Hard disk izbacuje grešku

poruka: 14
|
čitano: 3.262
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Hard disk sere kifle

Imam jedan od 3 HDD-a,Samsungov od 500GB na kojemu su Windowsi i programi (podaci hvala Bogu nisu) izbaciva mi error ua zadnjih tjedan dana jedno 7-8 puta dnevno.Neka greška,kaže pokušajte ne koristiti računalo dok ne popravite ili ne zamijenite disk

 

Ista stvar je bila i na win7 i na win10 i win10 je clean install i formatiran prije tako da nisu virusi u pitanju,sliku stavljam dok mi dođe ponovno ta poruka.Star je otprilike 4 godine

 

 

 

Bog na nebu,Opel na zemlji
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hard disk sere kifle

Pokreni HD Tune Pro i HD Sentiel pa nam pošalji screenshot. Također ne bi bilo loše da napraviš Error Scan u HD Tune-u (ne Quick scan).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hard disk sere kifle

Evo neki test nemam pojma šta je,error scan čekam zasad,kao i onu fantomsku grešku

Bog na nebu,Opel na zemlji
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hard disk sere kifle

Jedino što ovdje izgleda loše je parametar označen plavom bojom - zamijeni SATA kabel i vidi hoće li se problem pojavljivati i dalje.

KaeR
13 godina
offline
Hard disk sere kifle

evo još dvije slike

 

hd sentinel je sada na redu

 

EDIT: što treba na sentinelu kliknut?

Bog na nebu,Opel na zemlji
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 17:07 (matkoGSi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hard disk sere kifle

HD Sentiel samo pokreneš, slikaš i to je to.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hard disk sere kifle

editirao sam post,slika je tamo

Bog na nebu,Opel na zemlji
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hard disk sere kifle

Vidljiva su 2 loša bloka (crvena polja na prikazu), no to možda i nije još kritično. Kad ti se pojavi poruka o pogrešci, uslikaj i to. Uglavnom, i dalje stoji savjet da promijeniš SATA kabel, jer imaš puno komunikacijskih grešaka između diska i SATA porta (onaj plavo označeni red - Interface CRC Error Count).

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 19:11 (KaeR).
13 godina
offline
Hard disk sere kifle

Ok,imam negdje tih kabela,probat cu,a poruka kad se pojavi,stavim ju tu

Bog na nebu,Opel na zemlji
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hard disk sere kifle

evo greške,od onih testova do danas se nije pojavila

Bog na nebu,Opel na zemlji
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hard disk sere kifle

Da, ta greška ne daje nikakav opis što se dogodilo - vjerojatno su pri pisanju ili čitanju podataka Windowsi naišli na grešku (moguće na jedan od onih loših sektora ili na komunikacijsku grešku u slučaju lošeg SATA kabela).

To je upozorenje sustava da bi bilo preporučljivo pohraniti podatke na sigurno (neki drugi disk) odnosno zamijeniti disk novim. Detaljniji opis greške možda možeš vidjeti u Event Vieweru (bit će vjerojatno pod System ili Hardware Events).

KaeR
13 godina
offline
Hard disk izbacuje grešku

bio sam banana zbog naslova,zamjenio kabel,vidit cemo,zasad ništa nema,hvala svima :) P.S. gdje su vam smajlići na forumu?

Bog na nebu,Opel na zemlji
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hard disk izbacuje grešku

Molio bih pomoć.imam problem s hardom i htio bih detektirati u ćemu je problem i u kojoj je mjeri moj hard na laptopu zahvaćen s time.

Primjetio sam pred tjedan dana da kada prebacujem neki video file s laptopa na vanjski hdd da nu je potrebno daleko više vremena nego što je uobićajeno nekih 15min za 2gb

 s time da je to kulminiralo neki dan kada mi je pokazalo da je potrebno za 2gb 2h i tu je nakon dvije minute nastao problem sve se smrznulo tako da sam jednostavno nakon nekih sat vremena ćekanja ištekao laptop iz struje i ponovno upalio laptop tada mi je po prvi puta izbacilo da hard ima grešku probao sam kako me je navodilo u izborniku f2 dijagnostika harda.

No to kao nije moguće,enter ponovno pokretanje laptopa pokušaj prebacivanja s c particije video fajla,opet ista stvar smrzo se,zablokiro,ištekivanje iz struje.

Dalje nisam ni pokušavao. evo pokušao sam sa hd tune i sentinelom nešto dijagnosticirati no meni kao laiku to ništa neznaći.oćito je da hard ima dosta bad sectora toćnije 15,no otkako ne pokušavam nikakve filove prebacivati s harda sve radi ok. strah me išta i pokušavati,nedavno sam dao reinstalirati vindowswe i sve to malo posložiti i super je radilo u biti radi i dalje. sad ako je otišo hard morat ću sve to ponovno,plus trošak harda a sve to plaćam,pošto se baš nekužim. evo par slikica pa možda neko nešto skuži.Hvala

Buki
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk izbacuje grešku

Kupi drugi disk, poželjno novi ili neki rabljeni ali prethodno testiran, neka ti  tko ima opremu i znanje prebaci podake koji ti trebaju!

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 22:28 (jobi123).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice