Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.370
|
čitano: 14.171.044
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je Samsung Au7100 50inch televizor . Nasao sam ga polovnog za nekakvih 250Eur , star malo manje od godinu dana te sa produzenom garancijom. 
Koristio bih ga za streaming (firestick) te IPTV. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MaciStyle kaže...

Kakav je Samsung Au7100 50inch televizor . Nasao sam ga polovnog za nekakvih 250Eur , star malo manje od godinu dana te sa produzenom garancijom. 
Koristio bih ga za streaming (firestick) te IPTV. 

 Prilično OK low-range telkač, specke mu su za te pare i više nego dobre, slika je isto OK, ali bi ja radije uzeo novog iz dućkasa također sa produženom garom...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Ne znam zasto bi to radili jer webos je njihov os koji su razvili i guraju ga na svojim uređajima, a ako je trzao na webos onda bi vj na androidu bilo još gore na istom hw jer je teži.

Da skratim ,nije mi ni bila namjera da te ubjeđujem da je bolje ovo ili ono, na kraju krajeva sve je stvar osobnih preferencija i izbora, sto se mene tiče webos + stik od ni 50e koji će bolje odraditi android smart dio priče koji mi fali na webos nego bilo koji android tv ma koliko koštao , a nisam osuđen na brandove, ne vidi se, kontroliram ga daljincem od tv-a i sve je kao da je android tv 😀 )

 

sve 5, samo ne vidim zašto bi plaćao još 50e ako ovo radi posao kako spada i fluidno :) niš mi ne fali gore, a da bi mi to neki android stick nadoknadio :)

(realno, niš mi nije falilo ni na WebOS-u - osim fluidnosti, al to smo apsolvirali zašto i kako :) 

cheers

3 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad vidim da u Emmezeti ima 65c735 za 440eur. Uz to ide i usisivac :)

Sta je sad bolja kupovina? C735 za 440eur ili c805 za 820eur (ne racunam i gratis usisivac, sljivis usisivac)
 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MAXZOR kaže...

Pozdrav!!

 

Nisam htio otvarat novu temu jer sam ovde i prije gledao i citao koji tv kupiti pa znam da ima dosta znalaca, ukoliko je ipak problem neka se izbrise pa cu probati drugdje, ipak nadam se da nece par odgovora na ovaj moj post biti problem.

 

NAIME, tocno na pocetku 11 mj.2023, ovdje sam saznao da je PEVEX napravio rasprodaju za model SONY 55X89J koji je na ostalom trzistu oznacen kao X85J

120hz, dolby vision atmos, vrr, google tv, dosta dobra slika i opcenito svgudje su recenzije jako dobre.

Pevex ga je prodavao za 530e, prosao sam par tema po redditu i vidio da je to u tom trenutku ulov za te novce, narucio sam odmah.

 

Tv stize nakon par dana na moju adresu, spajam i palim, sve glatko i normalno funkcionira, malo testiram netflix i ostale sitnice, slika je za mene kao normalnog korisnika bila stvarno TOP.

Medutim odmah sam skuzio jedan problem za koji ne znam naziv ali pokusat cu opisati, dakle kao da slika nije ucitana da kraja na odredenim elementima sadrzaja i to izgleda poprilicno ruzno, kao kockice crnih pixela na hrpi. Kasnije sam negdje procitao da se taj problem moze opisati kao "screen artifacts" 

Npr. kada se gleda nesto na netflixu i pauzira se na vrhu ekrana uvijek je proizran dio gdje su sa lijeve i desne strane neke informacije o sadrzaju koji se prikazuje, evo taj dio kod mene nije proziran i izgleda ocajno, kao da nije ni ucitan..Dalje, naslovna stranica u hbo aplikaciji takoder isti problem..Tu sam mislio da je problem do streaming platformi pa zato nisam vratio tv odmah pevexu jer sve ostalo kada se gleda sadrzaj stvarno izgledalo odlicno i navedeni problem nije postojao kada se gleda film/serija, ps5 slika top, itd..tako da sam to totalno zanemario. 

Neki dan gledam screen saver od tv-a i vidim da je na odredenim slikama koje su tamnije postojan isti problem kao sto sam gore opisao i tu me vec malo zabrinulo da li sam lud sto nisam odmah vratio kada sam mogao unutar 14 dana.. Sinoc upalim novi top gun na netflixu koji je koliko mi se cini 1080p i tu se prvi put pojavljuje ovaj problem i unutar filma, prva mracna scena gdje glumac izlazi iz neke kabine doslovno mi prikaze sve te "deformacije" dakle na crnom ekranu kako se slika mice tako i to crnilo sa pixelima luduje.

Skinem sa ytsa isti film u 4k, prebacim na usb i upalim poprilicno bolja situacija ali recimo na toj tamon sceni i dalje vidim te deformacije ali u znatno manjoj kolicini, nakon toga u postavkama podesim black level sa 50 na 45/44 i taj problem se vise na filmu sa usba uopce vise ne vidi ali sa istim postavkama na netflixu isti film samo mala razlika. 

 

Video gdje se vidi scena koju sam prepricao iz filma top gun koji je pusten na netflixu : https://streamable.com/377fhx?fbclid=IwAR1mOG7I7aeoH0PjN8-nkF9MWKgl1KW2ptVsQkUAF9d7tKpVQuzuhd8_gdw

Takoder prilazem nekoliko slika primjera problema koji sam opisivao. 

 

Moje pitanje je sto da radim? Da li se radi o problemu sa tvom ili je softverski problem? Da li da vratim tv?

Recimo nemam problema navedenim filmom na usbu nakon sto sam spusito black level na 45 ili 44, kada je na 50 problem nije primjetan kao na netflixu ali se vidi...Black level na 45/44 tada je i slika vidljivo tamnija i problema 98% nema, MINIMALNO na odredenim scenama mozda jedna nepravilnost u nekim mracnijim scenama, npr nema ni jednda deformacija na sceni koju sam gore zalijepio sa filmom na usbu i black level 45 ili 44, a screensaver, hbo i netflix ista stvar, mozda nakon smanjenog black levela malo bolje ali i dalje nije to to. 

Gdje god sam citao ljudi hvale ovaj tv u toj klasi i nitko nema ovakav problem.

 

Hvala svima na pomoci unaprijed.

 

 UPDATE 

 

Prije svega hvala svima na odgovorima!

 

Probao sam sljedece :

- Novu verziju sustava putem usba : vec je na najnovijem os-u

- Factory reset : nije pomoglo 

- Igranje sa postavkama : nije pomoglo

- Spojio ethernet u tv oko 75-85 mb/s : nije pomoglo 

- Probao spojiti na mobilni internet di je brzina oko 180-195 mb/s : nije pomoglo

- Probao preko ps5 ucitati netflix i hbo : nije pomoglo i dalje isto

- Restartao tv, iskopcavao iz uticnice itd.. Nista

 

Stvarno vise nemam ideje sto napraviti, najvise od svega me zbunjuje to sto TV nema navedeni problem na PS5 hdmi 2.1, takoder probao vise 4k filmova na usbu i manje vise u svim filmova toga nema ili je jedva vidljivo kao npr u top gun (4k) na mracnijim scenama se primjeti isti problem ali u daleko manjoj kolicini, ali i u tom filmu to je minimalno i neusporedivo je sa netflixom.

 

Takoder sam probao ponudene sceensavere od Sonya iz menua i svaka slika je savrsena, ne postoji nedostatak na nijednom dijelu ekrana, mracana ili svijetla svaka slika se prikazuje savrseno, stvarno izgleda predobro taj dio.

Dok sa druge strane sceensaveri od Google Tv-a ni priblizno dobro ne izgledaju + na odredenim slikama postoji problem o kojem cijelo vrijeme pricam, iako nije svaki wallapepr od googlea los, ima ih vise koji se dobro pokazu nego ovih sa problemom.

 

Procitao sam da je netko spomenuo vlagu i sjetim se odmah kada mi je isporucen TV tek kasnije sam primjetio poprilicno veliku crnu mrlju na kutiji, postat cu sliku. 

Opet me zbunjuje i da je do vlage ili tako neceg npr. zasto je slika savrsena na screensaverima od Sonya, zasto nema tog problema dok se igra ps5, filmovi na usb top, izuzev koje scene u top gunu. Recimo sa custom postavkama od kolege filmovi sa usba su top i slika je vrh.

 

Ne razumijem, kao da tv ne moze procesirati odredeni sadrzaj i menu sa streaming platformi ili neke google tv wallpapere pa je tako odvratno pixelizirano, do interneta i sustava nije jer sam to probao?? Ispada cim gledam neki ulazni sadrzaj, npr ps5 preko hdmi ili usb onda nema problema.

Stvarno ne znam sto napraviti, da koristim samo ps5 i skidam filmove/serije rekao bi ok ali ovako ne znam... ako posaljem pevexu kako im ovo objasniti i jos se treba natezati s njima a i mislio sam da se ne moram vise brinuti oko tv-a kad sam ovog piknuo ali sad ne znam koliko sam zadovoljan sa sonyem...nazalost

 

 

 

steta+na+kutiji+1 steta+na+kutiji+1
steta+na+kutiji+2 steta+na+kutiji+2
Sony+screensaver+:+savrsena+slika Sony+screensaver+:+savrsena+slika
netflix+preko+ps5+lol netflix+preko+ps5+lol
google tv sceen saver lol google tv sceen saver lol
google tv sceen saver lol google tv sceen saver lol
google tv sceen saver lol google tv sceen saver lol
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2024 16:06 (MAXZOR).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
error_666 kaže...
Ne znam zasto bi to radili jer webos je njihov os koji su razvili i guraju ga na svojim uređajima, a ako je trzao na webos onda bi vj na androidu bilo još gore na istom hw jer je teži.

Da skratim ,nije mi ni bila namjera da te ubjeđujem da je bolje ovo ili ono, na kraju krajeva sve je stvar osobnih preferencija i izbora, sto se mene tiče webos + stik od ni 50e koji će bolje odraditi android smart dio priče koji mi fali na webos nego bilo koji android tv ma koliko koštao , a nisam osuđen na brandove, ne vidi se, kontroliram ga daljincem od tv-a i sve je kao da je android tv 😀 )

 

sve 5, samo ne vidim zašto bi plaćao još 50e ako ovo radi posao kako spada i fluidno :) niš mi ne fali gore, a da bi mi to neki android stick nadoknadio :)

(realno, niš mi nije falilo ni na WebOS-u - osim fluidnosti, al to smo apsolvirali zašto i kako :) 

cheers

svaki os će raditi toliko dobro koliko mu je dobar hardver.

meni osobno sve osim androida ne dolazi u obzir ni pod razno, glavni razlog - sve moguće i nemoguće aplikacije koje možeš samo sanjati na nečemu što nije android (youtube bez reklama, kodi, razni iptv-i, itd.).

tako da na svaki koji nije android odmah uštekam android stick i to je to.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MAXZOR kaže...
MAXZOR kaže...

Pozdrav!!

 

Nisam htio otvarat novu temu jer sam ovde i prije gledao i citao koji tv kupiti pa znam da ima dosta znalaca, ukoliko je ipak problem neka se izbrise pa cu probati drugdje, ipak nadam se da nece par odgovora na ovaj moj post biti problem.

 

NAIME, tocno na pocetku 11 mj.2023, ovdje sam saznao da je PEVEX napravio rasprodaju za model SONY 55X89J koji je na ostalom trzistu oznacen kao X85J

120hz, dolby vision atmos, vrr, google tv, dosta dobra slika i opcenito svgudje su recenzije jako dobre.

Pevex ga je prodavao za 530e, prosao sam par tema po redditu i vidio da je to u tom trenutku ulov za te novce, narucio sam odmah.

 

Tv stize nakon par dana na moju adresu, spajam i palim, sve glatko i normalno funkcionira, malo testiram netflix i ostale sitnice, slika je za mene kao normalnog korisnika bila stvarno TOP.

Medutim odmah sam skuzio jedan problem za koji ne znam naziv ali pokusat cu opisati, dakle kao da slika nije ucitana da kraja na odredenim elementima sadrzaja i to izgleda poprilicno ruzno, kao kockice crnih pixela na hrpi. Kasnije sam negdje procitao da se taj problem moze opisati kao "screen artifacts" 

Npr. kada se gleda nesto na netflixu i pauzira se na vrhu ekrana uvijek je proizran dio gdje su sa lijeve i desne strane neke informacije o sadrzaju koji se prikazuje, evo taj dio kod mene nije proziran i izgleda ocajno, kao da nije ni ucitan..Dalje, naslovna stranica u hbo aplikaciji takoder isti problem..Tu sam mislio da je problem do streaming platformi pa zato nisam vratio tv odmah pevexu jer sve ostalo kada se gleda sadrzaj stvarno izgledalo odlicno i navedeni problem nije postojao kada se gleda film/serija, ps5 slika top, itd..tako da sam to totalno zanemario. 

Neki dan gledam screen saver od tv-a i vidim da je na odredenim slikama koje su tamnije postojan isti problem kao sto sam gore opisao i tu me vec malo zabrinulo da li sam lud sto nisam odmah vratio kada sam mogao unutar 14 dana.. Sinoc upalim novi top gun na netflixu koji je koliko mi se cini 1080p i tu se prvi put pojavljuje ovaj problem i unutar filma, prva mracna scena gdje glumac izlazi iz neke kabine doslovno mi prikaze sve te "deformacije" dakle na crnom ekranu kako se slika mice tako i to crnilo sa pixelima luduje.

Skinem sa ytsa isti film u 4k, prebacim na usb i upalim poprilicno bolja situacija ali recimo na toj tamon sceni i dalje vidim te deformacije ali u znatno manjoj kolicini, nakon toga u postavkama podesim black level sa 50 na 45/44 i taj problem se vise na filmu sa usba uopce vise ne vidi ali sa istim postavkama na netflixu isti film samo mala razlika. 

 

Video gdje se vidi scena koju sam prepricao iz filma top gun koji je pusten na netflixu : https://streamable.com/377fhx?fbclid=IwAR1mOG7I7aeoH0PjN8-nkF9MWKgl1KW2ptVsQkUAF9d7tKpVQuzuhd8_gdw

Takoder prilazem nekoliko slika primjera problema koji sam opisivao. 

 

Moje pitanje je sto da radim? Da li se radi o problemu sa tvom ili je softverski problem? Da li da vratim tv?

Recimo nemam problema navedenim filmom na usbu nakon sto sam spusito black level na 45 ili 44, kada je na 50 problem nije primjetan kao na netflixu ali se vidi...Black level na 45/44 tada je i slika vidljivo tamnija i problema 98% nema, MINIMALNO na odredenim scenama mozda jedna nepravilnost u nekim mracnijim scenama, npr nema ni jednda deformacija na sceni koju sam gore zalijepio sa filmom na usbu i black level 45 ili 44, a screensaver, hbo i netflix ista stvar, mozda nakon smanjenog black levela malo bolje ali i dalje nije to to. 

Gdje god sam citao ljudi hvale ovaj tv u toj klasi i nitko nema ovakav problem.

 

Hvala svima na pomoci unaprijed.

 

 UPDATE 

 

Prije svega hvala svima na odgovorima!

 

Probao sam sljedece :

- Novu verziju sustava putem usba : vec je na najnovijem os-u

- Factory reset : nije pomoglo 

- Igranje sa postavkama : nije pomoglo

- Spojio ethernet u tv oko 75-85 mb/s : nije pomoglo 

- Probao spojiti na mobilni internet di je brzina oko 180-195 mb/s : nije pomoglo

- Probao preko ps5 ucitati netflix i hbo : nije pomoglo i dalje isto

- Restartao tv, iskopcavao iz uticnice itd.. Nista

 

Stvarno vise nemam ideje sto napraviti, najvise od svega me zbunjuje to sto TV nema navedeni problem na PS5 hdmi 2.1, takoder probao vise 4k filmova na usbu i manje vise u svim filmova toga nema ili je jedva vidljivo kao npr u top gun (4k) na mracnijim scenama se primjeti isti problem ali u daleko manjoj kolicini, ali i u tom filmu to je minimalno i neusporedivo je sa netflixom.

 

Takoder sam probao ponudene sceensavere od Sonya iz menua i svaka slika je savrsena, ne postoji nedostatak na nijednom dijelu ekrana, mracana ili svijetla svaka slika se prikazuje savrseno, stvarno izgleda predobro taj dio.

Dok sa druge strane sceensaveri od Google Tv-a ni priblizno dobro ne izgledaju + na odredenim slikama postoji problem o kojem cijelo vrijeme pricam, iako nije svaki wallapepr od googlea los, ima ih vise koji se dobro pokazu nego ovih sa problemom.

 

Procitao sam da je netko spomenuo vlagu i sjetim se odmah kada mi je isporucen TV tek kasnije sam primjetio poprilicno veliku crnu mrlju na kutiji, postat cu sliku. 

Opet me zbunjuje i da je do vlage ili tako neceg npr. zasto je slika savrsena na screensaverima od Sonya, zasto nema tog problema dok se igra ps5, filmovi na usb top, izuzev koje scene u top gunu. Recimo sa custom postavkama od kolege filmovi sa usba su top i slika je vrh.

 

Ne razumijem, kao da tv ne moze procesirati odredeni sadrzaj i menu sa streaming platformi ili neke google tv wallpapere pa je tako odvratno pixelizirano, do interneta i sustava nije jer sam to probao?? Ispada cim gledam neki ulazni sadrzaj, npr ps5 preko hdmi ili usb onda nema problema.

Stvarno ne znam sto napraviti, da koristim samo ps5 i skidam filmove/serije rekao bi ok ali ovako ne znam... ako posaljem pevexu kako im ovo objasniti i jos se treba natezati s njima a i mislio sam da se ne moram vise brinuti oko tv-a kad sam ovog piknuo ali sad ne znam koliko sam zadovoljan sa sonyem...nazalost

 

 

 

Slicna, ako ne i ista stvar je bila na mom LG-u. Sav sadzaj koji je bio reproduciran preko aplikacija kojima upravlja tv je imao slicne probleme. Svi ostali vanjski playeri su to odradjivali savrseno, tipa Shield, Firestick i Apple TV, nikakvih problema nije bilo. Zbog toga nisam tome davao veliku vaznost, par mjeseci kasnije crkla maticna ploca. Tako da... djeluj ako mozes. Pokusaj sa reklamacijom, i ustraj u tome da nije do bitrate i sadrzaja i brzine interneta jer ce ti to svi pokusati dati kao objasnjenje.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moze link od te akcije iz emmezete? Jer ne mogu pronaci
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2024 17:02 (ekoraca).
3 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li iko od strucnjaka sa foruma da mi pomogne u dilemi, ne mogu se nikako odluciti: Hisense 65u8hq ili Sony Bravia Kd65x75wl paep, Sony je ovogodisnji model a Hisense je mini led, tv ce sluziti najvise za gledanje sporta, filmova, serija, iptv-a znaci igranje igara me ne zanima, cijenom su tu negdje, Sony je nesto jeftiniji ali to mi nije presudno, budzet mi je oko 1000 eura za velicinu 65 incha

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Sony Plan to Ditch OLED & Use Mini LED for 2024 Flagship TV. Here's Why

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad vidim hrpu bloominga na titlovima kod 95L izgubim i najmanju volju da ga kupim pa makar koštao kolko i TCL. Da ti je slika loša nekad ne znaš dok nemaš bolji TV pokraj, al ovo piče u oči konstantno :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MAXZOR kaže...
MAXZOR kaže...

Pozdrav!!

 

Nisam htio otvarat novu temu jer sam ovde i prije gledao i citao koji tv kupiti pa znam da ima dosta znalaca, ukoliko je ipak problem neka se izbrise pa cu probati drugdje, ipak nadam se da nece par odgovora na ovaj moj post biti problem.

 

NAIME, tocno na pocetku 11 mj.2023, ovdje sam saznao da je PEVEX napravio rasprodaju za model SONY 55X89J koji je na ostalom trzistu oznacen kao X85J

120hz, dolby vision atmos, vrr, google tv, dosta dobra slika i opcenito svgudje su recenzije jako dobre.

Pevex ga je prodavao za 530e, prosao sam par tema po redditu i vidio da je to u tom trenutku ulov za te novce, narucio sam odmah.

 

Tv stize nakon par dana na moju adresu, spajam i palim, sve glatko i normalno funkcionira, malo testiram netflix i ostale sitnice, slika je za mene kao normalnog korisnika bila stvarno TOP.

Medutim odmah sam skuzio jedan problem za koji ne znam naziv ali pokusat cu opisati, dakle kao da slika nije ucitana da kraja na odredenim elementima sadrzaja i to izgleda poprilicno ruzno, kao kockice crnih pixela na hrpi. Kasnije sam negdje procitao da se taj problem moze opisati kao "screen artifacts" 

Npr. kada se gleda nesto na netflixu i pauzira se na vrhu ekrana uvijek je proizran dio gdje su sa lijeve i desne strane neke informacije o sadrzaju koji se prikazuje, evo taj dio kod mene nije proziran i izgleda ocajno, kao da nije ni ucitan..Dalje, naslovna stranica u hbo aplikaciji takoder isti problem..Tu sam mislio da je problem do streaming platformi pa zato nisam vratio tv odmah pevexu jer sve ostalo kada se gleda sadrzaj stvarno izgledalo odlicno i navedeni problem nije postojao kada se gleda film/serija, ps5 slika top, itd..tako da sam to totalno zanemario. 

Neki dan gledam screen saver od tv-a i vidim da je na odredenim slikama koje su tamnije postojan isti problem kao sto sam gore opisao i tu me vec malo zabrinulo da li sam lud sto nisam odmah vratio kada sam mogao unutar 14 dana.. Sinoc upalim novi top gun na netflixu koji je koliko mi se cini 1080p i tu se prvi put pojavljuje ovaj problem i unutar filma, prva mracna scena gdje glumac izlazi iz neke kabine doslovno mi prikaze sve te "deformacije" dakle na crnom ekranu kako se slika mice tako i to crnilo sa pixelima luduje.

Skinem sa ytsa isti film u 4k, prebacim na usb i upalim poprilicno bolja situacija ali recimo na toj tamon sceni i dalje vidim te deformacije ali u znatno manjoj kolicini, nakon toga u postavkama podesim black level sa 50 na 45/44 i taj problem se vise na filmu sa usba uopce vise ne vidi ali sa istim postavkama na netflixu isti film samo mala razlika. 

 

Video gdje se vidi scena koju sam prepricao iz filma top gun koji je pusten na netflixu : https://streamable.com/377fhx?fbclid=IwAR1mOG7I7aeoH0PjN8-nkF9MWKgl1KW2ptVsQkUAF9d7tKpVQuzuhd8_gdw

Takoder prilazem nekoliko slika primjera problema koji sam opisivao. 

 

Moje pitanje je sto da radim? Da li se radi o problemu sa tvom ili je softverski problem? Da li da vratim tv?

Recimo nemam problema navedenim filmom na usbu nakon sto sam spusito black level na 45 ili 44, kada je na 50 problem nije primjetan kao na netflixu ali se vidi...Black level na 45/44 tada je i slika vidljivo tamnija i problema 98% nema, MINIMALNO na odredenim scenama mozda jedna nepravilnost u nekim mracnijim scenama, npr nema ni jednda deformacija na sceni koju sam gore zalijepio sa filmom na usbu i black level 45 ili 44, a screensaver, hbo i netflix ista stvar, mozda nakon smanjenog black levela malo bolje ali i dalje nije to to. 

Gdje god sam citao ljudi hvale ovaj tv u toj klasi i nitko nema ovakav problem.

 

Hvala svima na pomoci unaprijed.

 

 UPDATE 

 

Prije svega hvala svima na odgovorima!

 

Probao sam sljedece :

- Novu verziju sustava putem usba : vec je na najnovijem os-u

- Factory reset : nije pomoglo 

- Igranje sa postavkama : nije pomoglo

- Spojio ethernet u tv oko 75-85 mb/s : nije pomoglo 

- Probao spojiti na mobilni internet di je brzina oko 180-195 mb/s : nije pomoglo

- Probao preko ps5 ucitati netflix i hbo : nije pomoglo i dalje isto

- Restartao tv, iskopcavao iz uticnice itd.. Nista

 

Stvarno vise nemam ideje sto napraviti, najvise od svega me zbunjuje to sto TV nema navedeni problem na PS5 hdmi 2.1, takoder probao vise 4k filmova na usbu i manje vise u svim filmova toga nema ili je jedva vidljivo kao npr u top gun (4k) na mracnijim scenama se primjeti isti problem ali u daleko manjoj kolicini, ali i u tom filmu to je minimalno i neusporedivo je sa netflixom.

 

Takoder sam probao ponudene sceensavere od Sonya iz menua i svaka slika je savrsena, ne postoji nedostatak na nijednom dijelu ekrana, mracana ili svijetla svaka slika se prikazuje savrseno, stvarno izgleda predobro taj dio.

Dok sa druge strane sceensaveri od Google Tv-a ni priblizno dobro ne izgledaju + na odredenim slikama postoji problem o kojem cijelo vrijeme pricam, iako nije svaki wallapepr od googlea los, ima ih vise koji se dobro pokazu nego ovih sa problemom.

 

Procitao sam da je netko spomenuo vlagu i sjetim se odmah kada mi je isporucen TV tek kasnije sam primjetio poprilicno veliku crnu mrlju na kutiji, postat cu sliku. 

Opet me zbunjuje i da je do vlage ili tako neceg npr. zasto je slika savrsena na screensaverima od Sonya, zasto nema tog problema dok se igra ps5, filmovi na usb top, izuzev koje scene u top gunu. Recimo sa custom postavkama od kolege filmovi sa usba su top i slika je vrh.

 

Ne razumijem, kao da tv ne moze procesirati odredeni sadrzaj i menu sa streaming platformi ili neke google tv wallpapere pa je tako odvratno pixelizirano, do interneta i sustava nije jer sam to probao?? Ispada cim gledam neki ulazni sadrzaj, npr ps5 preko hdmi ili usb onda nema problema.

Stvarno ne znam sto napraviti, da koristim samo ps5 i skidam filmove/serije rekao bi ok ali ovako ne znam... ako posaljem pevexu kako im ovo objasniti i jos se treba natezati s njima a i mislio sam da se ne moram vise brinuti oko tv-a kad sam ovog piknuo ali sad ne znam koliko sam zadovoljan sa sonyem...nazalost

 

 

 

Imam isti TV i nemam takav problem. Frend imao jako slicnu situaciju sa Sony X90S znam da mu je sve bas dobro radilo sa PS5 i BluRay diskovima ali te app i slike direkt iz TV-a nisu bile dobro prikazivane vec je isto bilo deformacija.

Mislim da je on slao na servis pa su mu vratili uz naznaku da nije rijec o kvaru tako da se pazi, nisam siguran da li je uspio dobiti reklamaciju..

Kako god imam isti tv i procitao sam sve sto si pisao tako da po meni je malo to sve zbunjujuce ali rekao bi da je problem unutra, nemaju mi smisla te slike koje si stavio, nakon svega sto pises da si probao da i dalje tak izgleda.. Probaj reklamirat, ali bolje ce ti reci iskusnija ekipa, ja govorim samo jer imam isti model. 

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2024 20:36 (el.šef).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svašta je on pospajao a ništa bitno nije provjerio; da bar proba na youtube aplikaciji upaliti stats for nerds pa vidi što dobija na nekom 4k sadržaju, možda je nekakav kvar procesora za sliku od te vlage no možda je i do mreže ili nekog uređaja na koji se tv spaja za internet (pa bez obzira na navodnu brzinu sučelja ima očajan bandwidth)
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upast cu ko padobranac, ali...ja imam Samsung Q80T i ja znam imati ovakav ekran ponekad i kad primjetim da je slika tak kockasta ko da je kvaliteta u pitanju, resetiram TV i slika bude opet ok. Vjerujem da je problem u TVu i u biti cekam da krepa pa da vidim hoce li u garanciji ili poslije. E sad, kod mene to nije stalno tako vec ono, ponekad tak da fuckaj ga...idemo dalje za iste pare a poslije, tko zna 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kunof00 kaže...
Svašta je on pospajao a ništa bitno nije provjerio; da bar proba na youtube aplikaciji upaliti stats for nerds pa vidi što dobija na nekom 4k sadržaju

 Upravo to, pitanje je što mu serviraju servisi i koliko stvarno interneta mu tv "poteže".

 

Što se tiče vlage - nemojmo biti smiješni. Znam kako izgleda vlaga u panelu i to nije to. Uostalom, i da je tv bio ekstremno napaljen pa da se navlažio, u tih godinu i nešto koliko ga koristi bi se već osušio, jer tv prilikom rada se grije.

 

Ja najviše tipujem na brzinu interneta, možda netko u pozadini drkeniše po jutubu ili nešto pa to uvelike smanjuje bandwith. Ili se na nekom pc-u seedaju torrenti i zakucaju upload do kraja, a bez uploada nema ni downloada.

 

Uostalom na netfixu kad se pritisne neka tipka na daljinskom (obično neka info, ? ili slično), netflix napiše koliki je up/down i u kojoj rezoluciji prikazuje film...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 8:25 (tiki).
3 mjeseca
neaktivan
offline
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@digital..android je poznat po tome da vremenom uspori do bola što je za tv koji se u pravilu koristi više godina sto se mene tiče nedopustivo i to je i poanta sve priče cijelo vrijeme ....android je lako nadomjestiti,ostalo baš i ne .. zato pored webOS imam Firestick radi par njih koje ovamo nemam ( Syncler i još par) i upravo zbog navedenog mi nikad nije bila opcija ograničavati se na android televizore (od kojih bi realno samo Sony i dolazio u obzir što se mene tiče) , jer ce kako rekoh fs to odraditi bolje nego 99% televizora na androidu, plus što ga mogu staviti u džep i ponijeti sa sobom gdje god krenuo i da ne nabrajam dalje.
Da rezimiramo, svakom njegovo jel, što se mene tiče ovako mi je najbolje , i vuk sit ovce na broju 😀


60nine To kad gledaš iz svog kuta jer hoćeš sve all in one , kupnja stika je opcionalna, ne trebaju svima android app , većini ljudi su dovoljne app koje su predinstalirane vec ( netflix,D+, yt prime itd.) . Živio:)
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 10:24 (error_666).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
@digital..android je poznat po tome da vremenom uspori do bola što je za tv koji se u pravilu koristi više godina sto se mene tiče nedopustivo i to je i poanta sve priče cijelo vrijeme

 S ovim se baš i ne bih složio.

Imam i Sony Braviu 49XD8077 (ne znam više koja godina) i bila je spora do bola čim sam ju kupio.

Ali su s vremeneom to popeglali, pa sad radi dosta dobro.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
3 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
kunof00 kaže...
Svašta je on pospajao a ništa bitno nije provjerio; da bar proba na youtube aplikaciji upaliti stats for nerds pa vidi što dobija na nekom 4k sadržaju

 Upravo to, pitanje je što mu serviraju servisi i koliko stvarno interneta mu tv "poteže".

 

Što se tiče vlage - nemojmo biti smiješni. Znam kako izgleda vlaga u panelu i to nije to. Uostalom, i da je tv bio ekstremno napaljen pa da se navlažio, u tih godinu i nešto koliko ga koristi bi se već osušio, jer tv prilikom rada se grije.

 

Ja najviše tipujem na brzinu interneta, možda netko u pozadini drkeniše po jutubu ili nešto pa to uvelike smanjuje bandwith. Ili se na nekom pc-u seedaju torrenti i zakucaju upload do kraja, a bez uploada nema ni downloada.

 

Uostalom na netfixu kad se pritisne neka tipka na daljinskom (obično neka info, ? ili slično), netflix napiše koliki je up/down i u kojoj rezoluciji prikazuje film...

Ne znam stvarno sta bi ja to trebao vise 'pospajat' napravio sam sta su mi ljudi tu preporucili.

 

Kakvih godinu dana, napisao sam 2 mjeseca imam tv. 

Nitko nije na mom internetu, niti se seedaju torrenti lol, probao sam na 2 razlicita interneta i nije do toga, probao sam i zicno. 

Sve se moze gledat normalno ima top stvari na netflixu di je kvaliteta brutalna ali svejedno i tad je sjeb** taj menu od pauze gore, nije proziran vec sve kockasti pixeli, uvijek su te kockice na vecini mracinijh wallpapera itd.. Toga nema na usb,ps5,sony wallpapers..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 11:42 (MAXZOR).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ja naručio iako imam neki feeling da će biti stornirana narudžba zbog greške u cijeni :D

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
@digital..android je poznat po tome da vremenom uspori do bola što je za tv koji se u pravilu koristi više godina sto se mene tiče nedopustivo i to je i poanta sve priče cijelo vrijeme ....android je lako nadomjestiti,ostalo baš i ne .. zato pored webOS imam Firestick radi par njih koje ovamo nemam ( Syncler i još par) i upravo zbog navedenog mi nikad nije bila opcija ograničavati se na android televizore (od kojih bi realno samo Sony i dolazio u obzir što se mene tiče) , jer ce kako rekoh fs to odraditi bolje nego 99% televizora na androidu, plus što ga mogu staviti u džep i ponijeti sa sobom gdje god krenuo i da ne nabrajam dalje.
Da rezimiramo, svakom njegovo jel, što se mene tiče ovako mi je najbolje , i vuk sit ovce na broju 😀


60nine To kad gledaš iz svog kuta jer hoćeš sve all in one , kupnja stika je opcionalna, ne trebaju svima android app , većini ljudi su dovoljne app koje su predinstalirane vec ( netflix,D+, yt prime itd.) . Živio:)

 ti to tako uzmeš zdravo za gotovo jer je to možda bilo prije x godina , iako meni ni nakon 5 godina philips nije usporio, ali zato webos je..

btw rješenja postoje i za jedne i druge, npr. vraćanje na tvorničke, što mi nije nikad bilo potrebno...

kažeš android je lako nadomjestiti, ostalo nije, što je to ostalo što bi se trebalo nadomjestiti kad s androidom imaš sve?

novi android tv-i, ovi malo bolji rade bez najmanje zadrške, sve se trenutno otvara.

 

istina većini ljudi ne treba više od onog predinstaliranog, tj. ne treba im smarttv uopće, pa onda kada autor aplikacije (npr.netflix) ukine podršku za stare app nakon x godina, onda će biti kuku lele... kupuj android stick...

i onda zajebancija s 2 daljinska...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Reedy kaže...

 Ja naručio iako imam neki feeling da će biti stornirana narudžba zbog greške u cijeni :D

 To je sad vec dvije godine star TV, treba ocistit skladiste od stare krame.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma smeće, sve pobacat i neka mali Afrikanci pale i vade vrijedne metale a mi kupujmo novo dvaput godišnje.

 

marching up and down the squaaare
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne , nije prije xy godina nego i sad , evo na ovom forumu su se ljudi zalili, okreni koju stranicu.
Kad kažem ' lako nadomjestiti ' mislio sam upravo to , sve lijepo piše ko želi shvatiti , android nadomjestim stikom, a čim ću nadomjestiti kad taj android na tvu za 2 3 g postane outdated štekavo smece kojem više ni Bog ne može pomoći ?
Dalje, koja dva daljinca? Sve se radi s onim od tv tako da su ti tanki argumenti... što se mene tiče rasprava završena, tvoj stav i poštujem, ali i dalje mislim da je android na tv lijepo zapakirani drek . Lp
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ne kužim, kaj to ima na sticku, a da nema na normalnom googleTV-u/androidu? osim igrica naravno, možda i web browser neki kvalitetniji, al to mi je fakat nebitno na tv-u (i to se da riješiti cast-om s moba)

 

bitno je da ima nekoliko opcionalnih video playera za instalirati (VLC, Nova,...), Kodi, Netflix (i ostali provideri), itd...

 

ak i uspori - odeš u postavke (storage) i počistiš cache (to je bar neka osnova :) )

naravno da svatko ima svoje preferencije i naravno da će nešto možda i zaštekati s vremenom ako se nakrca svime i svačime...

 

nekad je vjerojatno i android štekao na dual core hardware-u s gigom dvije rama, ali danas valjda svaki noviji TV ima 4 core i bar 3gb rama pa to radi sasvim solidno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Ne , nije prije xy godina nego i sad , evo na ovom forumu su se ljudi zalili, okreni koju stranicu.
Kad kažem ' lako nadomjestiti ' mislio sam upravo to , sve lijepo piše ko želi shvatiti , android nadomjestim stikom, a čim ću nadomjestiti kad taj android na tvu za 2 3 g postane outdated štekavo smece kojem više ni Bog ne može pomoći ?
Dalje, koja dva daljinca? Sve se radi s onim od tv tako da su ti tanki argumenti... što se mene tiče rasprava završena, tvoj stav i poštujem, ali i dalje mislim da je android na tv lijepo zapakirani drek . Lp

 ja imam 2 nova android tv-a (tcl, philips), rade bolje nego bilo koji drugi os koji sam probao. sjedi u auto i dođi odmah kod mene da se čudiš. a tek onaj android star 5 godina, i dalje uredno radi.

čime nadomjestiti štekavo neupotrebljivo webOs smeće nakon 5 godina? ja sam ga nadomjestio android stickom i sad imam daljinac za tv (pali, gasi, zvuk) plus daljinac od sticka, katastrofa.

 

ljudi su inače po defaultu glupi i retardirani, pa onda često instaliraju 459087654 nepotrebnih aplikacija, zatrpaju memoriju do zadnjeg mb-a, radi im 200 stvari u pozadini, i onda kukaju. a jeftiniji android tv-i imaju smeće od hardvera, sa 1gb ram i 4gb storage na koji jedva stane sam operativni sustav a ne još neku app, pa je onda android kriv.. yea right...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 15:13 (digitall).
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nit meni nije jasno kak to android postane neupotrebljiv nakon 2 3 godine na malo boljim TVima, pa nemaš igre gore instalirane. Sve streaming aplikacije su optimizirane, sučelje također kod TVa s 3gb rama leti bez problema...

 

Google TV je samo prednost, a ne mana kod odabira TVa.

Šta će meni webOS na kojem ne mogu pokrenut Stremio? Bacit ga u smeće tj. Kupit android stick, znači dodatan trošak.

 

Netko nezna sideloadat na Firesticku aplikacije, iako je najbolji android stick daleko od svih (izuzev N shielda).

 

To kaj se piše neupotrebkjiv i takv3 gluposti, pa i mob od 2GB rama neupotrebljiv nakon 2 godine ( ako ne i odmah).

Kod Google TV je stvar da je optimiziran za TV chipsete tj. Procesore jer se ugrađuju samo par komada u većini TVa dok kod moba imaš mali milijun kombinacija.

 

Govorimo o nekom srednjem rangu pa višem, ove niže modele nema smisla spominjat, oni su šrot sami za sebe kako kod google tva tako i kod svih drugih OSa.

 

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dzaba ti Stremio na tv-u kada tv-i imaju 100 mbit lan portove.Ako hoces pogledati film od 50+ gigi zaboravi Tv-i jos nemaju niti wifi 6

 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tcl 65c735

 

Stremio + rd

Expen4bles (58.03GB)

Lotr: the return of the king (76.32GB)

 

Sve normalno radi, osim kada premotavam onda treba malo pricekat.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,

Evo mene opet sa novim/sličnim pitanjem. Skrenuta mi je pažnja da bi za moje potrebe i udaljenost gledanja (4 m) ipak bio potreban veci tv od 55 incha, na žalost ne stane mi ništa veće od 65 incha pa bi Vas molio prijedlog best by-a za tv od 65" u iznosu do 1000 €. Kao i prvi put tv bi se primarno koristio za streaming servise, filmove, serije, iptv a najmanje za gaming.

Hvala svima unaprijed.
Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice