Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.914.240
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
white0rabbit kaže...
alen4430 kaže...
white0rabbit kaže...

pozdrav svima :)

Totalni sam n00b što se tableta tiče, ali evo trenutno razmišljam o kupnji jednog. Služio bi uglavnom kao zamjena za laptop kad negdje odem na par dana - ništa pretjerano, za surfanje i za ne prezahtjevne igrice (tipa Hearthstone). 

Jedino što sam u tom nekom cjenovnom rangu do 1000 kuna primjetila, a da ima 2GB rama je ovaj tablet , ali ovdje na forumu se uveliko pljuje po vivaxu i sad me strah uzimati njega, iako su ovome recenzije prilično dobre (može biti da je vivax poradio na kvaliteti upravo zbog kritika?)

 

Pa eto ako netko ima iskustva s tim tabletom, ili savjet za neki drugi, unaprijed hvala :) 

(možda na kraju da samo zamijenim svoju 4god staru xperiu miro za bolji mob umjesto kupnje tableta?)

 

 

 Nije ti loša opcija ovaj Vivax tablet, ali jesi li zainteresirana da možda kupiš neki tablet izvan Hrvatske, odnosno preko interneta? Mislim da se za tu cijenu mogu dobiti bolji tableti, recimo ovaj. Kako ti se to čini? Jedina recimo to tako mana kada kupuješ iz Kine jest carina i garancija. Za garanciju je nezgodno što vjerojatno trebaš slati proizvod nazad, ali kod nas za tu cijenu do 1000 kuna, neki drugi tablet osim Vivaxa, teško da ćeš naći. Što se tiče dvojbe oko boljeg mobitela i tableta, to najbolje procijeni za što ti točno treba gadget koji ćeš koristiti. Ako ti treba veći ekran i dugotrajnija baterija, moj glas ide za tablet, ali najbolje da sama odlučiš.

 

Hvala na brzom odgovoru :)

 

Palo mi je na pamet gledati i vani, ali rizik s garancijom i zafrkavanjem oko slanja proizvoda mi baš i nije primamljiv, pogotovo što vidim da nije toliko rijetko da tableti dođu "s greškom" ili nečim i da se nemali broj zamijeni novim. Radije bi dala par sto kuna više pa da sam na miru oko servisa i garancije (al koliko čitam o tom vivax servisu čini mi se da su prilično nedostupni?)
Btw. što je s carinom ako bi naručivala izvana, kakva je procedura?

 Nema problema. A dobro, najbolje ti odabereš i onda si sigurna sa svim dalje. Što se tiče servisa za Vivax, ako se ne varam, oni su MSAN grupacija, pa bi to trebalo značiti da imaju ovlašteni servis u Buzinu, najbolje nazoveš MSAN i pitaš za informacije. Što se tiče carine i toga, najbolje da ovdje sve proučiš, ne znam ni sâm sve napamet :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
8 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Treba mi Windows tablet, koja su TOP3 Windows tableta? Neke preporuke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
BiTrAtE kaže...

Treba mi Windows tablet, koja su TOP3 Windows tableta? Neke preporuke?

 Kupuješ li na domaćem tržištu ili bi naručio sa interneta? Koliki je tvoj budžet? Malo više informacija nikad ne škodi :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
8 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Sta znam, tu do 800e, mora biti Windows OS, sto se tice trzista nebitno, dovukao bih ga odakle god :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav, trebam Dual OS 3G tablet.

Trebam dobru preporuku do 450$ i gdje najbolje kupiti.

 

Ima netko možda iskustva sa win 10 tabletima. Kupujem za poklon i ustvari je najbitnije da može igrati igre preko facebooka. Ne instalirane aplikacije nego baš igra preko facebooka u web browseru.

 

Hvala.

 

 

095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 8:47 (General_Woo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
BiTrAtE kaže...

Sta znam, tu do 800e, mora biti Windows OS, sto se tice trzista nebitno, dovukao bih ga odakle god :)

Kad si već odlučio uzet za toliko novaca, onda vjerovatno ići na najbolje što je moguće za te novce. Trenutno za cijenu od 5200 do 5900 kuna možeš kupiti Microsoft Surface 3, a za te novce nudi ih trgovina čudnog naziva Tia Mobiteli. Nemoj da te trgovina zabrinjava, ja sam tamo nešto kupovao i sve bilo u redu. Oni sve artikle naručuju iz njemačke.

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
General_Woo kaže...

Pozdrav, trebam Dual OS 3G tablet.

Trebam dobru preporuku do 450$ i gdje najbolje kupiti.

 

Ima netko možda iskustva sa win 10 tabletima. Kupujem za poklon i ustvari je najbitnije da može igrati igre preko facebooka. Ne instalirane aplikacije nego baš igra preko facebooka u web browseru.

 

Hvala.

 

 

 Možda ovako nešto? Ne izgleda loše, specifikacije su OK i mislim da bi i zahtjevnijem korisniku bilo dobro. Eventualno ako to nije dovoljno, išao bih na varijantu sa 8 GB RAM memorije. Smatram da je ovaj trenutno najjači što se na tržištu može dobiti. Jedini problemi koji mogu nastati sa ovim je pitanje garancije i carine, pa ako ti je to problem, ne bi bilo loše da uzmeš to u obzir. Ima na forumu informacija i vijesti o tome, pa se slobodno i o tome raspitaš..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
alen4430 kaže...
General_Woo kaže...

Pozdrav, trebam Dual OS 3G tablet.

Trebam dobru preporuku do 450$ i gdje najbolje kupiti.

 

Ima netko možda iskustva sa win 10 tabletima. Kupujem za poklon i ustvari je najbitnije da može igrati igre preko facebooka. Ne instalirane aplikacije nego baš igra preko facebooka u web browseru.

 

Hvala.

 

 

 Možda ovako nešto? Ne izgleda loše, specifikacije su OK i mislim da bi i zahtjevnijem korisniku bilo dobro. Eventualno ako to nije dovoljno, išao bih na varijantu sa 8 GB RAM memorije. Smatram da je ovaj trenutno najjači što se na tržištu može dobiti. Jedini problemi koji mogu nastati sa ovim je pitanje garancije i carine, pa ako ti je to problem, ne bi bilo loše da uzmeš to u obzir. Ima na forumu informacija i vijesti o tome, pa se slobodno i o tome raspitaš..

 Hvala. Gledam ovog X16 sa 8 gb rama i idem to naručiti. 

 

GEARBEST je ok kaj se tiće narudžba i isporuka?

095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
General_Woo kaže...
alen4430 kaže...
General_Woo kaže...

Pozdrav, trebam Dual OS 3G tablet.

Trebam dobru preporuku do 450$ i gdje najbolje kupiti.

 

Ima netko možda iskustva sa win 10 tabletima. Kupujem za poklon i ustvari je najbitnije da može igrati igre preko facebooka. Ne instalirane aplikacije nego baš igra preko facebooka u web browseru.

 

Hvala.

 

 

 Možda ovako nešto? Ne izgleda loše, specifikacije su OK i mislim da bi i zahtjevnijem korisniku bilo dobro. Eventualno ako to nije dovoljno, išao bih na varijantu sa 8 GB RAM memorije. Smatram da je ovaj trenutno najjači što se na tržištu može dobiti. Jedini problemi koji mogu nastati sa ovim je pitanje garancije i carine, pa ako ti je to problem, ne bi bilo loše da uzmeš to u obzir. Ima na forumu informacija i vijesti o tome, pa se slobodno i o tome raspitaš..

 Hvala. Gledam ovog X16 sa 8 gb rama i idem to naručiti. 

 

GEARBEST je ok kaj se tiće narudžba i isporuka?

 Da, mislim da ne bi trebao imati nikakvih problema. Imaš ovdje na forumu temu za Gearbest, pa možda kolege s foruma mogu srediti nekakav popust za uređaje. Najbolje provjeri i pitaj tamo, ali mislim da ne bi trebao imati nikakvih problema. Tu je, ako se ne varam i plaćanje Paypalom, pa ako se bilo gdje smatraš zakinutim, otvoriš case i riješiš sve. Ma da se osobno nadam da nema potrebe za tim..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Da li ima kakav jeftiniji tablet da ima hdmi izlaz da mogu gledat filmove na TV-u?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
alen4430 kaže...
General_Woo kaže...
alen4430 kaže...
General_Woo kaže...

Pozdrav, trebam Dual OS 3G tablet.

Trebam dobru preporuku do 450$ i gdje najbolje kupiti.

 

Ima netko možda iskustva sa win 10 tabletima. Kupujem za poklon i ustvari je najbitnije da može igrati igre preko facebooka. Ne instalirane aplikacije nego baš igra preko facebooka u web browseru.

 

Hvala.

 

 

 Možda ovako nešto? Ne izgleda loše, specifikacije su OK i mislim da bi i zahtjevnijem korisniku bilo dobro. Eventualno ako to nije dovoljno, išao bih na varijantu sa 8 GB RAM memorije. Smatram da je ovaj trenutno najjači što se na tržištu može dobiti. Jedini problemi koji mogu nastati sa ovim je pitanje garancije i carine, pa ako ti je to problem, ne bi bilo loše da uzmeš to u obzir. Ima na forumu informacija i vijesti o tome, pa se slobodno i o tome raspitaš..

 Hvala. Gledam ovog X16 sa 8 gb rama i idem to naručiti. 

 

GEARBEST je ok kaj se tiće narudžba i isporuka?

 Da, mislim da ne bi trebao imati nikakvih problema. Imaš ovdje na forumu temu za Gearbest, pa možda kolege s foruma mogu srediti nekakav popust za uređaje. Najbolje provjeri i pitaj tamo, ali mislim da ne bi trebao imati nikakvih problema. Tu je, ako se ne varam i plaćanje Paypalom, pa ako se bilo gdje smatraš zakinutim, otvoriš case i riješiš sve. Ma da se osobno nadam da nema potrebe za tim..

 Da li je moguće staviti na njega usb 3g ili 4g stick pa da ima internet ili samo wifi funkcionira?

095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

poštovanje,

razmišljam da si nabavim tablet,prvenstveno kad putujem da imam sa sobom kad san negdje u hotelu navecer,prije spavanja,pogledat kakav film i malo surfanja i slično...ali totalno neman pojma oko svega toga,ali ne bih sad ulagao nekakve cifre od 1000 eura ili slično za nešto extra,više nešto manje cifre,ali da je opet okey...također ne bih htio da uzmen nešto i posli da skontan da san falio nešto,kao npr. da se može HDMI kabelom spojiti na tv ili staviti internet stick(karikiram samo),iako ne znan koliko bi meni to uopce bilo potrebno...

mene zanima da ima veći ekran,što bolji,da nije previše spor tj, da je što brži za surfanje,ne triba imat previše nekog prostora za pohranu,jer neću slgati tamo tko zna šta i definitivno neću igrat neke igrice baš preko njega(ne znan ni kako bi to izgledalo)...nešto san gledao i sad me zanima jel to okey za tu cijenu i jel se može nešto kvalitetnije i bolje...radi se o 

  • Acer Iconia Tab 10 A3-A40 NT.LCBEE.003...

 

https://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Acer+Iconia+Tab+10+A3-A40+NT.LCBEE.003

 

tu je neka cifra otprilike 1700kn...zanima me kakav je u usporedbi s tim nekim Samsunzima isto od 10 inch ekranima,jer volio bi što veći ekran...njih ima dosta,ali taj neki koji san gleda ima 1280-800 rezu ekrana,dok Acer iconnia ima 1920-1200,pa se to čini ka prednost...2gb rama i 32gb memorije valjda je okey...ne znan šta bi bilo cool da ima,nešto tipa Lenovo Yoga 3 koji ima mogucnost da projektira sadržaj na zid ili slično nešto??jel se ovaj acer može spojit HMDI na TV?

 

ako netko tko se bolje kuži može reći jel ovo kvalitetan izbor ili ima nešto bolje,bio bi vrlo zahvalan :)

nije problem nadoplatit ako je nešto extra kvalitetno,samo nek objasni o čemu se radi...hvala,Lp :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
General_Woo kaže...
alen4430 kaže...
General_Woo kaže...
alen4430 kaže...
General_Woo kaže...

...

Da li je moguće staviti na njega usb 3g ili 4g stick pa da ima internet ili samo wifi funkcionira?

 Ako se ne varam i ako sam dobro uspio pročitati, izgleda da samo Wi-Fi funkcionira na ovom uređaju.

johnyaces777 kaže...

poštovanje,

razmišljam da si nabavim tablet,prvenstveno kad putujem da imam sa sobom kad san negdje u hotelu navecer,prije spavanja,pogledat kakav film i malo surfanja i slično...ali totalno neman pojma oko svega toga,ali ne bih sad ulagao nekakve cifre od 1000 eura ili slično za nešto extra,više nešto manje cifre,ali da je opet okey...također ne bih htio da uzmen nešto i posli da skontan da san falio nešto,kao npr. da se može HDMI kabelom spojiti na tv ili staviti internet stick(karikiram samo),iako ne znan koliko bi meni to uopce bilo potrebno...

mene zanima da ima veći ekran,što bolji,da nije previše spor tj, da je što brži za surfanje,ne triba imat previše nekog prostora za pohranu,jer neću slgati tamo tko zna šta i definitivno neću igrat neke igrice baš preko njega(ne znan ni kako bi to izgledalo)...nešto san gledao i sad me zanima jel to okey za tu cijenu i jel se može nešto kvalitetnije i bolje...radi se o 

  • Acer Iconia Tab 10 A3-A40 NT.LCBEE.003...

 

https://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Acer+Iconia+Tab+10+A3-A40+NT.LCBEE.003

 

tu je neka cifra otprilike 1700kn...zanima me kakav je u usporedbi s tim nekim Samsunzima isto od 10 inch ekranima,jer volio bi što veći ekran...njih ima dosta,ali taj neki koji san gleda ima 1280-800 rezu ekrana,dok Acer iconnia ima 1920-1200,pa se to čini ka prednost...2gb rama i 32gb memorije valjda je okey...ne znan šta bi bilo cool da ima,nešto tipa Lenovo Yoga 3 koji ima mogucnost da projektira sadržaj na zid ili slično nešto??jel se ovaj acer može spojit HMDI na TV?

 

ako netko tko se bolje kuži može reći jel ovo kvalitetan izbor ili ima nešto bolje,bio bi vrlo zahvalan :)

nije problem nadoplatit ako je nešto extra kvalitetno,samo nek objasni o čemu se radi...hvala,Lp :)

 Pa recimo što se toga tiče, možda bi ti bolje bilo dati malo više novaca za Galaxy Tab S2, jer ima bolju rezoluciju, bolji procesor, 3 GB RAM memorije. Ili ako bi htio veći Tab S2 9.7, mislim da nećeš požaliti. Ne kažem generalno da je Acer lošiji, ili da je Samsung puno bolji, ali kada već imaš opciju da kupiš nešto u većem budžetu, mislim da će ti biti bolji. Pogotovo za filmove i generalno bolje uživanje u filmovima. Prednost Acera je da je nešto noviji, pa postoji mogućnost da će dobiti nekakvo ažuriranje Androida više nego ovaj Samsung, ali ako ti to nije pretjerano bitno, onda nema veze. Samsung ima i otisak prsta, što osobno smatram jednom dodatnom mogućnošću.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

ovaj manji je 2300kn,ali veći je minimum 3100kn,gledan vanka i ne mogu pronaći jeftinije??u čemu je štos,recimo kod alze je taj veći oko 500 eura,ako ne griješim??taj veći je izaša prije misec dva dana,tako da je valjda noviji od acera ili?malo je dosta više,ali ozbiljno cu razmisliti o njemu...a manji ne bih,nekako mi se 8 incha cini malo,a ne kupujem svaki dan,to je za slijedecih par godina,pa radije malo veci...gleda san na njuski,ali tamo nemaju bas taj noviji model nego neke starije valjda samo...tko je ova trgovina Mobileshop,ima li kakvih iskustava,jesu li okey,jer imaju najbolje cijene na nabavi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
I mene,kao i johnyja,zaintrigirao ovaj Acer,vidjet cu...

Ima li tko iskustva sa tabletima koji ima ugradjen projektor?Lenovo yoga mi je malo skup.
HZV
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
johnyaces777 kaže...

ovaj manji je 2300kn,ali veći je minimum 3100kn,gledan vanka i ne mogu pronaći jeftinije??u čemu je štos,recimo kod alze je taj veći oko 500 eura,ako ne griješim??taj veći je izaša prije misec dva dana,tako da je valjda noviji od acera ili?malo je dosta više,ali ozbiljno cu razmisliti o njemu...a manji ne bih,nekako mi se 8 incha cini malo,a ne kupujem svaki dan,to je za slijedecih par godina,pa radije malo veci...gleda san na njuski,ali tamo nemaju bas taj noviji model nego neke starije valjda samo...tko je ova trgovina Mobileshop,ima li kakvih iskustava,jesu li okey,jer imaju najbolje cijene na nabavi?

 A gle, kod Samsunga plaćaš više i ime, tako da i to moraš uzeti u obzir. Da, ako bi htio gledati neke filmove, preporučam onda ovu verziju sa 9.7 ili većim ekranom. Eventualno ako ti je to preskupo, da pogledaš možda Lenovo Tab 2? Izgleda isto kao dosta dobra opcija, pa mislim da i to možeš uzeti u obzir. Što se tiče trgovine Mobileshop, osobno nažalost s njom nemam nikakvih iskustva. Možeš potražiti na forumu korisnike ili teme koje su eventualno povezane sa tom trgovinom, pa tamo provjeriti. Osobno smatram da je možda neki puta bolje ipak dati 100-200 kuna više, pa da imaš provjerenu garanciju i servis, nego da se za tu manju količinu novaca moraš natezati sa tim dućanima.

spilice05 kaže...
I mene,kao i johnyja,zaintrigirao ovaj Acer,vidjet cu...

Ima li tko iskustva sa tabletima koji ima ugradjen projektor?Lenovo yoga mi je malo skup.

 Bojim se da nažalost trenutno na tržištu nemaš ništa osim Lenova Yoge. Koja ti je namjena za tablet? Budžet? Što ti je najbitnije kod tableta?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
1500-1700 kn.Najvise Kodi,dakle stream filmova i serija sa neta.Plus surfanje,mail,dakle,nista specijalno.Ali ne bi isao ispod 2 gb rama.Uz ok rezoluciju.
HZV
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
spilice05 kaže...
1500-1700 kn.Najvise Kodi,dakle stream filmova i serija sa neta.Plus surfanje,mail,dakle,nista specijalno.Ali ne bi isao ispod 2 gb rama.Uz ok rezoluciju.

 Asus Zenpad 2? Solidna rezolucija, 2 GB RAM memorije.. Ili ovaj Asus tablet? Otprilike su tu sve slični tableti, tako da bilo koji da uzmeš, mislim da nećeš pogriješiti..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Hvala,kolega Alene,za info i pomoć,zanima me jel moguće spojiti taj samsung na HDMI na TV,šta su gore pitali i jel moguće uštekat taj neki internet stick također?isto gledan tamo i razlika između mobile shop-a i recimo svijet medija je 400kn,a čak je u MS verzija 813 koju ti preporučaš,a u SM je 810,pretpostavljam lošija ili??UZI shop je na 3400kn,a popust od par posto koji ne čini veliku razliku je '100kn,šta opet nije neka razlika...iskreno,htio san nešto kvalitetnije i Acer iconia se činila okey,ali sad si posija bubu i sad me intrigira Samsung...ali ne bih manji ekran,iako je razlika 1000kn uštede,pa još se kontan...ali samsung ima bolji ekran i 3gb rama,pa je valjda brži od acera i kvalitetniji...ali je cifra skoro duplo,da je 2300 9.7 inch,odmah bi ga uzeo...vjerujem da bi ipak uzima u MSshop,jer su najjeftiniji,a svakako iden daleko iznad budgeta zamišljenog,samo bi htio da je to to...jer pogledaj tamo na nabavi,nisu svi isti,npr,ista firma ima 3 cijene??!!tebi hvala na pomoći,a Lenovo ne znan,ako vec dajen 2300kn,još 800 i to je to,barem je kvalitet po tvojoj sugestiji,za Lenovo san čuo da nisu baš najkvalitetniji i to,možda griješim...razmisliću još malo i procijeniti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Je li rezolucija 1280x800 preslaba za tablet dijagonale 10,1'?
HZV
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
johnyaces777 kaže...

Hvala,kolega Alene,za info i pomoć,zanima me jel moguće spojiti taj samsung na HDMI na TV,šta su gore pitali i jel moguće uštekat taj neki internet stick također?isto gledan tamo i razlika između mobile shop-a i recimo svijet medija je 400kn,a čak je u MS verzija 813 koju ti preporučaš,a u SM je 810,pretpostavljam lošija ili??UZI shop je na 3400kn,a popust od par posto koji ne čini veliku razliku je '100kn,šta opet nije neka razlika...iskreno,htio san nešto kvalitetnije i Acer iconia se činila okey,ali sad si posija bubu i sad me intrigira Samsung...ali ne bih manji ekran,iako je razlika 1000kn uštede,pa još se kontan...ali samsung ima bolji ekran i 3gb rama,pa je valjda brži od acera i kvalitetniji...ali je cifra skoro duplo,da je 2300 9.7 inch,odmah bi ga uzeo...vjerujem da bi ipak uzima u MSshop,jer su najjeftiniji,a svakako iden daleko iznad budgeta zamišljenog,samo bi htio da je to to...jer pogledaj tamo na nabavi,nisu svi isti,npr,ista firma ima 3 cijene??!!tebi hvala na pomoći,a Lenovo ne znan,ako vec dajen 2300kn,još 800 i to je to,barem je kvalitet po tvojoj sugestiji,za Lenovo san čuo da nisu baš najkvalitetniji i to,možda griješim...razmisliću još malo i procijeniti...

 Nažalost, toliko informacija o tom tabletu nisam uspio saznati. Nisam saznao gdje to piše, pa možda najbolje prilikom kupnje još od prodavača saznati te neke dodatne informacije. Ja sam ti stavio ove neke tablete za koje mi slim da su kvalitetniji i da vrijede i ako daš malo više novaca. Što se tiče toga, da, najčešće su neke male sitnice presudne kod takvih tableta, pa najbolje ili da osobno odeš tamo i provjeriš ili preko telefona nazoveš i pitaš. Recimo u tom rangu cijena imaš i Galaxy Tab A 10.1 inč, pa možeš možda i to pogledati, cijena je oko 2100 kuna. Jest da nema tablet 3 GB RAM memorije, ali mislim da će i slika generalno bit kvalitetnija i bolja ;) Kod ovog Galaxy Tab A bi trebao biti malo sigurniji jer je noviji, pa recimo, analogijom stvari bi trebao češće dobivati nekakva sigurnosna ažuriranja, zakrpe i slično, što osobno smatram isto bitnom stavkom, pogotovo ako se puno gledaju filmovi i surfa, nikad ne znaš što bi moglo naići od virusa. Ja sam ti dao nekakve preporuke i moguće tablete koji su u ovom rangu, najbolje ti sam odlučiš sve i koji ti odgovara, jer ipak ti kupuješ tablet i znaš kakve su tvoje financijski mogućnosti :)

spilice05 kaže...
Je li rezolucija 1280x800 preslaba za tablet dijagonale 10,1'?

 Zavisi kako definiraš preslabo. Slike bi mogle biti zrnate i pikselaste, ali mislim da većina tableta u nekom prosječnom rangu ima takvu rezoluciju, pa nije da je nešto preloše. Naravno, nije ni najbolje, kao recimo Samsungovi tableti sa full HD rezolucijom na 10.1 inča, ali služi svrsi :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

pozdrav, trebam preporuku za frendicu, htjela bi neki tablet a ja si mislim da je najbolje win OS jer sam vidio kako android aplikacije grozno izgledaju na tabletu, pa ako moze neki prijedlog ulozeno dobiveno?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
roby27 kaže...

pozdrav, trebam preporuku za frendicu, htjela bi neki tablet a ja si mislim da je najbolje win OS jer sam vidio kako android aplikacije grozno izgledaju na tabletu, pa ako moze neki prijedlog ulozeno dobiveno?

 Ovaj Lenovo možda? Ima ok specifikacije, 2 GB RAM memorije.. Ovu Toshibu možda? Ako ti baš fali full HD rezolucija, čini se kao dobar izbor. Otprilike su ova dva tableta slična, pa ako imaš još neki dodatni zahtjev, slobodno ga napiši pa da proučimo ponudu :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
9 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

trebam pomoć.. kupio bih tablet koji bi mi služio kao bilježnica od 10 inča, znači sa olovkom ali da se može držati ruka na njemu dok se piše. 

da li postoji nekakva jeftinija varijanta od samsungovog note-a?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
urnebes247 kaže...

trebam pomoć.. kupio bih tablet koji bi mi služio kao bilježnica od 10 inča, znači sa olovkom ali da se može držati ruka na njemu dok se piše. 

da li postoji nekakva jeftinija varijanta od samsungovog note-a?

 Pozz,evo ja vec neko vrijeme trazim neki bolji tablet,gle,sve sta valja i kosta,pun je oglasnik galaxy tab a 9.7...nula bodova imao ga tjedan dana i ode dalje,po meni je vrhunski izbor Huawei MediaPad M2 10.0 ....   ima verzija sa 2 i 3 gb rama,cijena oko 2300 ili mozda galaxy tab s2 9.7 kojih se da naci jeftino "relativno" na njuskalu   a za kolegu koji je preporucio onog asusa z300c to je tesko smece,radi na 900mhz a  ne na 1.4ghz tako da to zaobilazite isto vrijedi i za 8 incha verziju,cl verzija je nesto bolja....lp!

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2016 20:57 (mariocroatia78).
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

BTW zaboravio sam samsung galaxy tab a 10.1 2016 edition....nekih 2200k u trgovinama ce biti ali dolazi  za nekih 5 dana kod nas...dobar ali huawei je bolji.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2016 20:55 (mariocroatia78).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
mariocroatia78 kaže...
urnebes247 kaže...

trebam pomoć.. kupio bih tablet koji bi mi služio kao bilježnica od 10 inča, znači sa olovkom ali da se može držati ruka na njemu dok se piše. 

da li postoji nekakva jeftinija varijanta od samsungovog note-a?

 Pozz,evo ja vec neko vrijeme trazim neki bolji tablet,gle,sve sta valja i kosta,pun je oglasnik galaxy tab a 9.7...nula bodova imao ga tjedan dana i ode dalje,po meni je vrhunski izbor Huawei MediaPad M2 10.0 ....   ima verzija sa 2 i 3 gb rama,cijena oko 2300 ili mozda galaxy tab s2 9.7 kojih se da naci jeftino "relativno" na njuskalu   a za kolegu koji je preporucio onog asusa z300c to je tesko smece,radi na 900mhz a  ne na 1.4ghz tako da to zaobilazite isto vrijedi i za 8 incha verziju,cl verzija je nesto bolja....lp!

 Pozdrav kolega. Najbolje ako imaš iskustva, slobodno napiši ovdje i kada netko traži tablete u određenom cjenovnom rangu, slobodno mu preporuči neki. Ako se ne varam, ja sam preporučio Asusa z300C, gle, neki put kada nemaš novaca, bolje išta nego ništa. Mislim da nema smisla skroz podcijenjivati određene tablete. Recimo ako netko nema novaca, banaliziram, 500 kuna za Vivax tablet vrh. Ovdje mu vjerojatno nitko ne bi preporučio taj tablet, ali kada je teža financijska situacija, onda svaki tablet dobro dođe :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
alen4430 kaže...
mariocroatia78 kaže...
urnebes247 kaže...

trebam pomoć.. kupio bih tablet koji bi mi služio kao bilježnica od 10 inča, znači sa olovkom ali da se može držati ruka na njemu dok se piše. 

da li postoji nekakva jeftinija varijanta od samsungovog note-a?

 Pozz,evo ja vec neko vrijeme trazim neki bolji tablet,gle,sve sta valja i kosta,pun je oglasnik galaxy tab a 9.7...nula bodova imao ga tjedan dana i ode dalje,po meni je vrhunski izbor Huawei MediaPad M2 10.0 ....   ima verzija sa 2 i 3 gb rama,cijena oko 2300 ili mozda galaxy tab s2 9.7 kojih se da naci jeftino "relativno" na njuskalu   a za kolegu koji je preporucio onog asusa z300c to je tesko smece,radi na 900mhz a  ne na 1.4ghz tako da to zaobilazite isto vrijedi i za 8 incha verziju,cl verzija je nesto bolja....lp!

 Pozdrav kolega. Najbolje ako imaš iskustva, slobodno napiši ovdje i kada netko traži tablete u određenom cjenovnom rangu, slobodno mu preporuči neki. Ako se ne varam, ja sam preporučio Asusa z300C, gle, neki put kada nemaš novaca, bolje išta nego ništa. Mislim da nema smisla skroz podcijenjivati određene tablete. Recimo ako netko nema novaca, banaliziram, 500 kuna za Vivax tablet vrh. Ovdje mu vjerojatno nitko ne bi preporučio taj tablet, ali kada je teža financijska situacija, onda svaki tablet dobro dođe :)

 BOK.... sve mi je to jasno ali traze malo bolje tablete  i zato sam rekao ne asusu kojega sam skoro i uzeo,primamljiva cijena,specke relativno ok,asus je itd al bas taj model ne valja,asus ima razne oznake na kraju i treba pazit na to..kod nas su vecinom ove slabije verzije,ja recimo nebi dao 1500kn za tablet koji je iskreno smece...i vivax izgleda dobro na papiru 2 os a,ok proc,baterija zalost ali je jeftin ali sto ti to znaci ako ce vise biti na popravku nego u rukama vlasnika... nakon vise tableta kaj su prosli kroz moje ruke ovi jeftinjaci jednostavno nisu dobri ajde cast izninimkama(KOJI SU RIJETKI),mozda se radje malo strpit,skupit jos nesto malo love i uzet ajde nesto malo bolje....ako nisi zahtjevan ovaj Lenovo tablet tab 2 a8-50 lte se da nac i za 600 cak i manje kn posto ih je pun oglasnik te je trenutno best buy kod nas....za mene bolji izbor od vivaxa dual os 8.0 bez obzira sta je na papiru bolji....LP!

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
mariocroatia78 kaže...
alen4430 kaže...
mariocroatia78 kaže...
urnebes247 kaže...

...

BOK.... sve mi je to jasno ali traze malo bolje tablete  i zato sam rekao ne asusu kojega sam skoro i uzeo,primamljiva cijena,specke relativno ok,asus je itd al bas taj model ne valja,asus ima razne oznake na kraju i treba pazit na to..kod nas su vecinom ove slabije verzije,ja recimo nebi dao 1500kn za tablet koji je iskreno smece...i vivax izgleda dobro na papiru 2 os a,ok proc,baterija zalost ali je jeftin ali sto ti to znaci ako ce vise biti na popravku nego u rukama vlasnika... nakon vise tableta kaj su prosli kroz moje ruke ovi jeftinjaci jednostavno nisu dobri ajde cast izninimkama(KOJI SU RIJETKI),mozda se radje malo strpit,skupit jos nesto malo love i uzet ajde nesto malo bolje....ako nisi zahtjevan ovaj Lenovo tablet tab 2 a8-50 lte se da nac i za 600 cak i manje kn posto ih je pun oglasnik te je trenutno best buy kod nas....za mene bolji izbor od vivaxa dual os 8.0 bez obzira sta je na papiru bolji....LP!

 Pozdrav kolega. Ma nema problema, ali kažem ti, sve trenutno ovisi od osobe do osobe i u kakvoj je financijskoj situaciji ta osoba sad. Naravno da Vivax izgleda super, ali ako netko nema novaca za recimo Lenovo ili neki bolji tablet, nažalost će uzeti taj Vivax. Nažalost nemam iskustva sa tabletima, imao sam Galaxy Tab S 10.5, i to mi je stvarno bio jedan od boljih tableta. Ostalo pokušavam preko interneta saznati što se može dobiti trenutno za određenu svotu novaca, a da opet nije preloše. Još jednom kažem, ako imaš neku bolju preporuku, slobodno je napiši ovdje. Ovo je forum i svačije mišljenje je ovdje dobrodošlo, i svaki savjet će vrlo vjerojatno nekome pomoći. Naravno da je bolje da ako možeš, uštediš pa uzet neki bolji tablet, to je najbolja opcija. Ali ima ljudi kojima je Vivax isto vrh, pa su nažalost primorani to uzet. Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice