Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.376
|
čitano: 14.177.192
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
knez_b kaže...

Gledam malo ove američke recenzije TV-ova jer europskih i nema na YouTubeu.

Da li netko zna koji je europski model TCL-a isti kao i američki model TCL QM8?

Vidim da dosta hvale taj QM8 a kod nas ne mogu naći taj model?

Da li je još uvijek da je kvaliteta za američko tržište bolja nego za europsku kvalitetu?

 Za sve je bolja kvaliteta tamo, od auta do elektronike, samo su kod nas žene kvalitetnije i lijepše 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

je je, američki auti su kvalitetni...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

je je, američki auti su kvalitetni...

 Bas htjedoh to reci....

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa srce i asocijacija na Američko su mi Dodge SRT Challenger, Charger, Mustang, Playmouth te slični iz 70tih pa i noviji, nitko od nas ih nije vozio pa ne možemo ni pričati previše o njima, no znak da se voze i dan danas nešto govori, bez obzira koliko bili restaurirani ili ne, ima ih gro više na cestama nego Zastava, Wartburga i starih fiata....ne kažem da je supernarodni golf za baciti i da ne konkurira....dušu bi ogriješio 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

Pa srce i asocijacija na Američko su mi Dodge SRT Challenger, Charger, Mustang, Playmouth te slični iz 70tih pa i noviji, nitko od nas ih nije vozio pa ne možemo ni pričati previše o njima, no znak da se voze i dan danas nešto govori, bez obzira koliko bili restaurirani ili ne, ima ih gro više na cestama nego Zastava, Wartburga i starih fiata....ne kažem da je supernarodni golf za baciti i da ne konkurira....dušu bi ogriješio 

 Zavisi sta ti podrazumijevas pod kvalitet. To sto se voze ne znaci da su kvalitetni vec jednostavni i jeftini za odrzavanje.... 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako rekoh ja ih nisam vozio niti ih slagao...o ženama se niste uhvatili već o autima 

 

Ti kolega si vjerojatno mehaničar pa se bolje razumiješ....ja sam iz one druge strane sela 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

Kako rekoh ja ih nisam vozio niti ih slagao...o ženama se niste uhvatili već o autima 

 

Ti kolega si vjerojatno mehaničar pa se bolje razumiješ....ja sam iz one druge strane sela 

 Nisam mehanicar ali sam radio u prodaji vozila pa sam testirao neke modela i to je boze sacuvaj.... Jel dovoljno da ti kazem da su imali mjenjace sa 4 brzine.....

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerujem da su bolji od mojeg sa 6 

 

Šalim se nemam zamjerke.....točim i vozim a talijan 

Ispričavam se na offtopic....idemo dalje sa televizorima, ako tko ima kakvu preporuku za 144hz crno bijeli sa hdmi 2.1 miniled ili oled neka da kakvu preporuku....može biti i 8k naravno

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 13:55 (Wiz3m4n).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

Vjerujem da su bolji od mojeg sa 6 

 

Šalim se nemam zamjerke.....točim i vozim a talijan 

Ispričavam se na offtopic....idemo dalje sa televizorima, ako tko ima kakvu preporuku za 144hz crno bijeli sa hdmi 2.1 miniled ili oled neka da kakvu preporuku....može biti i 8k naravno

 Tesko da ces naci nov tv crno bijeli sa 144Hz HDMI 2.1 ;) Mozda neki polovan sa 50 HZ i antenskim ulazom ;)

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanimljiva Hisense akcija na Ekupi.... 15% u košarici za prvih 200 kupaca... ima 55 Mini led za 3500kn. Što god mislili o Hisense TV-ovima ovakva cijena je jako primamljiva...

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kupil neki dan taj hisense 55" e7k qled sa popustom. cijena oke, slika oke.. al na sancta dkmenici su bolji popusti čini mi se. tam si pogleaj.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 14:53 (ravendark).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, šta mislite o Hisense 85A6K , ima ga sada za 935 eur , inace imam samsung 7100 seriju i zadovoljan sam sa slikom , koja je uopce idealna udaljenost za 85 inca tv? Ja imam oko 4 do 4,5m udaljenosti  garniture od tv-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji je odličan TV od 32 inča? Sve veće mi ne odgovara.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 mjeseca
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nema takvog cega odavno vec...bolje gledaj dobar monitor te dijagonale uparen s nekim android stickom

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav kolege, brat traži TV.

Treba neki TV 4K rezolucija, 48" ili max 50", na kojem će gledati zemaljske programe i tu i tamo Netflix/HBO. Na TV-u se nikad neće gejmat.

Budžet mu je max 400e iako bi najsretniji bio da da i manje novaca Sustav je nebitan, ima Xiaomi TV Box.

Ja ne znam što bih mu preporučio u tom budžetu. Molim vas za prijedloge!

Hvala


Edit - možda ovo?
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50A6K/
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 17:03 (MedO1337).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MedO1337 kaže...
Pozdrav kolege, brat traži TV.

Treba neki TV 4K rezolucija, 48" ili max 50", na kojem će gledati zemaljske programe i tu i tamo Netflix/HBO. Na TV-u se nikad neće gejmat.

Budžet mu je max 400e iako bi najsretniji bio da da i manje novaca Sustav je nebitan, ima Xiaomi TV Box.

Ja ne znam što bih mu preporučio u tom budžetu. Molim vas za prijedloge!

Hvala

 Jedini dobar 50" TV u low end segmentu koji sam našao je LG UR7800, može ga se naći i za manje para u nekim dućkasima ali je u tim nedostupan, ali je OK telkač za ne baš zahtjevne korisnike iako mu specke nisu baš hi-end...

 

Alternativno poviri Samsung CU7172 sa 35% popusta + mogućnosti produljenja gare na 5 god., a u pitanju je također sasvim solidan TV za male pare.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako istražujem ponudu televizora ovih dana jer trebam kupiti novi TV dijagonale 65 inča, pregledom svega ponuđenoga a u skladu sa trenutnim budžetom izbor je pao na jedan od ova dva TV-a:
HISENSE 65U7KQ - cijena cca.750 eura sa 5-godišnjim jamstvom ili
TCL 65C805 - cijena cca. 830 eura sa 5-godišnjim jamstvom.

Oba TV-a su mini LED, pošto nisam stručnjak za ostalo a cijena je približno ista molim iskusnije da predlože koji TV je bolja kupovina.

Hvala.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam HISENSE 65U7KQ i vrijedi svakog centa.

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nakon kraceg vremena ponovo C3 55" na Mall-u, za oko 1000e mislim da nema bolje
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Rasprodano!
Koji bi od ova 3 bio najbolji izbor? Panasonic ima ugrađen subwoofer, ne znam da li to igra veliku ulogu, a čak bi ispao najjeftiniji kada se primjene popusti.
Sony Bravia Phillips 718 Panasonic MZ800

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 9:59 (Arabarran).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Arabarran kaže...

Rasprodano!
Koji bi od ova 3 bio najbolji izbor? Panasonic ima ugrađen subwoofer, ne znam da li to igra veliku ulogu, a čak bi ispao najjeftiniji kada se primjene popusti.
Sony Bravia Phillips 718 Panasonic MZ800

 Ma ta woofer nema veze sa wooferom. Ima pinkicu više basa ali to je miljama iza čak i jeftinog soundbara. Večina zvučnika u današnjim tv-ima su srednja žalost, ali ako si nezahtjevan kao npr. moja žena onda ti je bilo kakav zvuk odličan, samo je sranje jer kad jednom čuješ kako to treba zvučat nema puta nazad. Ali zato kvalitetno kućno kino ili soundbar možeš prebacivat sa TV-a na TV pošto ih možeš gurat 10-15 godina bez problema. 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nikonja kaže...

 Ma ta woofer nema veze sa wooferom. Ima pinkicu više basa ali to je miljama iza čak i jeftinog soundbara. Večina zvučnika u današnjim tv-ima su srednja žalost, ali ako si nezahtjevan kao npr. moja žena onda ti je bilo kakav zvuk odličan, samo je sranje jer kad jednom čuješ kako to treba zvučat nema puta nazad. Ali zato kvalitetno kućno kino ili soundbar možeš prebacivat sa TV-a na TV pošto ih možeš gurat 10-15 godina bez problema. 

 

potpisujem...

TCL C835 ima recimo Onkyo zvučnike (2.1 sustav, kao neki subwoofer isto), ali daleko je to i od običnih Edifiera 1855 koji su uštekani preko optičkog kabla - ne mogu zamisliti gledati nešto na zvučnike od TV-a opet... imam koristi od tih TV zvučnika samo kao malu popunu zvuka u prostoriji, ali su namješteni tiše od Edifiera...

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
nikonja kaže...

 Ma ta woofer nema veze sa wooferom. Ima pinkicu više basa ali to je miljama iza čak i jeftinog soundbara. Večina zvučnika u današnjim tv-ima su srednja žalost, ali ako si nezahtjevan kao npr. moja žena onda ti je bilo kakav zvuk odličan, samo je sranje jer kad jednom čuješ kako to treba zvučat nema puta nazad. Ali zato kvalitetno kućno kino ili soundbar možeš prebacivat sa TV-a na TV pošto ih možeš gurat 10-15 godina bez problema. 

 

potpisujem...

TCL C835 ima recimo Onkyo zvučnike (2.1 sustav, kao neki subwoofer isto), ali daleko je to i od običnih Edifiera 1855 koji su uštekani preko optičkog kabla - ne mogu zamisliti gledati nešto na zvučnike od TV-a opet... imam koristi od tih TV zvučnika samo kao malu popunu zvuka u prostoriji, ali su namješteni tiše od Edifiera...

 taj Onkyo 2.1 mi je jedino razocaranje tog tv-a
za sve ostalo samo bas zadovoljan....

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sporttest kaže...

 taj Onkyo 2.1 mi je jedino razocaranje tog tv-a
za sve ostalo samo bas zadovoljan....

 

sreća moja pa mi je zvuk bio najmanje bitan kod odabira :) maltene mi je svejedno bilo da li TV uopće ima zvučnike :D

 

edit: da se iz tih Onkyo zvučnika izvući malo više ako se poigra sa integriranim equalizerom, ali i dalje to nije ni blizu dediciranim zvučnicima, a kamoli nekom boljem vanjskom audio sustavu

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 15:10 (60nine).
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
August kaže...

Pozdrav, šta mislite o Hisense 85A6K , ima ga sada za 935 eur , inace imam samsung 7100 seriju i zadovoljan sam sa slikom , koja je uopce idealna udaljenost za 85 inca tv? Ja imam oko 4 do 4,5m udaljenosti  garniture od tv-a

 To je najlosiji Hisense model, ali na tu udaljenost ti je to nebitno jer je 85" neki minimum pa osim ako nemas drasticno veci budget i nemas nekih opcija.

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok! Kupujem 2 telke. 43 ili 50 inca. Ne oled jer mi je malo preskupo.

Jedan penzionerski za gledanje zemaljske tv, ništa smart, samo da je slika što bolja i da je što kvalitetniji.

Drugi za zemaljsku, filmovi sa sticka i youtube surfanje. Isto da je što bolja slika i da je što kvalitetniji.

Btw, imam stari sony koji nije smart, nema digitalni prijemnik, 32 incha, hd ready i slika mi je baš lijepa ali vrijeme je za novi.

Gledam telke 300-600 eura i što više gledam, manje znam :)

Sve dolazi u obzir. Sony, Toshiba, Panasonic, Samsumg, LG, TCL, Hisense.Neki savjet, preporuka.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što bi preporučili penzioneru do 200 eura, bar 3 godine garancije ako je moguće, te zna na Youtube?

 

Hisense, Vivax, TCL? Vidim i neki jeftini samsung: https://pevex.hr/led-tv-samsung-ue32t4302akxxh-hd-ready-dvb-t2-smart

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
trebor kaže...

Bok! Kupujem 2 telke. 43 ili 50 inca. Ne oled jer mi je malo preskupo.

Jedan penzionerski za gledanje zemaljske tv, ništa smart, samo da je slika što bolja i da je što kvalitetniji.

Drugi za zemaljsku, filmovi sa sticka i youtube surfanje. Isto da je što bolja slika i da je što kvalitetniji.

 

Sve dolazi u obzir. Sony, Toshiba, Panasonic, Samsumg, LG, TCL, Hisense.Neki savjet, preporuka.

 

 Kao prvu telku (za gledanje samo TV kanala) poviri Samsung Q60C 43", vrlo dobar QLED model sa dobrim prikazom slike, a kao drugu Q70C 55" koji je i više nego odličan LED TV za te pare ne samo po speckama, već i po kvaliteti slike (veoma dobra), a još bi bilo bolje da uz njih dobiješ i 2+3 god. gare, onda si miran kada ti neki od TV-ova rikne u prve 2 g. korištenja...

ivic55 kaže...

Što bi preporučili penzioneru do 200 eura, bar 3 godine garancije ako je moguće, te zna na Youtube?

 Ovaj LG LQ6300 se čini kao bolji izbor za te pare, ima mogućnost produljenja gare na 5 g. tak da nema straha od kvarova...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
3 mjeseca
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

random pitanje vezano za tv....s koje udaljenosti gledate televizor i kolika mu je dijagonala?

 

 

pitam jer sam veceras pustio yt i uleti neki recenzent - za kojeg se ispostavilo kasnije prilikom mog google pretrazivanja iz znatizelje - da je cak i dosta poznat u toj yt 'bransi'

 

 

znaci, covjek 'odgovorno' tvrdi da je optimalna udaljenost od 83'' tv-a (pazi, skoro 211cm!) 9 stopa za 'punu imerziju'?? ja gledam 55'' s kojih 2.6-2.7m i cini mi se ok omjer - ali mozda sam skroz u krivu? :)

 

 

kako je kod vas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55" - cca 2.5m kod mene

ovo što lik tvrdi je suludo, osim ako ne želiš tv gledati kao iz prvog reda u kinu

Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice