Manchester United - nogometna institucija izdvojena tema

poruka: 534
|
čitano: 108.604
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
madnix kaže...

Unitedu treba trener-motivator (npr. Klopp) koji je u stanju izvući 120% iz igrača, koji ima svoj sustav i koji planski kupuje igrače u skladu sa sustavom. Ali da ne duljimo dalje, neka se sve malo ohladi pa će mo vidjeti na čemu smo.

 

 

 Uskoro je test protiv Looserpoola. 

8 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

Kakvi su to navijači koji sad govore da je De Gea papučar i izdajica. Čovjek je bio najbolji igrač prošle sezone, da ga nije bilo United ne bi igrao LP. Zašto bi bio izdajica, možda jer želi napredovati i igrati za veći klub? Otkad je nenormalno htjeti vratiti se kući, naći kompromis u vezi i uz to osvajati trofeje? Jasno je i logično tko ga je izigrao, normalno da se žele zadržati najbolji igrači, a De Gea je tu najmanje kriv. Ipak ne igrati EURO je prevelika cijena za platiti pa je nažalost prisiljen raditi protiv svoje volje.

 

 

15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
madnix kaže...

Unitedu treba trener-motivator (npr. Klopp) koji je u stanju izvući 120% iz igrača, koji ima svoj sustav i koji planski kupuje igrače u skladu sa sustavom. Ali da ne duljimo dalje, neka se sve malo ohladi pa će mo vidjeti na čemu smo.

 Klopp je dobro motiviro svoje pa nisu ni ligu prvaka uhvatili prošle sezone :)

 

A kupovo je sad i Van Gaal planski. Praktički svaki igrač koji je otišao je zamijenjen boljim. Dodatno, dovedeni su centralni veznjaci, pozicija koju Fergie godinama nije krpo. S transferima možemo biti dosta zadovoljni zadnje 2 godine, čak je i ludi Moyes na kraju dobro dovodio i riješio se par balvana. 

 

Ne kažem da je Van Gaal najbolji manager koji postoji, ali mislim da radi dosta dobar posao. Mučio se na početku prošle sezone sa sustavom, sa ligom, ali na kraju je posložio da sve to dobro izgleda. Falilo mu je igrača sa brzinom, doveo je Depaya i Martiana, promovirao Perreiru u prvi sastav, stavio Shawa pod pritisak da se sredi što je ovaj i napravio. Jedini potezi koji su čudni je prodaja Welbecka (što je vjerojatno bila želja igrača, ne Van Gaala) i posudba Januzaja od kojeg sam očekivao dosta ove sezone. 

 

Ova sezona će pokazati kud ide njegov "process" i ima li to sve smisla. Obrana izgleda ok, veza već dugo nije bil na ovoj razini, samo je pitanje kak će se napad složit. U LP je to dobro izgledalo, al nije ni protivnik bio baš nešto. Vidjet ćemo dalje :)

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
8 godina
protjeran
offline
Manchester United - nogometna institucija

Klopp je imao strašne probleme i to zna svatko tko prati BVB 09.

 

Dobro, lijepo je vidjeti da si optimističan i to poštujem, ali ono što sam ja gledao protiv Swansea ostavlja gorak okus ustima. Vrhunac svega mi je bio, kada sam vidio da ulazi "čuponja" kao napadač. Lako se bilo iživljavati na Brugge-u.

Something Inside so Strong
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 19:58 (madnix).
11 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

Ne komentiram obično sport na ovom forumu, al moram se složiti s Luukom, imaš jako slično razmišljanje ko i ja.

 

A što se tiče ovog da Fella ulazi kao špica, pa to je jedan od boljih poteza. Kad smo u situaciji da kružimo s loptom na 30ak metara od gola i nitko nema ideju što napraviti (kao protiv swansea jedno vrijeme) zašto ne ubacit u igru jednog od najboljih igrača glavom i probati ubačajima. Nije to tako lijepo za gledati no učinkovito je, a što je bitnije nego zabiti gol... Fella nema kvalitete za igrati u ovoj Unitedovoj vezi, ali za uvest ga zadnjih 15 min u igru kad ne vodimo, i igrat na što više centaršuta ne vidim zašto ne.

Engage...
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Jean-Luc Picard kaže...

 

A što se tiče ovog da Fella ulazi kao špica, pa to je jedan od boljih poteza. Kad smo u situaciji da kružimo s loptom na 30ak metara od gola i nitko nema ideju što napraviti (kao protiv swansea jedno vrijeme) zašto ne ubacit u igru jednog od najboljih igrača glavom i probati ubačajima. Nije to tako lijepo za gledati no učinkovito je, a što je bitnije nego zabiti gol... Fella nema kvalitete za igrati u ovoj Unitedovoj vezi, ali za uvest ga zadnjih 15 min u igru kad ne vodimo, i igrat na što više centaršuta ne vidim zašto ne.

 U cijeloj toj priči jedino je shit kaj onda sva igra prestaje. Ubaci njega unutra, nek bude u protivničkih 16, ali ne da onda igra stane, nema probijanja krila, nema utrčavanja veznih, nego se samo nabacuje na Fellu, bilo s centra, bilo drito iz obrane. Takvi napadi se jako lako brane i s njima se niš ne napravi. 

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
8 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

Ovo sa Fellaini-em je pomalo jadno za klub kao što je United. Druga stvar, kada vidiš kako je United primio 1. gol, sve ti je jasno. Ponašanje igrača na terenu je bilo ravno kadetima. Igrač Swansea sam kao duh se otvara po desnom boku i neometan centrira. Kod drugog gola, koordinacija 0 bodova. Gomis odvlači dvojicu Unitedovih stopera, drugi igrač Swansea sam na drugoj stativi i u trenutku centaršuta Ayewa, isiti taj Gomis uspjeva zabiti pokraj dvojice stopera, a vrlo lako je mogao i ovaj na drugoj stativi.

 

Zaključak:

 

Nema vođe na terenu kao što je nekad bio Keano, pa da drekne na suigrače. Nema igrača kao što je Ferdinand da rasporedi malo zadnju liniju. Igrači Swansea su imali prostora i slobodni, tako da su mogli povezati ove dvije akcije koje su završile golom. Nonšalantno sve to izgleda i kao krivca vidim Van Gaala i Giggsa koji je izgleda samo fizički prisutan. Temperament nula.

Something Inside so Strong
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2015 16:27 (TheMadNix).
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija

Ak ćemo realno, oba ta gola (posebno drugi) golman koji nije klaun brani sa povezom na očima. Oraganizatora iza imamo - Smalling. Organizatora u vezi imamo - Bastian. Ne treba bit divljak da bi se organiziralo.

 

A nije da treble winning United nije primo glupe golove. Ak se sjećaš, sve te tri titule su osvojene jako gusto.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Luuka kaže...

Ak ćemo realno, oba ta gola (posebno drugi) golman koji nije klaun brani sa povezom na očima. Oraganizatora iza imamo - Smalling. Organizatora u vezi imamo - Bastian. Ne treba bit divljak da bi se organiziralo.

 

A nije da treble winning United nije primo glupe golove. Ak se sjećaš, sve te tri titule su osvojene jako gusto.

 

Ne znam frendu, ali ja na terenu ne vidim igrače koji su spremni dati dio sebe za tim, jer novac očito radi svoje, a i jedan je Ferguson koji je znao izvuči ono najbolje iz igrača, volio ga netko ili ne. Trebele sezona 98/99 jeste na guzove, ali konkurencija je bila opaka, plus to je bila jedna generacija omladinaca iz koje su proizašle ikone kluba i zbog kojih cijenim United.

 

Divljak (ti znaš koji) je zaslužan za pola Fergusonovih titula, a samim tim i uspjeha.

Something Inside so Strong
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2015 16:52 (TheMadNix).
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija

De Gea potpisao novi četverogodišnji ugovor :D Saga je, barem zasad, gotova :D Jedva čekam vidjet ga na golu, a Romera na klupi/tribini :)

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
offline
Manchester United - nogometna institucija

Za slučaj da je neko propustio Martialov gol - link

One ring to bring them all and in the darkness bind them
8 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

Nije United bio toliko dobar, koliko je Liveverpool bio jalov.

 

Drago mi je zbog malca što je u stilu započeo svoj debi i nadam se da će iz tekme u tekmu biti prava napast za protivničke vratare, te na taj način opravdati silnu lovu.

Something Inside so Strong
12 godina
offline
Manchester United - nogometna institucija

Komentari na Otza i dosadašnja potpisivanja?

papi batina izlazi kroz šiber i maše automatima
15 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija

Ja sam zasad jako zadovoljan. Falio nam je jedan stoper, desno krilo i napadač. To smo i kupili. Zlatan bi mogao biti veliki impact, dosta je usporedbi sa trenutkom kad je došao Cantona i mislim da je usporedba dosta blizu. Miki bi trebao donijeti prijeko potrebnu brzinu na desnom krilu, Mata je nažalost prespor za tu poziciju.

Mourinho je izjavio da su tražili 4 pojačanja, tako da očekujem još jednog kapitalca. Sumnjam da će to biti Pogba, mislim da on ne bi došao k nama sad kad ne igramo Ligu Prvaka. Nekako mi se bliže čini Matuidi o kojem se dosta piše. Ne bi ni protiv Kantea imao ništa protiv, fali nam jedna takva radilica u sredini. 


Ono što me zanima je tko će otići. Matu jako volim, ali on izgleda da je na izlaznim vratima :( 

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
offline
Manchester United - nogometna institucija

Da vam iskreno kažen.. Radije bi da Matuidija uzmemo , Nego Pobgu pretplatit... Dobar je Matuidi... Baš gleda sinoć utk. Vrlo dobar igrač, A doša bi nas vjerojatno tri puta manje nego Pobga

Only God Can Judge Me
12 godina
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

Ma kakav Pogba, previse je to love(iako neki govore da mi ne placamo, ali opet).. Za tu lovu se mogu dovest 2 ili 3 odlicna igraca(Kante ili/i Matuidi,Draxler i mozda jos neki stoper/kreativni veznjak) ,zavisi kako je Mou zamislio

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
11 mjeseci
neaktivan
offline
Manchester United - nogometna institucija

David de Gea je objavio da napušta Manchester United nakon što je proveo 12 godina u klubu

 

https://twitter.com/D_DeGea/status/1677671990910484480

10 godina
offline
Manchester United - nogometna institucija

Koliko mi je drago kad (a to se osobito u premieršipu dešava) slabija momčad nabije jaču, toliko mi žao Uniteda ovu sezonu. Postali su kanta za napucavanje i ne znaš od koga će popušit, a Ten Hag ih još vodi što je neshvatljivo. Onana rupa od golmana kakve nije dugo bilo, konstatntno je na golu, a nije za drugu ligu i nitko ne reagira i ne mijenja to.

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
12 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
Super64 kaže...

Koliko mi je drago kad (a to se osobito u premieršipu dešava) slabija momčad nabije jaču, toliko mi žao Uniteda ovu sezonu. Postali su kanta za napucavanje i ne znaš od koga će popušit, a Ten Hag ih još vodi što je neshvatljivo. Onana rupa od golmana kakve nije dugo bilo, konstatntno je na golu, a nije za drugu ligu i nitko ne reagira i ne mijenja to.

 

nema koga stavit drugog na gol, onaj turčin je bio zamjena i u turskoj, možeš mislit kakav je. ETH si sam sapuna stolicu na kojoj sjedi, glupi transferi, glupa taktika koju ni igrači nemogu pratit, i povrh svega idioti u vodstvu kluba, to nije njegova krivica, al je još jedan veliki minus kluba. NADAM se da ce dolazak ineosa neš promjenit, a do te promjene ostaje samo trpit ponižavanja i poraze...sljedeći već sutra, pa onda protiv liverpoola opet sramoćenje na anfieldu. "Divno" je bit navijač uniteda zadnjih 10 godina 

16 godina
offline
Manchester United - nogometna institucija

Katastrofa od nogometne politike transfera; dovode se igrači koji niti taktički niti tehnički nisu na razini kluba, a provjera karaktera i kako će se uklopiti u strukturu ekipe je SF za ovu upravu. Svaki transfer osim Brune u zadnjih 10 godina je bio ili užas ili preskupo plaćeni mediokritet. S ovim igračima je teško bilo što napraviti. No, i ETH s druge strane ne olakšava sa nekim upitnim postavkama igre. 

Kako je Ragnick bio rekao, a slično je govorio i Mou i LVG, od ove ekipe treba barem polovicu igrača odstraniti i maknuti iz kluba jer koliko god dobri bili na momente oni su nekonzistentni i karakterno loši za bilo kakav dugoročni uspjeh kluba. A za tako nešto ti najprije treba DoF i kompetentna uprava, te strategija dovođenja novih igrača.

12 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija

potpis na sve...i onda daju novi ugovor rashfordu, i to takav da ga se nemože ni rješit, a očito je da je jedan od glavnih krivaca za otkaze već 3 trenera. Samo se nadam da nece martiala produzit, nek napokon ode iz kluba. Sancho situacija, popusit ce se masu para il pojest govno. Varane isto postaje problematičan. A i Casemiro jer je na uzasno velikoj placi a igra zakurac ove sezone plus stalno je ozljeđen. ima jos masu toga (greenwood, vdb...), lakse bi bilo nabrojit 3 igraca koja nisu problem.

16 godina
offline
Re: Manchester United - nogometna institucija
MEDO11 kaže...

potpis na sve...i onda daju novi ugovor rashfordu, i to takav da ga se nemože ni rješit, a očito je da je jedan od glavnih krivaca za otkaze već 3 trenera. Samo se nadam da nece martiala produzit, nek napokon ode iz kluba. Sancho situacija, popusit ce se masu para il pojest govno. Varane isto postaje problematičan. A i Casemiro jer je na uzasno velikoj placi a igra zakurac ove sezone plus stalno je ozljeđen. ima jos masu toga (greenwood, vdb...), lakse bi bilo nabrojit 3 igraca koja nisu problem.

Je, doslovno svaki igrač je preplaćen u transferu i na prevelikoj plaći. Ako se ne varam jedino je Daniel James u zadnjih nekoliko godina igrač na kojem je klub zaradio neke novce nakon dolaska i odlaska; svi ostali su gubitaši, a klub se riješio dosta visokoprofilnih imena koje je dovodio, a nisu se uspjeli izboriti za prvu postavu. 

 

Od trenutne postave u svakoj liniji imaš barem 2 imena koji nisu dorasli nositi crveni dres, a plaćeni su 20+ miliona eura. Što zbog stalnih ozlijeda (Varane), godina (Casemiro) i lošeg karaktera (Sancho, Greenwood, Anthony, Rashford), a što zbog jednostavnog nedostatka kvalitete (McT, VDB, Van Bissaka, Amrabat, Mount) možeš skoro pa sastavit cijelu ekipu od tih igrača. I naravno svi ti dijelovi mozaika koje ni SAF ne bi spojio u cjelinu su sastavljani godinama, davalo im se bolesno visoke plaće pa ih ne možeš nigdje prodati jer i da ima kluba koji bi ih uzeo to si ne može priuštiti.

 

Koliko god da je ETH s nekim stvarima fulao, treba ustrajat uz njega i uz novu upravu i DoF-a napravit čistku i polako radit novu ekipu oko par ključnih igrača - po meni Bruno (mada nije za kapetana), Maguire (zahtjeva specifičan sustav, ali se pokazao kao jak karakter oko kojega se može graditi), Shaw, Hojlund. Takvu je rekonstrukciju prošao Liverpool, pa i Arsenal, a vidimo po primjeru Newcastleai npr Aston Ville da ne moraš imati/potrošiti masu para za tako nešto. 

12 godina
offline
Manchester United - nogometna institucija

bio sam tim eth do pocetka ove sezone, ja neznam sta su oni preko ljeta radili i dali uopce sta rade na treningu, al ovo sta igraju nije nogomet. Igra nema nikakvog identiteta ni glave ni repa. Nevjerovatno mi je da nemoze slozit neki suvisli sastav i suvislu taktiku/igru momcadi. Sve mi se cini da se igra na individualnost koda se igraci prvi put na terenu vide. Ok imali smo masu ozljeda, al da nemozes slozit neki sistem da ga se drze ljudi mi neide u glavu. Il nam je sistem daj protivniku loptu i mjesta nek igraju a ako osvojimo loptu trcimo svi napred i nadajmo se da smo brzi. prelose to djeluje, i mislim da ide na njega velik dio odgovornosti za to.

 

edit: neznam dal se na prste jedne ruke moze nabrojat utakmice u kojima smo bili bolja momcad na terenu ove sezone, bze obzira na rezultat

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 16:39 (MEDO11).
16 godina
offline
Manchester United - nogometna institucija

Mislim da je ovoj ekipi igrača maksimalan domet kontraški nogomet gdje nema puno rizika u fazi posjeda - šibaš brzo naprijed loptu i kad/ako ne uspije vraćaš se u niski blok u obrani. 

 

I to je jedino što funkcionira u zadnjih par godina kod nekoliko trenera, a najbolje je bilo kod Olea. Svaki pokušaj promjene sustava u nešto suvislije je doveo do bunta u ekipi i posljedično promjene trenera. Jer kad moraš više raditi; igrati presing u obrani i puno trke i otkrivanja u fazi napada imaš Martiala i Rashforda koji to ne mogu ili ne žele i imaš sredinu gdje nemaš ili kvalitete da to ispratiti (McT, DVB, Amrabat) ili nemaš noge da pokrije taj prostor (Eriksen). Krila ne postoje zadnjih par sezona, jedini koji nešto pokazuje u tom smjeru je sad Garnacho koji ima energije da prati te zahtjeve, no fali mu još malo konkretnog učinka.

 

Mount i Amrabat su trebali biti ti igrači koji će davati tempa u sredini, a skupi Anthony i Sancho sa desne odnosno Rashford sa lijeve strane prodornost i širinu po krilima. I eto od tih 5 igrača Mount je totalno van forme, Amrabat se još traži, no čini mi se da kvalitetom ne može pratiti traženi nivo, Anthony ispao teški flop, a Sancho se posvađao sa svima. Rashford je posebna priča, očekujem da će ponovo pred istek ugovora proigrati kao Messi.

 

Dodaj na sve da ti Maguire ne može igrati visoku liniju, AWB koji je prema naprijed 0 bodova, Dalot i Reguilon koji su propuh u obrani, preskupi Malacia, kikser Onana, ozlijeđeni Casemiro i Varane i eto ti obrane koja je preskupo plaćena, a igra na razini ekipe za borbu za ostanak u ligi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice