Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.399
|
čitano: 14.196.895
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala svima na savjetima. Znači, još neko vrijeme bez novog tv-a.

Moji imaju Panasonic plasmu tx46g30. Nevjerovatno kakva je slika na tim televizorima G serije.

Philipsu nešto ne vjerujem, a jedina tri brenda koja bi došla u obzir pri kupovini su Panasonic, Sony i Samsung.  

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Haris033 kaže...

Hvala svima na savjetima. Znači, još neko vrijeme bez novog tv-a.

Moji imaju Panasonic plasmu tx46g30. Nevjerovatno kakva je slika na tim televizorima G serije.

Philipsu nešto ne vjerujem, a jedina tri brenda koja bi došla u obzir pri kupovini su Panasonic, Sony i Samsung.  

 Baš Philipsu bi trebao više vjerovat, nego Samsungu:) To ti govorim iz prve ruke..

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

moja je tx42g30e platio sam ju oko 750eur kod nas prije 5 godina, i sad ne mogu vjerovati da tv iz 2017. god. od 1100eur (na akciji) kaska za tom plazmom! Ok dijagonala i rezolucija su veće ali to ne opravdava cijenu obzirom na kvalitetu slike.

 

jel zna netko kakva je stvar sa vraćanjem robe u SD? iskustva? zvat ću ih svakako da ispitam šta mogu.

 

 

monetary revolution
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koorpa kaže...

 

moja je tx42g30e platio sam ju oko 750eur kod nas prije 5 godina, i sad ne mogu vjerovati da tv iz 2017. god. od 1100eur (na akciji) kaska za tom plazmom! Ok dijagonala i rezolucija su veće ali to ne opravdava cijenu obzirom na kvalitetu slike.

 

jel zna netko kakva je stvar sa vraćanjem robe u SD? iskustva? zvat ću ih svakako da ispitam šta mogu.

 

 

 

A treba biti na cisto sa time za sta ces tocno koristiti TV,odnosno koji izvore slike ces koristiti,i prema tome se kupuje.Recimo za one koji imaju pristup 4k materijalu i fokusirani su na filmove i igre,taj Sony je odlican tv.A ni plazma nije bez mana,kvaliteta slike u osvijetljenoj prostoriji je prosjecna,u odnosu na kvalitetne lcd televizore.Sjecam se kad sam 2011 kupovao svoju plazmu,u ducanu je izgledao losije od top lcd modela, upravo zbog zbog jakog osvijetljenja u ducanima.A to je i glavni razlog sto su neupuceni onda radije uzimali lcd jer im je tamo izgledao bolje.Tek je oled uspio spojiti sve pozitivne strane lcd i plazme,uz pripadajucu cijenu naravno ali i to ce se promijeniti za godinu dana.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I OLED nije bez mana. Bar za sada..

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo samo da se jos jednom zahvalim ekipi na pomoci i javim da sam na kraju ugrabio SONY KD-55XE7005 u Svijet medija za 5000, budem preko vikenda spojio jer sam trenutno na zalost na putu pa cu odmah ostaviti i svoje dojmove :)

 

Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imao sam 42" GT50 i da je samo bila veća dijagonala ne bih je nikad prodao. 

 

Na njuškalu netko prodaje 65" GT30 za 7500kn i 50" GT50 za 4000. Da nisam uzeo 55" ubo bi ovaj GT50 al prelazak na manju dijagonalu je nikakva opcija.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slabo se kupuje Panasonic, a po meni je recimo ex700 serija jako dobra.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

molim vas preporuku za UHD TV 49" idealno oko 4000 (mogao bi možda navući do 4500 kn), ako postoji takav...naravno u obzir ne dolati vivax i slično...uporaba za gledanje filmova i ps4

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 13:28 (dr.gonzo69).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
geronimo4661 kaže...
koorpa kaže...

 

moja je tx42g30e platio sam ju oko 750eur kod nas prije 5 godina, i sad ne mogu vjerovati da tv iz 2017. god. od 1100eur (na akciji) kaska za tom plazmom! Ok dijagonala i rezolucija su veće ali to ne opravdava cijenu obzirom na kvalitetu slike.

 

jel zna netko kakva je stvar sa vraćanjem robe u SD? iskustva? zvat ću ih svakako da ispitam šta mogu.

 

 

 

A treba biti na cisto sa time za sta ces tocno koristiti TV,odnosno koji izvore slike ces koristiti,i prema tome se kupuje.Recimo za one koji imaju pristup 4k materijalu i fokusirani su na filmove i igre,taj Sony je odlican tv.A ni plazma nije bez mana,kvaliteta slike u osvijetljenoj prostoriji je prosjecna,u odnosu na kvalitetne lcd televizore.Sjecam se kad sam 2011 kupovao svoju plazmu,u ducanu je izgledao losije od top lcd modela, upravo zbog zbog jakog osvijetljenja u ducanima.A to je i glavni razlog sto su neupuceni onda radije uzimali lcd jer im je tamo izgledao bolje.Tek je oled uspio spojiti sve pozitivne strane lcd i plazme,uz pripadajucu cijenu naravno ali i to ce se promijeniti za godinu dana.

 

 

 da, u pravu si... 4k video pa i kvalitetan fhd izgleda predobro na tom sonyu, po danu i po noći. Upravo to, za filmove i igranje očito će bit odličan samo da me prestanu bolit oči od te svjetline inače ode on nazad u trgovinu.

 

 

monetary revolution
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dr.gonzo69 kaže...

molim vas preporuku za UHD TV 49" idealno oko 4000 (mogao bi možda navući do 4500 kn), ako postoji takav...naravno u obzir ne dolati vivax i slično...uporaba za gledanje filmova i ps4

Ovdje imaš taj model Samsunga.

https://www.nabava.net/televizori__240/samsung-televizor-ue50mu6172-50-127-cm-led-qled__41203391

 

 

Ili ovaj bolji" model.

http://www.salonatech.com/philips-led-tv-123cm-49pus6482.html

 

Ili ova dva modela.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

https://www.nabava.net/televizori__240/sony-3d-televizor-kd-49xe7005-49-125-cm-led__43516711

 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koorpa kaže...

 da, u pravu si... 4k video pa i kvalitetan fhd izgleda predobro na tom sonyu, po danu i po noći. Upravo to, za filmove i igranje očito će bit odličan samo da me prestanu bolit oči od te svjetline inače ode on nazad u trgovinu.

 

 

Trebalo mi je dva dana i 20tak raznih fileova (720p/180p/4k) da nadjem odnos podesavanja za digitalni i SD sadrzaj; ali krenuo sam od ovog, nisam slijepo slijedio ali osnovna podešavanja se zasnivaju na ovom. http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings

Uzmi si koji sat vremena pa se malo poigraj :)

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Haris033 kaže...

Hvala svima na savjetima. Znači, još neko vrijeme bez novog tv-a.

Moji imaju Panasonic plasmu tx46g30. Nevjerovatno kakva je slika na tim televizorima G serije.

Philipsu nešto ne vjerujem, a jedina tri brenda koja bi došla u obzir pri kupovini su Panasonic, Sony i Samsung.  

 Baš Philipsu bi trebao više vjerovat, nego Samsungu:) To ti govorim iz prve ruke..

PSN: Muskarcina77
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
dr.gonzo69 kaže...

molim vas preporuku za UHD TV 49" idealno oko 4000 (mogao bi možda navući do 4500 kn), ako postoji takav...naravno u obzir ne dolati vivax i slično...uporaba za gledanje filmova i ps4

Ovdje imaš taj model Samsunga.

https://www.nabava.net/televizori__240/samsung-televizor-ue50mu6172-50-127-cm-led-qled__41203391

 

 

 

Jel ima netko iskustva sa ovim televizorom? Baš ga nekako gledam za kupit ali ne znam ima li nešto bolje za te novce, zači max 4500kn. Namjena bi bila uglavnom za filmove. Isplati li se sad kupovati model iz 2017 za te novce ili bude većih sniženja kad dođu novi modeli?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko nekakva saznanja o ovom pitanju?! 

 

U temi F1 se spominje gledanje utrke u 3D prijenosu/tehnologiji, a obzirom stremimo prema većim rezolucijama i svime ostalim, pitam sada hoće li biti to prijenos preko neke android/kodi/neznam kojeg OS-a na pametnim televizorima?! 

Hoću li moći recimo to ipak gledati na MAX-TV-u bez obzira na sve?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koorpa kaže...
mmafan kaže...

Čitam baš ovu temu redovito, i vidim da vas je dosta uzelo ovaj SONY KD-55XE9005 sad kad je bio na akciji.. Ali ne vidim nigdje dojmove poslije kupnje, jeste zadovoljni kupljenim :)

 

ja sam ga tek danas dobio. Igrao sam se cijelo posljepodne... mogu ti reći barem prve dojmove. Znači prelazim s plazme od 42 inča (tj. ona ide u spavaću). Najviše me brinula crna i kontrast. To mi izgleda bolje od očekivanog. Nije tako dobro kao na plazmi ali je sasvim solidno. Zaboravio sam na problem kuta gledanja kod lcd-a. E to me razočaralo. Netko je negdjeprije napisao "tko još gleda tv iz kuta"... i meni je bilo smiješno, ali onako, ne sjedim stalno pred tv-om već on radi a ja nekad hodam po sobi pa bacim pogled kad je nešto zanimljivo... i danas sam bacao pogelde na ovaj lcd, čim se malo makneš sa sredine slika je, bit ću blag, loša. Nisam očekivao baš tako mal kut gledanja. DVBT izgleda uglavnom loše, poneki programi i očajno. 

 

Preko kompa je situacija nešto bolja. Grafa je odmah skužila koji je tv i daje izbor 4K reze. Tamo sve izgelda super oštro, odličan kontrast, boje i crna. Slika je super i na FHD ali kad se približiš tv-u vidi se pikseliziranost, dok na 4K tog nema.

Upalio sam neke filmove, kvalitetnije ripove blueraya u fhd i izgledaju hebeno. Jedva čekam da pogledam neki film u 4K. Naravno sve je super dok sjediš pred tv-om... inače očajno, čak izraženije loše nego kad dvbt gledaš iz kuta.

 

Od aplikacija probao sam samo youtube i to radi skroz ok. Slika je super, pogotovo video u 4K... odlično. Glasnovne naredbe preko android telefona i googla rade, za npr. pretragu youtubeta. Navigacije mi se učinila jednostavnom. 

 

Trenutno me boli glava, oči i glava. Morao sam svjetlinu smanjiti na 0 da mogu gledati tv sa 2,5m daljine. Svaki preset mi je presvijetao. Sa svjetlom u sobi ili bez, ista stvar, ne mogu gledati u to. Čak ni minimalna svjetlina mi nije skroz ugodna. 900 kandela je očito previše za moje oči, ali evo i žena se žali isto. Ne piše nigdje koliko svijetli na min. svjetlini.

Na game presetu input lag se čini ok ali nisam se stigao igrati još. Toliko za sad 

 

Ok tv, za sad. Ali moje mišljenje, preskup.  Na ovoj akciji još kako tako. Oled bi morao biti pristupačniji i zamijeniti lcd, ustvari to se već trebalo dogoditi. Ovo je forsiranje tehnologije koja nema budućnost. Da tv nema 5god garancije možda ga čak i nebi uzeo.

 

 To sam ja pitao kakvi su tv-i s VA panelom gledani iz kuta pa je netko kometirao "tko gleda tv iz kuta". To i mene mući, prostorija je dugačka i tv bi bio na dužem zidu i nekad bi gledao iz blagovaone. Možda bi ipak bolji izbor bio IPS panel? Ali dal direct ili edge led? Ili bi pomični nosač riješio problem? Ali tko će to stalno okretati.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako ces SONY Kd-55xe9005 gledati iz kuta onda ovaj TV nije za tebe. Ja gledam s 3.5 metara razdaljine direktno I moram reci da je TV stvarno dobar. 4k HDR je jebena perverzija.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
amrlji kaže...
Ako ces SONY Kd-55xe9005 gledati iz kuta onda ovaj TV nije za tebe. Ja gledam s 3.5 metara razdaljine direktno I moram reci da je TV stvarno dobar. 4k HDR je jebena perverzija.

 

okačio sam ga na zid, fino se uklopio, odgledao sam još par filmova... sve mi je draži ovaj tv  malo čačkanja, neke kao "kalibracije", ugodniji je sad za oko. 

 

jedino to s kutom gledanja, hebiga, al očito nemoš imat sve.

 

antonio, i kod mene je stalak pomični u svim smjerovima, ali nije to baš praktično, imam vaservagu kraj tv-a pa svaki put kad mrdam moram mjerit dal stoji ravno 

monetary revolution
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima neki app ili nesto za laksu kalibraciju tv-a? Instaliral sam si THX tune-up pa mislim isprobat. Postoji kaj bolje ili ima neka preporuka?
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najjednostavnije ti je da pronađeš test TV kojeg imaš i kopiraš postavke
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koorpa kaže...
amrlji kaže...
Ako ces SONY Kd-55xe9005 gledati iz kuta onda ovaj TV nije za tebe. Ja gledam s 3.5 metara razdaljine direktno I moram reci da je TV stvarno dobar. 4k HDR je jebena perverzija.

 

okačio sam ga na zid, fino se uklopio, odgledao sam još par filmova... sve mi je draži ovaj tv  malo čačkanja, neke kao "kalibracije", ugodniji je sad za oko. 

 

jedino to s kutom gledanja, hebiga, al očito nemoš imat sve.

 

antonio, i kod mene je stalak pomični u svim smjerovima, ali nije to baš praktično, imam vaservagu kraj tv-a pa svaki put kad mrdam moram mjerit dal stoji ravno 

 Mene muči vertikalni kut gledanja... TV bi gledao ravno ali ako se primjerice legnem i glava mi stoji pola metra niže da li će se isto vidjeti ili će boje biti isprane kao i kod horizontalnog kuta?

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Najjednostavnije ti je da pronađeš test TV kojeg imaš i kopiraš postavke

 ... koje mogu, ali i ne moraju biti primjenive na baš taj tvoj TV. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zločko kaže...
koorpa kaže...
amrlji kaže...
Ako ces SONY Kd-55xe9005 gledati iz kuta onda ovaj TV nije za tebe. Ja gledam s 3.5 metara razdaljine direktno I moram reci da je TV stvarno dobar. 4k HDR je jebena perverzija.

 

okačio sam ga na zid, fino se uklopio, odgledao sam još par filmova... sve mi je draži ovaj tv  malo čačkanja, neke kao "kalibracije", ugodniji je sad za oko. 

 

jedino to s kutom gledanja, hebiga, al očito nemoš imat sve.

 

antonio, i kod mene je stalak pomični u svim smjerovima, ali nije to baš praktično, imam vaservagu kraj tv-a pa svaki put kad mrdam moram mjerit dal stoji ravno 

 Mene muči vertikalni kut gledanja... TV bi gledao ravno ali ako se primjerice legnem i glava mi stoji pola metra niže da li će se isto vidjeti ili će boje biti isprane kao i kod horizontalnog kuta?

 

jel nije vertikalni kut gledanja još gori kod lcd-a općenito, od horizontalnog? uglavnom da, primjeti se ali zavisi s koje udaljenosti gledaš. dok je tv na svom stalku lagano je nagnut prema nazad, što mi je bilo neobično jer svi drugi koje sam gledao imaju "nožice" pa ekran stoji pod 90. 

pa sad ako ti je tv visoko i nagunt je prema nazad a ti spustiš glavu pola metra niže slika vjerojatno neće biti idealna.

monetary revolution
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz svima. Sad za bozic namjeravan kupit novi tv, prvenstveno za PS4 pa me zanima nekakva preporuka do 7k kn. Sony mi je najpozeljniji. (4k HDR).

Osim ako mislite da se vise isplati pricekati da padne cijena OLED tv-ima?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sigurno ce bit akcija raznih, a cuj Sony XE9005 je jako hvaljen TV ove god i u 55" varijanti je bio 8700 kn u SD-u, OLED 1080p od 55" je bio 8500 kn, 4K OLED tesko da bude ispod 10kkn, al tko zna 

do 7kkn imas Sony XE8000 seriju pa gledaj kad dođe na sale 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

XE9005 kao direct led i sa više zona, ima li crnu boju bolju i manje prokletog bloominga od XE9305? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ti si imao prošlogodišnji XD93 ako se ne varam. Po utiscima vlasnika na AVForums-u problemi koji su bili na XD93 sa blooming-om letterbox traka više nisu izraženi. Uz to XE93, iako je edge lit TV ima bolji prikaz crne boje od XE90 iako je potonji direct lid (doduše sa malo zona). Mislim da sam pročitao da su na XE93 promijenili položaj led trake za osvjetljenje u odnosu na XD93. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav oprostite na smetnji ali imam jedno pitanje. Kupujem tv, imam staru lg plazmu 104cm hd ready :D

Interesira e tv velicina 49 ili cak i 55 za nekih 4,5 tisuca kuna. Netreba mi 4k niti smart tv jjer bi igrao igrice na obicnom psu4 i gledao tv ili bio na youtubeu preko kompjutera. Neznam smatram da mi za to nije potreban 4k i da dobru sliku mogu imati i sa full hd. Jel to istina? Jel imate kakve preporuruke za nekakav solidan tv tih velicina? Hvala vam!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

eto dolazi novi HDMI 2.1 standard, ja cekam iducu godinu za shoping tva tad ce i OLED doc u razumni rang

 

https://videocardz.com/press-release/hdmi-2-1-final-specs-released-dynamic-hdr-variable-refresh-rate-low-latency-mode

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice