Odjava HRT pristojbe!? izdvojena tema

poruka: 1.106
|
čitano: 491.463
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
ihush kaže...

- prazni stanovi, vikendice, .. to su stvari koje se kao i komunalije riješavaju, lokalno, vlasnik (ne podstanar) i ako postoji obveza, mora biti prema vlasniku, ne prema podstanaru. To što netko plaća za jedno domaćinstvo, nema veze s drugim, kao što ako posjeduje više automobila, plaća više godišnjih registracija ili goriva.. pri tome državu ne zanima niti bi trebalo, vozi li on te aute ili stoje na parkingu.. jednako je sa stanovima-domaćinstvima. Uređena država bi to uredila.. no onima gore je i to preskupo, ne uvode takvu obvezu vlansiku, ne zbog malih-dolje/podstanara, nego zbog vlasnika.. zbog onih koji kao todorić (otok) želi đabe, jer je to u ljudskoj naravi.

 

 Nije Todorićima problem plaćati paušale. Paušalni nameti odgovaraju velikima jer tako istiskuju male. I sad možemo mi jednostrano prikazati vlasnike više nekretnina kao Todoriće koji plivaju u zlatu. Za objektivniji pristup treba spomenuti i drugu stranu, a to je kad ljudi naslijede kućerak u skoro napuštenome selu, 50 metara od nerazminiranog područja, na Njuškalu se nitko ne javlja, najam nema šanse osim da ti platiš podstanarima, znači možeš samo pokloniti nekome zemlju, a ni to nitko neće. Dođeš tamo jednom u mjesec dana pokositi travu, unutra stari CRT i ajmo pretplata. Po kojem zakonu? Po analogiji jer za dva auta plaćaš regu? Ako je to analogija onda treba za svaki uređaj pretplata, svaki radio, FM tuner u mobitelu, računalu, ajmo dva televizora, tri mobitela, radio, hifi 6x80 ajmo 500 kuna, ako imaš 7-8 uređaja dvije tri telekom tarife znači da se ima i za pretplatu. Ljudska narav.

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
ante_etna kaže...

 

................. Nisu ni stranke homogene po tim stavovima, male stranke neće nikada imati većinu. Osim toga na izborima ljudi glasaju za/protiv ustaša, partizana i pokoju treću opciju za koju ne znaju što misli, samo da nisu hdz/sdp. Postoje građanske inicijative, pritisak javnosti, pa će onda tako nakon velike galame i uzbune inače socijalni SDP odustati od outsourcanjaškolskih čistačica, desni HDZ povećati neka sredstva za manjine, odgoditi porez na nekretnine, reforma školstva, krediti u "švicarcima", i tako dalje s primjerima gdje je došlo do promjene na pola mandata. Često vlast skače i sama sebi u usta na pola mandata tako da... Ključna stvar je kritična masa nezadovoljnih kojih u ovoj priči nema dovoljno jer većina ljudi zažmiri i plati........

 

HRT je prejaka i preglomazna institucija, isto kao Dinamo, HGK i ostale institucije koje vrte ogromnu lovu, uprava živi odlično u izobilju, unuci su osigurani, tu je more kooperanata koji naplaćuju svoje fakture, zaposlenici sa sigurnim plaćama i godišnjim odmorom bez obzira na stanje na tržištu i toj mašineriji malo tko može stati na put. Politici koja god bila na vrhu odgovara da ima svoj bilten tako da tu nema druge osim pri preseljenju na novu lokaciju kao što je spomenuto u nekim pričama prvo vrijeme glumiti gljivu pa kome se da drhati tko će pozvoniti ili pokucati prošvercati se koji mjesec ili godinu dok ne naleti rođo s knjigom i olovkom pa nekako dogovoriti day zero na današnji datum.

 

Nevidim kako to pobija moju tezu da jedino izmjenama zakona možemo doći do željene promjene, a zna se tko predlaže i izglasava promjene zakona, kao što se zna i kako ta osoba dolazi do te pozicije.  Nećemo valjda kriviti tu osobu koji je našao način da godinama ubire vrhunska primanja a neradi pritom baš ništa a zanemariti krivnju građana koji su ga doveli do te pozicije... Ko je u tom slučaju gluplji, inteligentniji, snalažljiviji.....

 

Ima li kakva alternativa osim promjene zakona putem izabranih saborskih zastupnika...?? Koje se god sjetiš alternative, probaj si odmah percipirati da li bi taj alternativni način uopće donio promjene koje bi tebi bitno olakšale ili podigle kvalitetu života... Primjera u povijesti koliko hoćeš o prevratima, pučevima, revolucijama , populističkim predizbornim obećanjima,,,,i manje više su nakon takvih događanja građani tih područja bili još jadniji i siromašniji nego prije toga ( kuba, grčka, venecuela ...)

 

Nasuprot tome, pogledamo li države u kojima je standard daleko veći od našeg, i koje su pravno uređene , dovoljno je proučiti kako i u kojem periodu su došle do te pozicije...

 

 

11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
bunker kaže...

Ima li kakva alternativa osim promjene zakona putem izabranih saborskih zastupnika...?? 

 hebeš alternativu koja to zapravo nije

prije ćeš i lakše preseliti na mars, nego li na taj način išta promijeniti

15 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

Ja sam relativno jednostavno odj. HRT i njihovog inkasatora, nebi sad u detalje jer nemam volje i živaca. Ali može se , ne kaže se bezveze ''ne j....be lijep nego uporan''   :D

 

Jedan od ''aduta'' što sam iskoristio  da mi se cirkusant ušuljao u dvoriste ( preskočio ogradu ) i fino ga uhvatila kamera, pa nakon par dopisa uz  pomoć odvjetnika HRT je dobio lagani odj.... ;)

Bilo je natezanja ali sam ih se riješio.

To je bilo prije par godina....

 

Prvo i osnovno je, ne upuštat se u nikakve razgovore sa inkasatorom i točka. Jedine riječi koje imam za njega su dobar dan i doviđenja. :)

Kad  pročitam kakve sve gluposti ljudi izvodi kad im navedeni pokuca na vrata, ne čudi me što im dolaze nakon toga kazne i pretplata.

Nek sad proba preskočit ogradu dvorišta, bit će sretan ako ga odvezu živog iz njega.......( malo smo ''pojačali'' zaštitu :D  )

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 13:57 (kostolomac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Nisam rekao da pobijam tvoj stav nego da se nadovezujem. Ti si se na ovoj temi dokazao kao pragmatičar pa 'ajmo vidjeti kako ide u praksi. Prvo, odmah da izbacim revolucije i Kubu iz priče jer nisam nigdje ni u mislima insinuirao državni udar ili prevrat. Ali primjerice skupovi i prosvjedi su tu i tamo mijenjali stvar. Ne uvijek, ali se je barem nešto pomicalo. Teško možemo zastupnike posložiti jer tu ima puno različitih stavova unutar stranaka i jako puno raznih pitanja. Možemo mi progurati jednog neovisnog ali taj može nešto progurati samo ako usfali njegov glas za kreiranje izvršne vlasti. Osim toga on može ušićariti neku siću, promijeniti naziv ulice, skinuti ploču s trga, ali teško da će izbiti koju stotinu milijuna nekome iz džepa. Most je obećavao prije izbora smanjenje pretplate pa se raspalo u roku keks. 

 

Nadalje imamo tu još problema, stranke imaju svoje stavove u paketu, možda se slažemo po pitanju pretplate ali se razilazimo po pitanju radne nedjelje i razdjelnika. Porez na nekretnine guraju obje stranke (osim kad su u oporbi, onda nešto nemušto prigovaraju) ali je opet odgođen, neke stavke u Zakonu o računovodstvu, PDV-u, minimana plaća, švicarski franak, Zakon o trgovačkim društvima, sve to su izmjene koje stranke nisu donijele po svome habitusu niti obećavale u kampanji nego se posložio pritisak javnosti, neke stvari zbog populizma i tako. Načelno se slažem s tobom da kroz izbore rješavamo neke stvari, no uz to treba dodati i aktivizam jer kao što ihuš gore reče, može ti to zastupnik i obećati ali u koalicijskim slaganjima odustane od toga. Dakle, izbori - da ali plus okupljanje istomišljenika po tom pitanju i javno djelovanje jer općenito kroz politiku i ideologiju ćemo se razvodniti na abortus, marihuanu, homoseksualce, vatikanske ugovore i onda psi laju, a pretplata ide.

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
kostolomac kaže...

................. što sam iskoristio  da mi se cirkusant ušuljao u dvoriste ( preskočio ogradu ) i fino ga uhvatila kamera, pa nakon par dopisa uz  pomoć odvjetnika HRT je dobio lagani odj.... ;)

Bilo je natezanja ali sam ih se riješio.

.........

 

Bez da ulazim u tvoj konkretan slučaj , evo ugrubo kako bi pravno i mjesno nadležan sud otprilike gledao na to :

 

Preskočio je ogradu , i time je počinio koju konkretnu kažnjivu radnju ??  U podlozi svakog kaznenog djela ili kažnjive radnje mora biti utemeljena podloga namjere.

Preskakanju ograde bi možda najbliže bio činjenični opis  teške krađe, čl 229 kzrh ( obijanjem, provaljivanjem ili svladavanjem većih prepreka ) no nebi to prošlo na sudu jer je preduvjet

za tešku krađu taj da je imao namjeru ostvariti obilježja iz članka 228 kzrh ( Tko tuđu pokretnu stvar oduzme drugome s ciljem da je protupravno prisvoji ).  Prevedeno, da bi taj inkasator kazneno odgovarao za element preskakanja ograde ti bi morao dokazati da je on tebi pritom ukrao tvoju pokretnu stvar ( ili bar da je to imao namjeru, ali onda je to djelo u pokušaju a nije dovršeno...).

Misliš li se možda zbog tog preskakanja ograde pozivati na članak 141 kzrh , nepovredivost doma i poslovnog prostora , onda trebaš znati da se takva prijava pokreće tvojom privatnom tužbom, plaćaš odpočetka sve pristojbe i takse, snosiš teret dokazivanja , i opet bi sud propitivao krajnju namjeru okrivljenika tj tog inkasatora koji ti je preskočio ogradu. Googlanjem nisam pronašao niti jednu pravomoćnu presudu za takvo djelo počinjeno od strane inkasatora ( ako ti nađeš, linkaj, biće korisno mnogima ), tako da je statistički najvjerojatnije da bi ti taj spor izgubio, a onda bi taj inkasator uz dobrog odvjetnika debelo naplatio tu igru u vidu odštete za klevetu, sramoćenje, nanošenje duševne boli , lažno prijavljivanje i sl.....

 

Sama činjenica preskakanja ograde je nebitna za ikoji ozbiljniji sudski pristup , jer kako rekoh, bitnija je podloga namjere  i nastala šteta nego sama radnja.

 

Tvoje dopisivanje sa hrtom je završilo tako kako je završilo , no svjestan si da je moglo biti i više vrsta znatno drugačijeg ishoda. Hrt je mogao disciplinski kazniti svojeg djelatnika

po nekakvom pravilniku temeljem kojeg je svojim činom nanio štetu ugledu njihove tvrtke i sl, a tebe procesuirati po kojekakvim drugim propisima ( imaš npr gomilu zakonskih uvjeta koji moraju biti zadovoljeni da bi ti postavio kameru i "nešto" snimao ....). No eto, s druge strane si imao djelatnika hrta koji nije bio dovoljno pravno educiran ili jednostavno nije bio taj dan voljan ili motiviran za dodatnu papirologiju kojom bi te sudski nagazio pa je prošlo tako kako ti kažeš da je prošlo....

 

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
ante_etna kaže...

.................... Možemo mi progurati jednog neovisnog ali taj može nešto progurati samo ako usfali njegov glas za kreiranje izvršne vlasti. Osim toga on može ušićariti neku siću, promijeniti naziv ulice, skinuti ploču s trga, ali teško da će izbiti koju stotinu milijuna nekome iz džepa. Most je obećavao prije izbora smanjenje pretplate pa se raspalo u roku keks. ............

 

Nadalje imamo tu još problema, ....................

 

E tu smo stoljećima tanki kao narod... I proći će još koje destljeće dok se neispraksamo i uobličimo u dovoljnoj mjeri da budemo u mogućnosti pravno se artikulirati i efikasno to provesti u djelo...

 

Osnuj stranku , iznesi realan i stvariv program sa konkretnim datumima ostvarenja tvojih mjera , i ukoliko se to poklapa sa mojim interesima ja bum te prvi podržao i glasao za tebe na bilo kojim izborima....  Mi smo zaboravili da netreba čekati baš 4 godine da bi se smijenio kandidat za kojeg ustanovimo da nas je prevario u predizbornim obećanjima i programima. Niko nije kriv kaj smo tutleki i nepokrećemo mehanizme koji nam zakonski stoje na raspolaganju....

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
ante_etna kaže...
..
javlja, najam nema šanse osim da ti platiš podstanarima, znači možeš samo pokloniti nekome zemlju, a ni to nitko neće. Dođeš tamo jednom u mjesec dana pokositi travu, unutra stari CRT i ajmo pretplata. Po kojem zakonu? Po analogiji jer za dva auta plaćaš regu? Ako je to analogija onda treba za svaki uređaj pretplata, svaki radio, FM tuner u mobitelu, računalu, ajmo dva televizora, tri mobitela, radio, hifi 6x80 ajmo 500 kuna, ako imaš 7-8 uređaja dvije tri telekom tarife znači da se ima i za pretplatu. Ljudska narav.

- al ga nadrobi.. :)

- država može sve, pa i proglasiti npr posebnu skrb, izuzetak i sl. npr penzići su posebna skupina, druga pravila/tarife za sve.. problem?

- zato je domaćinstvo=paušal, jedna pristojba, neograničen broj uređaja.. imaš li pri tome više domaćinstava, u ćemu je problem? Npr plaćanje odvoza smeća (odjava i sl.) odnosno, vlasništvo je odgovornost + trošak. Nasljeđeno je uz virjednost i obveza (kao npr hipoteka..) i ne moraš preuzeti nadljeđeno ako je vrijednost manja od koristi. To je tvoj izbor, tvoja imovina, tvoja odluka.

.. pri tome navoditi bezbrojne uređaje (koji imaju mogućnost prijema radio signala, kao osnove pristojbe-poreza) je besmisleno, tj, protiv čega se buniš osim protiv plaćanja same pristojbe.. npr plaćaš li više zato jer imaš desetak mobitela? Ne, niti se ide prema tome, jer se plaća po domaćinstvu, paušal-flatrate..

- u čemu je problem? Što ti ne odgovara/smeta ili što je nezakonito, nelogično i sl.? .. ili sama želja ne plaćati? Gledaj ovako, plaćaju svi ili nitko, plaćati se mora po jednakim uvijetima/osnovi. Ja bi jednostavno izbacio posjedovanje prijemnika/vlasništvo prijemnika i ostavio bi kao osnovu vlasnika domaćinstva, jedna osoba ili 'pleme' .. dok je jedan raćun za struju, vodu, smeće, dok je jedan vlasnik nekretnine, do tad i jedan račun rtv pristojbe. Upravo kao i jedna osobni automobil, za kojeg platiš jedno parking mjesto, registraciju, cestarinu.. ako imaš dva-više, platiš toliko (ili neki popust na količinu) ali plaćaš ti kao vlasnik, ne netko treći (kao podstanar, korisnik taxi-rentacara i sl. koj iplaća kao vozač ali ne kao vlansik reg.).

- Todorić je spomenut kao vlasnik otoka, koji ništa nije plaćao za taj otok.. a to je kao malo veći primjer, jer ako se poneki pretplatnik provuče/neprimjetan, ne može se to reći za otok.. zar ne? Više s te strane da i oni koji imju milijarde, izbjegavaju plaćati ono što se time podrazumjeva.. ljudska narav, koju uređena država, pravila koja vrijede za sve, može/mora urediti.

-inkasatori su pak priča za sebe, kazniti HRT/državu za sve takve gluparije koje rade, pa do ministra koji je 'zapovjedno odgovoran'.. :) jer rade gluposti, nepotrebno. Nešto je po zakonu ili nije. Zakoni se donose u Saboru, digitalije-tehnologija mijenja stanje od prije pola stoljeća.. i to treba država sukladno pratiti ili dobiti vritanjak. A građanin, plaća.. misliš da je to protiv tebe? Možda sam blentav? .. ok, no netko nešto platiti mora, ceste, škole, zdravlje, porez. Ako ne želite RTV pristojbu, birajte odgovarajuće klaune na idućem krugu izobra.. no, kad do fotelje dođu, tad izborna obečanja ne vrijede. Do tad, dok se zakoni ne promjene, ili ih poštujte ili snosite sankcije, građanski izbor/neposluh.

 

edit: .. na ono što bunker gore kaže, hrt je mogao..

-ne, hrt je MORAO kazniti inkasatora. Ako to propusti, tad nadležni moraju odgovarati. Ako je inkasator dobio takav interni naputak, tad opet nadležni.. netko mora, ne može.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 14:52 (ihush).
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
bunker kaže...
kostolomac kaže...

................. što sam iskoristio  da mi se cirkusant ušuljao u dvoriste ( preskočio ogradu ) i fino ga uhvatila kamera, pa nakon par dopisa uz  pomoć odvjetnika HRT je dobio lagani odj.... ;)

Bilo je natezanja ali sam ih se riješio.

.........

 

Bez da ulazim u tvoj konkretan slučaj , evo ugrubo kako bi pravno i mjesno nadležan sud otprilike gledao na to :

 

Preskočio je ogradu , i time je počinio koju konkretnu kažnjivu radnju ??  U podlozi svakog kaznenog djela ili kažnjive radnje mora biti utemeljena podloga namjere.

Preskakanju ograde bi možda najbliže bio činjenični opis  teške krađe, čl 229 kzrh ( obijanjem, provaljivanjem ili svladavanjem većih prepreka ) no nebi to prošlo na sudu jer je preduvjet

za tešku krađu taj da je imao namjeru ostvariti obilježja iz članka 228 kzrh ( Tko tuđu pokretnu stvar oduzme drugome s ciljem da je protupravno prisvoji ).  Prevedeno, da bi taj inkasator kazneno odgovarao za element preskakanja ograde ti bi morao dokazati da je on tebi pritom ukrao tvoju pokretnu stvar ( ili bar da je to imao namjeru, ali onda je to djelo u pokušaju a nije dovršeno...).

Misliš li se možda zbog tog preskakanja ograde pozivati na članak 141 kzrh , nepovredivost doma i poslovnog prostora , onda trebaš znati da se takva prijava pokreće tvojom privatnom tužbom, plaćaš odpočetka sve pristojbe i takse, snosiš teret dokazivanja , i opet bi sud propitivao krajnju namjeru okrivljenika tj tog inkasatora koji ti je preskočio ogradu. Googlanjem nisam pronašao niti jednu pravomoćnu presudu za takvo djelo počinjeno od strane inkasatora ( ako ti nađeš, linkaj, biće korisno mnogima ), tako da je statistički najvjerojatnije da bi ti taj spor izgubio, a onda bi taj inkasator uz dobrog odvjetnika debelo naplatio tu igru u vidu odštete za klevetu, sramoćenje, nanošenje duševne boli , lažno prijavljivanje i sl.....

 

Sama činjenica preskakanja ograde je nebitna za ikoji ozbiljniji sudski pristup , jer kako rekoh, bitnija je podloga namjere  i nastala šteta nego sama radnja.

 

Tvoje dopisivanje sa hrtom je završilo tako kako je završilo , no svjestan si da je moglo biti i više vrsta znatno drugačijeg ishoda. Hrt je mogao disciplinski kazniti svojeg djelatnika

po nekakvom pravilniku temeljem kojeg je svojim činom nanio štetu ugledu njihove tvrtke i sl, a tebe procesuirati po kojekakvim drugim propisima ( imaš npr gomilu zakonskih uvjeta koji moraju biti zadovoljeni da bi ti postavio kameru i "nešto" snimao ....). No eto, s druge strane si imao djelatnika hrta koji nije bio dovoljno pravno educiran ili jednostavno nije bio taj dan voljan ili motiviran za dodatnu papirologiju kojom bi te sudski nagazio pa je prošlo tako kako ti kažeš da je prošlo....

 

 Sve 5, ja sam na početku napisao jedan od ''aduta'',  nisam u detalje išao što je još sve bilo jer nema potrebe da iznosim te detalje.

A što se tiče samih kamera sve je po zakonu i postavljene su od strane ovlaštene firme, isto tako je označeno  kako to sve zakon nalaže da se dvorište ''snima'' tako da sam tu zakonski cist. Pa nisam lud da postavim nadzor ''nelegalno'' i s time se ''igram''.

S obzirom da se tu radi o tome da HRT želi ''oženit'' pretplatnika na xy godina, onda se isplati od strane pretplatnika potrudit čak i uz kvalitetnog pravnika da se riješe tih krvopija.

Što se tiče same odjave, na webu HRT-a ima obrazac za odjavu gdje se može odjavit, dvoje u mom mjestu je uspjelo na taj način odjavit pretplatu.

 

Ljudi su slabo informirani, a isto tako ih je većina neizainteresirana pa po pitanju pretplate i rade raznorazne gluposti koji im se samo ''obiju o glavu''.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
bunker kaže...
ante_etna kaže...

.................... Možemo mi progurati jednog neovisnog ali taj može nešto progurati samo ako usfali njegov glas za kreiranje izvršne vlasti. Osim toga on može ušićariti neku siću, promijeniti naziv ulice, skinuti ploču s trga, ali teško da će izbiti koju stotinu milijuna nekome iz džepa. Most je obećavao prije izbora smanjenje pretplate pa se raspalo u roku keks. ............

 

Nadalje imamo tu još problema, ....................

 

E tu smo stoljećima tanki kao narod... I proći će još koje destljeće dok se neispraksamo i uobličimo u dovoljnoj mjeri da budemo u mogućnosti pravno se artikulirati i efikasno to provesti u djelo...

 

Osnuj stranku , iznesi realan i stvariv program sa konkretnim datumima ostvarenja tvojih mjera , i ukoliko se to poklapa sa mojim interesima ja bum te prvi podržao i glasao za tebe na bilo kojim izborima....  Mi smo zaboravili da netreba čekati baš 4 godine da bi se smijenio kandidat za kojeg ustanovimo da nas je prevario u predizbornim obećanjima i programima. Niko nije kriv kaj smo tutleki i nepokrećemo mehanizme koji nam zakonski stoje na raspolaganju....

 

..prije udrugu koja ima samo jednu agendu, tipa švicarski franak. Jer nas zanima pretplata, ali marihuanu bih ja legalizirao ti kriminalizirao, ja bih zatvorio dućanje nedjeljom, a ti proširio na noćnu smjenu.

 

Isti problem ima AFD u Njemačkoj. Njihov zajednički nazivnik su imigranti i ništa više i sad su izgubljeni u lutanjima kako se profilirati. Jer unutra imaš od čistih neonacija pa do centrista i ljevičara koje ni najmanje ne zanima ni treći rajh nego samo ne žele toliko Arapa na stepenicama ispred kućnog ulaza.

 

Mislim da je ZAMP umanjio neke naknade nakon velike galame što uvoznika, što trgovaca i općenito javnosti. Možda se bude nešto slično dogodilo kad ovi krenu dizat pretplatu na 100, a to je pitanje dana. No, totalno ukidanje ili spuštanje nema šanse iz prethodno navedenih razloga.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
ihush kaže...

- al ga nadrobi.. :)

 ja ga nadrobi? Pa "ihush" je u cijeloj regiji postao sinonim za drobljenje, sve ako i drobim to jer se previše družim s tobom :P

 

 

ihush kaže...

- - zato je domaćinstvo=paušal, jedna pristojba, neograničen broj uređaja.. imaš li pri tome više domaćinstava, u ćemu je problem?

eh, malo je neograničen broj uređaja, malo je svaki auto jedna cifra. Ne vuci neprimjerene usporedbe.

 

Osim toga ako imaš dvije nekretnine, bez podstanara, bez ukućana na crno, obje su tvoje po mojim saznanjima plaćaš jednu pretplatu. Trkeljajnje o preuzetim pravima o nasljedstvu nemaju ovdje apsolutno nikakve veze.

I to je rekla baš država na koju se ti pozivaš. Ako znaš drugačije daj pravomoćno rješenje, a ne lamentiranje bez kraja. Ako tebi to ne paše zbog Todorića pročitaj sam onaj svoj pasus koji počinje sa "država može....." Ako je država to rekla tko si ti da uvodiš poreze koji ne postoje? Ha? Ha?

 

Na ostalo se ne želim osvrtati jer nema blage veze s mojom poantom. Nego kad si već tu daj mi reci ovo, recimo nemaš u tom kućerku stvarno nikakav uređaj, ne muljaš ništa, kako se tu rješava problem provjere prostora? Dođeš tamo jednom godišnje, je li se ovaj dužan najaviti? Ili nema te dva puta kad je ovaj kucao i on stavi x u "onemogućava pristup"

 

Osim toga do koje mjere ovaj ima pravo kopati po stanu? Današnji uređaji nisu CRT-ovi od 80 kila, znači može kopati po ladicama gdje ja držim krugerande, marihuanu i privatnu pornografiju, gaće i čarape.

Evo ti pitanje i tema, ožeži.

 

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@kostolomac

Slazem se da su ljudi općenito slabo informirani, i to na mnogim podrucjima. Svi imaju neki prijemnik, no nas desetak ucestvuje u razmjeni argumenata, dok će npr neka tema o grudnjaku neke partizanke taj čas dobiti stotine učesnika na indexu ili fejsu. Takav nam je mentalitet i sfera interesa i onda normalno da nas levate tamo gdje i nebi trebali.

Većina ljudi jednostavno neshvaća pravila igre. Vidi npr clanke ( ne omogući operatoru transportnog ili distribucijskog sustava na čiji sustav je krajnji kupac priključen ugradnju, održavanje i očitanje uređaja za mjerenje potrošnje plina, sukladno članku 63. točki 2. ovoga Zakona )zakona o trzistu plina, sto je relativno usporedivo sa provjerom posjedovanja prijemnika iz ove teme..... Zakonodavac to gleda sa tog stanovista...

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2013_03_28_472.html

@ihush

Da li će, kada i kako neka firma ili ustanova kazniti svojeg djelatnika, je najcesce uredjeno kojekakvim ustrojstvenim internim pravilnicima, statutima i sl... Mi neznamo, no mozda je u onom slucaju preskakanja ograde taj inkasator i kaznjen ( usmenom ili pismenom opomenom, novcano... ) a mozda i nije kaznjen jer jednostavno neki rukovoditelj u hrtu nije smatrao da je time povrijedjen ikoji clanak nekog njihovog internog disciplinskog pravilnika... Nemaju javno objavljen taj pravilnik pa neznamo kako gledaju na preskakanje ograde, pišanje uz plot, virenje kroz prozor i sl....hehhheeee Kompa, prisustvovao sam sceni gdje se poštar zrigao ko životinja u susjedovom dvoristu, jbg, nije bil drven, nego nekakvo blaze oboljenje i bas ga strefilo u tom dvoristu.... Kaznjivo ? Mozda... Ljudski ? Pomozi covjeku, operi bljuvotinu slaufom, i furaj zivot dalje.....

😊

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

-porezi se moraju plaćati, jednako kad ih nazovemo pristojba. Imaš nešto/vlasništvo, plaćaš.

-inkasator nema što kopati-tražiti, gluparija države-hrta.. jedno s drugim nema veze, tj ima.. ali dva neovisna različita pojma, zakona i sl. inkasator je već izumro kao vrsta, dodo ptica, nasuprto hanžeka koji živi ko bubreg u loju, opet pitanje za pravnu državu, ali druga/treća tema (htv/rtv-pristojba, plaćanje/odjava).

 

edit: bunker... da + javne djelatnosti, nije samo interna stvar firme, npr dođe pijan na posao ili bilo koji problem, inkasator, policija, smetlar.. =javna djelatnost, dodatna/javna pravila i sankcije. Interno me boli kifla kako će neka firma sankcionirati. Ovo je javno, javni servis, 'porez'.

+ ako djelatnik (inkasator) radi nešto protivno pravilniku, zakonu, tad mora biti sankcioniran. Mora (i morao je) biti upoznat sa svim pravilima. Ako nije upoznat, odgovornost nadležnih (hrt)+sankcije, ako je, ako nakon toga nema sankcije, tad djelatnik i nadležni moraju biti sankcionirani, pa sve do vrha po nadležnosti, ovisno tko je u zapovjednom lancu poduzeo ili nije odgovarajuće mjere. Gdje je sankcija? Usporedimo to s OS policajcem i babom na cesti.. dobio naredbu za ispričati se, mada je po naredbi provodio zakon.. ili je kriv zakon ili nadređeni ili svi .. ili nitko? .. ok, nitko.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 16:07 (ihush).
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@ihush

Ok, no imas kaznjive radnje koje se gone po sluzbenoj duznosti ( i tada je firma-ustanova duzna reagirati ) a imas i djela koja se gone po prijedlogu ( znaci privatna tuzba onoga tko smatra da je ostecen nekom radnjom ) i tada firma-ustanova nije duzna sluzbeno reagirati.... Narusavanje ugleda tvrtke je pravno klizavo i tu ti se firme bas nezaleću sa prijavama jer je tesko dokazati i utvrditi u kojoj mjeri i za koliko novca je pijani djelatnik naskodio ugledu svoje tvrtke i koliko je npr mogućih kupaca odustalo od proizvoda ili usluga te tvrtke nakon kaj su vidjeli pijanog djelatnika te tvrtke. Na takve tuzbe ti odvjetnici trljaju ruke i vesele im se, pa su takve prijave tvrtki protiv svojih djelatnika vrlo rijetke....
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@ihush

i po cemu znas da je preskakanje ograde od strane hrt inkasatora disciplinski kaznjivo po njihovom disciplinskom pravilniku, pa da bi inzistirao i ocekivao nekakvu sankciju ?? Pravilnik nevidimo, pa onda nema niti tocnog tumacenja, mozemo samo nagadjati....

A u nekom od prijasnjih postova sam pokusao objasniti da sam cin preskakanja ograde nije sam za sebe nikakvo kazneno djelo koje se goni po sl duznosti pa da bi hrt ( mup, dorh.. ) morali automatizmom reagirati...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

pusti ugled.. nego, djeltanik mora biti upoznat s pravilima, ako nije, tad nadležni mora dobiti sankcije. (točka) .. ako je upoznat, svjestan.. tad je kreten koji nije ni smio biti na tom radnom mjestu i nadležni je svejedno odgovoran. Ako je to pak po internom naputku? .. kakav ugled? Sve u sibir.. :)

 

edit: bunker? ... što sad trebam tražiti (karikiram) zakon u kojem je navedeno da npr ne smiješ vilicom ubosti osobu u anus? Nećeš naći takve zakone, jer su inkludirani-podrazumijevani s ostalim pravnim normama. Neovlašteno ulazak/ometanje posjeda. Pri tome je svejedno jel on ogradu preskočio (nije, postojanje ograde = teže djelo, bez ograde blaže do nevin.. kao otvorena vrata ili zatvorena, zaključana, ulazak ili provala npr termin provalna krađa postoji upravo zato jer je to tako opisano djelo, jedno je provala, drugo krađa, ovo je oboje.. itd.

+ to (preskakanje ograde) je djelo, koje ako vidi policajac, mora reagirati i privesti (pod opravdanom sumnjom..) .. jednako da to radi npr vlasnik (kuće, auta..) i recimo da je to vlasnik, ako nema osobnu (dokaz identiteta, pa time i vlasništva) ide u stanicu.. tako da je to iz KZa, dakle po sili zakona (preskakanje ograde).. no ne kad klinci to rade u parkiću. Ograda privatnog vlasništva, posjeda.. svako narušavanje je provala/pokušaj/krađa itd..

.. pa do karikiranog primjera, kad osoba spasi djete iz auta, razbije staklo.. i nakon toga dobije odštetnu prijavu roditelja/vlasnika vozila. Vlasništvo je 9/10tina zakona. Vlasništvo je nepovredivo i tek se sudskom odlukom to može izmijeniti (kao i sloboda..). Javni djelatnik koji to ne zna, ne može biti djelatnik.

 

+ no tema, inkasatori i pristojba. Inkasatori moraju poštivati zakone. Pristojbe se moraju plaćati ako za to postoji osnova. Izbjegavanje plaćanja je jednako bilo kojem drugom izbjegavanju ili krađi. Inkasator može biti kreten ili bistar, onaj tko mu je nadležan, odgovoran je jer mu je dao posao i morao ga je osposobiti za sve.. i kad se nešto takvog desi, jednostavno mora poletjeti perje, netko mora platiti ceh.. ili nitko? Ujo vuk magare? ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 16:36 (ihush).
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@ihush

Nitko ne može biti kažnjen za djelo koje prije nego je počinjeno nije bilo utvrđeno zakonom ili međunarodnim pravom kao kazneno djelo, niti mu se može izreći kazna ili druga kaznenopravna sankcija koja nije bila određena zakonom.

Evo, ti sad nadji u kzrh clanak koji cin preskakanja ograde opisuje kao kazneno djelo koje bi se pravno procesuiralo po sluzbenoj duznosti :

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_11_125_2498.html

Ja razumijem da ti aludiras na zdravorazumski pristup da cin preskakanja ograde nije prihvatljiv, no kako nije zakonski odredjeno kao kazneno djelo onda nema ni obveze auto reakcije sistema. Nit je to provala, nit je kradja, nit je teska kradja... Ako smatras da ti je time narusio nepovredivost doma ili ostetio ogradu, tuzi ga privatnom tuzbom jer se ta djela gone po prijedlogu ostećene stranke i kod tih djela nema obveze auto reakcije sistema pa ma koliko pojam nepovredivosti doma zvucao uzviseno i bio spomenut u ustavu...

Moralnost i ćudoredje nemoraju imati uporiste u zakonu. Ti si bar inteligentan i dobro percipiras stvari, pa će ti biti dosta natuknuti dvije rijeci ( horvatincic-sinkope) pa da uvidis nepovezanost moralno ocekivanog naspram zakonom odredjenog...

😊

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

-gle, .. ne moram tražiti čl. koji bi preskakanje ograde navodio kao neovlašteni upad u posjed. Ako to ne razumiješ.. :))

što je iduće, visina ograde ili boja? Ograda ako postoji, to je zakon-ograda-granica pa da je i npr crta na zemlji, naravno, sud uzima kao olakotno npr lakše previd-slučajnost (ne namjeru).. dok u slučaju preskakanja, slučajnost/ne namjera otpada, jer ne možeš slučajno preskočiti.. reči, nisam vidio (uz to što neznanje nije opravdanje, pogotovo za javne djelatnosti..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Porezi i pristojbe  ako se moraju plaćati - moraju. Ako ne moraju - ne moraju. Postoje razna oslobođenja, cenzusi ili situacije koje se tumače da ne podliježu oporezivanju. Stariji auto do 10 godina? Ne plaćaš porez. Nasljedstvo od matere? Nema poreza na promet. Druga nekretnina koju nitko drugi ne koristi osim vlasnika? Ne ide pretplata.

Dakle, ja kao legalist želim slijepo sljediti pravila i ne opterećivati državni platni promet bespotrebnim transakcijama, kome to ne odgovara neka uđe u Sabor i izmijeni pravila.

 

 

Bolje referendum, evo Markićka je izmijenila Ustav, a ne može prijeći izborni prag.

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@ihush

Preskocio si najbitniji dio zakonodavnog pristupa u rh :

Nitko ne može biti kažnjen za djelo koje prije nego je počinjeno nije bilo utvrđeno zakonom ili međunarodnim pravom kao kazneno djelo, niti mu se može izreći kazna ili druga kaznenopravna sankcija koja nije bila određena zakonom !!!!!

Znaci, bas mora postojati clanak u kojem ce se cinjenicno opisati radnja i posljedice inace to djelo nije kaznjivo pa ma koliko to bilo zacudjujuće ili nemoralno.

Nepostoji kazneno djelo neovlastenog upada u tudji posjed. Pa linkao sam ti kzrh. Postoji kd nepovredivost doma i poslovnog prostora i to djelo se goni privatnom tuzbom, te je u tom slucaju obveza policajca da legitimira tog preskakača i da vlasniku objekta da njegove podatke da bi ga taj vlasnik mogao tuziti ukoliko želi, te da preskakacu naredi udaljenje i tu je uloga tog policajca zavrsena ukoliko nema drugih utvrdjenih kaznjivih radnji ( npr vikali su ili se tukli pa je to prekrsaj protiv javnog reda i mira, ili mu je sjekirom nanio ozljede pa kreće privodjenje i procedura utvrdjivanja tezine ozljeda radi utvrdjivanja pravca daljnjeg postupka...i sl ). Sjeti se kradje do xy kn, zandar samo legitimira lopova i da tebi ili poslovodji trgovine podatke da tuzite lopova jer ga policija do xy kuna nebu sluzbeno procesuirala..... A slozices se da je kradja ipak znatno neprihvatljivija od preskakanja ograde, no zakon je takav kakav je...

😊
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

promašuješ.. jer djelo i radnja su opisani.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Pa reci u kojem clanku kojeg zakona ?
16 godina
moderator
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
bunker kaže...

Pa reci u kojem clanku kojeg zakona ?

Šta te briga, vidio je to u TV seriji! 

 

(EDIT: zaboravio sam napisati - u američkoj TV seriji)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 17:35 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
mbaksa kaže...
bunker kaže...

Pa reci u kojem clanku kojeg zakona ?

Šta te briga, vidio je to u TV seriji! 

 

(EDIT: zaboravio sam napisati - u američkoj TV seriji)

 

 ne. nego jer je to tako, jer to proizlazi iz vlasništva.

-zabrana može biti fizička (ograda) ili sudska.. svako kršenje zabrane (ograde) je kršenje zakona i nema sumnje u ishod takvg spora-tužbe i sl. dok policija djeluje po službenoj dužnosti ukoliko primjeti takvu radnju (pa čak i protiv vlasnika, dok ne utvrdi da on ima vlasničko pravo..).

tražiti članak koji će opisivati igradu kao nešto što ograničava pristup na privatno vlasništvo je nonsens... jer je u duhu zakona-vlasništva, jer je podrazumijevano. (kao i npr pravo neškodljivog prolaza u slučaju npr zemljišta i sl. što je kao izuzetak jednako potvrda takvog zakona-tumačenja..)

opet, jedanko kao da se traži u zakonu članak o vilici, šiljilu ili bilo kojem sredstvu-obliku koje može biti predmet u djelu.. besmislica, jer zakon daje okvir, uključuje sve osim kad postoji izuzetak i tad je navedn.

npr policija pregled i pretres, dvije različite riječi.. s razlogom. Policija u rutinskoj kontroli, može npr u trobi (otvorenoj) vidjeti npr oružje/drogu.. ali ako je torba zatvorena, nema pravo otvoriti je bez sudskog naloga. Torba=ograda, čak za gepek policajac zatraži vozača-vlasnika da otvori.. ne sam.

Preskočiti ogradu je zabranjeno, kažnjivo, jer je upad u tuđi posjed. Ne mora biti navedeno jer se podrazumijeva. Osoba koja preskoči, mora taad dokazati npr da nije provalnik i sl. da je npr bježala od opasnosti ili slučajno.. a slučajno nije baš uvjerljivo, zar ne.

Šteta ili nakanada nastale štete je odvojeno, tj šteta (konkretna) se dokazuje i tek tad presuđuje, no kazna za upad-ometanje posjeda s tim nema veze, kažnjava država npr zatovorom, opomenom i sl. npr kao zabrana približavanja osobe nekoj drugoj.. ograda ne postoji, samo udaljenost u metrima.

 

-ne postoji takav članak, nego može postojati tumačenje, objašnjenje, sudski pravolijek-presuda-obrazloženje iz koje se isčita npr intencija zakona. Povreda/ometanje privatnog vlasništva, posjeda je tad članak.. ne ograda ili preskakanje iste.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 17:50 (ihush).
16 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Je najbolje da inkasator ima pravo ulaziti u neciji dom bez pitanja. Tu se primjenjuje clanak zakona o nepovredivost doma
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2001_05_41_705.html http://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/141-clanak-narusavanje-nepovredivosti-doma-i-poslovnog-prostora
Na kraju ce biti da gradani nemaju nikakva prava.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

@patrick

Aj bar prije detaljno procitaj ono kaj linkas. Vidi st 3 cl 141 koji kaze da se to kd goni po prijedlogu. Sad si zguglaj kaj to pravno znaci i kolko policija i dorh imaju veze sa time kaj ti je neki klosar ili inkasator po tvom misljenju povrijedio tvoj dom....

@ihush

Uzalud plahta teksta, jer time nebudes prikrio cinjenicu da nema clanka koji preskakanje ograde opisuje kao kaznjivu radnju koja se goni po sluzbenoj duznosti pa da bi sistem morao automatizmom reagirati. Ovo kaj ti pokusavas poistovjetiti je isto pravno neutemeljeno. Naravno da u kzrh neće biti opis uboda vilicom u oko ali je to opisano u kd nanosenja teskih tjelesnih ozljeda upotrebom predmeta podesnog za nanosenje ozljeda. Najblize opisu preskakanja ograde je kd teske kradje ( savladavanje prepreka ) ali bi sud takvu prijavu u startu odbacio jer preduvjet za tesku kradju je taj da moras dokazati da je postupao sa namjerom da sebi ili drugoj osobi pribavi protupravnu imovinsku korist. Kako ćes sudu dokazati da je inkasator koji je preskocio ogradu htio maznuti kokoš ili biciklo pa da bi ga teretio za tesku kradju jer je preskocio ogradu da bi dosao do tog bicikla....

Nema u parnicnom postupku pretpostavljanja ili nagadjanja. Fulaj u prijavi zarez, tocku ili clanak na koji se pozivas u prijavi i prijava se automatizmom odbacuje.
16 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Cekaj malo tebi nista ne pase, jer ti lijepo pise u clanku zakona da ti mozes njemu reci da se makne iz tvojeg dvorišta ili ne? Znaci dodje inkasator ti mu samo kazes dovidenje i to je to, ne vidim zašto bih ja morao komunicirati s njime ili ga pustati u svoje dvorište, ako se ne udalji lijepo ga prijavim i to je to, ti kazes njegova rijec je jaca od vlasnika, sta je apsolutno netočno jer eto vlasnik nije s njime ni progovorio niti vlasnika ne zanima tko je on.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

tražiš nešto kao dokaz, članak? .. načekat ćeš se :) .. neozbiljan si. :)))

-nema članka, jer nije ni potreban, podrazumijevano iz svih članaka koji se tiču vlasništva-posjeda i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
bunker kaže...

Može link na tu presudu sa primjerom dva svjedoka u slučaju pojasa ?

U konkretnom slučaju za kojeg znam je policajac povukao izjavu da dotični nije bio vezan jer su ga svjedoci na licu mjesta uvjeravali da je bio vezan (iako je 100% sigurno mogao vidjeti da nije), tako da nije ni došlo do suda. Misliš da bi odustao da misli da ima imalo šanse?

 

Dodatno, po tvojoj logici nijedan stegovni postupak protiv policajca ne bi prošao.

 

Što se tiče razlike između inkasatora i policajca, policija je javna služba, a policajac je javni službenik. HRT je javna ustanova koja ima autonomiju (neke u praksi, a neke samo na papiru), a inkasator je njen zaposlenik. Stegovni postupak protiv zaposlenika je interna stvar javne ustanove.

 

bunker kaže...

2------------Razmjena podataka u slučaju procesuiranja kažnjivih radnji ( kaznena djela, prekršaji, privredni prijestupi i disciplinski delikti ) je opisana u ZKP-u ( https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_12_152_4149.html  )  , zakonom o zaštiti osobnih podataka  ( https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2003_06_103_1364.html ) a zakonom o pojednostavljenju razmjene podataka je uređeno to područje između članica eu ( https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2015_05_56_1093.html )

U niti jednom od tih zakona ne piše to što tvrdiš, osim u ZKP-u, ali tamo piše samo vezano uz zahtjev državnog ovjetnika kod istrage kaznenog djela. Niti je HRT državni odvjetnik niti privatni spor ima obilježja kaznenog djela.

 

Zakon o HRT-u obvezuje javne službe i leasing kuće (dakle, jedina pravna osoba koja nije javna služba, a obvezna je ustupiti informaciju je leasing kuća). U prijevodu, u kuću ga ne moraš pustiti i to nije temelj za prijavu, ali ako imaš radio u autu, to može doznati i poslati ti prijavu (ali o tome niti ne pričamo u konkretnom slučaju).

 

bunker kaže...

3-----------oba izvora koja si linkao navode jednu te istu presudu , tako da si mogao i linkati još stotinjak portala ili novina koji prenosu tu jednu te istu informaciju ali time tvoj argument nije ništa kvalitetniji.  Tom presudom se ukida obveza javnobilježničke ovjere , te se skreće pozornost hrt-u na obvezu poštivanja ostalih trenutno važećoh zakona pri obavljanju posla iz njihovog djelokruga. Sukladno tome je izmjenjen zakon o hrtu koji je i dan danas na snazi..  Imaš link i činjenični opis  na zakon koji hrt krši pri obavljanju svojih djelatnosti ..?

Jasno sam ti napisao da ti drugi link dajem samo kao dokaz da je HRT upoznat s tom presudom. Jasno ti piše koje odredbe pravilnika su ukinute i zašto (jedan od razloga je i nepovredivost doma).

 

bunker kaže...

4--------------a inkasator je toliko glup da bu izjavio i još na sudu ponovio da je rekao da će ti podnijeti zakonski neosnovanu prijavu...??  I mani se tumačenja ucjene i iznude jer to pokušavaš krajnje pojednostaviti, a za zakon je bitno da budu ispunjena obilježja kaznenog djela po činjeničnom opisu u kzrh-u a ne po tvom osobnom tumačenju...

Naravno da nije toliko glup, ali ako imaš svjedoka ili ako X osoba podnese pritužbu, onda to ima i određenu težinu.

 

bunker kaže...

5----------i policajac dobiva plaću i godišnju ocjenu temeljem svog rada ali to svakako nije činjenica zbog koje bi sud matrao da on ima osobni interes ispisati čim više kazni neovisno o tome da li su zakonite ili ne....  Bubaš i nagađaš , al ono, baš naširoko...

Nije isto ocjena temeljem cjelogodišnjeg rada i poticaj na temelju pojedinačnog slučaja. 

 

Uloga suda je da utvrdi činjenice, a ne da podržava "šerife". 

 

bunker kaže...

Edit, pozitivno je to što imaš svoj stav, i što pokušavaš donekle ih argumentirati , no problem je ( ne samo tvoj, nego i većine ljudi ) što nerazumijete one globalne odnose kako je zamišljeno i postavljeno zakonodavno i procesualno postupanje u većini država na ovoj planeti, neovisno o tome da li su sljednice anglo saksonskog ili šerijatskog prava... 

Kaže čovjek koji pita informaciju koja jasno i jednoznačno piše na linku koji sam dao, a u isto vrijeme iznosi tvrdnje koje nisu potkrijepljene linkovima koje sam daje...

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice