Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.370
|
čitano: 14.173.337
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš malo gledam promociju za TCL i vidim da piše da jamstvo za kupljeni prozvod vrijedi isključivo od distributera koji su navedeni u pravilama promocije. Ima li tko iskustva da je kupio TV iz dućana koji nije naveden, a da je registrirao proizvod i dobio +3 godine jamstva?

Battle.net: Glogy#2831
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neće ti proći, ti bi da ti netko iz HR plati jamstvo za nešto što oni nisu uvezli/pokupili novce na tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma nebi, jednostavno kupim od navedenog distributera. Provjeravam za svaki slučaj.

Battle.net: Glogy#2831
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li tko montiran TV nosač + TV na zid gdje je knauf? Do koje težine bi to moglo držati da nema brige od tog da jednom dana nađem TV na podu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marijanooo kaže...

Ima li tko montiran TV nosač + TV na zid gdje je knauf? Do koje težine bi to moglo držati da nema brige od tog da jednom dana nađem TV na podu?

 Ja sam bio u sličnoj situaciji (montažna kuća) i pričao sam sa monterima namještaja, koje sam zamolio da mi montiraju i TV stalak na zid, i dečki garantiraju za trajnost odnosno kažu da nema šanse da se išta desi ako se koriste dobre tiple, za knauf.

Cijeli gornji red kuhinjskih elemenata mi je fiksiran na taj način..

 

WHITE STONES VARAŽDIN
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 12:52 (Tincha).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam u jednom kaficu stavljao plazmu 55" koje su puno teze nego danasnji tvi na ovakve tiple (4komada).

 

 

Evo stoji jos i dan danas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 12:52 (Junior335).
 
3 0 hvala 3
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogač kaže...

Ono kaj sam gledao da kupim, su sve ove preporuke kaj ste davali u zadnje vrijeme, i sve one prelaze 1.000 eura za 65". To su TCLC485, Samsung S95B, Sony X85L, Philips 8818 i Hisense U8KQ. Ono kaj znam je da su svi tu negdje i da koji god od njih odaberem budem zadovoljan, i teško da ću primjetiti razliku među njima. Snimam cijene  i sve sam bliži tome da kupim nekoga od njih ako uleti kakav dobar popust.

 

Jedino razmišljam da možda, s obzirom  na to koliko ga koristimo i gledamo je možda pametnije kupiti nešto jeftinije od toga, ili uzeti veću dijagonalu nekog od tih jeftinijih modela. Iako i prelazak sa 55 na 65 bude pozitivna promjena.

 E sad kolega, svi bi ti ovdje rekli da uzmeš S95B, koji bi ti i ja preporučio jer je jedan od odličnih OLED modela uz LG G seriju (nju uzimaj samo ak planiraš TV kačit na zid), ali samo ak misliš se protegnuti 100-200€ više, u suprotnom ak bi najradije obični LED koji je više nego odličan, poviri Samsung Q70C ili TCL C835, oba imaju slične specke, jedino šta Sammy ima 4 HDMI 2.1 porta (ak u budućnosti misliš gameat) i Quantum procesor, dok je TCL baziran na GoogleTV-u i ima Dolby Vision, ali će i najobičniji HDR odraditi jednak posao, inače bilo koji od ova dva koje sam naveo će zadovoljiti sve tvoje kriterije

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 14:19 (Vavoom).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz!

 

Prije par dana sam pital za 65c845, na kraju nisam kupio neko jos malo gledam okolo. 

 

Zapel mi je za oko 65c805. Cini se slican 845, malo manje diming zona i tamniji ali navodano nema problema sa crnim barovima na HDR-u ko 845. I dosta jeftiniji...

 

Koja je realna razlika u svjetlini ekrana sa 2120 naspram 1300 nečega. Je to znatno tamnija slika? Je li 2120 previse bljestavo?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
gogač kaže...

Ono kaj sam gledao da kupim, su sve ove preporuke kaj ste davali u zadnje vrijeme, i sve one prelaze 1.000 eura za 65". To su TCLC485, Samsung S95B, Sony X85L, Philips 8818 i Hisense U8KQ. Ono kaj znam je da su svi tu negdje i da koji god od njih odaberem budem zadovoljan, i teško da ću primjetiti razliku među njima. Snimam cijene  i sve sam bliži tome da kupim nekoga od njih ako uleti kakav dobar popust.

 

Jedino razmišljam da možda, s obzirom  na to koliko ga koristimo i gledamo je možda pametnije kupiti nešto jeftinije od toga, ili uzeti veću dijagonalu nekog od tih jeftinijih modela. Iako i prelazak sa 55 na 65 bude pozitivna promjena.

 E sad kolega, svi bi ti ovdje rekli da uzmeš S95B, koji bi ti i ja preporučio jer je jedan od odličnih OLED modela uz LG G seriju (nju uzimaj samo ak planiraš TV kačit na zid), ali samo ak misliš se protegnuti 100-200€ više, u suprotnom ak bi najradije obični LED koji je više nego odličan, poviri Samsung Q70C ili TCL C835, oba imaju slične specke, jedino šta Sammy ima 4 HDMI 2.1 porta (ak u budućnosti misliš gameat) i Quantum procesor, dok je TCL baziran na GoogleTV-u i ima Dolby Vision, ali će i najobičniji HDR odraditi jednak posao, inače bilo koji od ova dva koje sam naveo će zadovoljiti sve tvoje kriterije

 

 

 

hvala na odgovoru.

Bacam u bubanj i TCL C835.

Nekak me sva moja istraživanja navode prema TCLu, čini se da na kraju bude jedan od njih..

 

edit. upravo sam skužio da si napisao C835, a stavio si link od C805. Na kojeg si mislio?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2023 8:31 (gogač).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Zanima me jeli bolje uzet LED od kvalitetnog brenda tipa samsung ili QLED od hisense. Cijena je ista za istu veličinu

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maucina kaže...

Pozdrav,

Zanima me jeli bolje uzet LED od kvalitetnog brenda tipa samsung ili QLED od hisense. Cijena je ista za istu veličinu

 Ja na tvom mjestu bi ipak uzeo QLED zbog malo boljeg prikaza slike, ali zaboravio si ipak napisati između kojih modela se dvoumiš, jer ovako moram na pamet pisat razlike...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 E sada, šta se mene tiče CU7172 može poslužiti svrsi, ali bolje malo nadodaj i idi na Samsung Q60C koji je takođe QLED i ima jaču svjetlinu (idealno ak je soba u kojoj je telka previše osvijetljena) te Quantum Lite procesor, jedini nedostatak mu je Dolby Vision ak ga misliš koristit najviše za Netflix, HBO Max  i ostale streaming appove, ali će i običan HDR10 isto tako malo poboljšat sliku...

 

Malo bolja alternativa mu je TCL C645 koji ima Dolby Vision + Atmos, uz to i 2 HDMI 2.1 porta, ali vidim da nigdje nije dostupan, eventualno se može naručiti pa pričekat 2-3 dana da stigne na lager

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tv je za u dnevni boravak i da idem na veći budget bi radije isao na vecu velicinu. Najvise me zanima kako izgleda obican led od kvalitetnih brendova u usporedbi sa qledom od hisensea ili tcl

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Danas u Pevexu bacio oko na Hisense u6, ajme u odnosu na TCL845, hisense je nikakav. Cak je u poslovnici tcl c735 bolji od hisense. Znam da u trgovini nije relevantno, ali na oko se vidi razlika. Dao mi je kolega i daljinski od tva, pa sam malo cackao..iako ima Disney tipku na daljinskom, aplikacija ne radi na nasoj lokaciji.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tražim pomoć oko kupnje tv-a.

Na tv-u bi uglavnom vrtio PS5 i ponekad neku seriju/film. Budzet mi je oko 350e.

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koliku dijagonalu tražiš
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

43 bi bilo idealno

5 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tcl-43c735 je 399 e, u centru tehnike..
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav! Planiram kupiti proslogodisnji model Samsung QE65QN90B, ali me muci ako ima VA ili IPS panel. Na internetu neki pisu da je cijela B serija u Europi VA, a drugi da su samo 50' i 85' verzije VA, zna li netko sa sigurnoscu sto je od toga dvoje tocno?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

imam pitanje za vlasnike Hisense televizora. Da li postoji mogućnost instalacije MaxTV, A1 ili aplikacija drugih operatera na Vidaa OS?

Trenutno imam SONY TV sa Androidom koji je na izdisaju i koristim MaxTV(bivši Maxtv to go).

Nemam nikakve ugovore sa operaterima za tv programe pa mi je ovo dosta važno.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ima li netko možda TCL C645?

 

Trenutno imam P635, ali me jako živcira to što nema one glatke pokrete, motion clarity ili kako se zove. Čak stari samsung iz 2015 to ima.. zanima me ima li C645 opciju za tu glatku sliku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
xxRAZ8Rxx kaže...

Pozdrav! Planiram kupiti proslogodisnji model Samsung QE65QN90B, ali me muci ako ima VA ili IPS panel. Na internetu neki pisu da je cijela B serija u Europi VA, a drugi da su samo 50' i 85' verzije VA, zna li netko sa sigurnoscu sto je od toga dvoje tocno?

 Mislim da je ovo drugo, svi modeli sa QLED matricom imaju IPS panele osim 50" i 85" modela sa VA panelima, to sam čito ranije ovdje, a i po nekim stranim forumima, pa sada ak je neko od kolega testirao sve Samsung QLED TV-ove nek me slobodno ispravi...

 

Prethodno sam mislio da svi QLED imaju VA panele unutra nevezano za dijagonalu, ali sam ipak promijenio mišljenje istražujući

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 13:47 (Vavoom).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Pozdrav! Planiram kupiti proslogodisnji model Samsung QE65QN90B, ali me muci ako ima VA ili IPS panel. Na internetu neki pisu da je cijela B serija u Europi VA, a drugi da su samo 50' i 85' verzije VA, zna li netko sa sigurnoscu sto je od toga dvoje tocno?

 Mislim da je ovo drugo, svi modeli sa QLED matricom imaju IPS panele osim 50" i 85" modela sa VA panelima, to sam čito ranije ovdje, a i po nekim stranim forumima, pa sada ak je neko od kolega testirao sve Samsung QLED TV-ove nek me slobodno ispravi...

 

Prethodno sam mislio da svi QLED imaju VA panele unutra nevezano za dijagonalu, ali sam ipak promijenio mišljenje istražujući

 Jok. Koliko sam pogledao testove QN90B, to bi ziher trebali biti sa VA panelom. Svi.

Sa QN85 serijom je bio kupus

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

Ispricavam se sto ulijecem odjednom, ali ima li tko voljan da mi pomogne u odabiru novog televizora?
Cijenovni rang je do 700e max, pozeljno i manje naravno
Ne razumijem se previse u specifikacije, ali koliko sam usporedila neke modele, UI mi najvise odgovara od Sonya i Samsunga dok mi webOS od LGa nije nesto napet, no moze proci.

Znam da to nije kljucna stvar za birati TV, ali htjela bih da je koliko toliko smooth za koristenje.

 

TV ce sluziti u svrhu gledanja serija i filmova, vecinom po mraku, crna boja bi trebala biti dobra. Velicina je 55''.

Odlucila sam se danas za ovaj: LG QNED 55QNED753, ali mozda postoji nesto slicno, ili cak i bolje, za manje novce. Tu zapinjem jer se ne razumijem.

Maloprije sam krenula škicati i ovaj: Samsung QLED 55Q60C.

Recenzije za oba na rtingsu su solidne.

 

 

Hvala unaprijed svima

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 20:38 (Nikolina11).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitam se kaj bu Grozni Boris iliti legendarni Stjepanj reko na to, sigurno će napisat da je to extra telkač, ali to u zbilji i nije baš tak

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 21:59 (Vavoom).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

#mrbean

ta dva telkaca se nemogu usporđivat uopce pa i cijena je skoro dupla... u8 ovogodosnji i c845 se mogu usporedivat

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 20:35 (ibojanic).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

  

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 20:38 (Nikolina11).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nikolina11 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Ispricavam se sto ulijecem odjednom, ali ima li tko voljan da mi pomogne u odabiru novog televizora?
Cijenovni rang je do 700e max, pozeljno i manje naravno
Ne razumijem se previse u specifikacije, ali koliko sam usporedila neke modele, UI mi najvise odgovara od Sonya i Samsunga dok mi webOS od LGa nije nesto napet, no moze proci.

 

TV ce sluziti u svrhu gledanja serija i filmova, vecinom po mraku, crna boja bi trebala biti dobra. Velicina je 55''.

 

 E sad, ja na tvom mjestu bi za te pare ipak išo na Samsung Q70C ili pak nadodao za lanjski model Q80B, ali po specifikacijama malo bolji od Q70C koji je ovogodišnji model (Quantum 4K procesor, 120Hz refresha i čak 4 HDMI 2.1 porta), oba dva su idealna za jako osvijetljene prostorije zbo jače svjetline, jedino šta nemaju Dolby Vision ali se nemoj zamarati s tim, jer će i najobičniji HDR10 jedanko poboljšat sliku kao i DV, te su oba bazirana na Tizenu, no to ti svakako ne igra ulogu jer ga planiraš koristit samo za YT i Netflix...

 

Nije loš ni TCL C735 slični specifikacija koji uz to dolazi s GoogleTV-om i ima Dolby Vision, tak da baci još oko i na njega pa javi

 

A Zupere, o tome sam se i nadao da QN90B u svim dijaonalama dolazi s VA panelima, izgleda da sam ga zamijenio sa Sammyem druge serije

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 21:57 (Vavoom).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice