Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.381
|
čitano: 14.185.310
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gorstak79 kaže...

Sto se tice same sugestije, zbilja nema smisla ako televizor ima losiju sliku od ostalih. 

Sto se tice barem hrvatskog weba, s kojim sam dobro upoznat, to je govno, od korisnika do moderature. Ako je izbacivan sa foruma, skidam mu kapu.

Sto se tice psihickog stanja, nemam uvid u njegov bolnicki karton i nisam pedercina da tako pricam o covjeku, ma koliko se ja slagao ili ne s njegovim misljenjem.

Sto se samog philips brenda tice, nemam blage o njemu, i mozda bih i uzeo nekog philipsa da mi cijenom i performansama i mogucnostima odgovara, pa ako ne valja, zamijenio za nesto drugo.

 zašto ti "skidaš kapu" ako je človek izacivan sa 9 foruma u regiji bivše države ?

što se tiče tvoga bolničkog kartona ti si svima na početku tvoga sudjelovanja na ovom forumu rekao da imaš šizofreniju i to je ok. meni ne smeta jer kad čitam druge upise zadnih 16 godina od kad sam po forumima ti si meni čisto cool. da znaš kakvih prikrivenih bolesnika ima....ajme...

ajde, ti imaš taj poremećaj koji moraš kontrolirati cijeli život.

da li bi ti drkao po forumima i stalno gurao pod no1 stalno te istu marku televizora ?

ne bi, garant.

ti si normalniji od 50% frikova na ovome forumu i ne daj se i nemoj samo curama govoriti,,,, ja pijem ove lijekove, one,  jebe se njima za to.

 

EDIT;

 

eto , ja i forumaš @endoki nismo iskompleksirani i opizdimo garfieldu TU na post gdje nešto pametno napiše.

no, molim ga, samo jednom kad preporuči tivi neka kresne neku drugu firmu a ne Philips.

 

dovoljno je jednom da pokaže da nije bolestan.

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 15:13 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala, no ja da sam zbilja normalan, kao i bilo tko drugi ovdje, sad bi zabijao lice u sise neke kurbetine sa kokainom po njima, ne bi sigurno tipkao po bugu i nervirao se oko trolova...

kao sto sam napisao, hrvatski web je govno, od korisnika polu degenerika, do djece koji vriste u mikrofon nekome u doti, do moderature koja blatantno kazni onoga tko se naljutio, a ne onoga tko je izazvao svadju. Kad tome nadodas da jos primaju naredbe od drzavnih sluzbi i onih na vlasti, plus sto neki sami okrecu vodu na svoj mlin iako bi tribali bit neutralni, onda je to cuspajz koji pas s maslom ne bi pojeo...valjda ima deset posto pravilno izgradjenih ljudi, sa ispravnim kompasom, ostalo je sljam...tako da ako je netko izbacen ili suspendiran od nekud, ja prije pomislim da je normalnom coeku dokurcilo, nego da je zbilja kriv.

 

Sto se samog garfielda tica, ne znam nis o njemu i njegovim motivima guranja philipsa na prvo mjesto, ali nit cu glumit psihijatra, nit uzet njegovo misljenje kao sveto pismo nit cu mu dat tu ili td...sto god on da misli, ima pravo na to, bilo to tocno ili ne.

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 15:38 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Puno hvala na odgovoru. Na Sonyjevim stranicama sam našao isti odgovor. Kao postoji mogućnost da se nakon nekog vremena to smanji. I da oni ne prihvaćaju reklamacije ili zamjene vezane za backlight bleeding koji se javlja samo na tamnoj slici u tamnom prostoru jer da su svi njihovi proizvodi prošli testove kvalitete. Probat ću kontaktirati servis ili trgovinu da vidim da li će šta pametno reć. Strah me samo da se s vremenom situacija ne pogorša. S obzirom da nam ne treba android i veliki tv za 3400 kn koliko smo platili + 5 godina garancije šteta bi mi ju bila vraćati jer mi se čini kao solidna televizija(osim tog jednog nedostatka :)

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stavili su opet Sony 55XF9005 na "akciju" - čak 400kn dole pa je 10k, odnosno 9k ko ima newsletter kod.
Tu je i 5god garancije ali opet, mislim da je to preskupo...
Meni definitivno van dosega.

No možda koga usreći u kombinaciji s garancijom.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da je puno kad je bio 8.300.. Bar ta cijena ili niza. . 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gorstak79 kaže...

hvala, no ja da sam zbilja normalan, kao i bilo tko drugi ovdje, sad bi zabijao lice u sise neke kurbetine sa kokainom po njima, ne bi sigurno tipkao po bugu i nervirao se oko trolova...

kao sto sam napisao, hrvatski web je govno, od korisnika polu degenerika, do djece koji vriste u mikrofon nekome u doti, do moderature koja blatantno kazni onoga tko se naljutio, a ne onoga tko je izazvao svadju. Kad tome nadodas da jos primaju naredbe od drzavnih sluzbi i onih na vlasti, plus sto neki sami okrecu vodu na svoj mlin iako bi tribali bit neutralni, onda je to cuspajz koji pas s maslom ne bi pojeo...valjda ima deset posto pravilno izgradjenih ljudi, sa ispravnim kompasom, ostalo je sljam...tako da ako je netko izbacen ili suspendiran od nekud, ja prije pomislim da je normalnom coeku dokurcilo, nego da je zbilja kriv.

 

Sto se samog garfielda tica, ne znam nis o njemu i njegovim motivima guranja philipsa na prvo mjesto, ali nit cu glumit psihijatra, nit uzet njegovo misljenje kao sveto pismo nit cu mu dat tu ili td...sto god on da misli, ima pravo na to, bilo to tocno ili ne.

 Garfield je psihicki veoma zdrava osoba samo je moralno govno jer ne daje objektivne savjete nego daje savjete koji njemu donose finansijsku korist. Zato vas molim da se ne spominje njegovo psihicko stanje jer ima psihicki bolesnih osoba koje su dobre kao kruh i imaju visoke moralne vrijednosti i porediti takve osobe sa izrabljivacem Garfieldom je nekorektno.

Ako neka osoba trazi savjet za televizor a ti mu ne ponudis najbolji za njegov budzet nego mu ponudis onaj koji ce tebi donijeti finansijsku korist onda si ti moralna nula i obicni pacov. Ovdje ne mislim konkretno na tebe nego na Garfielda.

I nikada necu shvatiti ove osobe koje pravdaju Garfieldove postupke. HALO ljudi, Garfield drugima preporucuje ono sto je dobro za njega a ne za onog koji trazi preporuku, kako vam to moze biti OK???

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
error_666 kaže...
Pixel kaže...
error_666 kaže...

@Pixel

Ne na svim . Ugl Na Marvelovim serijama imaju problem , Daredevil i Punisher npr, dok je MarcoPolo puno bolji  .

Zrnatost slike, padovi brightnessa i kontrasta u mracnim scenama itd . 

Je skoro sve u HDR na Amazon , ali ova nova od Tom Clancy-a " Jack Ryan " je u DV , i slika je fkt perverzna . Bolja za klasu naspram svega u DV sa Netflixa sto sam do sad vidio sto dovodi do zakljucka da to moze i mora bolje  . 

 

 

Mozes pogledat molim te koju brzinu streama ti daje Netflix app na TV ?  Ako ne znas , to mozes vidjet pod settings/get help / check your network . meni ne da vise od 17-18 Mbps ,a  brzina  neta  je 100 Mbps i spojen je kabelom na modem  wtf ??? 

 

 Na netflixu mi kod provjere veze javlja 44 Mbps. Tv je spojen kabelom na modem, imam 50 Mps link i prema tcom serveru ide max do 47-48 Mbps, link je stabilan. 

Zrnatost slike ovisi kako je snimljeno, to se cesto dodaje radi filmicnosti , ali cesto pretjeruju, je to isto ne volim, draza mi je cista i ostra sloka.

Budem probao i amazon prime za usporedbu, trenutno nemam otvoren account

 

Provaj ba netflixu Altered Carbon i Lost In Space

 

 probao sam ove dvije i Dynasty sto je gore predlozeno . Puno bolje tj odlicno , problem je samo na Marvelovim daredevil-u i punisher-u , dok je recimo Defenders  Ok. Ali opet u usporedbi sa Primeom losiji je prikaz . 

 Probao sam malo prime video i zaista ovo malo sto sam gledao ima bolju sliku.

Ali nasao sam malo sadrzaja u HDR-u, opcenito nisam siguran sto bi tu gledao, nije neka ponuda.

Imas kakvu preporuku ?

Kako probaci hdr sadrzaj, nije bas ocito ovako na prvu?

 Po pitanju HDR/DV sadrzaja , a i opcenito Netflix je miljama ispred .Sve sto sam nasao  je bilo slucajno ,trazilica  ne radi dobro .  sad se i ne sjecam sto sam nasao , napisem ti ako nabasam na sto dobro  .  Zasada nemam ti sto preporucit osim GrandTour-a . Koliko vidim , jos je to u povojima , ali puni se .

E da , ima i ona Man from High Castle , ali nisam je gledao . 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
deckard kaže...
Crt True Colors kaže...


To je identičan Tv...q6 ima nešto širi raspon boja za HDR.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q6fn-vs-samsung-nu8000/623/586#usage*

Q6 ima 10bit panel a NU8002 ima 8bit+FRC. Gledajući jednog pored drugog u dućanu nafrljene i u "torch" modu, boje na Q6FN mi izgledaju življe, onako baš qledovski.

 

To 8bit+FRC ne znači ništa ako je dobra gradient!

NU8000 ima bolji gradient od vecine 10 bitni TV-a
NU8000 8bit+FRC  color depht (8.2 -Rtings)
Q6 10bit color depth  (7.6 -Rtings)

 Evo gledam ovo i ne mogu vjerovat da ovaj moj iz 2016 . ima bolju ocjenu za 10bit gradient od Q6 a i od ovog NU8000  , i to dosta bolju .

Doduse , kad mu se dovede odgovarajuci signal boje su stvarno dobre . Vj pomaze dosta  Quantum display koje ugrađuju u vise serije TV-a . 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 18:20 (error_666).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
 Garfield je psihicki veoma zdrava osoba samo je moralno govno jer ne daje objektivne savjete nego daje savjete koji njemu donose finansijsku korist. Zato vas molim da se ne spominje njegovo psihicko stanje jer ima psihicki bolesnih osoba koje su dobre kao kruh i imaju visoke moralne vrijednosti i porediti takve osobe sa izrabljivacem Garfieldom je nekorektno.

Ako neka osoba trazi savjet za televizor a ti mu ne ponudis najbolji za njegov budzet nego mu ponudis onaj koji ce tebi donijeti finansijsku korist onda si ti moralna nula i obicni pacov. Ovdje ne mislim konkretno na tebe nego na Garfielda.

I nikada necu shvatiti ove osobe koje pravdaju Garfieldove postupke. HALO ljudi, Garfield drugima preporucuje ono sto je dobro za njega a ne za onog koji trazi preporuku, kako vam to moze biti OK???

 

Nisam klikao na njegove linkove, ali koliko sam do sada primjetio, obicno da link na telku i na review doticne....po meni, posteno...sad jel najbolja za novac ili ima neka koji postotak bolja, ne znam, ali tome i sluzi forum. Rtings je dobar sajt i moze slobodno biti relevantno mjerilo sto je bolje a sto losije, mada naravno, ne kao jedini izvor informacija...lako se provjeri da li garfield prica istinu...plus sto mozda zna nesto o philipsu sto siroj javnosti nije poznato, ako vec radi godinama s njima. Cak i da ih prodaje ili da je on uvoznik, u sto ne ulazim, vjerojatno ima jako malo reklamacija na doticne, pa ih zato i preporuca, no tu korist funkcionira u oba smjera, i korisnik i prodavac...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jako malo reklamacija na Philips televizore??? Budimo ozbiljni. Servisi su pretrpani Philips smecem, ako meni ne vjerujes valjda znas nekog servisera pa slobodno pitaj.

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@binac6
Ajde prestani si več izmisljat.. Philips se ne kvari ništa više I ništa manje kao televizori drugih proizvodaca..
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
@binac6
Ajde prestani si več izmisljat.. Philips se ne kvari ništa više I ništa manje kao televizori drugih proizvodaca..

 To je laz i ti to veoma dobro znas.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
garfield1 kaže...
@binac6
Ajde prestani si več izmisljat.. Philips se ne kvari ništa više I ništa manje kao televizori drugih proizvodaca..

 To je laz i ti to veoma dobro znas.

 Što se laži tiče, ti to najbolje znaš:))

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uf, uf, uf...ne želim prčkati po košnici previše ali, pitao sam ljudofa u SD kak im Philips ide, prodaja, povrat, kvarovi i lik kaže veoma dobro.

 

To sam ga pitao nakon što sam provukao karticu. Tak da sa te strane, vjerojatno je Philips ok marka.

 

Ali da budem iskren do kraja, razlika između Philipsa i Samsunga/Sonya je bila dosta velika kad je u pitanju sama kvaliteta slike, IMHO.

 

Evo jedna usporedba iza koje mogu stajati, sliku na Philipsu mogu usporediti sa mojim HTC displayom(M8), a ostale sa Samsungom (S7).

 

Znači boja te ne opizdi po oku kao sa Samsung/Sony TV-ima.

 

Tol'ko od mene, odoh izgubiti u beli 👍😅

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Binac6 kaže...
garfield1 kaže...
@binac6
Ajde prestani si več izmisljat.. Philips se ne kvari ništa više I ništa manje kao televizori drugih proizvodaca..

 To je laz i ti to veoma dobro znas.

 Što se laži tiče, ti to najbolje znaš:))

 A to mi kaze lazov i manipulator koji je banovan sa 99% foruma u regionu i registruje se pod raznim imenima da bi opet mogao propagirati Philips otpad ali ga skontaju pa opet banuju. Ovo je jedini forum gdje ti je dozvoljeno da pises ali doci cu ti ja glave i ovdje. Fino sam ti rekao da se registujes na forume zapadnoevropskih drzava i tamo promovises Philips smece ali si ti i dalje odlucio varati siromasni narod na balkanu. Zato sam ti se sad ja nakacio na vrat i "druzicemo" se kad god budem imao slobodnog vremena.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
garfield1 kaže...
Binac6 kaže...
garfield1 kaže...
@binac6
Ajde prestani si več izmisljat.. Philips se ne kvari ništa više I ništa manje kao televizori drugih proizvodaca..

 To je laz i ti to veoma dobro znas.

 Što se laži tiče, ti to najbolje znaš:))

 A to mi kaze lazov i manipulator koji je banovan sa 99% foruma u regionu i registruje se pod raznim imenima da bi opet mogao propagirati Philips otpad ali ga skontaju pa opet banuju. Ovo je jedini forum gdje ti je dozvoljeno da pises ali doci cu ti ja glave i ovdje. Fino sam ti rekao da se registujes na forume zapadnoevropskih drzava i tamo promovises Philips smece ali si ti i dalje odlucio varati siromasni narod na balkanu. Zato sam ti se sad ja nakacio na vrat i "druzicemo" se kad god budem imao slobodnog vremena.

 Pa baš me zaboli sa kim čes se ti družiti:)  Ti možeš i dalje ovdje pisat laži i širit antipropagandu za Philips, a ja ču i dalje ljudima preporučat što mislim, da je najbolje..

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
garfield1 kaže...
Binac6 kaže...
garfield1 kaže...
@binac6
Ajde prestani si več izmisljat.. Philips se ne kvari ništa više I ništa manje kao televizori drugih proizvodaca..

 To je laz i ti to veoma dobro znas.

 Što se laži tiče, ti to najbolje znaš:))

 A to mi kaze lazov i manipulator koji je banovan sa 99% foruma u regionu i registruje se pod raznim imenima da bi opet mogao propagirati Philips otpad ali ga skontaju pa opet banuju. Ovo je jedini forum gdje ti je dozvoljeno da pises ali doci cu ti ja glave i ovdje. Fino sam ti rekao da se registujes na forume zapadnoevropskih drzava i tamo promovises Philips smece ali si ti i dalje odlucio varati siromasni narod na balkanu. Zato sam ti se sad ja nakacio na vrat i "druzicemo" se kad god budem imao slobodnog vremena.

 Pa baš me zaboli sa kim čes se ti družiti:)  Ti možeš i dalje ovdje pisat laži i širit antipropagandu za Philips, a ja ču i dalje ljudima preporučat što mislim, da je najbolje..

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da ces im preporucati sto mislis da je najbolje ali ne najbolje za njih nego za tvoj dzep. I nauci se pisati na forumu, imas 2 ista posta.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Naravno da ces im preporucati sto mislis da je najbolje ali ne najbolje za njih nego za tvoj dzep. I nauci se pisati na forumu, imas 2 ista posta.

 Izgleda, da ti je inteligencija loša..Kako može biti dobro za moj džep, kad nisam iz Hrvatske..To je kao prvo, a kao drugo ne davam linkove jedne prodaonice več sa nabave.net, gdje ljudi mogu sami odlučit gdje če uzet:) A nisam ja vlasnik svih tih prodaonica..

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Pa Philips proizvodi sada televizore za čitavu Evropu jednako:) Jedino ako kupiš od nekog dilera na ulici, onda češ možda dobit koji stari krš..Ali to što  se prodava kod vas u prodaonicama, to ionako ide uglavnom preko Philips Slovenije a nešto preko Philips Hrvatske. Tako, da tu nema nikakvog govora o slabim televizorima:)) Pa i ja sam se bavio više od 20 godina servisiranjem televizorima, no i sad se bavim  ali na drukčiji način, pa zato znam dobro šta je unutra:) Tako, da ne možeš uspoređivat televizore ispred par godina sa današnjim, jer jih ne možeš nikako usporedit..

 

  1. Ako kupiš Philips od nekog dilera na ulici a ne od ovlaštenog i licenciranog trgovca kao što si ti, onda češ možda dobit koji stari krš. i možda neku spolno prenosivu bolest usto.
  2. Naravno glavno pitanje je kako znaš koliko se televizora gdje proda ako kao što kažeš nisi ukopčan nigdje u lanac prodaje.
  3. Kako nema govora o slabim televizorima, maloprije si napisao da se može dobiti krš ako se televizor ne nabavi direktno od ovlaštenog i licenciranog trgovca.
  4. Sada se baviš televizorima ali na drukčiji način - da slučajno nije riječ o internet oglašavanju i varanju naivnih ljudi po forumima?
  5. Znamo da ti znaš dobro šta je unutra, ali samo da te podsjetim da ljudi već stvarno dugo čekaju slike kvalitetnih komponenti koje Philips ugrađuje kako si obećao.
  6. Stvarno se ne mere uspoređivati, današnji Philips je puno gori od onog od prije par godina .

 

Edit:

Doma imam tri monitora sa Philips matricom (2x HP W2408H setup i jedan W2207 u kutiji), ciljano kupljene upravo zbog kvalitete slike i sigurno ih nebi mjenjao za ono što Philips proizvodi danas.

Radio sam na gotovo svim markama i svim tipovima matrica, bilo u mat ili glossy varijanti i deset godina kasnije nisam našao monitor koji mi bolje leži. Redovito radim kalibraciju. Nakon 27.000/16.000 radnih sati dovoljan je brightness na 15-20%, mada ga ja većinom držim na 0% kada nešto duže radim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 23:40 (Leon4rdo).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sorry krivi post

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 23:39 (antiratar).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Binac6 kaže...

Naravno da ces im preporucati sto mislis da je najbolje ali ne najbolje za njih nego za tvoj dzep. I nauci se pisati na forumu, imas 2 ista posta.

 Izgleda, da ti je inteligencija loša..Kako može biti dobro za moj džep, kad nisam iz Hrvatske..To je kao prvo, a kao drugo ne davam linkove jedne prodaonice več sa nabave.net, gdje ljudi mogu sami odlučit gdje če uzet:) A nisam ja vlasnik svih tih prodaonica..

 Nikad ne podcjenjuj one sa kojim razgovaras jer nikad ne znas na koga mozes naletiti. Jel ti mislis da sam ja glup i da cu povjerovati da ti preporucujes Philips iz dobre namjere a ne iz licne koristi? Placen si od strane Philipsa a ne od pojedinih prodavaonica i zato reklamiras samo Philips a da si placen od neke od prodavaonica onda bi reklamirao samo tu prodavaonicu bez obzira na brand televizora. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kdokma kaže...

Pozdrav, ne želim pametovati ali i ja isto gledam tu kategoriju televizora i da moram danas kupiti tv, nakon svih proučavanja testova recenzija kupio bi Hisense h55u7a, a može se kupiti za 4700 - 5000 kn.

.

Ovo je američka varijanta tog tv-a s androidom, ali u suštini su isti: https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/h9e-plus

 Ja sam isto uzeo taj hisense (Hisense h55u7a) i sutra idem po njega u Harvey Norman u Kopru. Naručen danas u 10 ujutro i dobio poruku u 14 da je tv spreman za isporuku u trgovini u Kopru i da mogu doći po njega. Cijena 699 eura. U našem Harvey Normanu imaju samo izložbeni primjerak i neće ih više naručivati. Znam jer sam sinoć bio naručio i ženska me jutros zvala i tako rekla. Inače za web shop sve 5. Taj izložbeni je kod njih bar zadnja 3 mjeseca pa sam odustao od narudžbe. U Elipsu su me 2 tjedna vukli za nos bez ikakve obavijesti o dostupnosti i dostavi pa kad sam otkazao narudžbu dobio mail da je tv u tranzitu i da su mijenjali dostavljača.Mojne me batje.  Mislim, nisam vesla siso. Ako ga i pošalju neću ga uzeti.

Tv je ok za tu lovu samo ga nemoj od Elipsa naručivati nego negdje izvana. A ko ga naručiš u Elipsu čekat ćeš bar mjesec dana.

Po onome šta piše na displayspecifications.com h55u7a bi trebao biti nešto svjetliji. Evo link https://www.displayspecifications.com/en/comparison/6bbf640cb

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 23:54 (antiratar).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Crt True Colors kaže...
deckard kaže...
Crt True Colors kaže...


To je identičan Tv...q6 ima nešto širi raspon boja za HDR.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q6fn-vs-samsung-nu8000/623/586#usage*

Q6 ima 10bit panel a NU8002 ima 8bit+FRC. Gledajući jednog pored drugog u dućanu nafrljene i u "torch" modu, boje na Q6FN mi izgledaju življe, onako baš qledovski.

 

To 8bit+FRC ne znači ništa ako je dobra gradient!

NU8000 ima bolji gradient od vecine 10 bitni TV-a
NU8000 8bit+FRC  color depht (8.2 -Rtings)
Q6 10bit color depth  (7.6 -Rtings)

 Evo gledam ovo i ne mogu vjerovat da ovaj moj iz 2016 . ima bolju ocjenu za 10bit gradient od Q6 a i od ovog NU8000  , i to dosta bolju .

Doduse , kad mu se dovede odgovarajuci signal boje su stvarno dobre . Vj pomaze dosta  Quantum display koje ugrađuju u vise serije TV-a . 

 

Vjerujem da ima dobar gradient ali mijenjao se način testiranja kroz godine i sada im je aktualna verzija 1.2 testiranja, a tvoj je testiran sa 1.0.

Tako da te ocjene nisu baš usporedive...

 

https://www.rtings.com/tv/tests/changelog/1-0

https://www.rtings.com/tv/tests/changelog/1-1

https://www.rtings.com/tv/tests/changelog/1-2

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi pizde na Philips(zbog Garfielda) a preporučaju made in china budget modele od LGa i Samsunga...ko da ih je Harman Becker sam izrađivao u Karlsbadu.

Da nije smiješno bilo bi žalosno.

Osobno imam taj neki Philips iz 2015. vjerovatno je Kina....šuti i radi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 0:21 (saintmarcus9).
 
0 6 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, imam pitanje, isplati li se uzeti ovaj televizor, imate neki prijedlog u tom cijenovnom rangu? Hocu UHD i tako 40 43 incha.

Uglavnom se gleda obicna SD kvaliteta TV kanala , ali posto kupujem TV da imam nekoliko godina, ipak bi bolju rezoluciju. 

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue40nu7192-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/86744

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 50UK6300 za 3.200 kn (prijavom na njihov newsletter dobiješ kod koji ti omogućuje 10% popusta na punu cijenu) sa 2 garancije.

Trenutno najveće popuste imaš na Samsung televizore. Samsung UE49NU7172 UHD za 3.500 kn  kn sa 5g garancije i dronom igračkom kojeg možeš nekome pokloniti.

Od 43" dijagonale imaš Samsung UE43NU7402 za 3.600 kn, UE43NU7192 za 3.150 kn ili UE43NU7092 za 2.700 kn ukoliko su ti dva HDMI ulaza dovoljna. Svi imaju onaj dron i 5g jamstvo.

Najbolje bi bilo ako možeš vidjeti te televizore uživo u nekoj trgovini.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa trebam pomoc za kupnju tva/dakle ne znam to no koju veličinu posto od kuca do sadašnjeg tva ima cca 2ipo metra. Tako da bi volio pomoc oko veličine, te Cijenovni do cca 3500 ako moze u sancta domenici

Volio bih da tv ima

HDMI ulaz (min 4)
LAN ili WiFi kartica
LCD panel
DLNA podrška
USB port

-Ne patim od vrhunske kvalitete slike posto sve gledam putem Max tva
- DLNA mi je dosta važan jer prek toga gledam sa kompa sadržaje, uključujući i navedene crtiće pa stoga i sljedeći uvjet...
- Obavezna neka vrsta mrežne povezanosti. Može i žica, samo da ima LAN.
- Netflix/hbo app bi bio forica, da ne moram switchati na komp za to


Hvala na idejama!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
saintmarcus9 kaže...
Ljudi pizde na Philips(zbog Garfielda) a preporučaju made in china budget modele od LGa i Samsunga...ko da ih je Harman Becker sam izrađivao u Karlsbadu.

Da nije smiješno bilo bi žalosno.

Osobno imam taj neki Philips iz 2015. vjerovatno je Kina....šuti i radi.

 nije bitna kina kao mjesto proizvodnje, neke od najkvalitetnijih stvari i najpoznatijih i najskupljih brendova poput apple uređaja se radi u kini

bitno je od čega se radi i kakva se elektronika stavlja unutra - e tu pilips fuša otkako su kinezi 100-postotno preuzeli brend

 

imaš već stoput ponovljeno na ovoj temi, dokaze u obliku usporedbe elektronike pilipsa i ovih top brendova poput samsunga, sonya ili panasonica

pilips ugrađuje najjeftiniju elektroniku, kondenzatore kakvi se ugrađuju u ona najjeftinija napajanja i slično, dok konkurenti ugrađuju japanske kondće i kvalitetniju elektroniku

 

nije pilips loša marka, no kao i neke druge poznate firme poput grundiga više nisu u vrhu nego se guraju s vivaxom i sličnima, dok ih poznati naš kolega gura u vrh uporno ignorirajući i lažući o ovome čemu govorim

smiješno i žalosno je kad donosiš zaključke bez razmišljanja i bez dovoljno informacija, informiraj se, bar to ne košta ništa

 

EDEIT:
obzirom da ti je tv iz 2015., vrlo se vjerojatno radi o modelu koji je proizveden u vrijeme kad su nizozemci još donekle upravljali hdtv biznisom i dok je politika kvalitete bila njihova

kinezi su taj dio philipsovog biznisa preuzeli u potpunosti 2014., a "novi" philips televizori po njihovoj politici štednje počeli su se proizvoditi tek koju godinu kasnije

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 10:10 (picajzla0707).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice