IMac late 2009,mišljenje?

poruka: 126
|
čitano: 21.722
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Za koga je uopšte iMac?Šta ga izdvaja od normalnog laptopa/računara?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...

Za koga je uopšte iMac?Šta ga izdvaja od normalnog laptopa/računara?

 U ovom trenutku?

Teško je reći...ali prije bi bilo definirati što ti smatraš pod normalnim računalom?

 

Međutim generalno gledajući ima više faktora odluke. I ne, cijena nije jedna od njih...cijena je više manje jedini faktor koji se može zanemariti jer cijene su podjednake za Apple i ostala računala (osim ako govorimo o rabljenima, tada Apple drži nešto bolje cijenu, ali isto tako znam da puno ljudi traži nerealne cijene za svoja Apple računala i prodaju ih mjesecima, bezuspješno). I napominjem...ne kažem iste cijene, nego podjednake...u nekim su slučajevima skuplja usporediva "ostala" računala, u drugima su skuplja usporediva Apple računala.

 

Isto tako za one koji misle da je neki generalni trošak održavanja Apple računala daleko manji od istoga za "ostala" - u krivu su, usporedivi pojedinci i firme sa Apple računalima imaju podjednaku količinu zahtjeva i potreba za servisima i održavanjem kao i usporedivi pojedinci i firme koji koriste "ostala" računala. Ne govorim napamet, već iz iskustva.

 

A razlike...najočitija: OS i ono što dolazi s njime...macOS je jednostavno drukčiji sustav od Winsa, baziran na UNIX-u pa svakako ima dosta sličnosti s ostalim takvim OS-evima.

Dakle jedna grupa ljudi za koga bi bilo Apple računalo će se naći među onima koji ne žele/ne mogu korisiti Win iz bilo kojih razloga, a isto tako ni razne linux distribucije im nisu drage.

Evo recimo nedavno je jedna stranka uzela Apple računalo samo i jedino zato jer, citiram: mogu reinstalirat OS a da mi ostanu SVE postavke, programi, mailovi i ostalo potpuno netaknuti i odmah spremni za rad odmah nakon dovršetka reinstalacije macOS-a.

 

Jedna od vrlo moćnih stvari kod odluke: navika. Neki su jednostavno naučeni na Appleov eko sustav i žele koristiti samo njega. Isto tako se ovo nadovezuje i na razliku u OS-u. Znam priličan broj ljudi koji je isprobao Applovo računalo i odustalo od njega jer su im neke stvari užasno neintuitivne, a isto vrijedi i za ljude koji sa Apple-a pokušaju preći na Win.

 

Software - neke stvari idu na oba OS-a...neke ne idu. Tko želi/mora korisiti nešto što radi samo (ili radi bolje) na macOS-u on ima dobar razlog za prebaciti se na macOS, iako ovdje treba napomenuti da se praktički na svako Appleovo računalo da instalirati Win i radit će odlično, dok macOS baš i ne ide na bilo koje "ostalo" računalo. I ne govorim o "jakosti" računala već o tome da macOS u praksi radi kako spada samo na određenim komponentama. Dakle ne može baš proć bilo koja matična i slično, nego slaganje tzv hackintosha zahtjeva nešto googlanja i istraživanja po pitanju izbora komponenti.

 

Ima razno raznih razlika...i dok čovjek ne forsira usporedbu krušaka i mravojeda obično će doći do najbolje odluke za sebe.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...
kexzoR kaže...
Da

 Pa to onda nije za naših prostora,prvo zbog kupovine programa a drugo kad se pokvari ko će to napraviti?Nemamo apple servisa.

 kako ne istyle je "ofišl" servis za njihove proizvode...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Ja bih kupio taj iMac bez ikakvog pitanja, sto je stariji to je skuplji i bolji!

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 17:48 (Mitch).
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Imam u ponudi i ovaj za 450 eur,malo noviji a s njim nisam vidio da ima problema sa grafičkom karticom:

https://www.olx.ba/artikal/30038483/imac-27-inch-mid-2011-i5-ram8gb/

Sad ne znam koja je razlika sem što ovaj ima kao malo jaču grafičku i više priključaka ali 125 eur je skuplji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 20:25 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...

Imam u ponudi i ovaj za 450 eur,malo noviji a s njim nisam vidio da ima problema sa grafičkom karticom:

https://www.olx.ba/artikal/30038483/imac-27-inch-mid-2011-i5-ram8gb/

 Pa nisam siguran što znači ono da ima ugrađeno dodatno hlađenje GPU-a...

Nisam nikad vidio takvu opciju kod imaca.

Ali s obzirom da želiš imac...odi tamo, provjeri ga, pokreni neki cpu i gpu stress test na 20ak minuta i ako je sve ok plati čovjeku i nosi doma.

 

EDIT: inače Mid 2011 modeli su imali puno manje kvarova i problema u odnosu na one Late 09 sa radeonkama 4850.

Radeonke 4850 su samo u klasičnim towerima bile izdržljive i radile svoj posao godinama sa temp iznad 105 celzijevaca i preživjele...ali verzije u imacovima su brzo stradale, čim bi bile nešto više vremena nešto jače opterećene.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 20:34 (miki1981).
15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...

Imam u ponudi i ovaj za 450 eur,malo noviji a s njim nisam vidio da ima problema sa grafičkom karticom:

https://www.olx.ba/artikal/30038483/imac-27-inch-mid-2011-i5-ram8gb/

Sad ne znam koja je razlika sem što ovaj ima kao malo jaču grafičku i više priključaka ali 125 eur je skuplji.

 Taj model ima bateriju u sebi, mozes ga nosit...doduse kratka autonomija

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 21:17 (Mitch).
15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
miki1981 kaže...
Zelja kaže...

Imam u ponudi i ovaj za 450 eur,malo noviji a s njim nisam vidio da ima problema sa grafičkom karticom:

https://www.olx.ba/artikal/30038483/imac-27-inch-mid-2011-i5-ram8gb/

 Pa nisam siguran što znači ono da ima ugrađeno dodatno hlađenje GPU-a...

Nisam nikad vidio takvu opciju kod imaca.

Ali s obzirom da želiš imac...odi tamo, provjeri ga, pokreni neki cpu i gpu stress test na 20ak minuta i ako je sve ok plati čovjeku i nosi doma.

 

EDIT: inače Mid 2011 modeli su imali puno manje kvarova i problema u odnosu na one Late 09 sa radeonkama 4850.

Radeonke 4850 su samo u klasičnim towerima bile izdržljive i radile svoj posao godinama sa temp iznad 105 celzijevaca i preživjele...ali verzije u imacovima su brzo stradale, čim bi bile nešto više vremena nešto jače opterećene.

 Kojim programom da pokrenem CPU i GPU test?Ne razumijem se u macOS i njegove programe.

Meni ovo izgleda preskupo za računar star 7 godina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 23:48 (Zelja).
12 godina
protjeran
offline
IMac late 2009,mišljenje?

A 350€ za 9g ti je malo?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Evo isti iMac 2011 je 695$

https://www.dvwarehouse.com/iMac-2.7GHz-Quad-Core-Intel-Core-i5-4GB-1TB-HDD-27-SuperDrive-MC813--2011-p-41509.html

 


Sta bi bilo skupo, jos mu ti ostavi 450 eura i 50 za dobru uslugu.

 

7 godina je taman dobar period da se iMac razradi....sad ce imat najbolje performanse u ovom periodu kupnje

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Šta ima tu vrijednosti za 450 eur?O tome pričam.Mislim plaćam apple to jedino kao što su njihovi telefoni precjenjeni a ništa specijalno ne nude.

Ne znam meni je mnogo s obzirom da je ovo staro.

A ova grafička,cpu i HDD su krš to je samo za kante.

Za 500 eur pa nadalje se mogu uzet nove AIO mašine.

Nego kojim programima se testira cpu i gpu pod 100 % opterećenjem?

Samo me zanima o kakvom dodatnom hlađenju grafičkog procesora on priča.

I nije mi jasno zašto nije upgrejdovao na Sierru..hmm..

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 0:27 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

cpu stress - http://bfy.tw/JHEs

 

ventilator dolje, ali imas pravo prije kupnje bilo cega tako skupog obavezno ga pitaj kolko je preso

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 1:22 (Mitch).
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Ja koliko vidim i ovaj model ima problema sa grafičkom karticom.Znači apple je to jako traljavo uradio i sa ovim modelom,tako da me ovo natjeralo da razmislim o kupovini:

https://www.google.ba/search?q=imac+mid+2011+issues&rlz=1C1CHBF_enBA770BA770&oq=imac+mid+2011+issues&aqs=chrome..69i57j0l5.5363j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...

Ja koliko vidim i ovaj model ima problema sa grafičkom karticom.Znači apple je to jako traljavo uradio i sa ovim modelom,tako da me ovo natjeralo da razmislim o kupovini:

https://www.google.ba/search?q=imac+mid+2011+issues&rlz=1C1CHBF_enBA770BA770&oq=imac+mid+2011+issues&aqs=chrome..69i57j0l5.5363j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 Pa nije apple napravio racunalo da se koristi 10 godina
Nisu ludi...

14 godina
neaktivan
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Mitch kaže...
Zelja kaže...

Imam u ponudi i ovaj za 450 eur,malo noviji a s njim nisam vidio da ima problema sa grafičkom karticom:

https://www.olx.ba/artikal/30038483/imac-27-inch-mid-2011-i5-ram8gb/

Sad ne znam koja je razlika sem što ovaj ima kao malo jaču grafičku i više priključaka ali 125 eur je skuplji.

 Taj model ima bateriju u sebi, mozes ga nosit...doduse kratka autonomija

 , samo za kratka putovanja :)

Zelja kaže...

 Kojim programom da pokrenem CPU i GPU test?Ne razumijem se u macOS i njegove programe.

Meni ovo izgleda preskupo za računar star 7 godina.

 Google zna sve...ali daj koji put i sam potraži... CPUGPU

Pa ovisi kako gledaš, tj što kupuješ a što trebaš...ovdje dobiješ odličan 27" ekran sa skroz solidnim hardverom, tako da skupo je (ali to je Apple), ali preskupo, po meni nije.

Zelja kaže...

Šta ima tu vrijednosti za 450 eur?O tome pričam.Mislim plaćam apple to jedino kao što su njihovi telefoni precjenjeni a ništa specijalno ne nude.

Ne znam meni je mnogo s obzirom da je ovo staro.

A ova grafička,cpu i HDD su krš to je samo za kante.

Za 500 eur pa nadalje se mogu uzet nove AIO mašine.

Nego kojim programima se testira cpu i gpu pod 100 % opterećenjem?

Samo me zanima o kakvom dodatnom hlađenju grafičkog procesora on priča.

I nije mi jasno zašto nije upgrejdovao na Sierru..hmm..

 Ima vrijednosti 450 eur onome tko pristane toliko platiti. A i onome tko uspije za toliko prodati. 

Što se tiče Appleovih telefona, u krivu si...oni nude nešto specijalno, nešto što ostali ne nude. Ne moraju se svi slagati s time, ali da nije tako nebi imali toliko "slijedbenika" i vjernih kupaca. Ali pitanje precijenjenosti je isto dosta relativno, evo za primjer uzmimo Apple 6S i Galaxy S6...uređaju koji su na božić 2015 imali vrlo blisku cijenu u nekim TCom akcijama, znam jer su ih frend i njegova žena kupili, frend uzeo iphone, žena uzela S6, i taj iphone i dan danas dobiva update sve, galaxy dobiva...pa drekec, došao joj je Nougat, sa ogromnim zakašnjenjem, dobila je i par kvartalnih updatea i to je sve. baterija na iphonu je na početku bila nešto lošija, unutar godinu dana je bila podjednaka a sada na iphonu baterija izdrži puno više. Frend je iznimno zadovoljan svojim uređajem, a žena mu galaxyem nije ni najmanje, nakon godinu i pol do dvije počeo lagat, pa factory reset, pa sitni problemi tu i tamo, pa ta baterija i slično...

Tako da po meni, iako nisam fan Applea, čak i suprotno, iako nisam fan uopće bilo kakvih smartphona cijene preko 2500 kn ( iako realno moralo bi biti nešto stvarno posebno da bi dao više od recimo 300 USD) u usporedbi dva aktualna modela perjanice ponude Androida i Applea - već sam se više puta osvjedočio da su Appleovi uređaji puno isplativiji, dugotrajniji i jednostavno puno dulje vremena dobro rade. Tako da ako cijena nije previše različita iphone izlazi kao pobjednik.

 

Zašto nije upgradeo na Sierru (ili High Sierru)...pitaj čovjeka, nazovi ga, mail mu pošalji, poruku preko oglasnika...pitaj...

15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Njegov model bi trebao imati problem sa grafickom karticom prema ovome,jer ima oznaku DHJQ na kraju:

https://9to5mac.com/2013/08/16/apple-opens-graphics-card-replacement-program-for-some-mid-2011-imacs/

I treba da dam 450 eur i da crkne grafička??

Meni tu nije jasna jedna stvar,oni zamjene grafičku ali to je ista grafička i opet će imati isti problem s njom,ne razumijem svrhu mijenjanja graficke kartice sa istim modelom.

Radeonke se griju to su stare grafičke kartice koje traže aktivno hlađenje a apple je to sigurno odradio sa pasivnim hlađenjem.Čitava ta serija radeonki od 4xxx do 6xxx je krš imam 4650 u desktop računaru.

I znači platim ja 450 eur crkne grafička i daj još koju stotinu za neku prastaru grafičku koja nije ni za šta više sa 1 GB RAM-a.

Mislim da cu ovo ipak zaobići ne vredi riskirati a nije mala cijena.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 8:01 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Santana kaže...
Zelja kaže...

Ja koliko vidim i ovaj model ima problema sa grafičkom karticom.Znači apple je to jako traljavo uradio i sa ovim modelom,tako da me ovo natjeralo da razmislim o kupovini:

https://www.google.ba/search?q=imac+mid+2011+issues&rlz=1C1CHBF_enBA770BA770&oq=imac+mid+2011+issues&aqs=chrome..69i57j0l5.5363j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 Pa nije apple napravio racunalo da se koristi 10 godina
Nisu ludi...

 Šta ti znaš,nisi se ni informisao pišeš.

Ljudima crkava grafička u garantnom periodu,nisi ni pogledao.

8 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...

Njegov model bi trebao imati problem sa grafickom karticom prema ovome,jer ima oznaku DHJQ na kraju:

https://9to5mac.com/2013/08/16/apple-opens-graphics-card-replacement-program-for-some-mid-2011-imacs/

I treba da dam 450 eur i da crkne grafička??

Meni tu nije jasna jedna stvar,oni zamjene grafičku ali to je ista grafička i opet će imati isti problem s njom,ne razumijem svrhu mijenjanja graficke kartice sa istim modelom.

Radeonke se griju to su stare grafičke kartice koje traže aktivno hlađenje a apple je to sigurno odradio sa pasivnim hlađenjem.Čitava ta serija radeonki od 4xxx do 6xxx je krš imam 4650 u desktop računaru.

I znači platim ja 450 eur crkne grafička i daj još koju stotinu za neku prastaru grafičku koja nije ni za šta više sa 1 GB RAM-a.

Mislim da cu ovo ipak zaobići ne vredi riskirati a nije mala cijena.

 Pa nece ti valjda stavit neku drugu graficku kaj je tebi. 

Jednostavno se previse grije i nakon nekog vremena crkne. Nista cudno za apple proizvode. 
Pa pogledaj ove novije macbooke, ventilator na njima se ne pali dok ne pređe 85C i normalno je da rade na 95C. 
Njima je bitnije da je uređaj tih nego da ga traje dugo. 


Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 8:09 (Santana).
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Ja sam mislio da su oni kvalitetniji a ono ispade smeće pa ne znam za šta traže 2000 3000 eur jer na toj cijenu su novi iMac-ovi.

Ne razumijem tu logiku kupcu će crći grafička i mi ćemo mu zamjeniti novom istim modelom.Pa crći će i ta..i šta onda??

Znam za ove nove Macbook-ove gledao sam hlađenje ne valja ništa a bitno je da je laptop tanak a što CPU throtla to nije bitno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 9:57 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...

Ja sam mislio da su oni kvalitetniji a ono ispade smeće pa ne znam za šta traže 2000 3000 eur jer na toj cijenu su novi iMac-ovi.

Ne razumijem tu logiku kupcu će crći grafička i mi ćemo mu zamjeniti novom istim modelom.Pa crći će i ta..i šta onda??

Znam za ove nove Macbook-ove gledao sam hlađenje ne valja ništa a bitno je da je laptop tanak a što CPU throtla to nije bitno.

 U nekim stvarima jesu dok u nekim stvarima nisu. 

 

Profesionalci ih kupuju radi stabilnosti sustava i odlicnog ekrana. 
Neki ih kupuju samo radi toga da bi mogli koristit Final Cut i slicno, a novci im nisu problem. 

 

Dosta programa za video editore prvo dolazi na OSX, evo recimo FilmConvert koji je dosta dugo bio samo na OSX-u

 

Nije stvar samo racunala neko cijelog sustava.


Meni takve stvari ne trebaju pa mi nije nit na kraj pameti da kupi nesto od njih. 
Evo bas razmisljam da uzmem Hades Canyon Nuc i neki profi monitor kao recimo BenQ SW271

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 10:09 (Santana).
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Evo ovako,upravo sam se dopisivao sa likom dozvoljava da se iMac testira.

U razgovoru sa svojim drugarem koji popravlja laptope jako jako dugo rekao mi je da ne uzimam, kvare se.

Lik je izgleda ugradio prema slici 2 ventilatora koji hlade pretpostavljam graficku ako je to uopšte moguče izvesti.

Trebam program koji će stresirati njegovu grafičku i planiram da odem i vidim šta će se dogoditi?

Koji program da skinem?

Koliko vremenski da testiram i ako prođe da li je to dovoljan razlog za kupovinu?

Također me zanima šta mislite o ovome što je uradio,da li je već imao problema sa grafičkom pa je uradio ovo,ili je ovo uradio iz predostrožnosti odnosno da li ja kupovinom istog mogu biti miran barem što se grafičke tiče?

Na netu nisam ništa dobro pročitao za mid 2011 model,svi su dobili zamjenske grafičke i one očito crkavaju,eh sad da li je ovo pomoć što je ovaj lik uradio ne znam,ovo su jako mali ventilatori ne znam za koliko mogu oboriti temperaturu te radeonke u njemu i da li ovako prema slici gledajuci oni uopšte hlade grafičku?

Aha,sad vidim,ovim programom:

https://www.geeks3d.com/gputest/

Koliko vremenski dugo testirati?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 15:36 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
IMac late 2009,mišljenje?

Stress testovi kao taj stvaraju zagrevanje koje se ne može ponoviti pod "realnim" uslovima, ako preterate, mogao bi čoveku spržiti inače zdravu grafu. Računaj da je ipak unutra upakovana manje više kao u laptopu, sa ograničenim hlađenjem.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Ivan(4) kaže...

Stress testovi kao taj stvaraju zagrevanje koje se ne može ponoviti pod "realnim" uslovima, ako preterate, mogao bi čoveku spržiti inače zdravu grafu. Računaj da je ipak unutra upakovana manje više kao u laptopu, sa ograničenim hlađenjem.

 Da,to sam i ja pomislio da mogu napraviti.Ne znam sad šta da radim,ne odlučan sam.Kupiti ili ne?

14 godina
neaktivan
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...
Ivan(4) kaže...

Stress testovi kao taj stvaraju zagrevanje koje se ne može ponoviti pod "realnim" uslovima, ako preterate, mogao bi čoveku spržiti inače zdravu grafu. Računaj da je ipak unutra upakovana manje više kao u laptopu, sa ograničenim hlađenjem.

 Da,to sam i ja pomislio da mogu napraviti.Ne znam sad šta da radim,ne odlučan sam.Kupiti ili ne?

 Ja mislim da nebi trebao kupiti nego nas još malo uveseljavati sa svojim psotovima u ovoj temi, samo sad sa nekim drugim imacom.

12 godina
protjeran
offline
IMac late 2009,mišljenje?

oces reci trecim?!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Zelje sta ce ti iMac kada imas makinu pod moj pc

 

Asus Maximus VIII Formula
Core i7 6700K
Coolermaster V850
Asus R9 390 Strix OC
Noctua NH-D15
Samsung 850 Pro
NZXT Phantom 820

 

Pa nije valjda da ti je skupo dat 450 eura za iMac, a ne za jedan SSD ? 

 

S druge strane, sta ce komsije da misle ako nemas ajmek ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 17:22 (Mitch).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Ma to je staro već 2 godine,ta makina iako još radi odlično ali slabo je palim jer nemam vremena uglavnom se koristi za gejming.

Evo šta je problem,ovo mu ne mogu oprostiti sa slike.

Nego za šta ljudi kupuju iMac?

Lik je ugradio 2 ventilatora sigurno je imao problema sa grafičkom i sada prodaje mozda i sad ima.

Sumnjivo mi je ovo sve,a ovo ostećenje sa slike nije maleno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Koja prilika, uzimaj to dok neko ne uleti sa ponudom prije tebe

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...

Ma to je staro već 2 godine,ta makina iako još radi odlično ali slabo je palim jer nemam vremena uglavnom se koristi za gejming.

Evo šta je problem,ovo mu ne mogu oprostiti sa slike.

Nego za šta ljudi kupuju iMac?

Lik je ugradio 2 ventilatora sigurno je imao problema sa grafičkom i sada prodaje mozda i sad ima.

Sumnjivo mi je ovo sve,a ovo ostećenje sa slike nije maleno.

 Pa kako ćeš onda imat vremena za imac?

 

15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
To ti je normalno za lijevi kut iMaca.

Tako izgleda original kad se skine folija.


Ljudi ga obicno koriste kao stolic za kavu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice