Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.069.171
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
no problemo. za sad.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Taj pokučni je zanimljiv,od 9/10h pa do tamo 21/22h,brzina je od 5-6mb pa do max 18mb.A poslije ponoći do jutro potegne i do 40mb čak.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Crtice signala nemaju nikakve veze. Evo, meni 4 crtice na 4g, a jacina signala -105dbm kaj je jako slabo, sve bazne stanice su s druge strane zgrade tak da ni ne ocekujem bolji signal. Al evo, i s tim mi pici 20mbit
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dann nije samo pokućni nego općenito mobilni internet od kada postoji je takav zato što po noći više ljudi spava nego po danu.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Bok ljudi
uzeo bih pokucni internet pa me zanima koliko ste zadovoljni?
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pacoo kaže...
Bok ljudi
uzeo bih pokucni internet pa me zanima koliko ste zadovoljni?

Bok Pacoo

nisi mogao bacit oko na par prethodnih stranica?

mojpismonosa
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pacoo kaže...
Bok ljudi
uzeo bih pokucni internet pa me zanima koliko ste zadovoljni?

 Teško da ti netko može pametno odgovoriti, brzine variraju ovisno o lokaciji i broju korisnika tako da najbolje uzmi na probu par dana pa vidi odgovara li ti. Ja sam relativno zadovoljan. Izuzev ovog pada kompletne mreže neki dan nemam nekih većih zamjerki. 

Dosta ljudi se žali na visok (~100ms) ping ali ne znam zašto bi itko uzeo pokućni ako mu je cilj što niži ping, zna se kak mobilni net funkcionira.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
Pacoo kaže...
Bok ljudi
uzeo bih pokucni internet pa me zanima koliko ste zadovoljni?

 Teško da ti netko može pametno odgovoriti, brzine variraju ovisno o lokaciji i broju korisnika tako da najbolje uzmi na probu par dana pa vidi odgovara li ti. Ja sam relativno zadovoljan. Izuzev ovog pada kompletne mreže neki dan nemam nekih većih zamjerki. 

Dosta ljudi se žali na visok (~100ms) ping ali ne znam zašto bi itko uzeo pokućni ako mu je cilj što niži ping, zna se kak mobilni net funkcionira.

 a ping je funkcionirao bio 15-20 preko 5mj kako sam ga uzeo samo sad zeza, i nakon ovog popravka sto je bio, ako se moze nazvati poprakom.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zato se takve stvari uzimaju bez ugovora.
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zašto? Ako uzmeš na ugovor dobiješ popust koji u slučaju raskida moraš platiti, a ako uzmeš bez ugovora onda plaćaš odmah puni iznos. Znači, ako raskineš ugovor, na istom si, a ako ostaneš 2 godine, na dobitku si.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...
darkborg kaže...
Pacoo kaže...
Bok ljudi
uzeo bih pokucni internet pa me zanima koliko ste zadovoljni?

 Teško da ti netko može pametno odgovoriti, brzine variraju ovisno o lokaciji i broju korisnika tako da najbolje uzmi na probu par dana pa vidi odgovara li ti. Ja sam relativno zadovoljan. Izuzev ovog pada kompletne mreže neki dan nemam nekih većih zamjerki. 

Dosta ljudi se žali na visok (~100ms) ping ali ne znam zašto bi itko uzeo pokućni ako mu je cilj što niži ping, zna se kak mobilni net funkcionira.

 a ping je funkcionirao bio 15-20 preko 5mj kako sam ga uzeo samo sad zeza, i nakon ovog popravka sto je bio, ako se moze nazvati poprakom.

 Upravo o tome govorim, to je mobilni net, ne možeš očekivati konstantnu stabilnost.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...
Zašto? Ako uzmeš na ugovor dobiješ popust koji u slučaju raskida moraš platiti, a ako uzmeš bez ugovora onda plaćaš odmah puni iznos. Znači, ako raskineš ugovor, na istom si, a ako ostaneš 2 godine, na dobitku si.

 Ne. Ako raskineš ugovor, placas ostatak od 2 godine, svaki preostali mjesec.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...
MrBlc kaže...
Zašto? Ako uzmeš na ugovor dobiješ popust koji u slučaju raskida moraš platiti, a ako uzmeš bez ugovora onda plaćaš odmah puni iznos. Znači, ako raskineš ugovor, na istom si, a ako ostaneš 2 godine, na dobitku si.

 Ne. Ako raskineš ugovor, placas ostatak od 2 godine, svaki preostali mjesec.

-ne/da.. zakon, kupac ima pravo birati što mu je povoljnije, platiti preostale ugovorne rate ili vrtiti/platiti poklonjeno.

- tj, ako je poklon dio cijene (popust za kupnju modema) tad je taj iznos ono što se mora platiti-vratiti, sve ostalo se može osporiti. Ovisi o trenutku prekida, pred kraj je isplatljivije platiti preostale rate..

-i to za slučaj da korisnik raskida bez razloga.. s razlogom, opravdanim, ne plaća penale ili se već nađe neki kompromis (cjena/brzina ugovorena i isporučena usluga), npr ovih dana problemi.. i tad postoji opravdani razlog. Kao svaki ugovor, ovisi što se može dokazati, trenutna politička situacija, duhovno stanje suda.. i pravne službe operatera.

 

..

sve što je dobiveno, mora se vratiti-platiti. Ono što nije dobiveno, ne mora. To što će svaka strana nešto tražiti ne znači da će i dobiti (maximalizam), ali može. Sitna slova u ugovoru su samo sitna slova, nisu zakon.. i ako ih se ne ospori, tad automatizmom vrijede, ako se opspore, tad možda.. ali i sudska natezanja koštaju, rezultat se ne zna. Pošto oni lako ovrhom naplate.. nije uputno osim za one koji imaju novaca, vremena i pravnika uz rizik da se svako natezanje može i ne mora isplatiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...

 Ne. Ako raskineš ugovor, placas ostatak od 2 godine, svaki preostali mjesec.

Ima par godina da je zakon to zabranio. U slučaju raskida ugovora korisnikovom krivnjom, korisnik plaća ono što mu je povoljnije: preostale mjesečne naknade ili ostvareni popust.

 

Napomena: ako netko koristi opciju uredaj, tada uređaj svakako mora otplatiti do kraja. To je zasebna stavka i nema veze sa samim iznosom mjesečne naknade.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...
passat kaže...

 Ne. Ako raskineš ugovor, placas ostatak od 2 godine, svaki preostali mjesec.

Ima par godina da je zakon to zabranio. U slučaju raskida ugovora korisnikovom krivnjom, korisnik plaća ono što mu je povoljnije: preostale mjesečne naknade ili ostvareni popust.

 

Napomena: ako netko koristi opciju uredaj, tada uređaj svakako mora otplatiti do kraja. To je zasebna stavka i nema veze sa samim iznosom mjesečne naknade.

 Nisam bio u takvoj situaciji pa nisam detaljnije ni istraživao.

Dakle raskinem ugovor potpisan na 24 mjeseca nakon jednog mjeseca, i samo platim taj mjesec i popust koji sam dobio taj jedan mjesec?

Zanimljivo, čudi me da to nisam znao.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Naravno da NE.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Naravno da NE.

 Kako je onda isto biti i ne biti pod ugovornom obvezom?

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako ste uzeli pretplatu + uređaj na 24mj

 

i raskinete nakon npr 10 mj.. to se racuna kao prijevremeni raskid ugovora (penali) tarife/ugovora

A rate za uređaj vam normalno dolaze svaki mjesec, kada raskinete ugovor, možete se dogovoriti ili da platitte preostale rate uređaja odjednom ili da preostali iznos vam stave ponovo na rate što se računa kao obročna otplata.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Problem se zapravo pojavljuje ukoliko uzmete uređaj, inače ugovorna obveza za Internet SIM karticu ne postoji. Tu je sve jasno, uređaj je u pitanju. Ja sam uzeo samo SIM, stoga nema ugovorne obveze.

 

LP 

 

EDIT: A budući da ne postoje besplatni ručkovi, uređaj ćete svakako platiti: odmah, na rate ili na silu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 17:57 (longee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...

Nisam bio u takvoj situaciji pa nisam detaljnije ni istraživao.

Dakle raskinem ugovor potpisan na 24 mjeseca nakon jednog mjeseca, i samo platim taj mjesec i popust koji sam dobio taj jedan mjesec?

Zanimljivo, čudi me da to nisam znao.

Ako nisi uzeo uređaj, onda da.

 

Recimo, tarifa je 100 kn, uređaj dođe 1000 kn, ako potpišeš ugovor na 24 mjeseca, tarifa ti je 90 kn, a uređaj dobiješ za 900 kn.

 

Ti si ugovornom obvezom ostvario 100 kn popusta na uređaj i 10 kn/mj popusta na tarifu.

 

Ako raskineš nakon 12 mjeseci, plaćaš 100 + (12 * 10) = 220 kn.

Ako raskineš nakon 20 mjesec, plaćaš 100 + (20 * 10) = 300 kn

Ako raskineš nakon 21 mjeseca, plaćaš 3 * 90 = 270 kn jer je to povoljnije od 310 kn.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da, ideja i matematika iza toga je jasna i jednostavna, no izgleda da sam u zabludi bio dosta dugo.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
dennocro kaže...
darkborg kaže...
Pacoo kaže...
Bok ljudi
uzeo bih pokucni internet pa me zanima koliko ste zadovoljni?

 Teško da ti netko može pametno odgovoriti, brzine variraju ovisno o lokaciji i broju korisnika tako da najbolje uzmi na probu par dana pa vidi odgovara li ti. Ja sam relativno zadovoljan. Izuzev ovog pada kompletne mreže neki dan nemam nekih većih zamjerki. 

Dosta ljudi se žali na visok (~100ms) ping ali ne znam zašto bi itko uzeo pokućni ako mu je cilj što niži ping, zna se kak mobilni net funkcionira.

 a ping je funkcionirao bio 15-20 preko 5mj kako sam ga uzeo samo sad zeza, i nakon ovog popravka sto je bio, ako se moze nazvati poprakom.

 Upravo o tome govorim, to je mobilni net, ne možeš očekivati konstantnu stabilnost.

 al zasto mi brzina i dalje super, ni ne zelim konstantnu, al ni jednom nije islo ispod 80 ko da je softwarski blokirano da ne da manje.

 

 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cini mi se da je tele2 mobilni opet naisao na "neocekivane poteskoce", veza stalno puca a brzina je od solidnih 0 pa sve do vrtoglavih 0.1mbps
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro reci nam di ti je bazna da malo dođemo. Garaniram da će ti brzina past ispod 80. Hehe.

Imaš ti sreće što za sada nemaš njih puno na baznoj.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

ping 80 ne brzina, krivo si procitao, a i brzina je super, u vecini slucajeva preko 50

6 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

brzina uploada dosta varira, download mi često bude oko 60 do 80, ali upload strašno varira, od 3 pa do 40 mbits... inače ok

IPTV SISTEMI - iptvsistemi@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koje vanjske antene imate? ja gledam kupiti iskra P-56, ima li tko tu ili neku drugu Iskrinu da prenese iskustva?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
suny99 kaže...

Koje vanjske antene imate? ja gledam kupiti iskra P-56, ima li tko tu ili neku drugu Iskrinu da prenese iskustva?

 imam ja dvije P56. izrada je dobra. kvalitetna. kabel također.

 

iako sam blizu odašiljača, mjerenja pokazuju razliku, te nemam padove brzine kod jake kiše, što je bez antena bilo ping 3000 - 6000.

 

RSSI -50 dBm, RSRP -73 dBm, SINR 30.2 dB, RSRQ -2.5 dB  bez
RSSI -24 dBm, RSRP -43 dBm, SINR 30.2 dB, RSRQ -2.5 dB  sa

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 17:18 (ranko091).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
suny99 kaže...

Koje vanjske antene imate? ja gledam kupiti iskra P-56, ima li tko tu ili neku drugu Iskrinu da prenese iskustva?

 imam ja dvije P56. izrada je dobra. kvalitetna. kabel također.

 

iako sam blizu odašiljača, mjerenja pokazuju razliku, te nemam padove brzine kod jake kiše, što je bez antena bilo ping 3000 - 6000.

 

RSSI -50 dBm, RSRP -73 dBm, SINR 30.2 dB, RSRQ -2.5 dB  bez
RSSI -24 dBm, RSRP -43 dBm, SINR 30.2 dB, RSRQ -2.5 dB  sa

 Da, vidi se razlika. Koliko vam je brzina bolja s antenama? I možete li reći gdje ste ih kupili i koliko ste ih platili. ako ne žeilte napisati javno može i PM.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
suny99 kaže...

 Da, vidi se razlika. Koliko vam je brzina bolja s antenama? I možete li reći gdje ste ih kupili i koliko ste ih platili. ako ne žeilte napisati javno može i PM.

 https://www.antene-zupancic.si/lte-antenski-sestav-56-unicom-mimo-p-1477.html

 

tu sam uzeo. iako ih ima u Rijeci u Holexu za naručit, ali sam to tek kasnije saznao kad sam ove već kupio.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice