Spajanje 2 HDDa

poruka: 5
|
čitano: 2.289
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Spajanje 2 HDDa

Imam trenutno spojen jedan HDD od nekih 500-600GB na kojem mi je OS. Nasao sam jos jedan ispravan HDD od 250GB te bih ga sad htio takoder spojiti. Na tom drugom je isto OS te bi ga trebalo formatirati. Zanima me kako ih spojiti, jel treba nekaj dodatno napraviti ili paziti na nesto?

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spajanje 2 HDDa

Spoji taj drugi HDD, uđi u BIOS i ako bude potrebe podesi svoj HDD kao prvi boot device, napravi restart a zatim možeš formatirati HDD koji si dodao.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Spajanje 2 HDDa

jel pametno spojiti 3 HDD-a? Uglavnom, spojio samsad tri al ovog jednog uopce ne prepoznaje. Takoder, kada odem u BIOS da podesim s kojeg ce podizati OS, na popisu uopce nema onog na kojem je OS. Ipak, pc podize OS sa tog dobrog diska. zanima me sad, zasto ne prepoznaje treci HDD?

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spajanje 2 HDDa

Da li ga prepoznaje BIOS? Ako ga prepoznaje, idi u Disk manager i pokušaj da uključiš HDD. Ako ga ne prepoznaje BIOS još jednom provjeri da li si ga ispravno spojio a možda HDD i nje ispravan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Spajanje 2 HDDa

Koju plocu imas? Mora biti u opcijama biosa. Pogledaj u disk managment mozda moras samo drugo slovo dodijeliti disku. Ja imam trenutno 5 diskova spojenih i nema nikakvih problema. 2 ssd raid 0, 1 od 3tb, i 2 od 2tb. 

Znaci desni klik na computer pa manage pa disk managment i pogledas jer ti je prepoznao taj disk, ako jest a nemas ga u my computer onda samo desni klik na taj disk pa change drive letter and paths pa change i odaberi drugo slovo. 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice