Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.382
|
čitano: 14.186.950
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
hejhaj kaže...

Napokon naručio Panasonic TX-50EX703E. Ako ima netko s preporučenim posravkama bio bi mu zahvalan ako bi podijelio.

 

Ovdje imaš.

 

Picture mode Normal

Backlight 84

Contrast 95

Brightness -4

Colour saturation 43

Colour temperature Normal

Tint / Hue-2

Sharpness 50

 

Vivid Colour on
Adaptive Backlight Control off
Ambient Sensor off
Noise Reduction auto
MPEG Remaster auto
Resolution Remaster auto
Clear Motion off
Film Cadence Mode auto

 Hvala 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Pozdrav.

 

Odnedavno sam postao ponosni vlasnik LG Oled-a B7.Napravio sam upgrade nakon 55EG910.Ako netko ima dobre postavke, bio bih zahvalan.

Probaj sa ovima pa vidi šta najviše paše

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled/settings

 

https://www.avforums.com/threads/lg-oled55b7v-best-tv-picture-settings.2106641/

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav Ruske!

Znaci sve zbog zena! 😉

Pogledaj si www.geizhals.de Obicno su trgovine u Njemackoj jeftinije nego u Italiji.
https://geizhals.de/samsung-ue49mu6220-a1762017.html?show_description=1
Tu ti je link za tvoj tv. 539 eura. + postarina.

Samsung ti nema Android nego Tizen OS. Na LGu mi vec par godina ne dolaze azuriranja, dok na Philipsu (androidu) svakih cca pola godine.

Nemoj da te ogranicava ormar 😉
Sto se tice svjecica, moja je zadovoljna ambilightom. Zene imaju neke drugacije prioritete. Glavno da bljesti.

Lp

vicious
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav Tascam! Sto si prije imao u posjedu i kakva je razlika u slici?

Lp
vicious
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imao prije LG FHD Oled 55EG 910 i B7 je u svim segmentima bolji tv.Jedino još nisam našao postavke koje mi u potpunosti odgovaraju.

 

Čekam Megatamu da li što ima za preporučiti 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 14:16 (Tascam).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
viciousone kaže...
Pozdrav Ruske!

Znaci sve zbog zena! 😉

Pogledaj si www.geizhals.de Obicno su trgovine u Njemackoj jeftinije nego u Italiji.
https://geizhals.de/samsung-ue49mu6220-a1762017.html?show_description=1
Tu ti je link za tvoj tv. 539 eura. + postarina.

Samsung ti nema Android nego Tizen OS. Na LGu mi vec par godina ne dolaze azuriranja, dok na Philipsu (androidu) svakih cca pola godine.

Nemoj da te ogranicava ormar 😉
Sto se tice svjecica, moja je zadovoljna ambilightom. Zene imaju neke drugacije prioritete. Glavno da bljesti.

Lp

 cisto da postavim sliku da se skuzi zasto sam limitiran u duzinu...110cm i to je to...mozda tih 4mm vise sta je 6220 duzi mogu i nekako ugurati, to je 2mm sa svake strane, neznam...

nije mi toliko bitno da ima android, postoje boxevi pa se to lako spoji jednom...ona ful zeli curved, a priznajem i meni se to svida, pa neka je izaslo iz mode...


e a sta je sa carinom i pdv-om, ja npr ako kupim u italiji za 600e taj tv, da li placam ista na granici? kako to ide danas, zna li tko?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 16:56 (RuskeGTT).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da povučeš komodu malo van, stao bi bilo koji TV. Al ako ti to ne paše, onda je taj Samsung jedino rješenje. I nije to loš TV
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav!
Ne placas nista jer si kupio u eu. Nitko te nece zaustaviti na granici.
Carinu placas samo ako je roba stigla izvan eu.

Onda curved... nema druge 😉


vicious
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, totalni sam laik za televizore pa bi molio pomoć. Skupio sam pare da zamijenim svoj 55cm CRT TV, sa nekim od 80 cm. Ne bi bilo loše da je smart tv, cijenom od 1500-1800kn. Našao sam ovaj Grunding i čini mi se stvarno super cijena za te specifikacije SMART TV, Full HD i 5 godina garancije? Ima li što bolje po toj cijeni ili da kupujem ovaj?

 

http://www.grundig.com/hr-hr/tv/modeli-televizora/svi-modeli/32-vle-6730-bp/fullspec

 

GRUNDIG 32GFB6740

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
Pinkyz kaže...

kupljen 55xe7005 hvala svima na pomoci!!

javim dojmove kroz koji dan i ako neko ima dobre postavke slike slobodno neka linka/posalje..

 Obavezno javi jer sam i ja imao u planu taj kupit.

 

Evo, ja sam narucio taj model na Mall.hr i stigao mi je na adresu za manje od 48 sati od narudžbe. Za sada sam vrlo zadovoljan, boje i ostrina odlivcni, ali malo je naporan upis teksta preko daljinskog. Ako ima netko kakav savjet oko android aplikacije za remote, bit ću zahvalan

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 9:41 (Blashyrkh).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaš u web shopovima Airmouse za desetak Eurića.

Samo ti treba jedan slobodan USB utor.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala za info. Inace postoji Sonyev app za direct wlan remote, ali cini se da model nije podrzan. Postoji li slicna alternativa koja radi?
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Da povučeš komodu malo van, stao bi bilo koji TV. Al ako ti to ne paše, onda je taj Samsung jedino rješenje. I nije to loš TV

 nije ti losa ideja...ali posto je na slici lijevo ulaz u boravak, malo bude preusko za proc ako izvadim element 10tak cm prema sredini sobe...mislim da cu probati laganini nasloniti na same rubove bocnih ormara, a mozda uspjem i ugurati, tih 2mm sa svake strane, djeluje mi moguce mozda...

viciousone kaže...
Pozdrav!
Ne placas nista jer si kupio u eu. Nitko te nece zaustaviti na granici.
Carinu placas samo ako je roba stigla izvan eu.

Onda curved... nema druge 😉

 100%? jer pazi po tome onda ispada da i kad kupim auto u eu ne moram platiti carinu i pdv, a znamo da nije tako...jedno je sta carinik vidi (auto) a drugo ako me ne pita nista na granici, a i moze jer se kutija cca 120x80 nece moc ugurati u bunker, nego trebat ce preklopiti siceve...jedina pomoc koju imam su zatamjena stakla iza + ako se vratim u 20-21 navecer, skroz mrak unutra i bok...vidjet cemo :)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav RuskeGTT!

Narucivao sam mobitele iz eu. Nikada nisam platio carinu.
Prijatelji i prijateljice kupuju namjestaj, plocice, kupaone itd. Nitko nista nije platio.
Neces ni ti.
Uzivaj u kupnji! 😉
vicious
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
viciousone kaže...
Pozdrav RuskeGTT!

Narucivao sam mobitele iz eu. Nikada nisam platio carinu.
Prijatelji i prijateljice kupuju namjestaj, plocice, kupaone itd. Nitko nista nije platio.
Neces ni ti.
Uzivaj u kupnji! 😉

 Kako im se isplati namjestaj kupovat?  I di to kupuju (koje web stranice)

 

Btw vezano za post - neces 100% platit carinu. Provjereno. Naruciva san i ja iz EU. 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tražeći novi TV shvatio sam da sam totalni laik i da nemam pojma.

Pa vas molim preporuku koji TV uzeti za cca 3000 kn s dijagonalom većom od 82cm, dakle 100-110cm pretpostavljam.

Nije nužno da je Smart TV pošto ga neću spajati na Internet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

e al jedno je po meni naruciti (jesam vec X puta sa ebaya) a druga stvar ic osobno i dovest paket 120x80 preko granice koji vrijedi 600e...al dobro, ako vi kazete tako, raspitat cu se jos malo da ne bi bilo :D i onda po tv u skorijoj buducnosti...ili nadem nacin da mi ju dostave na poste ferme u trst i zaletim se tamo po nju, posto je ipak 100e jeftinija, jedino postarine su mi skupe ko vrag...

 

kako god, kad legne tv budem postao ovdje slike :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav shegyman!

Namjestaj je isao iz ikea-e one blizu Triestea. Kuhinje (cijele), komode, stolice i sl...
Plocice isto tako. Iz industrijske zone u Triesteu. Prva klasa po cijeni trece kod nas.
Unajme kombi za 400kn/d i to prevezu...

Lp
vicious
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav Ruske!

Mozes ju kupiti i prevesti preko granice bez brige.

Lp
vicious
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Baš gledam 2018. lineup i gle neugodnog iznenađenja. Panasonic je u nižoj klasi skoro potpuno prešao na IPS panele, a Sony isto tako......
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nedavno sam čitao da će i Panasonic i Sony u budućnosti low badget tv voziti iskjučivo VA panel i njegove izvedenice.

Što je sad to ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pričam za 4k modele
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav,

 

trebam tv za roditelje.

oko 100 cm.

ne treba biti smart tv.

 

gledao sam one quadro, vivax i ostalo i ne znam baš. 

jel ima šta od boljih marki a da nije pretjerano skupo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kad smo kod panela, kako da znam po specifikacijama koji panel ima 49tka 6220 samsung? cisto da znam sta kupujem haha, nemogu nac u speckama na samsungovoj stranici

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

kad smo kod panela, kako da znam po specifikacijama koji panel ima 49tka 6220 samsung? cisto da znam sta kupujem haha, nemogu nac u speckama na samsungovoj stranici

 48.5" Samsung UE49MU6220 - Specifications Panel type: VA

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 15:05 (Leon4rdo).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samsung ionako ima samo VA panele
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

imam trenutno Hisense HE58KEC730, uzeo sam jer su im klime kvalitetne i pristupacne, pa reko da probam i tv.

Ukratko, za te novce, ajde ajde, ali nije to to. Za ne zahtjevne korisnike odlicna televizija. Ja bi ipak nesto bolje, pa sam sad par dana gledao sta i kako, i mogu reci da je to sve poprilicno zbunjujuce. Te Rezolucija, HDR, Panel, Backlight, IPS i sta ti ja sve ne znam :)

 

Pa ajmo ovako: Najvise gledam serije i filmove, najnize u 750p pa na gore (cam verzije i te gluposti niti ne skidam).

Imam i Netflix znaci 4K, i gledam jos i nase programe, znaci SD. To najmanje, ali gledam.

 

Uzeo bi tv, 65", 4K, HDR (onaj pravi naravno :)), bluetooth, do 1250 EUR. Gledao sam SAMSUNG UE65MU6179UXZG ili LG 65UJ6309.

Imate kakav prijedlog za nesto bolje za okvirno tu cijenu? Ili ako ne, koji od ova dva?

 

Zvuk nije presudan jer imam drugo ozvucenje, samo da ima opticki izlaz.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pravi HDR za tu cijenu imaš samo u 55"
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice