Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.393
|
čitano: 14.193.400
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 tjedana
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prošao sam sve temeljne postavke gledajući slovensku i hrvatsku TV te youtube 4K filmiće (modovi : Filmmaker, Standard, Movie night, Movie Day,  Sport, itd.... te postavke slike : Warm 1, Warm2).  Igrao sam se s oštrinom i svjetlinom. Nisam išao detaljno kalibrirati TV. 

 

Točno je da pojedini sadržaji promjenom moda izgledaju (dosta) bolje, međutim boje su generalno ili presaturirane (izgledaju umjetno) ili previše isprane (bijela vuče na sivo, boje nisu dovoljno intenzivne), a u dinamičnim scenama gubi se oštrina (u oba slučaja) a kod gledanja sporta na TV-u u bržim scenama javljaju se sjene (lagani halo). U statičkim slikama (pejsaž) slika izgleda dobro, kako treba. 

 

Niti na promo 4K filmiću s Youtube-a uz 200 MBPS internet gledajući s 4 metra ne mogu reći - evo, to je sad to, "obični" LED ne zaslužuje da ga ikad više pogledam.  Također, iz nekog razloga TV ne želi ostati u 2160p kvaliteti, već se stalno vraća u 1080p. u 2160p kao da ne može povući dovoljno sličica u sekundi za fluidnu sliku.  

6 tjedana
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerujem da tebe tvoj TV služi dobro i da ga optimalno koristiš. Kao što sam i napisao, gaming i kvalitetniji sadržaji vjerojatno izgledaju bolje i izvlače više iz potencijala ovog TV-a. Radi li se možda o 65 inča modelu (moguće je kako je drugačiji panel unutra)? 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Verne213 kaže...

Prošao sam sve temeljne postavke gledajući slovensku i hrvatsku TV te youtube 4K filmiće (modovi : Filmmaker, Standard, Movie night, Movie Day,  Sport, itd.... te postavke slike : Warm 1, Warm2).  Igrao sam se s oštrinom i svjetlinom. Nisam išao detaljno kalibrirati TV. 

 

Točno je da pojedini sadržaji promjenom moda izgledaju (dosta) bolje, međutim boje su generalno ili presaturirane (izgledaju umjetno) ili previše isprane (bijela vuče na sivo, boje nisu dovoljno intenzivne), a u dinamičnim scenama gubi se oštrina (u oba slučaja) a kod gledanja sporta na TV-u u bržim scenama javljaju se sjene (lagani halo). U statičkim slikama (pejsaž) slika izgleda dobro, kako treba. 

 

Niti na promo 4K filmiću s Youtube-a uz 200 MBPS internet gledajući s 4 metra ne mogu reći - evo, to je sad to, "obični" LED ne zaslužuje da ga ikad više pogledam.  Također, iz nekog razloga TV ne želi ostati u 2160p kvaliteti, već se stalno vraća u 1080p. u 2160p kao da ne može povući dovoljno sličica u sekundi za fluidnu sliku.  

 ao pricas o YT to moras podesiti u podesavanjima aplikacije. Ako u samom videu podesis visu rezoluciju na sledecem ce se vratiti na staro... Ako pricas da u samom videu ti podesis na 2160 a on vrati na 1080 onda tu nema pomoci....

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Verne213 kaže...

Vjerujem da tebe tvoj TV služi dobro i da ga optimalno koristiš. Kao što sam i napisao, gaming i kvalitetniji sadržaji vjerojatno izgledaju bolje i izvlače više iz potencijala ovog TV-a. Radi li se možda o 65 inča modelu (moguće je kako je drugačiji panel unutra)? 

 65 inča i VA panel sa svim prednostima i manam VA panela koje su odavno poznate. VA panel je uvijek kompromis, IPS panel je kompromis...jedino OLED nije kompromis ali treba ga i platiti, pa je opet kompromis uloženo/dobiveno. Treba biti realan u očekivanjima.

Ja sam taj TV prvenstvenoi kupio za gaming, filmove više volim tgledati na 120" projektoru, a TV program mi je sasvim OK prek MAX TV-a. Sporet gledam rijetko, samo borilačke sportove.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Verne213 kaže...

Hvala na odgovoru i preporuci da pogledam Sony radi image processinga. 

 

Što se Hisense-a tiče, pogledao sam sve dostupne recenzije na netu, ali najveći broj otpada američke recenzije jer je njih i najviše. 

 

Da me netko krivo ne shvati, moj post ne ide u smjeru diskreditiranja Hisense-a, niti njhovih modela. 

 

Međutim kada je jedini benchmark bazični LED model iz 2019., a u 2024. TV koji bi specifikacijama trebao "pojesti za doručak" tog Samsunga propusti impresionirati, onda to nije to. 

 

Također, čini mi se da su moderniji televizori puput ovog U7KQ bolje prilagođeni kvalitetnijim sadržajima, a da klasični TV-a nije područje gdje mogu pokazati sve svoje snage. 

 

Kod mene u kući se gleda upravo to većinu vremena, pa i zbog toga vjerojatno moram uložiti više u bolji image processing.

 

Zašto sam u startu kupio jeftiniji TV?  Zato što sam mislio da jednostavno mora biti dovoljan za bazično korištenje. 

 

"....onda ti treba nešto ipak kvalitetnije od lower mid-range TVa, a za tak nešto ti treba oko 1k eura". Upravo to sam zaključio. 

 

Idem danas u trgovinu. Probat ću pogledati Samsung Q80C, Sony X75K i X85L te TCL 845. Radije ću dati nešto više novaca, nego da se svaki put kad gledam TV jedem što nism izdvojio više. 

 Nisi naveo s koje udaljenosti gledaš TV, je li veličinan novog veća od starijeg i sl...

Generalno gledajući, ako je sam izvor signala loš i slika neće bit nešto puno bolja.

Sony ima najbolji image processing tako da ako ti je to jako bitno gledaj njih iako su najskuplji jbg...

 

Imam doma TCL C845 već skoro godinu dana i zemaljski kanali (A1) su i više nego OK, ne očekujem čuda na takvim signalima, ali nema "mrlja". Doduše ja gledam s 2 i pol metra udaljenosti.

 

Ako se ne varam Elipso s Premium visom ima akciju da ispadne c845 nekih 700 i nešto sitno eura što je stvarno jako dobra cijena za taj TV.

Ukolio želiš bit siguran, uzmi neki od Sonya i prst u uho, pogotovo ako gledaš samo DTV, a sve ostalo manje.

6 tjedana
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Televizor prije ovog bio je 50TU8072, dakle 5 inča manji model od 55U7KQ. 

Da se nije pokvario, ne bi ga niti mijenjali, jer je zadovoljavajuće radio. 

 

TV se gleda s udaljenosti od 3 - 3.5 metara. 

Kao što sam ranije spomenuo, TV se primarno koristi za regularne TV kanale (preko antene, ne IPTV), malo Netflix i ostali filmovi. 

 

Generalno gledajući, ako je sam izvor signala loš i slika neće bit nešto puno bolja.

To je naravno točno, vjerujem da dio mog problema proizlazi iz toga, da se igram na PS5, vjerojatno bih bio puno pozitivniji. 

 

Otac je izrazio želju da ostane veća dijagonala (55 inča). 

 

Premium Visa akcija je ono što bi iskoristio. C845 ispadne 737 eura , X75 720 eura , X85 košta 999 eura.  Samsung Q80C je 701 euro, a QN90C 900 eura. Otprilike tu bih ražio rješenje (700-800).

Slažem se da je OLED bolji od svih opcija, ali 1.200+ eura za S90C ili ili LG C3 stvarno mislim da nema smisla davati za gledanje HRT-a i Netflixa. 

 

 

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na mojem Samsungu je otišao panel pa bih htio napraviti upgrade na 75".

 

Vtili bi se zemaljski kanali, IPTV, Plex i Netflix u podjednakim omjerima.

Preferiram Samsunge i LG, ali sam otvoren i za druge opcije, dok god je podržana instalacija Plex appa bez da moram mozgati i kemijati (npr. na svoj Samsung sam htio originalno staviti Jellyfin, ali kad sam skužio da ću morati baciti TV u dev mod i prebacivati buildani app - odustao sam od tih čudesa i ostao na Plexu).

 

Negdje u topicu sam vidio preporuku za ovaj: https://www.altirand.com/asortiman/proizvod-3724-

Međutim, na reviewu na Rtings.com sam vidio da nije baš idealan za prostorije gdje je puno svjetla, odnosno ima problem s odsjajem.

 

Ima li neka druga preporuka?
Ne patim na kvalitetu snimke, televizori iz nekog mid segmenta su meni do sada bili skroz ok.


Hvala!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 11:54 (knjazor).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Verne213 kaže...

Televizor prije ovog bio je 50TU8072, dakle 5 inča manji model od 55U7KQ. 

Da se nije pokvario, ne bi ga niti mijenjali, jer je zadovoljavajuće radio. 

 

TV se gleda s udaljenosti od 3 - 3.5 metara. 

Kao što sam ranije spomenuo, TV se primarno koristi za regularne TV kanale (preko antene, ne IPTV), malo Netflix i ostali filmovi. 

 

Generalno gledajući, ako je sam izvor signala loš i slika neće bit nešto puno bolja.

To je naravno točno, vjerujem da dio mog problema proizlazi iz toga, da se igram na PS5, vjerojatno bih bio puno pozitivniji. 

 

Otac je izrazio želju da ostane veća dijagonala (55 inča). 

 

Premium Visa akcija je ono što bi iskoristio. C845 ispadne 737 eura , X75 720 eura , X85 košta 999 eura.  Samsung Q80C je 701 euro, a QN90C 900 eura. Otprilike tu bih ražio rješenje (700-800).

Slažem se da je OLED bolji od svih opcija, ali 1.200+ eura za S90C ili ili LG C3 stvarno mislim da nema smisla davati za gledanje HRT-a i Netflixa. 

 

 

 Neće niti OLED biti nešto bolji u samom procesuiranju slike od Miniledova (Samsung,Sony...), on se uzima radi drugih stvari u kojima je ta tehnologija vrhunska.

Uzeti OLED za zemaljske kanale je grehota.

 

Za samu kvalitetu slike je jedan jedini izbor, SONY. Doduše, taj x75 je entry level TV, obični LED, sve ima svoje, ali ako će se samo gledati DTV je dobar izbor.

Meni je i dalje C845 za 737 top kupovina od svih navedenih, služi me vrhunski skoro god dana, slika mi je stvarno super, ali ja koristim i zemaljske kanale, nekad streaming i sl, svašta po malo.

 

Nedavno je bila akcija za C835 za smiješne novce, to sam uzeo za Božić starcima i oduševljeni su, isto su prije imali Samsunga koji je riknuo.

 

U trgovinama ne bih previše obraćao pažnju kakva je slika jer je na svakom TV-u drugačije podešena,dal je promo materijal ili nije etc... a znajući da naši trgovci pojma nemaju (velika većina) osim koja je marka i cijena je još veći -.

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Verne213 kaže...

...

Slažem se da je OLED bolji od svih opcija, ali 1.200+ eura za S90C ili ili LG C3 stvarno mislim da nema smisla davati za gledanje HRT-a i Netflixa. 

 

 

 

BioZZG kaže...

... 

 Neće niti OLED biti nešto bolji u samom procesuiranju slike od Miniledova (Samsung,Sony...), on se uzima radi drugih stvari u kojima je ta tehnologija vrhunska.

Uzeti OLED za zemaljske kanale je grehota.

...

 

 

 Netflix na oledu izgleda spektakularno... Ni YT hdr ne izgleda bolje.... Ja licno sam zbog netflic+xa najvise isao na 55" oled umjesto 65" qled...Vjerovatnio ne bih vidio razliku osim ako su jedan pored drugoga ali kao sto neo gore rece grizao bih se sto nisam uzeo najbolje moguce...

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
Verne213 kaže...

...

Slažem se da je OLED bolji od svih opcija, ali 1.200+ eura za S90C ili ili LG C3 stvarno mislim da nema smisla davati za gledanje HRT-a i Netflixa. 

 

 

 

BioZZG kaže...

... 

 Neće niti OLED biti nešto bolji u samom procesuiranju slike od Miniledova (Samsung,Sony...), on se uzima radi drugih stvari u kojima je ta tehnologija vrhunska.

Uzeti OLED za zemaljske kanale je grehota.

...

 

 

 Netflix na oledu izgleda spektakularno... Ni YT hdr ne izgleda bolje.... Ja licno sam zbog netflic+xa najvise isao na 55" oled umjesto 65" qled...Vjerovatnio ne bih vidio razliku osim ako su jedan pored drugoga ali kao sto neo gore rece grizao bih se sto nisam uzeo najbolje moguce...

 Ma ako je primarno za streamanje ili gledanje 4k sadržaja onda OLED svakako...naravno ako budžet dopušta

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Verne213 kaže...

Televizor prije ovog bio je 50TU8072, dakle 5 inča manji model od 55U7KQ. 

Da se nije pokvario, ne bi ga niti mijenjali, jer je zadovoljavajuće radio. 

 

TV se gleda s udaljenosti od 3 - 3.5 metara. 

Kao što sam ranije spomenuo, TV se primarno koristi za regularne TV kanale (preko antene, ne IPTV), malo Netflix i ostali filmovi. 

 

Generalno gledajući, ako je sam izvor signala loš i slika neće bit nešto puno bolja.

To je naravno točno, vjerujem da dio mog problema proizlazi iz toga, da se igram na PS5, vjerojatno bih bio puno pozitivniji. 

 

Otac je izrazio želju da ostane veća dijagonala (55 inča). 

 

Premium Visa akcija je ono što bi iskoristio. C845 ispadne 737 eura , X75 720 eura , X85 košta 999 eura.  Samsung Q80C je 701 euro, a QN90C 900 eura. Otprilike tu bih ražio rješenje (700-800).

Slažem se da je OLED bolji od svih opcija, ali 1.200+ eura za S90C ili ili LG C3 stvarno mislim da nema smisla davati za gledanje HRT-a i Netflixa. 

Verne, ovo što tebe muči, ako je loš izvor, neće ti pomoći ni najskuplji tv na tržištu, evo ja upravo gledam ligu prvaka na HTV2 na solidnom Sony FALD tv-u 55 veličine sa 3 metra i igrači imaju sjene oko sebe kod brzih pokreta, tako ti je općenito kod sportova ako je loš izvor, što ni meni nije jasno kako recimo kod lige prvaka ili recimo kod prošlog svjetskog prvenstva isporučuju tako loš signal, dok neki put slika super kod recimo utakmice sa našeg prvenstva gdje bi čovjek očekivao lošiju sliku.

Tako da čak ni Sony nije svemogući u nekim situacijama, ovo drugo što si navodio da te još smeta Sony je top. Što se tiče Hisensa očito on nije dovoljno dobar za Vaš ukus, pa je najbolje da ga vratite, a što da uzmete, ako Vam je Samsung odgovarao možda je najbolje da nastavite gledati Samsung jer ste navikli na njega, a što se tiče kvalitete - znate ono koliko para toliko muzike. 

 

 

3 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Forumaši, kakva je situacija s prodajom rabljenih OLED TV-a?
Konkretno - imam C1 koji je još 2.5 godine pod jamstvom. Fantastičan TV, stvarno ga nemam razloga mijenjati.
Ali si nešto kalkuliram, zbog prirode OLEDa, vjerujem da će ga biti lakše prodati s jamstvom, nego bez njega?
Ne pratim tržište TV-a, tu i tamo bacim oko u ovu temu, ali od kad sam došao po preporuku i kupio C1 stvarno ne mislim o drugom.

Pošto je vani C3, dali će uskoro C4? Koje će značajne promjene biti s C4 i kolika je uopće isplativost prelazak s C1?

Ovo me samo zanima u teoriji, ne planiram definitivno još godinu dana prodavati C1 (da ne krenu poruke/ponude).

definitivno izostanak ikakve podrske za dts, odnosi se na c1/c2, implementirano je nazad od c3. ne znam kakva je generalna namjena tv-a u tvom kucanstvu, ali taj (potencijalno) mali segment moze predstavljati problem jer je nerjesiv bez 3rd party podrske u vidu nekakvog media playera.

 

nedostatak pgs formata subsa isto nekima smeta, no vise je pitanje osobne preference.

 

inace koristim c2, jako sam zadovoljan kako sve to skupa funkcionira i uopce ne razmisljam o zamjeni.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trazim TV za starce. Idealno nekih 700-800 eura, max 1300-1400. Naravno, sto jeftinije to bolje, ali nije mi problem platiti malo vise za bolji TV. A sad, ne znam kolko bi oni primjetili razliku izmedju osrednjeg i dobrog TVa, jer uglavnom bi gledali TV, filmove i sportove na MaxTV. Mozda bi ih uspio nauciti da gledaju 4k mkv filmove s USBa ustekanog u TV i eventualno Netflix. Zato bi bilo bitno da TV ima ugradjeni player (ili app koji se moze instalirati) da reproducira filmove direktno s USBa, naravno s titlovima. U tom slucaju bi vjerojatno malo vise primjetili razliku u kvaliteti slike.

Preferiram Samsung, Q60C, 70C, 80C, 85C ili Sony. Cuo sam da je Sony najbolji, ali je i najskuplji. Mogu i ostale marke, npr 65" TCL 845 je sad nekih 900 eura u Elipsu sto je daleko najniza cijena za taj TV, ali sam malo skeptican prema TCLu. I a ovdje sam primjetio da ga ili jako hvale ili jako pljuju.

Bitan je i dobar reflection handling jer je soba dosta osvjetljena, dva velika prozora s desna i manji prozor direktno nasuprot koji se u sadasnjem TVu vidi kao u ogledalu.

 

Znaci ukratko, TV za MaxTV filmove i sport i eventualno 4k filmove gdje bi HDR kolko tolko dosao do izrazaja. Dvoumim se izmedju 65 i 75, udaljenost je cca 4m, pa bi 75 vjerojatno bio bolji izbor za tu udaljenost, ali bi im zauzeo skoro sav prostor na regalu. 65 bi ljepse izgledao i bolje se uklopio u prostor, a i jeftiniji je.

Sad imaju 50" Samsung plazmu iz 2008., pa bi vjerojatno bilo sta bilo upgrade.

 

Nikakav gaming, 144HZ i slicno, to im ne treba

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 14:00 (macgyver).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmallGuy kaže...
x360gamer kaže...
Forumaši, kakva je situacija s prodajom rabljenih OLED TV-a?
Konkretno - imam C1 koji je još 2.5 godine pod jamstvom. Fantastičan TV, stvarno ga nemam razloga mijenjati.
Ali si nešto kalkuliram, zbog prirode OLEDa, vjerujem da će ga biti lakše prodati s jamstvom, nego bez njega?
Ne pratim tržište TV-a, tu i tamo bacim oko u ovu temu, ali od kad sam došao po preporuku i kupio C1 stvarno ne mislim o drugom.

Pošto je vani C3, dali će uskoro C4? Koje će značajne promjene biti s C4 i kolika je uopće isplativost prelazak s C1?

Ovo me samo zanima u teoriji, ne planiram definitivno još godinu dana prodavati C1 (da ne krenu poruke/ponude).

definitivno izostanak ikakve podrske za dts, odnosi se na c1/c2, implementirano je nazad od c3. ne znam kakva je generalna namjena tv-a u tvom kucanstvu, ali taj (potencijalno) mali segment moze predstavljati problem jer je nerjesiv bez 3rd party podrske u vidu nekakvog media playera.

 

nedostatak pgs formata subsa isto nekima smeta, no vise je pitanje osobne preference.

 

inace koristim c2, jako sam zadovoljan kako sve to skupa funkcionira i uopce ne razmisljam o zamjeni.

 Nisam znao (ili sam skroz zaboravio da nemam dts). Možda mi se tada nije činilo kao big deal dok sam kupovao TV, ali sada bi dobro došao, pošto stalno gledam remuxeve.

To i objašnjava onda zašto sam imao problema s nekim zvukom na nekim filmovima. 

Kako god, da se preživjeti, ali lijepo da je LG opet ubacio u novije modele dts.

Kakva je situacija s onim novim Samsung OLEDima. Znam da nema podršku za DV, ali su ljudi govorili da je toliko svijetliji od LGa da se taj nedostatak ni ne primjeti?

Drugi se pak kunu da je LG G serija i dalje bolji all arounder.

Vjerujem da se s niti jednim ne može pogriješiti?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
60nine kaže...
...

imaš tu na forumu cijelu temu koju sam pokrenuo s recenzijom za taj tv (traži sa tcl c835 u tražilici)

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/tcl-c835-mala-recenzija/297945.aspx

 

cpu je Mediatek (4 core a73 @ 1300mhz), 3gb ram (1gb mi je free skoro uvijek)

gpu - mali-g52

android 11

 

zvuk mi nije bio bitan kod kupovine jer imam spojene vanjske Edifier-e na njega (ima Onkyo 2.1 sustav 10+10+20w, bolje je od nekih tv-a, ali vanjski zvuk je vanjski zvuk)

 

 Ovo bi trebala biti prednost? Kakva korist od rama koji se koristi????

 

vjerujem da si htio reći "koji se NE koristi" :)

nisam napisao da je to prednost, samo da mu zauzeće memorije u normalnom radu nije full i da ima "zraka"...

da li bi bilo bolje da ima 4gb - bi...

 

btw zaboravih napisat da TV ima 32gb interne pohrane (od toga, kao i na mobitelima - dosta ode na sam sistem, ali ovdje ipak nemamo mastodonte poput FB-a i sličnih koji bi brzo napunili pohranu)

3 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

izvrstan je panel na s90c kojeg frend ima...nema podrsku za DV, ali iskreno, kako vrijeme odmice sve vise gubim entuzijazam za DV :D jer jos uvijek njegove prednosti vise ''funkcioniraju'' u teorijskoj (puna podrska za 12bit panele, iznimna svjetlina) domeni nego u prakticnoj (zbilja je da se hrpa materijala jos uvijek masterira u 1000 nitsa, ociti problemi s layerima i profilima u fileovima iz 'sive' zone :))), tako da izostanak tog formata na samsungu i nije bas toliki deal breaker kako se inicijalno cinilo....konkretno meni remux ide na hdr10 fallback ako file koristi mkv kontejner ili pak ako je 'primarni' dv u profilu 7, bez obzira koji se kontejner koristi - to rjesavam dodavanjem par komandnih linija unutar mkvtoolnix/ffmpeg/dovi tool programa koji ga onda pretvori u 8.1...malo iritantno, no sto je tu je :)))

 

za skuplje s95/g seriju ne znam osobno, nisam ih vidio u akciji, no onako subjektivno low res content mi cak bolje izgleda na mom c2 nego na frendovom samsungu, ne tvrdim nista naravno jer mozda sam u krivu, iako je to vise pitanje SoC podrske nego samog panela, ali 4k je definitivno uvjerljiviji na s90c...koncepcijska razlika mu omogucava bolji color volume i to se vidi u sadrzajima najvise kvalitete. bi li zbog toga presao u samsungov tabor? osobno ne, ne bih ulozio znatnu kolicinu novca zbog 'suptilne' razlike u korist samsunga, nije to preocita tranzicija kao kad s led-a predes na oled.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
...

 

 Ovo bi trebala biti prednost? Kakva korist od rama koji se koristi????

 

vjerujem da si htio reći "koji se NE koristi" :)

nisam napisao da je to prednost, samo da mu zauzeće memorije u normalnom radu nije full i da ima "zraka"...

da li bi bilo bolje da ima 4gb - bi...

 

btw zaboravih napisat da TV ima 32gb interne pohrane (od toga, kao i na mobitelima - dosta ode na sam sistem, ali ovdje ipak nemamo mastodonte poput FB-a i sličnih koji bi brzo napunili pohranu)

 Naravno ne koriste ;) 

20 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba mi tv od 43, eventualno 50 incha, mogu dati do 500 eura. Najbitniji su mi kutevi gledanja i burn in. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 18:46 (Asker11).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asker11 kaže...

Treba mi tv od 43, eventualno 50 incha, mogu dati do 500 eura. Najbitniji su mi kutevi gledanja i burn in. 

 Odlično, predlažem ti da kupiš ove modele bez burn ina 

20 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nene, ja hocu da ima burn in tvornicki
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako je tako ssmatraj se sretnim....obiđi centre tehnike ssa televizorima i skoro uvijek imaju barem jedan izložbeni model Oleda koji ga ima, no bojim se da si još uvijek kratak sa tih 500e i za takav model...jbga, burn in košta

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dečki može brzinski jedna procjena (na procjenama nitko ne odg...)

 

Sony 65XH9077, garancija do 6 mj. 2026.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta od ovog uzeti u 75" verziji? Ps5, netflix i iptv

5 Samsung q70c
1 Tcl c735
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam kod sebe tv 77s90c već 3 mjeseca i osobno sam prezadovoljan istim. Nisam neki zahtjevan korisnik, gledam sadržaj većinom preko Stremio app i za mene tv odrađuje vrhunski posao bilo da se radi o blu ray remux, 4K, 1080p izvoru. Oled sam kupio zato što sam si mogao priustiti, a da nešto drugo pri tome ne pati i sto bi uvijek negdje u podsvijesti bilo pitanje "a kakav li je oled?". Iskreno, meni osobno, ako je izvor dobar, slika izgleda dobro/odlično i na običnom led-u i da nemam oled pored, ja bi bio prezadovljan, ali ono zbog cega pisem ovaj post je 77 incha. Do sada sam imao 50-55 inca, ali ovo je druga dimenzija. Ove pameti sad bi kupio i veci tv da mogu. Gledam tv sa cca 4m (većinom), ali nemam nikakvih problema niti mi je opterecenje za oci ili bilo sta kad ga gledam sa cca 2m. (ne znam da li je ovo zbog oled-a). Ono sto hocu da kazem je da kad bi bio izbor izmedu oled ili veci tv, ja bi ove pameti sad isao na veci tv. Pogotovo kad je u pitanju razlika u velicini kao kod mene 50-77 inca.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E ja sam nedavno prešao sa 40" na 55" a to je nebo i zemlja...svaku večer je spektakl...Ali već sada za sljedeći put planiram još veći..hmm a jel to normalno? i kad sljedeći put kupim veći opet ću reči da sljedeći put kupujem još veći...pa gdje je onda kraj? Cijeli zidovi kao u kino?? Da ponekad treba stat na loptu..

 

Na mom TCl c805 naši kanali izgledaju prilično ok, zadovoljan sam, iako dok pogledaš film u 4K, pa prebaciš na naše kanale razlika je očita ali lako se privikneš natrag na sdr. Al najbitinije opet sve ovisi o kvaliteti sadržaja koji određena TV kuća emitira...neke serije iz 2000g. izgledaju dosta loše vjerojatno 360p kvaliteta, dok na istom kanalu serije iz 2015g. izgleda prilično dobro. Tako da za naše kanale nije sve u TV-u kojeg kupuješ...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Switch kaže...

Dečki može brzinski jedna procjena (na procjenama nitko ne odg...)

 

Sony 65XH9077, garancija do 6 mj. 2026.

 Otprilike 450€, to je najmanje šta možeš dobiti za takav TV.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
6 tjedana
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko sam procitala postove unatrag, pretpostavljam da je sony top level za izbor ali bi cijenila preporuku za TV 65 ili cak 70 incha, budget do nekih 1500-1600 EUR..  To cu muzu za poklon za useljenje (ipak je on meni kupio kuhinju) a -kartica trpi sve ;)

 Sad smo na nasem starom 15 godina Loewe sa soundbarom i to je u to doba bio fakat top izbor. Odlicna slika i odlican zvuk ali trenutno sa kreditom za kucu nam je Loewe nedostupan pa pokusavam nam priustiti sto blize toj kvaliteti a da ne bankrotiram. Imam psjecaj da je prije bilo lakse odabrati i mob i TV ali sada svi ti aparati imaju toliko tehnickih karakteristika da poput glupace gledam i uopce ne kuzim kaj gledam...

 

U pravilu ne gledamo baš puno TV osim dokumentaraca, klinci crtice (imam dvoje gremlina od 3 godine) i nas dvoje s vremena na vrijeme bingamo serije online ili koji dobri film. Dakle, ne prezahtjevni korisnici ali muz voli akcijske pa bi voljela da mu slika bude dovoljno vivid i kvalitetna.

Puno hvala na pomoci!

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 20:50 (ValZgb).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ValZgb kaže...

Koliko sam procitala postove unatrag, pretpostavljam da je sony top level za izbor ali bi cijenila preporuku za TV 65 ili cak 70 incha, budget do nekih 1500-1600 EUR..  To cu muzu za poklon za useljenje (ipak je on meni kupio kuhinju) a -kartica trpi sve ;)

 Sad smo na nasem starom 15 godina Loewe sa soundbarom i to je u to doba bio fakat top izbor. Odlicna slika i odlican zvuk ali trenutno sa kreditom za kucu nam je Loewe nedostupan pa pokusavam nam priustiti sto blize toj kvaliteti a da ne bankrotiram. Imam psjecaj da je prije bilo lakse odabrati i mob i TV ali sada svi ti aparati imaju toliko tehnickih karakteristika da poput glupace gledam i uopce ne kuzim kaj gledam...

 Ako ti je kvaliteta slike najbitnija, onda neki od OLED-ova: LG C3 ili Samsung S90C, naravno uz produženje garancije na 5 g.

Uz to dodaj i neki vrhunski soundbar npr. Sammy Q930C, eto ti recepta za fantastičnu sliku i začarajući zvuk...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo dobre ponude. 

Philips 65" OLED 718 - 1104 eura preko mastercard kartice na ekupi

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ValZgb kaže...

Koliko sam procitala postove unatrag, pretpostavljam da je sony top level za izbor ali bi cijenila preporuku za TV 65 ili cak 70 incha, budget do nekih 1500-1600 EUR..  To cu muzu za poklon za useljenje (ipak je on meni kupio kuhinju) a -kartica trpi sve ;)

 Sad smo na nasem starom 15 godina Loewe sa soundbarom i to je u to doba bio fakat top izbor. Odlicna slika i odlican zvuk ali trenutno sa kreditom za kucu nam je Loewe nedostupan pa pokusavam nam priustiti sto blize toj kvaliteti a da ne bankrotiram. Imam psjecaj da je prije bilo lakse odabrati i mob i TV ali sada svi ti aparati imaju toliko tehnickih karakteristika da poput glupace gledam i uopce ne kuzim kaj gledam...

 

U pravilu ne gledamo baš puno TV osim dokumentaraca, klinci crtice (imam dvoje gremlina od 3 godine) i nas dvoje s vremena na vrijeme bingamo serije online ili koji dobri film. Dakle, ne prezahtjevni korisnici ali muz voli akcijske pa bi voljela da mu slika bude dovoljno vivid i kvalitetna.

Puno hvala na pomoci!

 Loewe je samo precjenjeno ime, sto se tva tice nije vrijedan spomena, nikad ga ne bi uzeo.

Sony je dobar ali preskup za ono sto nudi, a nije nuzno niti najbolji, isto zivi na staroj slavi, ali barem i dalje rade dobre tve.

Ako zelis vrhunski  tv uzmi Lg G3 oled ili Samsung S95C oled, Ako su ti preskupi u dimenziji koja te zanima Samsung S90C je isto odlicsn oled, zatim Lg C3 . Ako naletis bacdovru cijenu uzmi bilo kojii inod obih proslogodisnjih modela lga : C2, G1, G2.

Svi nabrojani imaju sliku miljama daleko bolje nego loewe kojeg imas. 
I svi ovi tvi ti imaju sve sto ti ikad moze zatrebati pa se ne moras opce opterecivati speckama, samo odaberi koji ti financijski odgovara, uz napomenu da ova prva dva sto sam rekao su oledi zadnje generacije i tu dobijes zaista vrh sto se slike tice. Mnogima ne treba to i onda su ovi ostali nabrojani sad im dovoljni i da ne bude zabune, nemaju oni losu  sliku, dapace, odlicni su. Razlika je najvise u max svjetlini u hdr-u. 
Za ovo sto gledati svaki od ovih je dobar

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice