Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.542
|
čitano: 6.337.761
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Jucer kod specijaliste za jetru (inace imam problema sa jetrom), kaze zenska mani se tih proteina i gluposti, to ti nista dobro ne donosi.
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Wiseman kaže...
Jucer kod specijaliste za jetru (inace imam problema sa jetrom), kaze zenska mani se tih proteina i gluposti, to ti nista dobro ne donosi.

 ocito ne zna sta prica 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
Wiseman kaže...
Jucer kod specijaliste za jetru (inace imam problema sa jetrom), kaze zenska mani se tih proteina i gluposti, to ti nista dobro ne donosi.

Pitaj je gdje je kupila diplomu

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Doktori nisu nutricionisti. Takvim izjava samo se sramote. I onda takve pametne moja baba vidi i sluša po TV-u, te vječito slušam predavanja kako je taj prah koji ja pijem najveći otrov i kako to uništava organizam. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 11:55 (Kiky877).
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Ti doktori samo znaju pisati recepte krema i tableta bez da prvo idu rjesavati uzrok problema.. Jos su te tablete puno veci otrov nego od cega bolujemo tad.. 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

nisam trenirao tocno od 15.7 do danas.... dakle vise od 2 mj.. ni pipnio tegove..

 

danas benchao 37 kg 5x12, i to mi je bilo tesko... 

10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@exer1234

 

Već sam nakon dva tjedan neaktivnosti sa trenizima snage, počinje ti snaga padati, čak i u kraćem roku.

 

@Wiseman

 

Da i ne uzimaš to što uzimaš, možeš samo i iz obične hrane unijeti u sebe previše proteina, da tijelo toliko prihvatiti. 

Nemoj samo tako olako prelaziti preko savjeta doktor, jer on ne govore na pamet, nego iz iskustva i znanja.

Onaj tko ti prodaje takve proizvode, naravno da će ti govriti kontra.

 

Sve je dobro dok čovjek ne osjeti posljedice, odnosno dok ti zdravlje ne bude nepovratno narušeno. Ne bi bio prvi u teratani, a ni posljednji kojem  se to dogodilo.

Čak i da ostavimo sada prehranu po strani, stastveni pojedinici znaju kliznuti u totalne krajnosti dok se ozljede.

 

Nemoj ovo shvatiti kao dociranje, nego napravi kako želiš, te kako misliš da je najbolje.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
PzKpfw kaže...

@exer1234

 

Već sam nakon dva tjedan neaktivnosti sa trenizima snage, počinje ti snaga padati, čak i u kraćem roku.

 

@Wiseman

 

Da i ne uzimaš to što uzimaš, možeš samo i iz obične hrane unijeti u sebe previše proteina, da tijelo toliko prihvatiti. 

Nemoj samo tako olako prelaziti preko savjeta doktor, jer on ne govore na pamet, nego iz iskustva i znanja.

Onaj tko ti prodaje takve proizvode, naravno da će ti govriti kontra.

 

Sve je dobro dok čovjek ne osjeti posljedice, odnosno dok ti zdravlje ne bude nepovratno narušeno. Ne bi bio prvi u teratani, a ni posljednji kojem  se to dogodilo.

Čak i da ostavimo sada prehranu po strani, stastveni pojedinici znaju kliznuti u totalne krajnosti dok se ozljede.

 

Nemoj ovo shvatiti kao dociranje, nego napravi kako želiš, te kako misliš da je najbolje.

 

Nismo mu ni preporucili da pije 10 shakeova dnevno. Previse vode steti, previse bilo cega steti. U svemu treba imati granice. Whey (u normalnim kolicinama) mu moze samo pomoci

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Jedini problem je to sto ljudi jos ne razlikuju protein iz praha (whey ili stagod) i protein iz hrane..

 

Imamo 3 skupine ljudi

 

1. Protein iz praha ne nesto jako lose,stetno, ( kao ti doktori ) , ne znaju sta je protein ocito, niti su upuceni. Rekla kazala price

2. Protein iz praha je nesto obavezno, to se mora piti ako zelis misice, neki carobni prah... Ti ljudi ne znaju sta je protein kao makronutrient uopce, niti da ga ima u hrani. Totalne neznalice

3. Normalne osobe 

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Nevezano za išta, ali ovaj PzKsđrfš je najiritantnija osoba na ovom forumu unazad godinu dana. Stekao sam dojam da o svakoj temi ima nešto za reci i misli da je najpametniji, dok u stvarnosti nema pojma o ničemu, al' glavno da se piše i gnjavi, i još gore, dezinformira ljude. Užas
One ring to bring them all and in the darkness bind them
7 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Krvni nalazi mi nisu dobri vec 8-9 mjeseci.
Nesto u vezi jetre je poviseno, prvo mi je obiteljska doktorica rekla da proteini nisu istrazeni proizvodi i da nisu bas sigurni...
Sad neki dan kao sto sam napisao kod specijaliste ista stvar.
U 6mj zadnji put vadio krv, bilo opet poviseno, a proteine sam prestao piti u 4mj.
Sad ja mislim da proteini nisu problem, samo sam htio cuti jos misljenja, al vidim da je neka nepotrebna rasprava pokrenuta..
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Mali offtopic, ali povezano je. Jel' zna netko mozda neku dvoranu u Zg oko centra gdje bi se sad po zimi moglo sutat po kosu i sl.? Posto ide hladnije vrijeme, a kosarka mi je dobra da se ispucam.

VISCA BARCA
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
The Unforgiven kaže...
Nevezano za išta, ali ovaj PzKsđrfš je najiritantnija osoba na ovom forumu unazad godinu dana. Stekao sam dojam da o svakoj temi ima nešto za reci i misli da je najpametniji, dok u stvarnosti nema pojma o ničemu, al' glavno da se piše i gnjavi, i još gore, dezinformira ljude. Užas

 Ja sam već nebrojeni broj puta htio napisati upravo to što i ti, ali na kraju odustanem jer ne treba trošiti vrijeme na takve psihopate koji su u nekom svom svijetu, te će i dalje tupiti po svom... 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Wiseman kaže...
Krvni nalazi mi nisu dobri vec 8-9 mjeseci.
Nesto u vezi jetre je poviseno, prvo mi je obiteljska doktorica rekla da proteini nisu istrazeni proizvodi i da nisu bas sigurni...
Sad neki dan kao sto sam napisao kod specijaliste ista stvar.
U 6mj zadnji put vadio krv, bilo opet poviseno, a proteine sam prestao piti u 4mj.
Sad ja mislim da proteini nisu problem, samo sam htio cuti jos misljenja, al vidim da je neka nepotrebna rasprava pokrenuta..

 Vidi, naravno da ti nitko ovdje nece reci da li su problem ili ne, jer je tvoje zdravlje u pitanju..

 

Ali, slusaj. Protein je gradivna materija, dakle unio protein iz hrane  ili praska, dodje ti na isto, protein iz praske nije nista stetniji od proteina iz hrane, to je samo izoliran protein u prahu... 

Proteine moras unositi u sebe, nebitno trenirao ili ne, jer si sacinjen od njih, dakle odredjena kolicina proteina je samo za odrzavanje normalnih funkcija tijela, zato neaktivna osoba ne treba visoki unos. Dok netko tko trenira u cilju povecanje misicne mase, logicno da mora imati povecan unos proteina, jer oni su gradivna materija, kako ces rasti ? Naravno ne treba pretjerivati, ali 1,5-2,5 g po kg dnevno je OK.. Nemas nikakvih strahova. Ili zaokruzimo na 2g, i miran si... Sad problem bi MOZDA bio kad bi taj unos isao na 3,5-4 g , kod nekih osoba

 

Dakle za zakljucimo, kladim se da ne unosis ogromne kolicine proteina u sebe... Jer to bi bilo suludo.. U tom slucaju ti protein samo moze pomoci,a ne odmoci.. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 23:50 (exer1234).
11 godina
offline
Rast mišića i visina

Pozdrav ljudi, koji vjezbe mi predlazete za gubljenje masnog tkiva u podrucju trbuha (sto od vjezbi, sto od kardia) i sta je ono najbitnije za i izbaciti iz prehrane i u koje vrijeme je to najnepogodnije za jesti. Imam osjecaj da mi se polako pocinje nazirat skemba i da mi se skuplja masno tkivo oko trbuha i na donjem dijelu leđ‘a.

Vjezbam trbuh 2x tjedno, a trcim dosta rjede mozda 1 u dva tjedna. Jedem sve moguce a cesto i slastice u nocnim satima (21-01h), a nerijetko i pitu od sira dok radim nocnu. Evo i neka slika da dobije nekakav uvid u moju trenutnu formu.

 

Ovo na slikama dok ne trbuh napnut, i to je ajd ok, ne zalim se previse, al dok je opusten kao da se nazire skemba malo

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 0:15 (icip).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

ma samo iljade i iljade trbusnjaka dnevno

13 godina
offline
Rast mišića i visina

imam pitanje: gdje se mogu kupiti kod nas integralne kore za pite/lasagne i slicno ili kore od heljdinog brasna?

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
RuskeGTT kaže...

imam pitanje: gdje se mogu kupiti kod nas integralne kore za pite/lasagne i slicno ili kore od heljdinog brasna?

 pitaj Sendija, on je heljda strucnjak

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
RuskeGTT kaže...

imam pitanje: gdje se mogu kupiti kod nas integralne kore za pite/lasagne i slicno ili kore od heljdinog brasna?

Ne znam koja marka, ali imaš u Sparu kore za lasagne/pite, tjestenine svih vrsta i oblika od heljde

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
icip kaže...

Pozdrav ljudi, koji vjezbe mi predlazete za gubljenje masnog tkiva u podrucju trbuha (sto od vjezbi, sto od kardia) i sta je ono najbitnije za i izbaciti iz prehrane i u koje vrijeme je to najnepogodnije za jesti. Imam osjecaj da mi se polako pocinje nazirat skemba i da mi se skuplja masno tkivo oko trbuha i na donjem dijelu leđ‘a.

Vjezbam trbuh 2x tjedno, a trcim dosta rjede mozda 1 u dva tjedna. Jedem sve moguce a cesto i slastice u nocnim satima (21-01h), a nerijetko i pitu od sira dok radim nocnu. Evo i neka slika da dobije nekakav uvid u moju trenutnu formu.

 

Ovo na slikama dok ne trbuh napnut, i to je ajd ok, ne zalim se previse, al dok je opusten kao da se nazire skemba malo

 

 

exer1234 kaže...

ma samo iljade i iljade trbusnjaka dnevno

 Exer se šali, ali u biti je jednostavno: koliko vidim zdrav si i mlad, dakle samo potroši više nego unosiš. 
Trbušnjaci ti tu ne pomažu. Salo se gubi (i dobija) svojim tempom, ne na određenim mjestima jer se radi određena vježba koja pogađa mišiće u blizini masnog tkiva. To nema nikakve veze.
Dakle, kad je tako, ciljaš vježbe koje gutaju najviše goriva (salo je pohranjena energija, gorivo ;) ). Naravno, to ne znači da izbaciš vježbe za izolirane dijelove tijela koje ne zadišu toliko. 
Sve ovisi koliko imaš volje vremena i sredstava. Najbolji deal bi ti bio HIIT, supersetovi, stvari koje možeš ispucati na raznim mjestima da zamijene te trbušnjake koje izvodiš. Recimo - banalni čučnjevi. Ako trčiš, trči 
maksimalno sa intervalima lakšeg trčanja da povratiš glikogen u mišiće i kisik u pluća. Bicikl je dobra ideja, isti tempo. evo ti za primjer bodyweighta sa lijepom curom da nebude dosadno gledati. http://www.shape.com/fitness/workouts/lose-fat-fast-hiit-bodyweight-workout
A sa jedenjem ugljikohidrata (najviše sumnjam na to) - provjeri dali ih dnevno unosiš previše u odnosu na tablice unosa za težinu i godine. 
https://www.iifym.com/iifym-calculator/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Jel se sjeća neko, kad polleo da 5kg bezokusnog impact wheya, koliko bude kod njih?

Potrošile se zalihe, a nikako ni myprotein ni polleo da bace nešto na akciju pa ću najvjerojatnije uzet direktno s myprotein str. sa onih 30% popusta od sponzoriranih atleta..

13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Ja narucujem na proteini sava. Neki dan narucio 5kg Wheya sa okusom za 450kn. Narucivao sam uvik preko njih. Dostava otp 5 dana

6 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Haha hvala , predobar odgovor

8 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Pozz
Imam sipku promjera 30mm te namjeravam kupiti neke utege..e sad sam ja naiso na uteg promjera 29mm pa me zanima jel se taj 1mm zanemari tj. jel bih mogo stavit utege na sipku.
Hvala
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...

Ja narucujem na proteini sava. Neki dan narucio 5kg Wheya sa okusom za 450kn. Narucivao sam uvik preko njih. Dostava otp 5 dana

 Kod mog dilera je cijena 390kn, ali to je za mene. Guglaj dalje, ima još jeftinijih dilera. Taj sa 450 te dobro dere.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Dominik_045 kaže...
Pozz
Imam sipku promjera 30mm te namjeravam kupiti neke utege..e sad sam ja naiso na uteg promjera 29mm pa me zanima jel se taj 1mm zanemari tj. jel bih mogo stavit utege na sipku.
Hvala

 Nemoj "zanemarit", 1mm je 1mm - neće ti stat. Postoje utezi promjera 30mm baš za te šipke. Eventualno probaj uživo prije kupnje

16 godina
offline
Rast mišića i visina

spamaju me iz pollea da danas imaju 20% popusta na sve utege i šipke. 
Sad jel s tim popustom isplativo, neznam, nije mi se dalo detaljno prelistavati.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Jel ima netko da bi htio prenjeti clanstvo u gyms4you? Cura bi mi krenula ali nezeli potpisati ugovor na godinu dana. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
11 godina
offline
Rast mišića i visina

https://s26.postimg.org/p8sc2zeyh/IMG_20170927_185027.jpg

 

https://s26.postimg.org/u01uvv3i1/IMG_20170927_182.jpg

 

gotovo ljeto, idem sada neki lean bulk kvalitetan odraditi pa se vidimo docnije, pozz  

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 22:44 (lemon_juice).
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Koje mjere, visina težina?

rekao bih 180/80?

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice