Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.372
|
čitano: 14.174.083
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tvpronlem kaže...

ekipa
da li je ovo moguce?

Philips OLED TV Ambilight 4K 55OLED708/12, Metallrahmen : Amazon.de: Electronics & Photo
cini mi se kao dobra prilika?

i kakav je tv, uglavnom za netflix,hbo utakmice i xbox?

 Super, zašto ne...

možda imaju još par komada, kupi to.

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Tvpronlem kaže...

ekipa
da li je ovo moguce?

Philips OLED TV Ambilight 4K 55OLED708/12, Metallrahmen : Amazon.de: Electronics & Photo
cini mi se kao dobra prilika?

i kakav je tv, uglavnom za netflix,hbo utakmice i xbox?

 Super, zašto ne...

možda imaju još par komada, kupi to.

 Da, ovo je TOP cijena, uzimaj to svakako dok netko nije piknuo i preprodao.

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

e jbg,
dok sam se smislia neko ga je vec uzeo

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što mislite koji TV kupiti? Uvjet mi je da ima Android(bar 11.0), da košta oko 5000kn i za veličinu bi uzeo 55 ili 58. Zbog postolja uzeo bi TV koji ima centralno postavljen nosač jer ga ne planiram postavljati na zid(bar zasad).


TLC je izbacio na tržište novi QLED,Mini-LED i djeluje mi kao jako dobra opcija iako mi je nijansu iznad budžeta, ali žrvovao i parsto kuna ako bi imao pouzdan i dugotrajan televizor. Prvenstveno ga mislim koristiti za gledanje TVa i streamanje preko KODIa i PCa. Igranje na TVu mi nije prioritet. Što mislite jel' mi pametno uzeti ovaj tv?

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-58/tv-55-tcl-qled-55c805-google-tv.htmlhttps://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-58/tv-55-tcl-qled-55c805-google-tv.html TV 55" TCL QLED 55C805 Google TV
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
om-prat kaže...
om-prat kaže...

Samsung 55q8dn otisa u vjecna lovista, kako stvari stoje vratit ce novce(oko 1300€). Cim zamjenit?

 

Na vece ne bi isa jer je upitno bili 65 stao sa zvucnicima na 'policu'. Zid pa dizat povise zvucnika je previsok polozaj za tv, 60 pretpostavljam da nije popularna dijagonala tv-a.

 

Jesam opet osuđen na Samsung tj s95b? :(

 Kaže onaj filips fetišist na PP da kupim 718 za te novce....

 

koliko vidim u budetu su s90c, lg c2, lg c3, s95b...ili pljunit još 200-300€ za G3 ili s95c?

 

Imali ista kod japanaca pametno?

 

 

 

 

 

 kad bi bio siguran da u s90c ide gen2 panel to bi bila definitivna preporuka. 

ovako lg c3 ili s95c (koji je poprilični skok u odnosu na lg c3)

5 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na Phillips 8118 neće ootb raditi aplikacije kao HBO i Disney+?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, Sony 55x93J, izlozbeni za 622€, isplati li se to uzet umjesto tipa tcl c735 ili sličnog, ili izbjegavat te izložbene modele?

Battle.net: Glogy#2831
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koliko ja znam uvijek treba izbjegavati izložbene.. nikad ne znaš koliko je sati odradio u izlogu
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E to me zanima. Fala. 

Battle.net: Glogy#2831
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tvpronlem kaže...

ekipa
da li je ovo moguce?

Philips OLED TV Ambilight 4K 55OLED708/12, Metallrahmen : Amazon.de: Electronics & Photo
cini mi se kao dobra prilika?

i kakav je tv, uglavnom za netflix,hbo utakmice i xbox?

 Upravo kupio. Nešto tražio po amazonu i googlo za ovaj Sony kaj sam pitao post prije i vidim restockan Philips i insta buy. 567 € ispadne s našim VATom.

Battle.net: Glogy#2831
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2023 18:10 (Glogić).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo je za kolegu Cromana: ja bi ti predložio da bolje ideš na C735 ili nadodaš za malo jači model C835 sa sličnim speckama (HDR10+, Dolby Vision, 144Hz refresha i GoogleTV), ali sve u svemu oba dva će zadovoljiti tvoje kriterije obzirom da ih planiraš koristit samo za TV programe, DLNA/UPnP/Miracast streamanje i Kodi...

 

Inače nije loš ni Phillipsov lanjski model 8807, također nema one šugave "pileće" nogice i sličnih je specifikacija kao i gore navedeni TCL-ovi modeli, jedino nema QLED matricu unutra i ima samo 1 HDMI 2.1 port

Postoji i noviji model 8818 koji ima više normalnije postolje i baziran je na GoogleTV-u kao i gore navedena 2 TCL-a, ali ponavljam, samo ak ti nije hića nadodati 100€ više

 

P.S. Ne zaboravi javiti koji od ovih si na kraju uzeo i napisat prve utiske (kvaliteta slike, performanse itd.), naravno mogla bi i koja slikica

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2023 18:26 (Vavoom).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

C735 je ekstra TV, bio je na akciji u Centru Tehnike za 4tkn.

Kupio ga susjed na moju preporuku, jedina zamjerka je novom UI-u od Googlea, morate ući u postavke, aplikacije i onda google play da bi skidali appove.

Ili glasom narediti otvaranje.

Dolazi s dva različita daljinca, jedan s brojevima drugi bez...

Inače u prijašnjim verzijama Google TV-a play store bude među appova na početnom ekranu.

Tv brz kao metak, responzivan, slika odlična, svjetlina isto, ovako na prvu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2023 0:18 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Glogić kaže...
Tvpronlem kaže...

ekipa
da li je ovo moguce?

Philips OLED TV Ambilight 4K 55OLED708/12, Metallrahmen : Amazon.de: Electronics & Photo
cini mi se kao dobra prilika?

i kakav je tv, uglavnom za netflix,hbo utakmice i xbox?

 Upravo kupio. Nešto tražio po amazonu i googlo za ovaj Sony kaj sam pitao post prije i vidim restockan Philips i insta buy. 567 € ispadne s našim VATom.

 Vrlo vjerojatno nisi kupio. To je neka scam firma na Amazonu. Sve živo je na ogromnim popustima. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hexfire kaže...
Glogić kaže...
Tvpronlem kaže...

ekipa
da li je ovo moguce?

Philips OLED TV Ambilight 4K 55OLED708/12, Metallrahmen : Amazon.de: Electronics & Photo
cini mi se kao dobra prilika?

i kakav je tv, uglavnom za netflix,hbo utakmice i xbox?

 Upravo kupio. Nešto tražio po amazonu i googlo za ovaj Sony kaj sam pitao post prije i vidim restockan Philips i insta buy. 567 € ispadne s našim VATom.

 Vrlo vjerojatno nisi kupio. To je neka scam firma na Amazonu. Sve živo je na ogromnim popustima. 

 Istina da. Baš gledam. A niš, refund ću tražit...

Battle.net: Glogy#2831
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo sam 65" LG OLED 65C3.

 

Koji bi bio najbolji zidni nosač za njega? Jesu li Vogel`s nosači najkvalitetniji na hrvatskom tržištu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
om-prat kaže...

koliko vidim u budetu su s90c, lg c2, lg c3, s95b...ili pljunit još 200-300€ za G3 ili s95c?

  

  

 Dodaj tih 300E i uzmi G3. Gotovo je 2x svjetliji od C3, sto je prilicno znacajno za OLED.

 

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marijanooo kaže...

Uzeo sam 65" LG OLED 65C3.

 

Koji bi bio najbolji zidni nosač za njega? Jesu li Vogel`s nosači najkvalitetniji na hrvatskom tržištu?

 Šta znači kvalitet kod nosača? Komad lima.... Uzmi onaj koji ti pase funkcijama i nosi masu tva i to je to. Nemoj oko toga praviti dramu sam sebi....Bitnije ti je kakv ti je zid i da uzmeš odgovarajuće tiple.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SupremeCommander kaže...

 Dodaj tih 300E i uzmi G3. Gotovo je 2x svjetliji od C3, sto je prilicno znacajno za OLED.

Can confirm za G3 (iako nisam vlasnik jednog), ali ipak mu je C3 bolja opcija jer je samostojeći (za razliku od većine modela iz G serije koja je namijenjena samo kačenju na zid), jer ovak ne znaš da li će ga kolega odmah kačit na zid ili će ga staviti direktno na regal/komodu...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2023 10:25 (Vavoom).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa razmisljam uzeti tlc 805 vidim da je novi model cini mi se dobar uz to sam gledao i u7kq primarno za ps5 i gledanje nogometa pa sta bi preporucili 

 

https://www.links.hr/hr/mini-led-tv-65-tcl-65c805-google-tv-4k-uhd-144hz-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-g-020101289

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-hisense-uled-65u7kq-4k-smart-tv.html

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja se isto dvoumim između ova dva modela, s tim da naginjem vise na TCL. Prosli tjedan je bio 850€ na ekupi pa čekam opet akciju.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mladen2903 kaže...

Ekipa razmisljam uzeti tlc 805 vidim da je novi model cini mi se dobar uz to sam gledao i u7kq primarno za ps5 i gledanje nogometa pa sta bi preporucili 

 

https://www.links.hr/hr/mini-led-tv-65-tcl-65c805-google-tv-4k-uhd-144hz-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-g-020101289

 Od ova dva ponuđena išao bih radije na C805 prvenstveno zbog boljih specki (144Hz refresha, Dolby Vision + Atmos i 2 HDMI 2.1 porta) ili bi radije nadodao i uzeo Sony Braviu X85L koji je odličan TV za gameanje na playci 5, ali ima 120Hz refresha šta nije lošije od 144Hz, no i ovaj Hisense U7K će isto poslužiti svrsi ak gledaš samo naše TV kanale....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mladen2903 kaže...

Ekipa razmisljam uzeti tlc 805 vidim da je novi model cini mi se dobar uz to sam gledao i u7kq primarno za ps5 i gledanje nogometa pa sta bi preporucili 

 

https://www.links.hr/hr/mini-led-tv-65-tcl-65c805-google-tv-4k-uhd-144hz-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-g-020101289

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-hisense-uled-65u7kq-4k-smart-tv.html

Planirao sam uzet taj 65u7k ali ga nisu imali na skladistu pa uzeo 75u7k. 

Za nogomet radije gledaj neki sony ili neki drugi TV koji ima posteno procesiranje slike, a i kutevi gledanja mu bas nisu nesto ako se ekipa skupi oko tv-a. S druge strane, za gledanje netflixa i drugih streaming servisa u 4k/DV koji ne trebaju dodatno procesiranje mi se cini kao dobar izbor, pogotovo ako ga koristis uz neki eksterni media player, ja ga koristim preko AppleTV-a i ne izgleda lose.

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

Ovo je za kolegu Cromana: ja bi ti predložio da bolje ideš na C735 ili nadodaš za malo jači model C835 sa sličnim speckama (HDR10+, Dolby Vision, 144Hz refresha i GoogleTV), ali sve u svemu oba dva će zadovoljiti tvoje kriterije obzirom da ih planiraš koristit samo za TV programe, DLNA/UPnP/Miracast streamanje i Kodi...

 

Inače nije loš ni Phillipsov lanjski model 8807, također nema one šugave "pileće" nogice i sličnih je specifikacija kao i gore navedeni TCL-ovi modeli, jedino nema QLED matricu unutra i ima samo 1 HDMI 2.1 port

Postoji i noviji model 8818 koji ima više normalnije postolje i baziran je na GoogleTV-u kao i gore navedena 2 TCL-a, ali ponavljam, samo ak ti nije hića nadodati 100€ više

 

P.S. Ne zaboravi javiti koji od ovih si na kraju uzeo i napisat prve utiske (kvaliteta slike, performanse itd.), naravno mogla bi i koja slikica

 OK je C735, razmatrao sam i njega(jedino je malo čudno je da ga ima samo u Elipsu!?) (https://www.jeftinije.hr/Proizvod/30846163/audio-video/televizori/lcd-led-tv/tcl-qled-tv-55c735)

Razmišljao sam alternativno i o https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-philips-58pus8507-12-proizvod-25302/?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_16 TV LED Philips 58PUS8507/12, ali stolić mi je(naoko gledano) uzak, ovaj ima kao što ti kažeš "pileće nogice, ne znam koje širine, pa ne znam bili stao... Meni je stolić na koji ga mislim staviti širok 73cm. Kod nekih modela se ove nogice mogu pomjerati prema unutra i prema van, ali ne znam je li to u ovom slučaju riječ. Što misliš o ovom Philipsu, taj Ambientlight mi djeluje privlačno...?

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2023 13:59 (Croman2).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Croman2 kaže...

 TV LED Philips 58PUS8507

ali stolić mi je(naoko gledano) uzak, ovaj ima kao što ti kažeš "pileće nogice, ne znam koje širine, pa ne znam bili stao... Meni je stolić na koji ga mislim staviti širok 73cm. Kod nekih modela se ove nogice mogu pomjerati prema unutra i prema van, ali ne znam je li to u ovom slučaju riječ. Što misliš o ovom Philipsu, taj Ambientlight mi djeluje privlačno...?

 Kolega, ja da sam na tvom mjestu i biram neki običan LED TV ispod 750€, ne bi išo ispod 8807 ak pikiram Phillips (u suprotnom bi uzeo C735), jer se radi o lanjskim top modelu (The One) šta znači da ima sve dobre specke (HDR10+ i Dolby Vision), jedino 8807 ima 120Hz refresha i Android OS, ali samo 1 HDMI 2.1 port, dok C735 ima 2 i još mu je refresh 144Hz, a sve to pokreće GoogleTV, isto tako, po meni 8807 ima ljepšu boju daljinca za razliku od 8507 modela, te naravno obično postolje i Ambilight 3

 

 

Obzirom na sve ovo šta si naveo, bolje svedi odabir na model 8807, više nije tak preskup (link koji sam ti iznad okačio ti je od trgovine u kojoj je najjeftinija ponuda za taj - Megabite) i taj C735 iz Elipsa (prema Nabavi ga imaju još Shopzilla i Atel, ali kod njih moraš naručiti i čekati par dana dok im stigne na lager)...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mladen2903 kaže...

Ekipa razmisljam uzeti tlc 805 vidim da je novi model cini mi se dobar uz to sam gledao i u7kq primarno za ps5 i gledanje nogometa pa sta bi preporucili 

 

https://www.links.hr/hr/mini-led-tv-65-tcl-65c805-google-tv-4k-uhd-144hz-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-g-020101289

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-hisense-uled-65u7kq-4k-smart-tv.html

 Negdje sam pročitao da 805 ne može na zid, ne znam jel to točno , treba provjeriti ako ti je bitno.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MarinG kaže...
mladen2903 kaže...

Ekipa razmisljam uzeti tlc 805 vidim da je novi model cini mi se dobar uz to sam gledao i u7kq primarno za ps5 i gledanje nogometa pa sta bi preporucili 

 

https://www.links.hr/hr/mini-led-tv-65-tcl-65c805-google-tv-4k-uhd-144hz-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-g-020101289

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-hisense-uled-65u7kq-4k-smart-tv.html

 Negdje sam pročitao da 805 ne može na zid, ne znam jel to točno , treba provjeriti ako ti je bitno.

 Gdje si to pročitao?

 

QD-Mini LED 4K TV 65 inch - C805 - TCL Europe

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U nekom reviewu negdje, ne sjećam se, ali vidim tu po manualu da ipak može.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

I ja isto kao i svi koji se javljamo imam problem u odabiru nove telke.

Prije dvije godine sam za dnevni boravak kupio Hisense U8QF 55", i to onako na blef, bez proučavanja, ušao u trgovinu i kupio.

Ovaj puta sam učinio grešku i krenuo proučavati, i sada već mučim muku mjesec dana i ne znam što bih.

 

Znači kupio bih 65" (možda čak i veću) telku za dnevni boravak, a tog Hisensea bih stavio u spavaću jer mi je tamo kihnula stara plazma.

 

Generalno sam spreman to platti oko 1.000 eura, i sada si razmišljam dali je pametnije da dam nešto više ili nešto niže od toga...

 

Taj tv se koristi za gledanje lokalnih TV postaja i Netflix, youtube, tu i tamo neki film sa sticka, znači ništa pretjerano.

Generalno sam sa Hisenseom U8QF zadovoljan, ono kaj mogu naći za zamjerku je da  skroz mračne scene nisu baš nešto, i da tu i tamo se zblesira daljinski, ali to sam naučio da se rješava isključivanjem i uključivanjem iz struje.

 

Ono kaj sam gledao da kupim, su sve ove preporuke kaj ste davali u zadnje vrijeme, i sve one prelaze 1.000 eura za 65". To su TCLC485, Samsung S95B, Sony X85L, Philips 8818 i Hisense U8KQ. Ono kaj znam je da su svi tu negdje i da koji god od njih odaberem budem zadovoljan, i teško da ću primjetiti razliku među njima. Snimam cijene  i sve sam bliži tome da kupim nekoga od njih ako uleti kakav dobar popust.

 

Jedino razmišljam da možda, s obzirom  na to koliko ga koristimo i gledamo je možda pametnije kupiti nešto jeftinije od toga, ili uzeti veću dijagonalu nekog od tih jeftinijih modela. Iako i prelazak sa 55 na 65 bude pozitivna promjena.

 

Otežajte mi muke i nabacite još koji prijedlog ..

 

hvala na čitanju :)

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Croman2 kaže...
Vavoom kaže...

Ovo je za kolegu Cromana: ja bi ti predložio da bolje ideš na C735 ili nadodaš za malo jači model C835 sa sličnim speckama (HDR10+, Dolby Vision, 144Hz refresha i GoogleTV), ali sve u svemu oba dva će zadovoljiti tvoje kriterije obzirom da ih planiraš koristit samo za TV programe, DLNA/UPnP/Miracast streamanje i Kodi...

 

Inače nije loš ni Phillipsov lanjski model 8807, također nema one šugave "pileće" nogice i sličnih je specifikacija kao i gore navedeni TCL-ovi modeli, jedino nema QLED matricu unutra i ima samo 1 HDMI 2.1 port

Postoji i noviji model 8818 koji ima više normalnije postolje i baziran je na GoogleTV-u kao i gore navedena 2 TCL-a, ali ponavljam, samo ak ti nije hića nadodati 100€ više

 

P.S. Ne zaboravi javiti koji od ovih si na kraju uzeo i napisat prve utiske (kvaliteta slike, performanse itd.), naravno mogla bi i koja slikica

 OK je C735, razmatrao sam i njega(jedino je malo čudno je da ga ima samo u Elipsu!?) (https://www.jeftinije.hr/Proizvod/30846163/audio-video/televizori/lcd-led-tv/tcl-qled-tv-55c735)

Razmišljao sam alternativno i o https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-philips-58pus8507-12-proizvod-25302/?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_16 TV LED Philips 58PUS8507/12, ali stolić mi je(naoko gledano) uzak, ovaj ima kao što ti kažeš "pileće nogice, ne znam koje širine, pa ne znam bili stao... Meni je stolić na koji ga mislim staviti širok 73cm. Kod nekih modela se ove nogice mogu pomjerati prema unutra i prema van, ali ne znam je li to u ovom slučaju riječ. Što misliš o ovom Philipsu, taj Ambientlight mi djeluje privlačno...?

 Pogledaj i na nabava.net, cini mi se da prate vise ducana od jeftinije.hr

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice