Microsoft odustaje od daljnjeg razvoja Silverlight

poruka: 7
|
čitano: 1.984
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Microsoft odustaje od daljnjeg razvoja Silverlight

Vjerovatno ponukani prekidom razvoja Flasha za mobilne platforme, prestaje daljnji razvoj Silverlighta (koji i nije našao baš brojne poklonike među nama{#} ), tako barem glase navodi iz Microsofta.

 

Pred kraj ovog mjeseca izlazi i 5.verzija koja će biti i posljednja, koliko će ju dugo oni podržavati i da li će biti zakrpa možemo samo nagađati.

 

Jedino je sigurno da Silverlight pa tako i Flash neće u kratkom vremenskom periodu nestati, Flash iz videa na webu, Silverlight iz Windows Phone aplikacija.

 

Izvor: The Verge

Silverlight Silverlight
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 9:57 (zitzko).
 
0 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Microsoft odustaje od daljnjeg razvoja Silverlight

SilverLight mi se gadio uvijek, i one instalacije i sve... Hvala bogu !

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Microsoft odustaje od daljnjeg razvoja Silverlight

i sta ce onda biti umjesto toga?
vise nece biti videa i aplikacija? :) 

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft odustaje od daljnjeg razvoja Silverl
luka_cro kaže...

i sta ce onda biti umjesto toga?
vise nece biti videa i aplikacija? :)

I oni sami su izjavili nedavno da je HTML5 budućnost weba, a i predstavili su alat WinRT za izradu budućih aplikacija pomoću raznih tehnologija ukljućujući i HTML5 u svojim Windowsima 8

14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft odustaje od daljnjeg razvoja Silverl
Bulldozer kaže...

SilverLight mi se gadio uvijek, i one instalacije i sve... Hvala bogu !

 

o čemu ti pričaš ? Gadio ti se plugin ? Instalacija od 30 sekundi, gdje je jedino potrebno kliknuti na ogromni gumb "Preuzmi" i to je to. Zauzeće na disku 5 megabajta.

Koji ti se točno dio Silverlighta gadio ?

Drago G. moj omiljeni člankopisac ! <br/>Z-Admin Small Business CMS - http://www.z-admin.com
16 godina
offline
Re: Microsoft odustaje od daljnjeg razvoja Silverl
zoran123456 kaže...

Koji ti se točno dio Silverlighta gadio ?

onaj dio koji je s.ebo svaku sliku malo veće dimenzije koju staviš na ovaj forum preko njega {#}

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft odustaje od daljnjeg razvoja Silverl
Hacker002 kaže...
zoran123456 kaže...

Koji ti se točno dio Silverlighta gadio ?

onaj dio koji je s.ebo svaku sliku malo veće dimenzije koju staviš na ovaj forum preko njega {#}

 

 

to ti nema baš nikakve veze sa silverlightom. Radi se o tome da su ti dodali mogućnost asinkronog uploada datoteka na njihov server (koje je nemoguće postiji klasčinom HTML upload kontrolom) . Dakle datoteka se putem paketa šalje na server, koji nakon toga datoteci promjeni dimenzije.

Drago G. moj omiljeni člankopisac ! <br/>Z-Admin Small Business CMS - http://www.z-admin.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice