. 144 Hz.

 

Oprostite na podužem postu i hvala vam na savjetima i nesebičnom trudu 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Rekovalescent kaže...

ali vjerujem da nisam po putu napravio neku kardinalnu grešku 

Po meni jesi, napravio si grešku, odabrao si vitalnu komponentu škartnu, a to je napajanje.

Corsair VS je valjda najgori odabir što se tiče kvalitete, mogao si komotno uzeti FPS Hyper 600W i bolje bi prošao,

ovako odabrao si kineski škart s kineskim kondenzatorima i s lošom regulacijom napona.

Isto tako ti je hladnjak na procesoru precjenjen pored jefitnog i jednako dobroga LC CC 120, osim ako te "pale"

lampice, ledice i sl. sranja.

Ako već ideš slikati nešto, onda to napravi kako treba i stavi slike (ne sliku) u pravu temu, Slike vašeg Hardvera.

ps. tijekom more i more ispitivanja, kladio bih se da si dobivao bolje prijedloge od ovoga što si uzeo,

a uzeo si i7 7700k koji je teška pogreška pored Ryzena R7 1700, Ryzena R6 1600.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2017 14:39 (Valentin17).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00

Zahvaljujem na konstruktivnom osvrtu te moram napomenuti da sam u pogledu napajanja imao određene rezerve i shvatio da mi je tu najslabija karika, ali kod njega mi je lagano puknuo film u pogledu troškova. Znam da tu nije najpametnije štediti, ali što je tu je. Postoji li neki pokazatelj po kojemu bih trebao prepoznati da napajanje odlazi u vječna lovišta pa da se reagira na vrijeme ili je riječ o instant lutriji? Čitam da postoje određeni znakovi u radu računala, programi za testiranje voltaže itd.

 

Hladnjak sam upravo ciljano platio više poradi crvene ledice. Time sam kućištu želio podariti diskretnu naznaku gamerske namjene. Bez toga sam komotno mogao preskočiti skuplju verziju mog kućišta s prozirnom stranicom, ali to je, kao što rekoh, upravo i bio moj cilj, jer me dozirano takva "sranja" "pale". Igranje kompjutorskih igara i smrtna ozbiljnost u svezi "(ne)ukrašavanja" računala mi baš i ne idu zajedno. Na koncu, o ukusima se ne raspravlja.

 

Fotografija je uploadana isključivo radi argumentiranja predmetne kupovine. Članovi foruma, posebno "savjetnici", često izražavaju svoje sumnje u svezi stvarno obavljene kupovine, u slučaju kad popisu kupljenih komponenti ne prileži fotografija. Tako da u ovom dijelu mog posta prioritet nije bio na umjetničkom dojmu i/ili kandidaturi za temu "Slike vašeg Hardvera", već isključivo argumentacija mojih ranijih navoda o realiziranoj kupovini. 

 

S kontatacijom da je i7 7700k "teška pogreška" se apsolutno ne slažem. Štoviše, smatram da je, za moje potrebe, upravo i7 7700k pravi izbor. Detaljno sam istražio trenutne benchmarkove u 1080p rezoluciji u odnosu između i7 7700k i ryzena 1700. U pravilu pobjeđuje i7 7700k, oko čega manje-više postoji konsenzus. Mislim da sljedeći zaključak u principu sažima razloge moje odluke: 

 

"For content creators and livestreamers: The Ryzen 7 1700 is the better buy thanks to its stellar multithreading and decent gaming performance.

  For pure/competitive gamers: If you only use your PC for gaming and web browsing, the i7-7700K, or even the i5-7600K, would be a better recommendation."

 

Obzirom ću računalo koristiti isključivo za gaming, word i web browsing, i7 7700k i nadalje ostaje moj odabir. O optimizaciji budućih igara za Ryzen u smislu korištenja više jezgara, o tom po tom i živi bili pa vidjeli koliko će to "penalizirati" i7 7700k u praksi i kad će se to dešavati u širim razmjerima. Uostalom, jednom treba i nadograditi kantu, a moj naglasak je bio na trenutnom odnosu između navedena dva procesora.

 

Također, ako se ne varam, postavio sam samo nekoliko upita i to prije izlaska Ryzena pa mi je opaska o "moru i moru ispitivanja" pomalo deplasirana.  Čisto da razjasnimo da ipak nisam jedan od onih koji nepotrebno troši vaše vrijedne resurse, a odgovor na upit mi je ionako pružio samo uvaženi Lucidius. 

 

8 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Ja se bas ne sjecam tocno sta sam ti preporucio i kad, kazes da je bilo u 11. mjesecu tak da je proslo dosta od tada, ali po konfi vidim da si dosta toga stavio na svoju ruku posto ja njikad nisam taj hladnjak za proc preporucivao, uvjek sam prije stavio Thermlatake kuciste nego Fractal i nikad nisam stavljao Corsair VS seriju napajanja, a nisam ni prejeran fan Asus-ovih ploca pogotovo ovih jeftinijih jer konkurencija tu uvijek nudi vise za istu lovu, tak da sumnjam i da sam tu maticnu stavio.

 

Uglavnom, radit ce to sve, ali moglo se bolje balansirat.

 

Sta se tice procesora, nemas frke uzeo si najbolje sta si mogao za gejming, nema greške ;)

 

EDIT:

 

Inace, u 11. mjesecu nije bilo ni Kaby-a ni Ryzena 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2017 17:20 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Lucidius kaže...

Inace, u 11. mjesecu nije bilo ni Kaby-a ni Ryzena 

Niti je on u jedanaestom mjesecu kupovao računalo.

Imao je mogućnosti odabira i odabrao je krivo, neisplativo, precjenjeno, pogrešno,

mogao je uzeti neku B350 ploču i komontno mijenjati samo procesor u budućnosti.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2017 18:49 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Sta se gejminga tice odabrao je najbolje sta je mogao, ostalo sam objasnio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Poz

Planiram kupiti novo racunalo. Sluzilo bi za surfanje, gledanje filmova, gaming, ACAD, SOLIDWORKS.

Lista zelja:
 
- proc : Ryzen 7 1700  box hladnjak ostaje za sad, jel me ne zanima Oc trenutno

- graficka : Nvidia  nemam pojma sta uzeti. bitno mi je da ima 2 izlaza na DVI jer koristim 2 monitora (2x 1920x1200). treba mi neka graficka koja moze gurati npr. Elite Dangerous na oba monitora

- Ram : 2x4 GB nesto kompatibilno za ryzen

- Hdd : 500 GB + 120 GB SSD + 200 GB vanjski disk za backup

- mbo : nesto stabilno, OC me ne zanima za sada

- napajane : neko solidno

- kuciste : da to sve ima mjesta, kvaliteta ne bitna ni izgled, moze cim jeftinije. U buducnost kuciste ce biti skriveno pa nije bitno.

- DVD rom

Idealno bi bilo da to bude slozeno

Volio bi da racunalo nije bucno, znaci graficka / hdd / napajanje cim tise.
Izbjeci LED svjetla i ostalu rasvjetu svugdje gdje je moguce, alergican sam na njih.



Sto se tice placanja, po redu preferenjije (sve sa dostavom):
-po pouzecu
-PBZ Visa jednokratno
-PBZ Visa visekratno
-Ponuda, pa opcom uplatnicom

Dostava u Zagrebacku zupaniju

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Budem naravno moram si prvo malo stan sredit ali kad stigne stavit cu par slika :)
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Frozen Newborn kaže...

Poz

Planiram kupiti novo racunalo. Sluzilo bi za surfanje, gledanje filmova, gaming, ACAD, SOLIDWORKS.

Lista zelja:
 
- proc : Ryzen 7 1700  box hladnjak ostaje za sad, jel me ne zanima Oc trenutno

- graficka : Nvidia  nemam pojma sta uzeti. bitno mi je da ima 2 izlaza na DVI jer koristim 2 monitora (2x 1920x1200). treba mi neka graficka koja moze gurati npr. Elite Dangerous na oba monitora

- Ram : 2x4 GB nesto kompatibilno za ryzen

- Hdd : 500 GB + 120 GB SSD + 200 GB vanjski disk za backup

- mbo : nesto stabilno, OC me ne zanima za sada

- napajane : neko solidno

- kuciste : da to sve ima mjesta, kvaliteta ne bitna ni izgled, moze cim jeftinije. U buducnost kuciste ce biti skriveno pa nije bitno.

- DVD rom

Idealno bi bilo da to bude slozeno

Volio bi da racunalo nije bucno, znaci graficka / hdd / napajanje cim tise.
Izbjeci LED svjetla i ostalu rasvjetu svugdje gdje je moguce, alergican sam na njih.



Sto se tice placanja, po redu preferenjije (sve sa dostavom):
-po pouzecu
-PBZ Visa jednokratno
-PBZ Visa visekratno
-Ponuda, pa opcom uplatnicom

Dostava u Zagrebacku zupaniju

Ako želiš tiho kućište, to košta, HDD od 1TB je 6 kuna skuplji od 500GB verzije, pa sam stavio taj. GPU je Gigina 1060 WF 6GB sa 2 DVI-ja kao što si tražio. Izbjegavam slagati 2x4 GB kombinaciju jer nema smisla. Imaš 1x8GB pa si miran ako hoćeš upgradeati na 16GB kasnije

Ryzen se najbolje ponaša s Gigabyteovim pločama, pa sam stavio Gigabyte.

S dostavom, slaganjem i forumskim popustom 9611 kn

 

    1 x AMD CPU Desktop Ryzen 7 8C/16T 1700 (3.7GHz,20MB,65W,AM4) box, with Wraith Spire 95W cooler
    1 x DDR4 Crucial 8GB DDR4 2400 MT/s CL17
    1 x Gigabyte Main Board Desktop AB350-Gaming 3 Socket AM4 (AMD RYZEN™ processor), 4*DDR4 3200, RAID, LAN, ATX
    1 x GIGABYTE GeForce GTX 1060 GDDR5 6GB/192bit, WINDFORCE 2X
    1 x HDD Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm, High-Performance
    1 x Kingston SSD UV400, R550/W350,120GB, 7mm, 2.5"
    1 x Toshiba External 500GB HDD, USB 3.0, black
    1 x Optički uređaj LG GH24NSD1 SATA Bulk Black 24x
    1 x Fractal Define R5, black pearl, bez napajanja
    1 x Fortron Hydro G 650W, 80+ GOLD modularno

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Lucidius kaže...

Sta se gejminga tice odabrao je najbolje sta je mogao, ostalo sam objasnio.

Zaboravio si napisati "najbolje što je mogao ZA SADA", vidio si testove gdje se je R7 1700 4.0 GHz poravnao sa i7 7700k na 5.0 GHz,

samo je pitanje vremena i budućnosti kad bude prešao u vodstvo.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Kroz 2 godine ga valjda stigne 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Bok ljudi,

nisam neki ekspert (zadnji sam komp sastavio davne 2011. godine) pa da pitam tu. Htio bih si kupiti neki pc za gejming, 8000kn mi je budžet + 2000kn za monitor i periferiju.

Ne treba mi hitno, negdje u 8. mjesecu ove godine da mogu Andromedu na High špilat pod godišnjim odmorom XD.

Pitanje je također kupiti sad ili bolje pričekati do 8. mjeseca? Hoće li uopće cijene komponenata pasti do onda za neku isplativu svotu?

Znači zanima me najbolja konfiguracija za 8000kn te ako ima tko kakav savjet za periferiju do 2000kn.

Tnx :) 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
markos1191 kaže...

Bok ljudi,

nisam neki ekspert (zadnji sam komp sastavio davne 2011. godine) pa da pitam tu. Htio bih si kupiti neki pc za gejming, 8000kn mi je budžet + 2000kn za monitor i periferiju.

Ne treba mi hitno, negdje u 8. mjesecu ove godine da mogu Andromedu na High špilat pod godišnjim odmorom XD.

Pitanje je također kupiti sad ili bolje pričekati do 8. mjeseca? Hoće li uopće cijene komponenata pasti do onda za neku isplativu svotu?

Znači zanima me najbolja konfiguracija za 8000kn te ako ima tko kakav savjet za periferiju do 2000kn.

Tnx :) 

 

Sačekaj do 8 mjeseca, ljeti inače cijene malo padaju pa ako ti već nije hića sačekaj, javi se tamo pred godišnji dan-dva prije nego bi naručio pc i periferiju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice