Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.065.582
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Znamo itekako dobro kako radi, a ako imaju ograničenja neka napišu. U ugovoru niti slovo o ograničenjima.

 

Imam uslugu od početka, negdje 3 mjeseca i u početku je radila odlično zato jer nije bilo toliko korisnika.

 

Obzirom da sam u podsljemenskoj zoni gdje doslovno imaš maxadsl sa do 10gb ili pokućni. Nema baš puno za birati.

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ne razumijem šta tribam napravit da radi normalno sam ga uključio stavio karticu i šta sad tribam u postavkama od vpn-a napravit stavia sam tele2.internet i i carnet pokušao sva 4 i neće da radi lampica i dalje crvena

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vladitor kaže...

ne razumijem šta tribam napravit da radi normalno sam ga uključio stavio karticu i šta sad tribam u postavkama od vpn-a napravit stavia sam tele2.internet i i carnet pokušao sva 4 i neće da radi lampica i dalje crvena

 Nazovi njihovu službu pa vidi s njima nek ti oni pomognu.

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

išao sam na ručno traženje mreže pronađe od t-coma, vipa i tele 2 ja stavim tele i piše nije uspjelo

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vladitor kaže...

išao sam na ručno traženje mreže pronađe od t-coma, vipa i tele 2 ja stavim tele i piše nije uspjelo

 

Ako si na novo uzimao uslugu, još vjerojatno nije aktivirana. Kada ti dodaju sim u HLR prestat će te izbacivati mreža i moći ćeš se povezati.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivanzu kaže...

Mene zanima kako provjeriti mjesecni racun kada ne mozes napraviti svoj tele2 profil bez tel. broja koji ne dobijes uz pokucni internet, da li racun stigne na adresu ili oni ocekuju da se placa preko interneta sa tele2 profila?

Sada sam vidio da se mora uplatnicom placati na racun koji dobijes preko SMS poruke na stranici rutera..

 dobijes broj. pise ti na ugovoru.. broj se moze koristiti samo za internet i sms.. pazi sms je brutalno skup.. nesto na 1kn po sms

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

sad sam zva nije još aktivirano bija sam pre lin da nazovem hahaha

Moj PC  
0 3 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
K3rM1t kaže...

Za sve koji raspravljate o pucanju veze, evo vam jednostavno objašnjenje.

 

Tele2 automatski odbaci IP adresu kad torenti "povuku" punom brzinom.

 

Kad zovete službu za korisnike i pitate što se događa onda se prave grbavi.

 

Jednom sam išao toliko daleko da sam tražio glavnog tehničara i pitao ga zašto to rade, odgovora nije bilo.

 

Lopovi ko i svi ostali, a bilo bi predivno da je istinito i da sve radi.

 

Rješenje: vraćanje na tvorničke postavke, ručna dodjela IP na zahtjev i sve kao da se ništa nije dogodilo. Dok opet ne pukne...

A u uvjetima korištenja ti jasno stoji da nije dozvoljeno korištenje peer2peer usluga. I koliko znam nema tamo "glavnog" tehničara, jesi zvao ili slao pisani upit? 

 

Marko :D kaže...

Iskreno, oni su pametni što su to napravili i ja ih u potpunosti podržavam. Zašto bi netko skidao torrent punom brzinom, a ostali korisnici spaštali radi tog korisnika? Ne kažem da ne biste trebali skidati torrente, ali kad ih već skidate ograničite broj konekcija i brzinu, a ne sad vi stavite sve na unlimited i boli vas briga. Svi vi koji se žalite, optužujete ih da su lopovi i prevaranti najvjerovatnije ni ne znate kako funkcionira mobilna mreža i internet na istoj. Isto tako, najvjerovatnije ni ne znate da se brzina od 150 Mb/s dijeli sa svim korisnicima koji su spojeni na tu baznu stanicu.

 

Pokućni internet, a i mobilni internet općenito nije zamišljen kako bi u potpunosti zamijenio bakrenu paricu i optički kabel. U Vipu zato i ima Homebox ograničenje od 100 GB mjesečno (preko dana).

 

Kome ne valja, uvijek se može vratiti na bakrenu paricu i 10 Mb/s.

Ovo sve stoji, ali pojasni mi kako onda Steam skida 10 MB/s (megabajta u sekundi, ne megabita) i veza ne puca?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 14:50 (robogo).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
K3rM1t kaže...

 

Tele2 automatski odbaci IP adresu kad torenti "povuku" punom brzinom.

 

Nema ti to veze. Meni zna satima skidat i po desetak torrenata istovremeno, brzina ide i do 13 MB/s i nema pucanja.

 

A nekad pukne na samo jednom torrentu 5 min nakon kaj ga upalim.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sve vam je to do rutera većinom. Ja sam svoj uštekao i od prvog dana niti jedan jedini problem. Zato tko može ako uzima, neka uzme bilo koji skuplji ruter nego njihov koji nude.
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I da se razumijemo tu se vrti po 100 - 200 pa i više istovremenih konekcija, brzine 120 - 140 mbita. Ni ne trzne ... Malo latencija poraste ali ništa strašno. Da namijestim QOS, vjerovatno ni latenciju ne bih toliko osjetio.
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Eto vidiš, čuda se događaju...

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pokućno koristim mjesec i pol. Doma u Zagrebu, na vikendici namoru, te ga nosim sa sobom na neka duža izbivanja od doma. Nemam ruter, koristim mobitel Alcatel Pixi 3 4g.
Potpuno sam zadovoljan. Doma kod prozora postižem dl 25-40 Mbipsa, s tim da je repetitor udaljen 1 km i na suprotnom kraju zgrade. Na moru je repetitor oko 4 km daleko, vidim ga, dl nikad nije ispod 30 Mbipsa. Ping svugdje uglavnom oko 20ms.
Nikakvih pucanja veze, nikakvih problema. Torrente sam ograničio na 2 MBipsa, te 10 veza. Od tada niti s tim nemam problema...

Ulavnom je spojeno 6 uređaja (mob podržava max 8), 2 mobitela, 2 tableta, laptop i TV box. Svima sam dodijelio statične IP adrese.
Potpuno sam zadovoljan, samo neka ostane tako...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 19:51 (Darko150).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
K3rM1t kaže...

Za sve koji raspravljate o pucanju veze, evo vam jednostavno objašnjenje.

 

Tele2 automatski odbaci IP adresu kad torenti "povuku" punom brzinom.

 

Kad zovete službu za korisnike i pitate što se događa onda se prave grbavi.

 

Jednom sam išao toliko daleko da sam tražio glavnog tehničara i pitao ga zašto to rade, odgovora nije bilo.

 

Lopovi ko i svi ostali, a bilo bi predivno da je istinito i da sve radi.

 

Rješenje: vraćanje na tvorničke postavke, ručna dodjela IP na zahtjev i sve kao da se ništa nije dogodilo. Dok opet ne pukne...

 Nisu kod mene bili u pitanju samo torrenti već i sasvim normalan download datoteka s interneta, gledanje HRTi streama, youtube-a i sl. I nije uvijek veza morala biti opterećena do maksimuma da bi pukla. Otkada sam kupio drugi router u slobodnoj prodaji, baš nikakvih problema nemam.

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Znači ispada da jeftini mobiteli bolje hendlaju konekciju nego njihovi huawei routeri? Jer sličnih problema na vip/ht 4G nema.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Sve vam je to do rutera većinom. Ja sam svoj uštekao i od prvog dana niti jedan jedini problem. Zato tko može ako uzima, neka uzme bilo koji skuplji ruter nego njihov koji nude.

 

Koji router imaš?

 

Jano Polić i ti koji router imaš?

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 5:47 (evincar).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Već piše negdje u temi koji ruter. Al... Asus rt-n18u kao ruter, te huawei e3372s kao modem (lte usb stick).
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja imam očajno loš download u Umagu od kako je sezona počela,nikad veći od 7 mbita a ponekad 2 mbita,upload uvijek puno veči.Sad da li bi mi kakva antena pomogla veliko je pitanje u stvari čista lutrija jer ima ljudi koji su kupili antene i nisu s njima dobili ništa pa u oglase.Sa ovim brzinama nema smisla ovo plačati.Kad bi barem mogao isprobati kakvu antenu pa bi čovjek bio malo pametniji.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
evincar kaže...
ranko091 kaže...
Sve vam je to do rutera većinom. Ja sam svoj uštekao i od prvog dana niti jedan jedini problem. Zato tko može ako uzima, neka uzme bilo koji skuplji ruter nego njihov koji nude.

 

Koji router imaš?

 

Jano Polić i ti koji router imaš?

 Već sam pisao u temi. Koristim ovaj router.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Ja imam očajno loš download u Umagu od kako je sezona počela,nikad veći od 7 mbita a ponekad 2 mbita,upload uvijek puno veči.Sad da li bi mi kakva antena pomogla veliko je pitanje u stvari čista lutrija jer ima ljudi koji su kupili antene i nisu s njima dobili ništa pa u oglase.Sa ovim brzinama nema smisla ovo plačati.Kad bi barem mogao isprobati kakvu antenu pa bi čovjek bio malo pametniji.

 Vjerujem da će download skočiti drastično čim se sezona privede kraju 

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo napokon mi stigao ruter iz linksa i sve sam spojio. Ruter je brutala, nije potrebna nikakva konfiguracija sve sam podesi.

 

Uzeo sam ASUS 4G-AC55U, AC 1200 LTE,  najskuplji ruter koji ima kod nas za kupit (nisam htio onu jeftiniju verziju jer nema mogučnost spajanja vanjskih antena).

 

Kad sam mjerio brzinu na speedtestu odma je skočio preko 100 Mb/s i puknula je odma veza pa sam u QoS podesio Download brzinu na 100 a upload na 30 da ne lupa max i sad sve radi bez pucanja, brzina je ok preko 70 Mb/s, samo mi je jednom izmjerio ispod. I to su rezultati bez vanjskih antena i ruter mi je u sobi di je bio i onaj od T-com (nisam ništa premještao ili tražio bolju poziciju). Rezultati su ispod! Napokon se riješio T-coma i 8 Mb/s interneta za 330 kn mjesečno.

 

http://beta.speedtest.net/result/6493709943

http://beta.speedtest.net/result/6493713765

http://beta.speedtest.net/result/6493711950

http://beta.speedtest.net/result/6493708263

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima netko iz Gospića vamo?kakav je signal i brzine?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako je netko zaintetesiran set iskri p-56 sa 10m h155 coax kabela i muskim sma konektorima je na prodaju.

Za vise informacija na PM.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

koristi li VIP iste odasiljace kao i Tele2? tj. kod mene je ovaj tele2 pokucni beskoristan jer imam po 1 Mbps dl/ul pa trazim alternative, da VIP homebox ni ne gledam u tom slucaju?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Svoj tele2 pokućni sam testirao u par gradova i najbolje se pokazalo na selu, valjda zbog opterećenosti mreže. 


U Osijeku brzinne dl se kretale do max 40 mbit/s dok ul do 35mbit/s. 
U Zagrebu brzine dl se kretale do max 60 mit/s dok ul do max 30 mbit/s. 

U Slavonskom Brodu brzine dl do max 40 u 80% slučajeva između 20-25, ul između 20 i 30 mbit/s. 
U Gunji brzine dl se kretale do max 125 mbit/s dok upload do max 45 mbit/s. 


Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...

Svoj tele2 pokućni sam testirao u par gradova i najbolje se pokazalo na selu, valjda zbog opterećenosti mreže. 


U Osijeku brzinne dl se kretale do max 40 mbit/s dok ul do 35mbit/s. 
U Zagrebu brzine dl se kretale do max 60 mit/s dok ul do max 30 mbit/s. 

U Slavonskom Brodu brzine dl do max 40 u 80% slučajeva između 20-25, ul između 20 i 30 mbit/s. 
U Gunji brzine dl se kretale do max 125 mbit/s dok upload do max 45 mbit/s. 

Pa to je dobro, zar ne? U gradovima je ionako većinom dostupan VDSL, koaksijalac i optika. Ne vidim smisao korištenja pokućnog interneta ako već imaš pristup velikoj brzini interneta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2017 19:29 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
definho kaže...

koristi li VIP iste odasiljace kao i Tele2? tj. kod mene je ovaj tele2 pokucni beskoristan jer imam po 1 Mbps dl/ul pa trazim alternative, da VIP homebox ni ne gledam u tom slucaju?

 VIP koristi i radi na 3 frekvencije, na 800 MHZ, 1800 MHZ i 2100 MHZ, dok Tele 2 radi samo na 1800 MHZ. Tako da na Homeboxu možeš dobiti veću brzinu, a ujedno ga možeš uzeti na probu.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
kran kaže...
definho kaže...

koristi li VIP iste odasiljace kao i Tele2? tj. kod mene je ovaj tele2 pokucni beskoristan jer imam po 1 Mbps dl/ul pa trazim alternative, da VIP homebox ni ne gledam u tom slucaju?

 VIP koristi i radi na 3 frekvencije, na 800 MHZ, 1800 MHZ i 2100 MHZ, dok Tele 2 radi samo na 1800 MHZ. Tako da na Homeboxu možeš dobiti veću brzinu, a ujedno ga možeš uzeti na probu.

Treba imati i na umu da je ograničen na 100 GB mjesečno preko dana dok je preko noći flat.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
kran kaže...
definho kaže..
ujedno ga možeš uzeti na probu.

 koji se moze uzet za probu? ja bi htio probat

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
tomek03 kaže...
kran kaže...
definho kaže..
ujedno ga možeš uzeti na probu.

 koji se moze uzet za probu? ja bi htio probat

 Za Homebox znam da može, ali mislim da i ovaj Tele2 pokućni, ako se ugovor napravi u poslovnici onda u roku 5 dana se može usluga odjaviti, a na daljinu (telefonski) onda je rok 14 ili 15 dana

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice