Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.375
|
čitano: 14.176.476
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bio u Elipsu pogledat tv 65c845. Vidim nema izlozen pa pitam dal ima u skladistu i dal mogu vidjet tv kak radi. Veli tip ima dva komada al ne moze se pogledat. Reko ok, ima izlozen 55c835, jel mogu pustit film sa sticka da vidim kako izgleda. Nemoze...

 

Hvala, đenja.

 

..

 
1 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DankoH kaže...

Bio u Elipsu pogledat tv 65c845. Vidim nema izlozen pa pitam dal ima u skladistu i dal mogu vidjet tv kak radi. Veli tip ima dva komada al ne moze se pogledat. Reko ok, ima izlozen 55c835, jel mogu pustit film sa sticka da vidim kako izgleda. Nemoze...

 

Hvala, đenja.

 

..

 

 

U kojem Elipsu je to bilo?

 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DankoH kaže...

Pozz.

 

Kupio bi 65" tv da zamjenim Panasonic plazmu 42UT50 staru ne znam ni sam kolko, kad se ne gleda tv onda vrti nadzorne kamere

 Sorry na bedastom pitanju, ali zanima me šta buš napravil sa starom UT50 plazmicom (to je mid-range fullHD model iz 2012), ja da sam na tvom mjestu bi ju ostavio još jedno 3 god. u dnevnoj ili gdje već gledaš telku, pa kasnije kupio OLED

 

Mogo si za te pare koje si mislio dati za C845, uzeti neki OLED sličnih specifikacija, recimo Sony Braviu A75K ili Panasonica LZ1000 ali ga više nema nigdje u prodaji osim u Mallu, a radi se o zadnjem primjerku koji je vjv izložbeni model sa ko zna koliko radnih sati

 

Edit: ćorak, Elipso ima samo A75K u 55" dijagonali, dok ti tražiš 65"...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 21:29 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
BioZZG kaže...
levca5 kaže...

Danas mi kolega kupio Hisense U8HQ, 65inca, bio kod njega, igrao se malo sa tv-om, radio neka podesavanja, nosio neki moj video materijal u 4k HDR, bogami ovo uopste nije za potcenjivanje. I sam posedujem LG oled, ali sa sigurnoscu mogu potvrditi da za 95, pa cak i 99% ajde kazi normalnih korisnika ovo je izuzetan tv, jer ljudi ne gledaju kao nas nekolicina ovde koliki je brigtnes, proccesing, svetlina, ostrina, jer ima ovaj od svega podosta, pa ponekad i sam sam u nedoumici kako besomucno dajem novac za high end modele, jer trazim i sam priznajem dlaku u jajetu, ali sta ces, slatka "bolest" od koje bogami ima nas dosta ove bolujemo. Inace svaka preporuka za ovaj Hisense.

 Ne mogu multi quote jer su na razl stranicama.

 

MiniLEDovi su jako napredovali, imaju vrhunsku sliku, pogotovo high end modeli...imam TCL c845 i isto ima top sliku, pravi bombon.

 

Mene jedino na Hisenseu muci Vidaa OS, nemrem ga smislit jer u US and A imaju google tv kao OS.

Al dobro, lupis firestick 4k i vozi miško.

 U pravu si sto se tice operativnog sistema kod Hisense-a, veoma slaba podrska i za iptv aplikacije, limitiran sto se toga tice, ali ovaj moj kompa ima Nvidiu shealds, tako da mu to nije presudno, ali me prijatno iznenadio. Voleo bih i TCL 845, a jos vise da pogledam 955, ali nema toga u nasim trgovinama. Ja licno, dvoumim se posto mi je oled vec 5 godina izmedju Samsunga S95C i S90C, ali verzije od 77 inca, kod nas u Srbiji su preko 4000e (500.000din), ai tu su "madjari" pa cemo videti, ceka se i black fridey, pratimo situaciju.

 Oba su gen2 panel pa neces pogrijesiti niti s jednim, s95c je svjetliji, ali ako ti ta razlika nije bitna, a 90c je osjetno jeftiniji bit ces i vise nego zadovoljan s njim.

Bas je visoka cijena kod vas, ja sa 77" s95c uzeo s edigital za 2600€

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lumiks kaže...
DankoH kaže...

Bio u Elipsu pogledat tv 65c845. Vidim nema izlozen pa pitam dal ima u skladistu i dal mogu vidjet tv kak radi. Veli tip ima dva komada al ne moze se pogledat. Reko ok, ima izlozen 55c835, jel mogu pustit film sa sticka da vidim kako izgleda. Nemoze...

 

Hvala, đenja.

 

..

 

 

U kojem Elipsu je to bilo?

 

 

 

U kojem Elipsu je to bilo?

 

 

 

U Varaždinu, Supernova.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Sorry na bedastom pitanju, ali zanima me šta buš napravil sa starom UT50 plazmicom (to je mid-range fullHD model iz 2012), ja da sam na tvom mjestu bi ju ostavio još jedno 3 god. u dnevnoj ili gdje već gledaš telku, pa kasnije kupio OLED 

 

Mogo si za te pare koje si mislio dati za C845, uzeti neki OLED sličnih specifikacija, recimo Sony Braviu A75K ili Panasonica LZ1000 ali ga više nema nigdje u prodaji osim u Mallu, a radi se o zadnjem primjerku koji je vjv izložbeni model sa ko zna koliko radnih sati 

 

Edit: ćorak, Elipso ima samo A75K u 55" dijagonali, dok ti tražiš 65"...

 

 

 

 

A vidi, ne bi bas oled jer se cesto i dugo vrti cctv na tv-u.

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2023 6:51 (DankoH).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
levca5 kaže...
BioZZG kaže...
levca5 kaže...

Danas mi kolega kupio Hisense U8HQ, 65inca, bio kod njega, igrao se malo sa tv-om, radio neka podesavanja, nosio neki moj video materijal u 4k HDR, bogami ovo uopste nije za potcenjivanje. I sam posedujem LG oled, ali sa sigurnoscu mogu potvrditi da za 95, pa cak i 99% ajde kazi normalnih korisnika ovo je izuzetan tv, jer ljudi ne gledaju kao nas nekolicina ovde koliki je brigtnes, proccesing, svetlina, ostrina, jer ima ovaj od svega podosta, pa ponekad i sam sam u nedoumici kako besomucno dajem novac za high end modele, jer trazim i sam priznajem dlaku u jajetu, ali sta ces, slatka "bolest" od koje bogami ima nas dosta ove bolujemo. Inace svaka preporuka za ovaj Hisense.

 Ne mogu multi quote jer su na razl stranicama.

 

MiniLEDovi su jako napredovali, imaju vrhunsku sliku, pogotovo high end modeli...imam TCL c845 i isto ima top sliku, pravi bombon.

 

Mene jedino na Hisenseu muci Vidaa OS, nemrem ga smislit jer u US and A imaju google tv kao OS.

Al dobro, lupis firestick 4k i vozi miško.

 U pravu si sto se tice operativnog sistema kod Hisense-a, veoma slaba podrska i za iptv aplikacije, limitiran sto se toga tice, ali ovaj moj kompa ima Nvidiu shealds, tako da mu to nije presudno, ali me prijatno iznenadio. Voleo bih i TCL 845, a jos vise da pogledam 955, ali nema toga u nasim trgovinama. Ja licno, dvoumim se posto mi je oled vec 5 godina izmedju Samsunga S95C i S90C, ali verzije od 77 inca, kod nas u Srbiji su preko 4000e (500.000din), ai tu su "madjari" pa cemo videti, ceka se i black fridey, pratimo situaciju.

 Oba su gen2 panel pa neces pogrijesiti niti s jednim, s95c je svjetliji, ali ako ti ta razlika nije bitna, a 90c je osjetno jeftiniji bit ces i vise nego zadovoljan s njim.

Bas je visoka cijena kod vas, ja sa 77" s95c uzeo s edigital za 2600€

 To je neverovatna cena za S95C 77inca, bas si ga ubo, ja 2 komada bih uzeo odmah po toj ceni, ali cak i u Madjarskoj ovi sto donose nece ispod 2800e, dok S90C je poskupeo, izuzetno je popularan i digli cenu ovi sto ga donose za 200e, tako da trenutno ispod 2700, 2800 trenutno retko ko daje, znaci izjednacili se sa cenama skoro s90c i s95c, ali verovatno ce pasti cena za black fridey, pratimo, videcemo

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, s obzirom da nemam pojma o tvima ništa, dal mi možete preporuciti trenutni best buy za 400-450 eura? Koristio bi ga za gledat primarno za youtube/filmove, zapeo mi je ovaj za oko
Hisense QLED 50E7KQ , da ima nesto bolje?

Hvala
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E sad, Chino, za ono šta si naveo ovaj Hisense će poslužiti svrsi, ali mogo bi se protegnut za 200-300€ više i ići na TCL C735 koji je sličnih specifikacija kao E7Q samo je baziran na GoogleTV-u i ima 2 HDMI 2.1 porta, ili pak Samsung Q80C koji ima Neural Quantum procesor, čak 4 HDMI 2.1 porta i jači brightness (bitno za puno osvijetljene sobe), ali je baziran na Tizen OS-u no to ti apsolutno ne igra ulogu obzirom da ga misliš koristit samo za YT i Netflix

 

 

A jedina alternativa tom E7Q a da je u njegovom budžetu je Phillips 8118 koji ima skoro pa iste specke, ali nadam se da ćeš imati sreće s njim ko ja, jer većina ima negativna iskustva i govore da treba izbjegavati

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2023 20:09 (Vavoom).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja točno razlika između HDMI 2.0 i HDMI 2.1 porta? fala

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
chino2705 kaže...
Pozdrav, s obzirom da nemam pojma o tvima ništa, dal mi možete preporuciti trenutni best buy za 400-450 eura? Koristio bi ga za gledat primarno za youtube/filmove, zapeo mi je ovaj za oko
Hisense QLED 50E7KQ , da ima nesto bolje?

Hvala

 

 

Imaš ga za 330 eura na ekupi... https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/Hisense-50E7KQ%2C-QLED%2C-UHD%2C-Quantum-Dot%2C-4K%2C-Smart-TV/p/EK000532186

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2023 9:17 (DarK.xy).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
chino2705 kaže...

Koja točno razlika između HDMI 2.0 i HDMI 2.1 porta? fala

Let me google that for you...

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
chino2705 kaže...

Koja točno razlika između HDMI 2.0 i HDMI 2.1 porta? fala

 Ako se ne misliš igrat na tvu (spajat konzolu ili PC) nikakva, tj nebitna.

HDMI 2.1 ima vecu propusnost pa time podrzava vece frekvencije osvjezavanja na visim rezolucijama, ima earc i jos neke dodatne funkcije, googlaj da sad ne pišemo nebitne stvari tu.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
DankoH kaže...

Pozz.

 

Kupio bi 65" tv da zamjenim Panasonic plazmu 42UT50 staru ne znam ni sam kolko, kad se ne gleda tv onda vrti nadzorne kamere

 Sorry na bedastom pitanju, ali zanima me šta buš napravil sa starom UT50 plazmicom (to je mid-range fullHD model iz 2012), ja da sam na tvom mjestu bi ju ostavio još jedno 3 god. u dnevnoj ili gdje već gledaš telku, pa kasnije kupio OLED

 

Mogo si za te pare koje si mislio dati za C845, uzeti neki OLED sličnih specifikacija, recimo Sony Braviu A75K ili Panasonica LZ1000 ali ga više nema nigdje u prodaji osim u Mallu, a radi se o zadnjem primjerku koji je vjv izložbeni model sa ko zna koliko radnih sati

 

Edit: ćorak, Elipso ima samo A75K u 55" dijagonali, dok ti tražiš 65"...

 Baš pišeš gluposti 

 

Kako može u Webshopu biti izloženi tv? 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E moj Teac Tascame, ima webshopova koje prodaju izložbene primjerke i to po nižim cijenama nego u slobodnoj prodaji

 

Evo ovdje: https://www.sancta-domenica.hr/out-tv-65-sony-master-oled-xr-65a95k-izlozbeni-artikl.html

 

Dakle Sony Bravia X95K koja vjv košta jedno 200-300€ manje nego distributivni ili kak već....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa drugo je Sancta,imaju fizičke trgovine.Mall.hr ima samo Webshop

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

pa drugo je Sancta,imaju fizičke trgovine.Mall.hr ima samo Webshop

 U Kingcrossu imaju "ducan" sa izlozenim stvarima...

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako je tv izložben to i u webshopu mora biti eksplicitno napisano. Ako ne piše, tv mora biti nov i originalno zapakiran.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Ako je tv izložben to i u webshopu mora biti eksplicitno napisano. Ako ne piše, tv mora biti nov i originalno zapakiran.

 Apropo te situacije, draga prosli tjedan preko Malla uzela neku prenosnu parnu peglu (za poklon) i pokupila ju tamo. Posto u kutiji ima jos stvari tipa punjac/trafo i neki stalak, i nije drzala uređaj u rukama da zna tezinu, nije primjeceno do trenutka poklanjanja da unutra fali sama pegla. Predpostavljamo izvađena da bude na polici... I sad povrat formulari itd. pa ponovo obaviti proces kupnje...

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2023 14:39 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Pixel kaže...

Ako je tv izložben to i u webshopu mora biti eksplicitno napisano. Ako ne piše, tv mora biti nov i originalno zapakiran.

 Apropo te situacije, draga prosli tjedan preko Malla uzela neku prenosnu parnu peglu (za poklon) i pokupila ju tamo. Posto u kutiji ima jos stvari tipa punjac/trafo i neki stalak, i nije drzala uređaj u rukama da zna tezinu, nije primjeceno do trenutka poklanjanja da unutra fali sama pegla. Predpostavljamo izvađena da bude na polici... I sad povrat formulari itd. pa ponovo obaviti proces kupnje...

 Čim odaberš prikup u trgovini oni sigurno gledaju imaju li u trgovini taj artikl, da je uzala dostavu to obično ide direktno od distributera ili sa skladišta. 
Ali kako go veliki propust od njih 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung 55q8dn otisa u vjecna lovista, kako stvari stoje vratit ce novce(oko 1300€). Cim zamjenit?

 

Na vece ne bi isa jer je upitno bili 65 stao sa zvucnicima na 'policu'. Zid pa dizat povise zvucnika je previsok polozaj za tv, 60 pretpostavljam da nije popularna dijagonala tv-a.

 

Jesam opet osuđen na Samsung tj s95b? :(

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa gledam neki tv za sobu do 500eur. Ovo mi je zapelo za oko https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-55c645-4k-uhd-qled-televizor-smart-tv?tab=parameters. Dal netko ima ovaj tv?. Vecinom bi sluzio za filmove i serije. U skoroj buducnosti ps5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pinc123 kaže...

Ekipa gledam neki tv za sobu do 500eur. Ovo mi je zapelo za oko https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-55c645-4k-uhd-qled-televizor-smart-tv?tab=parameters. Dal netko ima ovaj tv?. Vecinom bi sluzio za filmove i serije. U skoroj buducnosti ps5.

To ti je sasvim odličan LED TV za te pare, inače jedan od best buy modela koji će zadovoljiti kriterije koje si naveo, štaviše i puno toga nudi, ali ak je soba u kojoj se gleda TV jako osvijetljena, bolje nadodaj i uzmi Samsung Q70C sa boljom svjetlinom i skoro istim speckama 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji bi bio best buy TV u rangu 1.5-2k Eura? Išao bi na zid, najviše bi se na njemu gledao sport preko IPTV, a ponekad Netflix i slično.

 

Gledam malo 65" LG OLED 65C3, ima li tko iskustva s tim TVom?

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2023 22:28 (marijanooo).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Mad Ant kaže...
Pixel kaže...

Ako je tv izložben to i u webshopu mora biti eksplicitno napisano. Ako ne piše, tv mora biti nov i originalno zapakiran.

 Apropo te situacije, draga prosli tjedan preko Malla uzela neku prenosnu parnu peglu (za poklon) i pokupila ju tamo. Posto u kutiji ima jos stvari tipa punjac/trafo i neki stalak, i nije drzala uređaj u rukama da zna tezinu, nije primjeceno do trenutka poklanjanja da unutra fali sama pegla. Predpostavljamo izvađena da bude na polici... I sad povrat formulari itd. pa ponovo obaviti proces kupnje...

 Čim odaberš prikup u trgovini oni sigurno gledaju imaju li u trgovini taj artikl, da je uzala dostavu to obično ide direktno od distributera ili sa skladišta. 
Ali kako go veliki propust od njih 

 Izgleda da je jos u Sloveniji obavljeno vađenje iz kutije, tako da lako moguce da bi bilo problema i sa dostavom...

5 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, neplanirano tražim TV nakon 5 godina (jer mi je dijete razbilo jedini u kući) tako da je svaka pomoć dobrodošla. 
Budžet: 1200 EUR cca
Veličina: 75"
Koristi se većinom za iptv box (sport), Netflix, HBO i slično. 
Prošli TV je bio Sony XF9005, 65", a imam i Sony soundbar. 
Naginjem prema Sonyu (KD-75X81K) i LGu ali mi se i TCL čini kao dobra opcija, npr 75C645. 
Vidim da postoji i kasko - mislim da bi mi to bilo pametno :) 
Iako sam stavio budžet 1200, još uvijek važem između toga i jeftinije solucije tj za oko 800-900 pronaći nešto. 
Preporuke? Hvala puno!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tredshark kaže...
Pozdrav, neplanirano tražim TV nakon 5 godina (jer mi je dijete razbilo jedini u kući) tako da je svaka pomoć dobrodošla. 
Budžet: 1200 EUR cca
Veličina: 75"
Koristi se većinom za iptv box (sport), Netflix, HBO i slično. 
Prošli TV je bio Sony XF9005, 65", a imam i Sony soundbar. 
Naginjem prema Sonyu (KD-75X81K) i LGu ali mi se i TCL čini kao dobra opcija, npr 75C645. 
Vidim da postoji i kasko - mislim da bi mi to bilo pametno :) 
Iako sam stavio budžet 1200, još uvijek važem između toga i jeftinije solucije tj za oko 800-900 pronaći nešto. 
Preporuke? Hvala puno!

 Nemoj na 81K, imaš noviji model sa FALD-om + 5g garancije:

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-75x75wl-televizor-cijena-43-110-cm-75-189-cm-led-ultra-hd-451384541

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tredshark kaže...
Pozdrav, neplanirano tražim TV nakon 5 godina (jer mi je dijete razbilo jedini u kući) tako da je svaka pomoć dobrodošla. 
Budžet: 1200 EUR cca
Veličina: 75"
Koristi se većinom za iptv box (sport), Netflix, HBO i slično. 
Prošli TV je bio Sony XF9005, 65", a imam i Sony soundbar. 
Naginjem prema Sonyu (KD-75X81K) i LGu ali mi se i TCL čini kao dobra opcija, npr 75C645.

 Za ove kriterije šta si naveo, moš birat ili između C645 kojeg si naveo, ili bolje uzeti C735 koji ima malo bolje specke (144Hz refresha, HDR10+), a ni Samsung Q70C nije loša opcija ak se oćeš ipak malo ciganiti za 100-200€ više, a od malo jeftinijih varijanti malo slabašni Phillips 8118 će isto zadovoljiti kriterije

 

Imaš čak i malo jači model Bravie - X90K obzirom da imaš Sonyev soundbar, i s njim će CEC raditi 100% ali zbog cijene mislit ćeš da sam pao s Marsa

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
om-prat kaže...

Samsung 55q8dn otisa u vjecna lovista, kako stvari stoje vratit ce novce(oko 1300€). Cim zamjenit?

 

Na vece ne bi isa jer je upitno bili 65 stao sa zvucnicima na 'policu'. Zid pa dizat povise zvucnika je previsok polozaj za tv, 60 pretpostavljam da nije popularna dijagonala tv-a.

 

Jesam opet osuđen na Samsung tj s95b? :(

 Kaže onaj filips fetišist na PP da kupim 718 za te novce....

 

koliko vidim u budetu su s90c, lg c2, lg c3, s95b...ili pljunit još 200-300€ za G3 ili s95c?

 

Imali ista kod japanaca pametno?

 

 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa
da li je ovo moguce?

Philips OLED TV Ambilight 4K 55OLED708/12, Metallrahmen : Amazon.de: Electronics & Photo
cini mi se kao dobra prilika?

i kakav je tv, uglavnom za netflix,hbo utakmice i xbox?

 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice