Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.381
|
čitano: 14.184.389
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod svih modela (preporuka za tv) trebali bi naglasiti VA ili IPS panel, (ako već kupujete manje dimenzije tv-a) i ako to nešto nekome znači.

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 9:54 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alfredo nr.2 kaže...
Vavoom kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Kupujem novi 32 tve. U Santa Domenici imaju ok izbor. Razmišljam uzeti LG FHD 32lq6300 ili Hisense s qledom. Ima i neki Philips skuplji od 300 i nešto eura. Što bi po Vama bila najbolja kupnja? Svi tvei imaju 5g garanciju.

 Taj LQ6300 mi se čini kao odličan izbor, specke mu nisu neke high-end za te pare ali će poslužiti svrsi, a i ak uz njega stvarno dobiješ 5 god. gare, nemaš o čem razmišljat, nećeš imati straha kad ti rikne u prve 2 g. korištenja.

U obzir bi dodo još i tog Phiću (nisi naveo koji je model), ak je serija 6 onda je u pitanju best buy....

 Hvala, ima još Philips 32PFS6908 Ambilight ili Sony Bravia KD-32W800. Oni su preko 300. Što kažeš na njih?

 

Ja već neko vrijeme gledam za jedan mali prostor gdje mi stane max 32 inča i s obzirom da u toj veličini nema nekog izbora nekako se svelo na spomenuti LG i Philips ali ne 6908 kojeg spominješ jer je to noviji model kojemu je Philips uvalio vlastiti OS nego 6906 koji ima Android...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Naručio sam LG. O Philipsu čitam različite dojmove, kvarovi, loša plastika. Za Lg su bolje recenzije pa sam se za njega odlučio.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Kod svih modela (preporuka za tv) trebali bi naglasiti VA ili IPS panel, (ako već kupujete manje dimenzije tv-a) i ako to nešto nekome znači.

 A šta se tu može kad je danas skoro pa nemoguće naći TV sa IPS matricom ili su krivo označeni (na nekim stranicama piše da je IPS panel unutra, neki kažu VA)?

 

Ako znaš oba dva tipa panela imaju svoje pros i cons, pa će biti težak izbor za odabir.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
kaw_liga kaže...

Može preporuka Tv a jedini uvjet je da nije Smart i da je oko 40tak inch...Sestra tripuje na zračenje 5G i to pa je bitno da nije smart 

to je taj 

 

Ak već kupuje vivax onda može proć i jeftinije, u intersparu/sparu isti takav za 159 eura. Tko zna, dok je tam možda mu se svidi i sharp 40FG2 za 209 eura, ipak je to bolje od vivax klase. A sharp mislim da ide s 4 godine jamstva no nisam optimist jer je riječ o androidu odnosno ozloglašenom smart tv-u pa bi seka mogla dat odbijenicu

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kaw_liga kaže...

Ima nekih Vivaxa za kupiti koji nisu Smart..

Ne isplati se uvjeravati ne želi ništa 5G ni ruter ni Tv.

Jeste li sigurni da se može isključiti u postavkama wifi i koristi ga kao običan tv. Ali baš da ima konkretno opcija isključi wifi ?

 TV nema 5g, vjerojatno misli na wifi.

 

Cek sekica ne koristi mobitel ?

Kako izbjegava  repetitore i signale iz okolice, ostale mobitele koje koriste ljudi oko nje, radare, u biti sve ostale uređaje jer svaki uređaj ima neki oblik emisije EM-a  ako se toga boji ?

Hoda okolo umotana u foliju ? 

 

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije bilo dijelova da mi popravi TV hisense 50e76gq, pa sad imam pravo na zamjenu u Elipsu (oko 400€ je bila cijena). Za moje potrebe, gledanje filmova TV je bio savršen dok je radioo. Ali mozda ima neka bolja alternativa, LG ili slicno, mogu nadoplatit stotinjak€. Opcija je i da uzmem novce natrag.

 

Imaju dostupan noviji HISENSE-50E7KQ model, ali po tehničkim specifikacijama ima manje nita, lošiji DCI p3 coverage, isti čipset koji i stari TV pa me brine da ne bude ista sudbina... Možda neke specifikacije kompenziraju za ove nedostatke.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50E7KQ/

 

 

Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedan mali TV, taman da ne moras vise bojati skoro cijeli jedan zid :)

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...

Nije bilo dijelova da mi popravi TV hisense 50e76gq, pa sad imam pravo na zamjenu u Elipsu (oko 400€ je bila cijena). Za moje potrebe, gledanje filmova TV je bio savršen dok je radioo. Ali mozda ima neka bolja alternativa, LG ili slicno, mogu nadoplatit stotinjak€. Opcija je i da uzmem novce natrag.

 

 Ak već ideš na nadoplatu i tražiš nešto bolje od starog E76, onda ti je Samsung Q60C savršen izbor, malo lošiji od ovog novijeg Hisensea po speckama ali zadovoljava sve tvoje kriterije, ja bi na tvom mjestu uzeo ipak Q80C koji je 200€ skuplji, a bolji model, ali ak ti ne treba 120Hz refresha i HDMI 2.1 onda nemoj trošiti više para, sačuvaš si za noviji iPhone SE i Earpodove.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 20:05 (Vavoom).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Bubabug kaže...

Nije bilo dijelova da mi popravi TV hisense 50e76gq, pa sad imam pravo na zamjenu u Elipsu (oko 400€ je bila cijena). Za moje potrebe, gledanje filmova TV je bio savršen dok je radioo. Ali mozda ima neka bolja alternativa, LG ili slicno, mogu nadoplatit stotinjak€. Opcija je i da uzmem novce natrag.

 

 Ak već ideš na nadoplatu i tražiš nešto bolje od starog E76, onda ti je Samsung Q60C savršen izbor, malo lošiji od ovog novijeg Hisensea po speckama ali zadovoljava sve tvoje kriterije, ja bi na tvom mjestu uzeo ipak Q80C koji je 200€ skuplji, a bolji model, ali ak ti ne treba 120Hz refresha i HDMI 2.1 onda nemoj trošiti više para, sačuvaš si za noviji iPhone SE i Earpodove.

 Mislim da je 50" Q80C 50hz panel, veće dijagonale su 100Hz.

120Hz je u Americi na njihovim modelima.

2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
kaw_liga kaže...

Ima nekih Vivaxa za kupiti koji nisu Smart..

Ne isplati se uvjeravati ne želi ništa 5G ni ruter ni Tv.

Jeste li sigurni da se može isključiti u postavkama wifi i koristi ga kao običan tv. Ali baš da ima konkretno opcija isključi wifi ?

 Ako joj 43" dijagonala nije problem, baci oko na Phillips 5507, jedini non-smart TV a da je veće dijagonale.

Ukupno košta 300€ (295€) sa uračunatim produženjem gare na 5 g., inače je 250€.

E sad, neki će ti reći da je loš izbor, ali nema nijednog TV-a renomiranog branda, a da nije smart. 

Dizajn je i više nego odličan za takav tip telkača, nadam se da će joj se svidjeti...

 

 Hvala na savjetima a nez probacu je nekako nagovoriti da uzme Smart pa da isključi wifi...i onda se vratiti na forum.

Ide na to da što manje zrači,bilo kakvo em zračenje od telefona bezicnig pa moba 4g,ruter da nije bezični itd mislim meni to nema smisla..živjeti u centru Zg a bojati se zračenja i zazirati od novih tehnologija 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2024 15:04 (kaw_liga).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Planiram uzet C3 55, dok je akcija sondbar i 5 god. Da li je netko imao iskustva sa uvozom u bih? Planiram ga naruciti na rodjakovu adresu i otici po njeg, raspakovati i bez prijavljivanja uvest. Znam da ima mogucnost povrata poreza, ali ne znam kako to ide, onda ga moram i prijavit pa placati pdv i carinu. U bih je na snizenju oko 2400e, dok je u hrv 1300e sa garancijom i sondbaron
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
systemize kaže...
Planiram uzet C3 55, dok je akcija sondbar i 5 god. Da li je netko imao iskustva sa uvozom u bih? Planiram ga naruciti na rodjakovu adresu i otici po njeg, raspakovati i bez prijavljivanja uvest. Znam da ima mogucnost povrata poreza, ali ne znam kako to ide, onda ga moram i prijavit pa placati pdv i carinu. U bih je na snizenju oko 2400e, dok je u hrv 1300e sa garancijom i sondbaron

 Ja prijatelju prije mjesec uzeo za 1200 EUR... Nema sanse da je 2400 EUR.....

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gdje si uzeo, ja pratim cijene jos nisam naletio po toj cijeni... ekupi trenutno 3.700KM, tehnoshop 3.500KM, na olx nema ispod 1650e, vjerovatno na crno uvezenih, sumnjive garancije
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, zanima me koji TV preporučujute u rangu oko 500e a da mu je dijagonala 55''. 

Edit: bio bi u dnevnoj i gledo bi se IPTV na njemu. Kvaliteta slike bi bila najvaznija stvar.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 1:37 (Shadox).
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shadox kaže...

Pozdrav, zanima me koji TV preporučujute u rangu oko 500e a da mu je dijagonala 55''. 

 https://www.nabava.net/televizori?se=211370%2C211373%2C211381%2C351545%2C402812%2C964339

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
systemize kaže...
Gdje si uzeo, ja pratim cijene jos nisam naletio po toj cijeni... ekupi trenutno 3.700KM, tehnoshop 3.500KM, na olx nema ispod 1650e, vjerovatno na crno uvezenih, sumnjive garancije

 To sto si ti gledao u tehnoshopu je G3 a ne c3. Ja uzeo c1 a prijatelj c3 u tehnoshopu....Nemaju C3 55" u tehnoshopu bas juce gledah....Ja kad sam prije dvije godine kupovao platio 3200 KM sa 5 godina garancije a prije mjesec ili dva prijatelj 2400 KM sa 5 godina garancije....

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shadox kaže...

Pozdrav, zanima me koji TV preporučujute u rangu oko 500e a da mu je dijagonala 55''. 

Edit: bio bi u dnevnoj i gledo bi se IPTV na njemu. Kvaliteta slike bi bila najvaznija stvar.

 Ako ti nije problem malčice nadoplatiti, onda si poviri TCL C645, vrlo dobar je model u pitanju; M po speckama, M po kvaliteti slike. Baziran je na GoogleTV sistemu šta je idealno za ilegalne IPTV appove, no poslužit će dobro i za gledanje najobičnijih TV kanala; na ovom linku piše da se može produžit garancija na 5 g. ali ne znam da li je to samo trik ili stvarno postoji takva mogućnost.

 

Da li koristiš ilegalni servis ili stvarno nekog operatera (npr. MAXtv ili EON)?

 

No jedino me muči da nemaš baš para za entry-level Samsung QLED model (Q60C)...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo jedan zanimljiv video, gdje Sony X95L parira (mozda i bolji) prikazu tamnih scena od LG G3. U pitanju je "obican" FALD, a cisto zato sto i sam trazim u zadnje vrijeme TV, a svi ovi TCL/Hisense su napucani speckama, al i na tom videu se vidi kolko je zapravo nebitno - 

Anything that can be connected, will be connected.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I košta više od oleda 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

naravno, cijena je veliki (uglavnom i najveci) faktor, ali nisam ovdje ulazio u cijene niti isplativost, nego da ciste brojke (dimming zone, kontrast itd.) nisu mjerilo pa dosta rtings reviewova zapravo na neki nacin padaju u vodu.

Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trebao bih savjet koji TV odabrati u dimenziji od 50''. Neki govore o Hisense (točnije model 50A7KQ), neki preporučuju TCL, a meni je za oko zapeo Philips, točnije 50PUS8118 oko 520€.

Molim Vas za informaciju da li je to dobar odabir ili se nešto može bolje pronaći u toj cijeni? Hvala

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

napokon mogu poslati upit.

 

Već duže vrijeme imam brutalnu dilemu, a to je odabir između boljeg 55 incha ( OLED ) ili lošiji 65 incha TV ( QLED i ostalo ). Budžet je 1200 do 1400 eura.

 

Što se udaljenosti od TVa tiče, imam 4,2 m što je ok za veći TV, ali šta mene ustvari najviše muči, kvaliteta slike na A1, konkretno na Arenama jer sve što gledam je sport i to preko operatera i Netflix. Za Netflix mi je svejedno, vjerujem da je skoro pa jednaka kvaliteta, ali se bojim za Arenu i kad gledam primjerice NFL, dali će biti ogromna razlika u kvaliteti između 55' OLEDa ili 65' QLEDi ostalog?

 

Mislim da bi slom živaca dobio da u nedjelju navečer uspavam klince, uzmem pivu, upalim NFL i vidim kockice na glavama jer je kvaliteta slike koju A1 odašilje loša.

 

Hvala svima, dobrodošli su i prijedlozi, konkretno se dvoumim između ova 2:

 

Hisense 65U8KQ koji je sad 1100 € u SD

Sony Bravia KD-65X85L ispadne oko 1200 € u SD
Samsung OLED 55S90C koji je oko 1300 € sada u SD
LG OLED 55C3 koji je sada 1300 € u SD
Gledao sam i TCL 8 seriju ali nekako više vjerujem svima gore.


Hvala,

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C3 od 65 se zna nac na akciji tu lovu.
Ako nije problem cekati akcije.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Pozdrav svima,

 

napokon mogu poslati upit.

 

Već duže vrijeme imam brutalnu dilemu, a to je odabir između boljeg 55 incha ( OLED ) ili lošiji 65 incha TV ( QLED i ostalo ). Budžet je 1200 do 1400 eura.

 

Što se udaljenosti od TVa tiče, imam 4,2 m što je ok za veći TV, ali šta mene ustvari najviše muči, kvaliteta slike na A1, konkretno na Arenama jer sve što gledam je sport i to preko operatera i Netflix. Za Netflix mi je svejedno, vjerujem da je skoro pa jednaka kvaliteta, ali se bojim za Arenu i kad gledam primjerice NFL, dali će biti ogromna razlika u kvaliteti između 55' OLEDa ili 65' QLEDi ostalog?

 

Mislim da bi slom živaca dobio da u nedjelju navečer uspavam klince, uzmem pivu, upalim NFL i vidim kockice na glavama jer je kvaliteta slike koju A1 odašilje loša.

 

Hvala svima, dobrodošli su i prijedlozi, konkretno se dvoumim između ova 2:

 

Hisense 65U8KQ koji je sad 1100 € u SD

Sony Bravia KD-65X85L ispadne oko 1200 € u SD
Samsung OLED 55S90C koji je oko 1300 € sada u SD
LG OLED 55C3 koji je sada 1300 € u SD
Gledao sam i TCL 8 seriju ali nekako više vjerujem svima gore.


Hvala,

 

Niti na jednom tvu nećeš gledati kockice

 Za tu udaljenost 55 nemoj niti gledati.  Ja sam na toj udaljenoti imao 65" i bio je premali, sad imam 77" i zadovoljavajuće je, dobro bi došao i veći :) 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jedino gdje sam vidio kockice gledajući sport na A1 je bio vaterpolo (55" TCL) (kad je bilo puno mreškanja vode)

A1 inače slovi, navodno, kao operater s najboljim TV signalom, ali kod vaterpola su očito slali premali bw ili što već (ljudi su se bunili kod prošlog EU prvenstva nešto pa su to malo poboljšali u finalnim utakmicama, ali sad kod ovog SP-a je opet bilo loše)

 

svi ostali sportovi na Arenama su mi sasvim solidni (pogotovo nogomet i košarka)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...

jedino gdje sam vidio kockice gledajući sport na A1 je bio vaterpolo (55" TCL) (kad je bilo puno mreškanja vode)

A1 inače slovi, navodno, kao operater s najboljim TV signalom, ali kod vaterpola su očito slali premali bw ili što već (ljudi su se bunili kod prošlog EU prvenstva nešto pa su to malo poboljšali u finalnim utakmicama, ali sad kod ovog SP-a je opet bilo loše)

 

svi ostali sportovi na Arenama su mi sasvim solidni (pogotovo nogomet i košarka)

 Rekao bih da te kockice prije imaju veze s procesiranjem slike od strane TV-a nego sa samim signalom

2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odg, takav odgovor čekam. 

 

Zaboravio sam napomenuti da je taj zid na kojem bi TV bio, zid koji je pola "slobodan" a pola su klizna vrata, tako da kod 55' TVa mi ostane po 20 cm sa svake strane ( bočni zid i štok ) a u slučaju 65' bi ostalo 10 cm sa svih strana, tako da realno za veći ni nema mjesta. 

 

Mogao sam čak i anketu postavit koji od svih tih 65' uzeti na kraju..

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...

 Rekao bih da te kockice prije imaju veze s procesiranjem slike od strane TV-a nego sa samim signalom

 

kako onda objašnjavaš da je bilo ok na finalnim utakmicama EU prvenstva nakon kaj su se ljudi žalili? ;)

pogledaj malo komentare na temi A1 na forum.hr, a vezano baš za vaterpolo - pa nemaju baš svi tamo TCL televizore, jel tako? :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 15:52 (60nine).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice