Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.974
|
čitano: 3.252.187
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 

i ovo je sjeban kut al izgleda ko da je stroll izravnao volan i nije se drzao putanje koju je imao..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

tema... Kutak formule za kutak... ne pojma :)

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Jura iz druge galaksije kaže...

Koje je go**o ispao Alonso! Nikakvo čudo da ga nitko ne želi u timu. Fuj.

 ? sa kim se boriš?? Fuj na Nanda? 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Flying Dutchman kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Koje je go**o ispao Alonso! Nikakvo čudo da ga nitko ne želi u timu. Fuj.

 ? sa kim se boriš?? Fuj na Nanda? 

 Da, na Nanda

Ja kao Fernandov navijač kažem da mu ono štopanje Vettela opće nije trebalo

Ako je Riccija uspio pustiti kroz T1 i T2, mogao se uredno vratiti na trkaću putanju (kako se i vratio) i Vettela pustiti kroz T3

Ono zadržavanje mu fakat nije trebalo

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Flying Dutchman kaže...

tema... Kutak formule za kutak... ne pojma :)

 Ovo ti je Kutak za ljubitelje Ferrarija u Formuli 1, nećeš tu naći konstruktivnu raspravu o F1.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ratohnhake:ton kaže...
Flying Dutchman kaže...

tema... Kutak formule za kutak... ne pojma :)

 Ovo ti je Kutak za ljubitelje Ferrarija u Formuli 1, nećeš tu naći konstruktivnu raspravu o F1.

U čemu je problem kolega ?! 

 

Osobno, svojedobno tamo negdje iza 1995 godine, ja sam navijao za Miku Hakkinena i nije me uopće trzalo tko vozi za koga ili koji brend ima svoje bolide na stazi. 

Prije toga sam pak navijao za "Najvećeg ikada", i od onog  vikenda u Imoli nisam skorom ohoho godina imao svojeg izabranika kojeg ću simpatizirati i navijati za njega. 

Danas recimo navijam za Ferrari i dosta dugo sam pratio Kimija Raikkonen-a, pa čak i dok nije bio u Ferrari-u, donekle i Feranada Alonsa dok su bili u Ferrari-u, ali danas, više drukam za tim nego baš za nekim posebnim vozačem! 

 

Koliko mi se pokazao antipatičnim Max Verstapen, danas mu nemogu prigovoriti na učinjenom u pobjedi, u Singapuru sam iza vrlo prvog zavoja ugasio tevejac kada sam vidio kako se razvila situacija, ... 

 

Uvijek sam rado čuo i za onu ženu na čelu Force India-e, nešto eisha Calteborn, i bilo mi je jaaako krivo kada su je otpizdili iz ekipe, uvjeren da se pravi razlog "vani" neće nikada čuti! 

 

U principu, nikako ne podnosim kmečanje, ničije, a ponajmanje Hamilton-a, Verstapen-a, Vettel-a, ali u potpunosti razumijem ogorčenost Alonso-a stanjem u ekipi za koju vozi, gdje je preopterećen frustracijama opravdano u svakom slučaju. 

 

To što ja/netko drugi na ovom forumu u ovoj temi primarno druka za tim A, ili za vozača ZZ je stvar osobnog dojma, ukusa, preferencije, ali bez obzira na sve, ne vidim po kojem kontekstu ja/netko drugi na ovom forumu zbog toga nije "LJUBITELJ F1" ?!

ATJ Lučko
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ATJLučko kaže...
Ratohnhake:ton kaže...
Flying Dutchman kaže...

tema... Kutak formule za kutak... ne pojma :)

 Ovo ti je Kutak za ljubitelje Ferrarija u Formuli 1, nećeš tu naći konstruktivnu raspravu o F1.

U čemu je problem kolega ?! 

 

 

 To je u redu, sve što si ti rekao stoji i slažem se. Također pratim vozače, a ne timove. Samo me iritira kad god ovdje dođem nakon quali/utrka/bilo čega se ili prigovara ili sere ili nešto po bilo kome da zaprijeti svetinji Ferrariju. Sralo se po Verstappenu prošli vikend, iako dečko nije bio kriv. Sralo se po Hamiltonu u Azerbajdžanu, nije napravio ništa drugačije nego krugovi prije iza SC, itd itd. Sve je teorija zavjere kako bi Mercedes pobijedio, svi su protiv Ferrarija. Čim horda Ferrarijevih fanova si utuvi nešto u glavu tu se dolazi prigovarati i izmišljati gluposti, a da ne počinjemo o pojedincima sa svojim rasističkim pridjevima kad krenu. Dakako, ima i normalnih pojedinaca i rado pročitam njihove postove, ali dosta ljudi tu dolazi samo srati i prigovarati čim kiša padne pa počnu govoriti kako ni vrijeme ne želi da Ferrari pobijedi. Ne mrzim, Ferrari, štoviše, Vettel i Raikkonen su mi obojica odlični vozači, zaslužuju sve što su osvojili u karijeri, ali ovaj Ferrari circlejerk tu je toliko iritantan da to nisu istine. Do prošle sezone sam navijao za Hamiltona, Rosberga i Ricciarda, međutim kako je ROS otišao u penziju, trenutno navijam za Hamiltona i Ricciarda, što dakako ne znači da neću priznati kad netko od njih dvojice ne napravi pogrešku (a obojica su ih napravili) ili da neću općenito navijati za zanimljivu i kompetitivnu Formulu. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ATJLučko kaže...
Uvijek sam rado čuo i za onu ženu na čelu Force India-e, nešto Monisha Calteborn, i bilo mi je jaaako krivo kada su je otpizdili iz ekipe, uvjeren da se pravi razlog "vani" neće nikada čuti!

 Saubera* ;)

16 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

USA GP Ace stream: c19bc185cd6170bc3b2fc9db0152b57f04990264

 

Sky Sports F1 HD - 6000 kbps - English

dasHHa
14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nema baš reakcija nekih ovdje...

Baš sam se razveselio na startu, ne zbog Ferraria ni Vettela, jer znate da mi nisu baš simpatični...već zbog nade da bi se prvenstvo ipak moglo malo produžit, ali uslijedilo je razočaranje kad sam vidio koliko lako ustvari to Lewis kontrolira...

Inače sasvim dobra trka, čak jako dobra, bilo je stvarno lijepog utrkivanja, odličnih preticanja i pokšaja preticanja, taktičkih preokreta i svega nečega.

Navijao sam za Ocona da bude ispred Pereza, jer mi je Perez antipatičan postao...i srećom pa je, šteta što Sainz nije završio ispred Ocona, jer bi volio da Renault na kraju osovji to 5. mjesto...

Živa šteta za Fernanda, stvarno je nevjerojatno koliko može izvuć iz bolida koji je toliko sporiji od ostalih na ravnicama...

A isto tako i Ricci...ostali smo uskraćeni za još nekoliko dobrih poteza do kraja utrke zbog tog kvara njegovog bolida.

Max - Kimi... drago mi je da je Kimi na postolju, ali šteta da je na takav način to završilo. Ne dovodim u pitanje kaznu Max-u, mislim da je opravdana, pravila su pravila, ali i dalje je loše što nisu baš ujednačeni kod presuda, ali generalni problem je što je to sve tako bespotrebno...da je pored staze šljunak nitko se nebi ljutio ni živcirao oko toga što će suci odlučiti.

I bome zanimljiva je reakcija bila na Maxovu licu kad je Kimi ušao u prostoriju prije postolja.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki1981 kaže...

....

I bome zanimljiva je reakcija bila na Maxovu licu kad je Kimi ušao u prostoriju prije postolja.

Baš ovo mi se nije svidjelo kod organizatora. Max jeste zaslužio kaznu ali bez obzira na to (njegove godine i ranije greške) netko je trebao doći i tiho reći Maxu da diskretno ode a ne da gledamo TV Show u stilu Parovi i slično.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
phoenix2003 kaže...
miki1981 kaže...

....

I bome zanimljiva je reakcija bila na Maxovu licu kad je Kimi ušao u prostoriju prije postolja.

Baš ovo mi se nije svidjelo kod organizatora. Max jeste zaslužio kaznu ali bez obzira na to (njegove godine i ranije greške) netko je trebao doći i tiho reći Maxu da diskretno ode a ne da gledamo TV Show u stilu Parovi i slično.

 Pa ispao je show isključivo zato što se Vestappen pravi blesav. Pravila su prilično jasna i jednostavna i znao je da je presjekao zavoj. Ako kojim slučajem stvarno ne zna da ne smije poprek' ili ako nije svjestan gdje mu je auto, onda se ne bi trebao baviti utrkivanjem. Mogao je fino na stazi odmah vratiti mjesto Kimiju i ispasti gospodin, a ne razmaženo dijete kojem se mora tolerirati 15 sranja svaku utrku.

10 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jedan osvrt sezone. Da li mislite da Vettel pravi razliku u Ferrariju ili je Bottas toliko iza top tier vozaca?
Imam osjecaj da Bottas vozi cijelu sezonu svoju sezonu, nikog ne dira, ne diraju ni oni njega. On niti u jednom trenutku nije bio prijetnja Vettelu za tron, a Lewis je kroz Aziju tek uspio uhvatiti prikljucak i naposlijetku steci prenost u poretku.
Neovisno tko osvoji tu titulu, po meni vise nije tako diskutabilno tko je vozac sezone, sto bi ujedno trebalo znaciti i najbolji vozac svijeta u ovom trenutku i onaj tko je sezonu ucinio interesantnom.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom. 'Jesi probo ugasit pa upalit?'-Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mirko935 kaže...

 Pa ispao je show isključivo zato što se Vestappen pravi blesav. Pravila su prilično jasna i jednostavna i znao je da je presjekao zavoj. Ako kojim slučajem stvarno ne zna da ne smije poprek' ili ako nije svjestan gdje mu je auto, onda se ne bi trebao baviti utrkivanjem. Mogao je fino na stazi odmah vratiti mjesto Kimiju i ispasti gospodin, a ne razmaženo dijete kojem se mora tolerirati 15 sranja svaku utrku.

 A kako je samo podvio rep i utekao iz prostorije! Neprocjenjivo

Plehani vikleri
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
phoenix2003 kaže...
miki1981 kaže...

....

I bome zanimljiva je reakcija bila na Maxovu licu kad je Kimi ušao u prostoriju prije postolja.

Baš ovo mi se nije svidjelo kod organizatora. Max jeste zaslužio kaznu ali bez obzira na to (njegove godine i ranije greške) netko je trebao doći i tiho reći Maxu da diskretno ode a ne da gledamo TV Show u stilu Parovi i slično.

 Slažem se da se to, za njega, moglo riješit na bolji način...ali teško je odgovornost prebacit na organizatora, čak ni na RBR, jer i netko iz RBR-a mu je mogao ić javit.

Teško je tako direktno prebacit odgovornost zato jer em je on napravio svar za koju je morao biti potpuno svjestan da je napravio, i da je velika šansa da bude kažnjen, jer nije glup, nije bio granično vani, bio je debelo sa svim kotačima vani, zna da su takve stvari podložne kazni, zna da su se slične situacije već događale i nedavno...

Sve zna, ali naravno da to odabire ignorirati, jer ne želi, ni on a ni RBR pokazati ikome da uopće misle da postoji mogućnost vraćanja pozicije. Pa kad se praviš lud i nadaš se da će proć...onda imaš takvu situaciju. Nije da ja mislim da je itko drugi bolji...mislim da bi gotovi svi vozači i momčadi postupile isto u takvoj situaciji...to je tako.

 

Međutim kad smo već gledali kako pravi budalu od Kimia preticanjem, za postolje, na vidno nedopušten način, kako pravi budalu od svih momčadi, svih vozača koji su mogli prestići nekoga ispred sebe na takav isti način ali nisu, organizatora, i nas gledatelja...pa zašto onda nebi gledali njega i njegovu reakciju u trenutku kad je shvatio da ipak nije prošlo..?

 

Malo karikiram cijelu situaciju, ali kad pogledaš iz drugih perspektiva...nitko mu nije trebao doć niš reć...

A drugo je da li je onaj tko je trebao, njegova momčad, uopće saznala dovoljno brzo, da netko to odradi, i da li uopće imaju pristup onoj prostoriji tamo, jer mislim da tamo mogu samo FIA+ljudi sa postolja i predstavnik pobjedničke momčadi...

 

A još...i s obzirom da je cilj F1 povećanje gledanosti - svakako su to situacije koje globalno doprinose tom cilju. Govorim samo o toj izoliranoj situaciji, gdje smo vidjeli dolazak Kimia i maxovu reakciju i odlazak...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
isuckatthisgame kaže...

Jedan osvrt sezone. Da li mislite da Vettel pravi razliku u Ferrariju ili je Bottas toliko iza top tier vozaca?
Imam osjecaj da Bottas vozi cijelu sezonu svoju sezonu, nikog ne dira, ne diraju ni oni njega. On niti u jednom trenutku nije bio prijetnja Vettelu za tron, a Lewis je kroz Aziju tek uspio uhvatiti prikljucak i naposlijetku steci prenost u poretku.
Neovisno tko osvoji tu titulu, po meni vise nije tako diskutabilno tko je vozac sezone, sto bi ujedno trebalo znaciti i najbolji vozac svijeta u ovom trenutku i onaj tko je sezonu ucinio interesantnom.

 Uf...teško za reć...

Tko je sezonu učinio interesantnom?

Lewis, jer je tankao u odnosu na svoje uobičajenije vožnje na početku sezone? Vettel jer je brz i bio brži od Lewisa, jer je radio glupe greške, donosio uzbuđenja na staze u, za sebe i pozitivnom i negativnom smislu? Max, jer vozi kako vozi, jer ima nevjerojatan talent i brzinu, odlične napade, provocira diskutabilne situacije i reakcije razno razne, Sainz, jer ubija sa, pa lošim, TR-om. Moćda Ocon jer je konačno došao netko malo Perezu pokazat zube.

Po meni je vrlo diskutabilno tko je vozač sezone, i vrlo mi je diskutabilo da bi to trebalo značiti da je to najbolji vozač svijeta u ovome trenutku, i ujedno i onaj tko je sezonu učinio interesantnom...po meni uopće nije diskutabilno da to nije jedna osoba nego je više njih.

Osvajač titule, najbolji vozač svijeta (u ovom F1 kontekstu, naravno), vozač sezone, i onaj tko je sezonu učinio zanimljivom em nerijetko uopće nisu ista osoba, em svatko ima svoj odabir...

Osvajač titule je osvajač titule, jer bodovi su bodovi. Ali sve ove ostale "titule" su iznimno subjektivne. Zato i postoji toliko raznih izbora, glasanja itd, i gotovo nikad nemaš jednoglasnog izbora, ni među profesionalnim novinarima koji prate sport i vozače puno detaljnije i dublje od svih nas, ni među samim vozačima, ni među navijačima...

Međutim i to je jedan od razloga zašto sve to volimo pratit.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Mexico je pred nama. Sviđa mi se njihovo navijanje, kao na nogometnim utakmicama. :)

All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Kvalifikacije: 

All truly great thoughts are conceived by walking.
13 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Čini mi se da se Lewis možda i namjerno kvalificirao na treće mjesto, ovako MAX bude napadao Seba,

a ovaj može lagano do prvoga mjesta.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Nije baš da je ovo mogao namjestit. Max i Vettel su baš brzi i to se vidjelo.

Alonso pokazao u Q1 brzinu i sutra bude došao među 10 sa zadnjeg mjesta.

All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ajmo Alonso da vidimo koliko možeš dok Honda ne krepa. :)

All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

Ajmo Alonso da vidimo koliko možeš dok Honda ne krepa. :)

 Uspio je, Honda je preživjela. Treba svima dati Mercedese i mislim da bi Alonso bio najuspješniji.

All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

 Bod je bod :)

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

 Uspio je, Honda je preživjela. Treba svima dati Mercedese i mislim da bi Alonso bio najuspješniji.

 ja mislim da ne bi :) ...

btw. nisam gledao utrku šta je bilo sa lewisom

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

vettel mu je gumu izbusio

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Marsel007 kaže...

vettel mu je gumu izbusio

 nadao se da ce imati jos sanse za naslov 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
loky4i4 kaže...
x18x05x kaže...

 Uspio je, Honda je preživjela. Treba svima dati Mercedese i mislim da bi Alonso bio najuspješniji.

 ja mislim da ne bi :) ...

btw. nisam gledao utrku šta je bilo sa lewisom

 Sigurno da bi. Hamilton je sve osvojio sa vjerovatno najboljim bolidom ikad. 

Vettel mu gumu probušio, naravno ne namjerno. 

All truly great thoughts are conceived by walking.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...
loky4i4 kaže...
x18x05x kaže...

 Uspio je, Honda je preživjela. Treba svima dati Mercedese i mislim da bi Alonso bio najuspješniji.

 ja mislim da ne bi :) ...

btw. nisam gledao utrku šta je bilo sa lewisom

 Sigurno da bi. Hamilton je sve osvojio sa vjerovatno najboljim bolidom ikad. 

Vettel mu gumu probušio, naravno ne namjerno. 

 Imali su isti bolid, 2007. Kako je ono ta sezona završila? Aha da, imali su isti broj bodova s tim da je to bila Hamiltonova rookie sezona, a Alonso je bio aktualni back-to-back prvak. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

https://www.autosport.com/f1/news/133007/f1-2018-threeengine-rule-ucks--hamilton

 

Istina da je Hamilton rekao ono što i ptice na grani znaju, ali dobro je čuti da to kažu i sami vozači.

 

TLDR: rekao je da F1 ne treba ograničenja broja motora, težine, goriva i ostalih stvari, nego bolide s kojim će moći napadati svake sekunde svakog kruga svake utrke. To čini utrku zanimljivom, a ne "managing".

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...

https://www.autosport.com/f1/news/133007/f1-2018-threeengine-rule-ucks--hamilton

 

Istina da je Hamilton rekao ono što i ptice na grani znaju, ali dobro je čuti da to kažu i sami vozači.

 

TLDR: rekao je da F1 ne treba ograničenja broja motora, težine, goriva i ostalih stvari, nego bolide s kojim će moći napadati svake sekunde svakog kruga svake utrke. To čini utrku zanimljivom, a ne "managing".

 Al ako ukines to ogranicenje, tko ce zaustavit ferrari i mercedes pa i redbull koji imaju neusporedivo veca novcana sredstva od ostalih gdje komotno mogu svake 3-4 trke mijenjat motore u odnosu na ostale manje igrace kojima bi to bilo previse.

I opet bi isti dominirali.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice