Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monitor?

poruka: 89
|
čitano: 9.432
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
ja ti nemam pojma kaj je lightscribe. malo pojasni.
Nemam potpis! =D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito

Lightscribe je tehnologija kojom na posebne cd/dvd medije na gornjoj strani možeš iscrtati neku sliku ili ispisati neki tekst.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
evo ja sam malo guglala opet i meni ne treba taj lightscribe i kolko sam skužila to je nekaj za printanje na medije a meni to ne treba
Nemam potpis! =D
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
ev, i ja skužla šta je to. hehehe. dakle ne treba mi
Nemam potpis! =D
15 godina
neaktivan
offline
Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monitor?

Ok. Mislim da onaj monitor koji si stavila u prvom postu je jako dobar i da njega ne bi trebalo mijenjati. Znači koliko nam ostaje onda novaca za kućište, tj. komponente?

 

Tipkovnicu i miš nisi rekla al pretpostavaljam da ne trebaš.

 

I nemoj pisat postove za redom jer će ti moderatori dati žuti karton, ako nekaj zaboraviš tipku "Uredi" sa lijeve strane monitora.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
ma ja tipkovnicu i miš već imam sa starog kompa..hvala na savjetu za postove...ja sam još nova tu...a za novce nam ostaje pošto je monitor 1000 kn negdje oko 3300-3500
Nemam potpis! =D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito

  Kolko ste vi tu konfiguracija nabacali, a sve su iste...

Uzimaj ovu beslinu + taj tvoj monitor i neko kućište... S tim odi u dućan (ili prek weba) i kupi te komponente... Igrat ćeš Sims 3 na maximumu ak te to muči... Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
al vidim da više nema ove grafičke kartice u adm-u. kaj da sad uzmem?
Nemam potpis! =D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
kornelija557 kaže...
al vidim da više nema ove grafičke kartice u adm-u. kaj da sad uzmem?

  Sve komponente bez grafe, monitora i kućišta su ti 2414kn.

Ja bih ti predložio ovu grafu jer je stvarno odlična, a cijena je bolesno niska... I s tim ćeš vrtit apsolutno sve, vjeruj mi...

S grafom ti dođe oko 3300, malo više. Sveukupno će onda ispast oko 4500, al ćeš imati stvarno odličnu grafu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 20:46 (Sused).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
Pa evo ima neka hd 4770 u adm-u. Da uzmem tu ili ovu xfx hd 4870. Ova 4770 je skuplja 10 kn.
Nemam potpis! =D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
kornelija557 kaže...
Pa evo ima neka hd 4770 u adm-u. Da uzmem tu ili ovu xfx hd 4870. Ova 4770 je skuplja 10 kn.

Uzmi HD 4870 obavezno.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
al ja bih radije da konfa ima 4 gb. ovo ima samo 2 gb
Nemam potpis! =D
15 godina
neaktivan
offline
Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monitor?

Ima 2gb x2 tako da ponovno pogledaj. Uzmi ako ikako mozes hd4870 jer je super cijena i super grafa. No, malo si proracunaj koliko ce te sve te komponente doci, ovako na brzinu izracunano oko 4700kn...dobrano su ti opet podigli budget :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
pa da znam...ne mogu si toliko priuštiti...moram nešto sniziti iz sveg toga
Nemam potpis! =D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
kornelija557 kaže...
Pa evo ima neka hd 4770 u adm-u. Da uzmem tu ili ovu xfx hd 4870. Ova 4770 je skuplja 10 kn.

  HD 4870, daleko bolja kartica... Cijena je i više nego povoljna.

kornelija557 kaže...
al ja bih radije da konfa ima 4 gb. ovo ima samo 2 gb

  Imaš 2 modula po 2GB, dakle 4GB

Los Sam kaže...

Ima 2gb x2 tako da ponovno pogledaj. Uzmi ako ikako mozes hd4870 jer je super cijena i super grafa. No, malo si proracunaj koliko ce te sve te komponente doci, ovako na brzinu izracunano oko 4700kn...dobrano su ti opet podigli budget :D

  Pa nije cijena okko 4700... Komponente su 3300. + monitor 1000 = 4300 + kućište 200-300 = 4500-4600kn

Malo je ipak iznad buđeta, ali to je stvarno odlična konfiguracija... Ovakva grafa je prije par mjeseci bila 1800kn...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
kornelija557 kaže...
pa da znam...ne mogu si toliko priuštiti...moram nešto sniziti iz sveg toga

  Ako negdje moraš štedit, štedi na HDD-u, tu najmanje gubiš na performansama... Na svemu drugome ćeš osjetno gubit performanse...

Treba li ti baš 640GB?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 21:31 (Sused).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito

komponente nisu 3300 nego 3450, kućište je 265 kn i još monitor 1000 to je sve ukupno preko 4700

A koji da HDD uzmem jel mi možete savjetovati. Jel ima neki barem od 500 gb jeftiniji ili 320 gb?

Nemam potpis! =D
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 21:40 (kornelija557).
15 godina
neaktivan
offline
Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monitor?

Evo proracunato bez kucista: 4.498,30Kn. Za razliku od tebe ne govorim napamet...s tim da ce morat uzet najveci postojeci srot od kucista.

Uzimat manji disk je neracionalno jel dobijes neznatnu ustedu, jedino kaj more uzet je 640gb cavial blue od  428,02Kn i tu ustedi 56kn.
 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
Los Sam kaže...

Evo proracunato bez kucista: 4.498,30Kn. Za razliku od tebe ne govorim napamet...s tim da ce morat uzet najveci postojeci srot od kucista.

Uzimat manji disk je neracionalno jel dobijes neznatnu ustedu, jedino kaj more uzet je 640gb cavial blue od  428,02Kn i tu ustedi 56kn.

  Onda moj bed, nisam nešto dobro zbrojio... Ispričavam se...

A ako je dakle neracionalno uzimat manji disk, što je onda racionalno? Slabiji proc? Gubiš performanse... Slabija grafa? Gubiš perfomanse. Slabije napajanje? Neće izdržat... Manje RAM-a? Gubiš performanse...

Ostaju ti matična i HDD... A pošto je na matičnoj cijeli sustav, ja nju ne bi uzimao lošiju... Uzmeš manji disk, ne gubiš performanse, samo kapacitet... Istina je da u svakom slučaju nešto gubiš, no moraš odlučiti što ti je   trenutno bitnije...   Imaš 320GB disk za 300kn... Npr. ovaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 21:54 (Sused).
15 godina
neaktivan
offline
Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monitor?

Uspio sam sniziti cijenu komoa al opet je previsoka. Sutra ću još googleat kaj se sve može promijeniti ali konfa je sljedeća:

- intel core 2 duo e8200

- 4gb ddr2 800mhz corsair

- xfx hd4870 512mb

- wd 6400aaks

- gigabyte ep43-ds3l

- pioneer dvr-216dbk

- corsair cx400w

- coolermaster elite 334

 

To je oko 3960 kn ovaj isti proc u jednom dućanu koji nije adm je jeftiniji oko skoro 200 kn i možda fortonovo napajanje koje je također malo jeftinije bi stavilo konfu u okvire proračuna ali sad sam stvarno umoran sutra ću staviti linkove i napisati cijene.

 

Naravno niti 500GB nije loše a cijena je blizu 80 kn manja od 640GB tako da možda promjene neće biti velike. Recimo da bi MOŽDA napajanje i HDD stavili cijenu blizu okvira i sve ostaje u ADM-u gdje bi ti to onda besplatno sastavili.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 23:24 (Seky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monitor?

ustedi 100kn ako uzmes kingmax ram,100kn na hardu ali napajanje nemoj minjat,fortronu bi to bilo na knap a mozda ni nebi radilo,super je konfa,tesko ces bolje nac

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito

najbolje sve to kupi sama sa nekim tko zna naci i nesto zamjensko u slucaju da odabranog nema...budes li spajala u inf. trgovini postoje sanse da dobijes malo jeftinije komponente..TJ..malo drugacije od onoga sto si platila...cesto se desava...govorim iz iskustva...nije se desilo meni.jer sve sam spajam...ali puuuno je poznanika zeznuto 

bebe007
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monito
šiloman kaže...

ustedi 100kn ako uzmes kingmax ram,100kn na hardu ali napajanje nemoj minjat,fortronu bi to bilo na knap a mozda ni nebi radilo,super je konfa,tesko ces bolje nac

 Hvala na savjetima, ali ova konfa prelazi buđet a Fortron je malo jeftiniji našao sam i jeftiniji Corsairov RAM i zamijenio HD4770 sa HD4870 jer je ova druga jeftinija nezz kak al dobro i ubacio sam HDD sa 500GB koji je također malo jeftiniji pa ćemo vidjeti hoće li to biti u cijeni ja bi radije ostavio Corsairovo napajanje ali mora se. Gledao sam na netu na wattage kalkulatoru konfa troši oko 300W mislim da bi Forton to mogao izgurati.

 

@bebe007 to se sve kupuje u ADM-u neće ju tamo varati, ljubazni su sve ti pojasne kad tamo dođeš tak da neće bii problema...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2009 10:31 (Seky).
15 godina
neaktivan
offline
Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monitor?

Evo konfe:

kućište              - 266kn

optički čitač       -175kn

napajanje         - 280kn

CPU                  - 834kn

RAM                  - 375kn

grafička kartica - 909kn 

HDD                  - 364kn

matična ploča   - 490kn

 

UKUPNO KONFA:   3693kn

+ monitor         - 1000kn

 

SAD STVARNO UKUPNO: 4693kn

Ispričavam se moderatorima na duplom postu.

 

Za AMD-ovu konfu vih ostavio sve isto osim proca i matične - 506kn.

CPU1 - 485kn (odličan procesor nevidim razlog zašto nebi bio u uskom izboru)

CPU2 - 650kn (malo slabiji brat od 550, razlika u cijeni je podosta velika, a taktovi se neznatno razlikuju)

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2009 13:08 (Seky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monitor?

Fulao si sa procom u zadnjem prijedlogu. E7400 je slabiji za igre od Phenoma II X2 550, a jos k tome i skuplji. I budget je dobrano prekoracen...Ideja da ide  po gradu i skuplja komponente je khm pretjerana...no mislim da si to i sam na kraju shvatio...

 

Moja azurirana preporuka koja premasuje budget za 100kn:

Gigabyte EP43-DS3L, s775, intel P43+ICH10, FSB 1600OC

Procesor Intel Pentium Dual-Core E6300 , 2.8GHz, socket 775, 2MB

2 x DDR2 2048MB ( 2GB ) PC6400 Kingmax, 800MHz, CL5

XFX HD4870 512Mb DDR5 750MHz, Dual DVI, HDTV out, HDCP ready

HDD WD 500Gb, 5000AAKS, SATA II, Buffer 16Mb, 7.200 rpm , 8,9 ms

DVD upisivač Pioneer DVR-216DBK, DVD±RW, 20x DVD±R ,10x DL

Napajanje FORTRON 400W, PNF serija, PFC, Super Silent, 12cm vent

CoolerMaster Elite 334, black, (W)187 x (H)421 x (L)485 mm, 6kg

LG Flatron W2042T 20" ,srebrni, wide screen, LCD, DFC 8000:1

Ukupno: 4.398,90Kn

 

Ako je tih sto kuna deal breaker onda uzmi ovo sroteks kuciste i bok.

Powertrain PWT-Q616B, midi tower kučište, Micro ATX/ATX/P4, Thic

Ukupno: 4.251,84Kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2009 12:46 (Los Sam).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što mislite o ovoj GAMING konfiguraciji+monitor?

Super što si našao taj proc praktički su jednaki odim tog 1MB cachea manje al kaj sad, cijena je bolja i tu se slažem.

 

Los Samos tvoj proc ima jednu ogromnu manu, nedostatak, hendikep zovi to kako želiš ali taj proc je podržan tek sada kada je izbačena beta verzija BIOS-a za tu matičnu pa pretpostavljam da Korneliji nije baš zgodno flashati BIOS sada pa opet kada BIOS izađe iz bete možda je zbog proračuna bolje ići na AMD opciju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2009 16:10 (Seky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice