WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

poruka: 35
|
čitano: 4.498
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

Cini se da je windows phone skoro duplo vise optimiziraniji po pitanju trosenja baterije na identicnom hardwareu (htc one):

http://wmpoweruser.com/interesting-with-identical-hardware-the-htc-one-for-windows-offers-nearly-double-the-battery-life-vs-android-version/

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
Moj PC  
7 2 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
Strpi se malo do nekog reviewa, možda je greška.
Early adopter
14 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android
Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

Windows je zakasnio kao i ogg vorbis ako me razumijes...

 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
chaselol kaže...

Windows je zakasnio kao i ogg vorbis ako me razumijes...

 

 

ne

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
11 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android
Da nisam prije aktualne L925 imao godinama androide, jos bi i povjerovao ovim glupostima... Cinjenica je da Android u stanju mirovanja ne trosi gotovo ništa, nisam naisao na android koji bi preko noci popio preko 10% baterije... Vecina njih gucne 1-5%(ovisi o kapacitetu)... Sa druge strane L925 samo kroz noc izgubi 10-15% kapaciteta, a da ju ne taknes i pod uvijetom da imas iskljucene app-ove u pozadini... Ovo je cisti marketing, na kraju krajeva, i ja mogu ne taknut svoju L925 jedno tri/cetri dna, pa se na forumu hvalit kak ima predobru bateriju, a realnost je sasvim suprotna... Uz HTC One x, ova L925 ima najlosiju bateriju, cak mi je Xperia Z1 (sa TFT matricom) imala veci Screen On time,od L925...
Moj PC  
5 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
MasterPeace kaže...
Da nisam prije aktualne L925 imao godinama androide, jos bi i povjerovao ovim glupostima... Cinjenica je da Android u stanju mirovanja ne trosi gotovo ništa, nisam naisao na android koji bi preko noci popio preko 10% baterije... Vecina njih gucne 1-5%(ovisi o kapacitetu)... Sa druge strane L925 samo kroz noc izgubi 10-15% kapaciteta, a da ju ne taknes i pod uvijetom da imas iskljucene app-ove u pozadini... Ovo je cisti marketing, na kraju krajeva, i ja mogu ne taknut svoju L925 jedno tri/cetri dna, pa se na forumu hvalit kak ima predobru bateriju, a realnost je sasvim suprotna... Uz HTC One x, ova L925 ima najlosiju bateriju, cak mi je Xperia Z1 (sa TFT matricom) imala veci Screen On time,od L925...

Eh vidiš, ja na svojoj lumiji imam 2 dana baterije dok toliko nisam imao nikad sa androidom (osim nexusom 7).

Androidi puno češće imaju battery probleme zbog neoptimiziranosti osa, kolko sam samo vidio ljudi da se žale na android 4.4.4 jer im google services ždere bateriju...

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
12 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

I ja sam zadovoljan sa 1520...teško je uspijem iscijediti totalno za 1 dan...i da...preko noći nisam primjetio da jede 10-15 % baterije kako kolega veli za 925

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

ja imam lumiu 520 10-ak mjeseci i baterija jedva traje 1 dan, znači samo što uđem u neki app mi skine 2%

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
chaselol kaže...

Windows je zakasnio kao i ogg vorbis ako me razumijes...

 

 

malo kasni,ali prilicno brzo sustize..samo nek netko vise kaze da nema dovoljno aplikacija za WP...{#}

 

 

@ del-boy .....nesto ti nije oke,jer je meni sve ukljuceno,wi-fi obavezno,pa jos surfanje i gledanje slika,forumasenje,ovo i ono i bez beda 2-3 dana..

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 23:38 (duhonja).
10 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

moguće i da mi je baterija otišla od silnog gledanja youtube-a, a i primjetio sam da se jako grije iza kada igram igre i gledam po yt više od 10 min

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
Del_Boy97 kaže...

moguće i da mi je baterija otišla od silnog gledanja youtube-a, a i primjetio sam da se jako grije iza kada igram igre i gledam po yt više od 10 min

E sad,baterija na Lumiji 520 i nije bas za toliko "cijedjenje"...standardne komunikacijske  internet aplikacije drzi prilicno dugo..toliko sam zadovoljan njom da mi drugo niti ne treba..

14 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android
Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

Sto bi rekli,OS je ispoliran,kako i treba biti,stogod rekli fanovi Androida...

 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
duhonja kaže...

Sto bi rekli,OS je ispoliran,kako i treba biti,stogod rekli fanovi Androida...

Ispoliran je, al ne za bateriju, android daleko bolje stoji ovdje po tom  pitanju...

Izuzev L1520 koja ima monstruoznu bateriju i koja traje, ostali win uređaji s prosječnom baterijom, one su winsima glavna meta za neoptimizirano trošenje resursa, po meni, wp treba to sredit kak spada..

Al nadam se da bi to trebalo bit riješeno u idućim nadogradnjama, uz OS koji je slab na bateriju, da stvar bude gora, praktički ni jedan uređaj nema implementiranu neku power save opciju (HTC M8, S5, G3 itd.) u usporedbi iz android tabora, mislim da bi to onda ublažilo stvari kolko tolko, a ovak... Teško!

9 godina
protjeran
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

brkas kruske i jabuke..Nije rijec o kapacitetu baterije,nego njenoj iskoristivosti.Sa istom baterijom,WP daleko duze radi,nego Android,uostalom,testiranje je dovrseno,a ti pjevaj borbene i izvrci smisao naopacke..

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
duhonja kaže...

brkas kruske i jabuke..Nije rijec o kapacitetu baterije,nego njenoj iskoristivosti.Sa istom baterijom,WP daleko duze radi,nego Android,uostalom,testiranje je dovrseno,a ti pjevaj borbene i izvrci smisao naopacke..

Na tvoju zalost, nis ne brkam..

 

A ovi testovi, testovi su tu da se komentiraju...

Ti me testovi podsjecaju na benchmark testove na androidu...

9 godina
protjeran
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

no,i u cemu je bed?Svakako su to radili profesionalci,u koje nemam razloge sumnjati.Hocemo sad pljuckati po onima,koji su davno nadisli ove zavidne prostore?

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
duhonja kaže...

no,i u cemu je bed?Svakako su to radili profesionalci,u koje nemam razloge sumnjati.Hocemo sad pljuckati po onima,koji su davno nadisli ove zavidne prostore?

Profi il ne profi, u cem je razlika u danasnjim vremenima...

 

Nego bilo kako bilo znam samo da win trosi bateriju, govorim iz prve ruke, android je bolji po tom pitanju..

Bar onolko kolko sam videl...

 

Nisam fanboy, cekam da wp napravi neke stvari tj usavrsi, a onda ko zna....

 

15 godina
odjavljen
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

wp je pušiona na standby.... mislim, nije strašno ali deep sleep bi jako dobro došao

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
zvonac kaže...
duhonja kaže...

no,i u cemu je bed?Svakako su to radili profesionalci,u koje nemam razloge sumnjati.Hocemo sad pljuckati po onima,koji su davno nadisli ove zavidne prostore?

Profi il ne profi, u cem je razlika u danasnjim vremenima...

 

Nego bilo kako bilo znam samo da win trosi bateriju, govorim iz prve ruke, android je bolji po tom pitanju..

Bar onolko kolko sam videl...

 

Nisam fanboy, cekam da wp napravi neke stvari tj usavrsi, a onda ko zna....

 

Profic zivi od svog rada i nije sklon naklonosti i simpatijama za ovo i ono..cisto radi...

Neprofic-jos ga hrane mama i tata,ali mudruje na Forumima do besvijesti..

SVI trose bateriju,a ako si podrobno pogledao clanak,na isti model je instaliran WP i Android,Android je puno brze pojeo bateriju...

Tvoja iskustva,opet odnose se na neke druge uvjete,daleko od onih koji se traze za precizno testiranje..Spomenuo si benchmarkove,no puno ljudi i u praksi hvali WP koliko je stedljiviji za bateriju nego Android...Mozemo sad ovako i onako,ja nekako prednost dajem ovom testiranju,i to sa novim modelom smartfona,koristenim na isti nacin,na oba OS-a...Dakle,isti testovi za obojicu.Slobodno ti cekaj jos testova,nema beda..{#}

16 godina
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
skank666 kaže...

wp je pušiona na standby.... mislim, nije strašno ali deep sleep bi jako dobro došao

Slazem se...

 

Stvar je jasna, wp mora poradit na bateriji...

 

@duhonja, clanak nisam cital, citam iskustva drugih korisnika, kojima ipak vise vjerujem..

 

Da se ra,umijemo, ne omalovazavam neciji rad ( clanak) samo kaj medalja ima dvije strane..

Dok wp napravi OS koji ce znat barat s baterijom, prelazim instantno na njega.. Ukolko android ne izmisli nekaj revolucionarno:D

14 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

Ja vas ne kužim, napravi se test izdržljivosti baterije u STANDBY-u i vi i dalje govorite da je android u tome bolji od wp...

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
Moj PC  
3 2 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
EZY-E kaže...

Ja vas ne kužim, napravi se test izdržljivosti baterije u STANDBY-u i vi i dalje govorite da je android u tome bolji od wp...

Ma decki su nagrnuli na Android,potrosili i zadnji penezi,a sad vide nesto bolje,ali ne zele priznati...razumljivo je da stite svojeg "konja"

15 godina
odjavljen
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

ja pričam o tome da je meni svaki wp preko noći trošio bateriju... dok ono kratko vrijeme kad sam imao htc one x... e on je bio štedljiviji

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
skank666 kaže...

ja pričam o tome da je meni svaki wp preko noći trošio bateriju... dok ono kratko vrijeme kad sam imao htc one x... e on je bio štedljiviji

E pa baš za njega govore da mu je baterija katastrofa, wtf?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
15 godina
odjavljen
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

ne znam što da ti kažem... :D

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
skank666 kaže...

ja pričam o tome da je meni svaki wp preko noći trošio bateriju... dok ono kratko vrijeme kad sam imao htc one x... e on je bio štedljiviji

Naravno ,ako ti cijelo vrijeme rade WiFi ,lokacija ,Whatsapp ,Facebook .... and so on. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2014 14:20 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr

a i bilo je ali to drzim na svakom mobitelu upaljeno (chatove ne koristim)... ne znam ćemu lame kad samo iznosim svoja iskustva. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice