Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.226.605
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
expert man kaže...

Tolika teorija i komplicirani testovi na vozačkom su bespotrebni i beskorisni  ja sam položio prije 6-7 mjeseci i već sam zaboravio sva ona trik pitanja i one gluposti. I još da napišem  kad položite nemojte nikad, ali nikad pretjecati s ugašenim autom ja  od kuće do grada imam nekih 15 km  a nizbrdo je većina ceste i onda zaletim izbacim iz brzine  i ugasim auto i tako pređem  11-12 km bez da potrošim kap goriva,  jednom prilikom je ispred mene neki čovjek vozio skuter krenem pretjecati onako u zaletu ali žmigavac ne mogu dati jer je ugašen kontakt  krenem pretjecati kad pogledam na retrovizor auto iza mene već počeo pretjecati  ja na kočnicu iz sve snage i zakočim oko 10 centimetara iza skutera škripe gume čovjek na skuteru uopće ne obraća pažnju ni na škripu guma mogao sam čovjeka srušiti da mi je znati što mu je prošlo kroz glavu kad je iza sebe čuo škripu guma.

 slabo te nesto instruktori ucili... prvo-koristi retrovizore daleko prije nego uopce iti pokusas nekog pretjecat, dapace, koristi ih stalno... drugo-kad dodjem na Klis i spustam se prema Splitu, isto imam 10tak km nizbrdice, i ako zelim, necu potrosit ni kap goriva, jer da su te pravilno ucili, a pod uvjetom da imas auto koji nije karburator vec ajnspric, trosis ravno 0l/100km kad u brzini (petoj primjerice) potpuno otpustis gas, i tako sve dok okretaji ne padnu ispod 1200rpm (ili manje) kada ecu sam dodaje gas. pri tome su sve funkcije auta potpuno ispravne i u funkciji za razliku od ugasenog motora gdje, ovisno o polozaju kljuca mozes zalockat volan pa se spucat u prvi zid ili jos gore... 

Old Iggy kaže...
quickr kaže...

skreno se nadam da je ono bio troll post. 

Sumnja da netko može biti toliko glup, na stranu što mi je sumnjivo koliko je to izvedivo.

 izvedivo je... primjerice kad auto slepas, neispravan motor, nemas ni servo kocnice, ni servo volan, sve je tvrdo, ali i dalje radi - mora! jedino obavezno mora volan bit u otkljucanom polozaju... 

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
wifi kaže...

Old Iggy kaže...

Sumnja da netko može biti toliko glup, na stranu što mi je sumnjivo koliko je to izvedivo.

 izvedivo je... primjerice kad auto slepas, neispravan motor, nemas ni servo kocnice, ni servo volan, sve je tvrdo, ali i dalje radi - mora! jedino obavezno mora volan bit u otkljucanom polozaju... 

Kočnice otkažu. Upotrijebiti ih bez serva na nizbrdici je nemoguće. Niti mora raditi, niti smiješ šlepati takvo vozilo.

Na stranu što je volan u skoro neupotrebljivom stanju.

10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Kolege mozda glupo pitanje:

 

Naime kvcacilo uvek koristim pre kocinece dakle kada treba da usporim auto da li na semaforu ili autoputu  na (10,30,50,120km/h) uvek pritisnem prvo kvacilo pa onda kocnicu instruktor mi ne kaze nista.E sad normalno kad idete odredjenom brzinom xx na nekoj nizbrdici (ne mora biti velika ili pod blagi padom od 10-20 stepeni ako prvo pritisnete kavcilo pa kocnicu auto dobija ono ubrzanje u nekoliko sekundi..jel mi to mana znam da jeste???

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ne dobije ubrzanje samo ti to tako osjetia jer si odvojio motor od mjenjaca. I da... prestani to radit... nema potrebe.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ove tvrdnje da kočnice otkažu i da je volan neupotrebljiv su čiste gluposti  kočnice potpuno normalno rade samo što je treba jako pritisnuti a volan isto radi samo je malo teže okretati  dosta ljudi se boji tako voziti jer misle da neće moći zakočiti ili da će im se volan zaključati    treba malo vremena dok se privikne na takav način vožnje a onda ti je svejedno jel motor ugašen ili nije. netko je na pisao da auto s elektroničkim ubrizgavanjem u 5 brzini nizbrdo ne troši ništa vjerujem da nije istina trebalo bi ubaciti mjerač protoka na crjevo goriva pa viditi ali sumnjam da ne troši baš ništa

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 16:22 (expert man).
Moj PC  
0 17 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Koristenje spojke ovisi o okretajima motora.Znaci vozies na  4000okr. a hoces usporit za nekih 10kmh znaci okr. ce pasti za recimo 1000okr. znaci nema potrebe za spojkom. Spojko ne moras stisnuti do nekih 1500okr.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 16:29 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
expert man kaže...

Ove tvrdnje da kočnice otkažu i da je volan neupotrebljiv su čiste gluposti  kočnice potpuno normalno rade samo što je treba jako pritisnuti a volan isto radi samo je malo teže okretati  dosta ljudi se boji tako voziti jer misle da neće moći zakočiti ili da će im se volan zaključati    treba malo vremena dok se privikne na takav način vožnje a onda ti je svejedno jel motor ugašen ili nije. netko je na pisao da auto s elektroničkim ubrizgavanjem u 5 brzini nizbrdo ne troši ništa vjerujem da nije istina trebalo bi ubaciti mjerač protoka na crjevo goriva pa viditi ali sumnjam da ne troši baš ništa

Čak i da je to sve istina, zar se to isplati za tih 0,1l goriva koje uštediš? Ako i igrnoriraš kolika je to glupost, što si dokazao u svom postu, po meni se ne isplati odreći klime, serva, žmigavaca i sl. "luksuza" za tu kunu manje? 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
expert man kaže...

Ove tvrdnje da kočnice otkažu i da je volan neupotrebljiv su čiste gluposti  kočnice potpuno normalno rade samo što je treba jako pritisnuti a volan isto radi samo je malo teže okretati  dosta ljudi se boji tako voziti jer misle da neće moći zakočiti ili da će im se volan zaključati    treba malo vremena dok se privikne na takav način vožnje a onda ti je svejedno jel motor ugašen ili nije. netko je na pisao da auto s elektroničkim ubrizgavanjem u 5 brzini nizbrdo ne troši ništa vjerujem da nije istina trebalo bi ubaciti mjerač protoka na crjevo goriva pa viditi ali sumnjam da ne troši baš ništa

 Nema te nizbrdice da se isplati vozit ugasen auto... prekinite trkeljat gluposti.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Old Iggy kaže...

Kočnice otkažu. Upotrijebiti ih bez serva na nizbrdici je nemoguće. Niti mora raditi, niti smiješ šlepati takvo vozilo.

Na stranu što je volan u skoro neupotrebljivom stanju.

 

KOCNICE NE OTKAZU... ne radi servo pomoc, ali kocnice same po sebi rade... ako ih TI nemos upotrijebit, to samo znaci da sidis predaleko i u polulezecem polozaju, pa nije ni cudo da nemos ni kocnicu stisnit, ni volan smotat... 

 

expert man kaže...

netko je na pisao da auto s elektroničkim ubrizgavanjem u 5 brzini nizbrdo ne troši ništa vjerujem da nije istina trebalo bi ubaciti mjerač protoka na crjevo goriva pa viditi ali sumnjam da ne troši baš ništa

 napisa sam ja, i to je cinjenica ukoliko imas elektronsko ubrizgavanje goriva... bez gasa, motor je u cut-off modu gdje NE UBRIZGAVA gorivo... ponovo ga pocinje ubrizgavat ukoliko okretaji motora padnu (ovisno o motoru) ispod 1200rpm... sto znaci, ako se niz klis zaletis sa 110-120, i imas auto dobre aerodinamike, drzis ga u brzini i do rotora kod Mercatora nisi ni dec potrosia... 

 

cardadule kaže...

Kolege mozda glupo pitanje:

 

Naime kvcacilo uvek koristim pre kocinece dakle kada treba da usporim auto da li na semaforu ili autoputu  na (10,30,50,120km/h) uvek pritisnem prvo kvacilo pa onda kocnicu instruktor mi ne kaze nista.E sad normalno kad idete odredjenom brzinom xx na nekoj nizbrdici (ne mora biti velika ili pod blagi padom od 10-20 stepeni ako prvo pritisnete kavcilo pa kocnicu auto dobija ono ubrzanje u nekoliko sekundi..jel mi to mana znam da jeste???

 ne! tipicna pogreska, i to cesto i kod panicnog kocenja... prvo triba kocnica, a kuplung kad i ako se stigne... 

o kojim ti sekundama pricas izmedju pritiska kuplunga i kocenja??? usvoji gore napisano, pa nece bit problema... muke ti, odakle ljudi izvlacite te instruktore??? jos mi reci da ti instruktor cita novine i visi po fejsu dok vozis? 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
wifi kaže...
Old Iggy kaže...

Kočnice otkažu. Upotrijebiti ih bez serva na nizbrdici je nemoguće. Niti mora raditi, niti smiješ šlepati takvo vozilo.

Na stranu što je volan u skoro neupotrebljivom stanju.

 

KOCNICE NE OTKAZU... ne radi servo pomoc, ali kocnice same po sebi rade... ako ih TI nemos upotrijebit, to samo znaci da sidis predaleko i u polulezecem polozaju, pa nije ni cudo da nemos ni kocnicu stisnit, ni volan smotat...

Kočnice toliko otvrdnu da ih ne može stiskati kontinuirano dulje od kilometra, kamoli 11 - 12.

Da ne govorim da ćeš ih spaliti.

BTW, u pravilnom sam položaju i par puta sam to iskusio.

15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
expert man kaže...

Ove tvrdnje da kočnice otkažu i da je volan neupotrebljiv su čiste gluposti  kočnice potpuno normalno rade samo što je treba jako pritisnuti a volan isto radi samo je malo teže okretati  dosta ljudi se boji tako voziti jer misle da neće moći zakočiti ili da će im se volan zaključati    treba malo vremena dok se privikne na takav način vožnje a onda ti je svejedno jel motor ugašen ili nije. netko je na pisao da auto s elektroničkim ubrizgavanjem u 5 brzini nizbrdo ne troši ništa vjerujem da nije istina trebalo bi ubaciti mjerač protoka na crjevo goriva pa viditi ali sumnjam da ne troši baš ništa

 Prestani pisati postove u ovoj temi jer nemaš blage veze! Netko od novih vozača će pročitati tvoje gluposti i misliti da se to tako radi pa će završiti u jarku ili još gore!

 

Da je to ispravno, tako bi se učilo u autoškolama i tako bi svi danas vozili. Svojom vožnjom ugrožavaš promet (priznao si da ne gledaš niti retrovizore, niti mrtvi kut prije pretjecanja) i ti si za prijavu policiji!

 

 

@cardadule - govoriš kako ćeš ići polagati vozački nakon 12h vožnje "jer je to tebi dovoljno!" i sereš protiv instruktora jer ti to ne dozvoljava, ali ovakva pitanja su samo pokazatelj da ne znaš voziti i da još uvijek nisi spreman za cestu i ispit.

 

Čovječe, ti ne znaš kočiti, a htio bi vozačku... Neću niti komentirati ono kad ti kaže instruktor "lijevo", ti skreneš "desno"... 

 

Shvati ovo kao dobronamjeran savjet: Nisi još spreman, treba ti još prakse. Pitanje je koliko još stvari ne znaš. Polako to odradi i uzmi više sati-zajebi pare, isplati se dat još 100,200€ nego napraviti sranje na cesti.

 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 23:51 (Gunner_V).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Old Iggy kaže...

Kočnice toliko otvrdnu da ih ne može stiskati kontinuirano dulje od kilometra, kamoli 11 - 12.

Da ne govorim da ćeš ih spaliti.

BTW, u pravilnom sam položaju i par puta sam to iskusio.

 

ako mozes stisnit jednom, mozes i stoijednom... dok god ne lezis za volanom... 

 

volia bi cut tvoje objasnjenje, kako se to kocnice spale kad nemas servo, dok ih sa servom (pretpostavljam) ne spalis? kocnice se NIKAD ne koriste kontinuirano... cak i pri laganom kontinuiranom kocenju, primjerice da se spustas niz klis, vise ces ih unistit nego odlucnim kocenjem pa potpunim pustanjem... kad vidim pacijente(ice) koji doslovce ne skidaju nogu s kocnice mogu samo mislit koliko im kocnice traju... 

 

 

12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
wifi kaže...
Old Iggy kaže...

Kočnice toliko otvrdnu da ih ne može stiskati kontinuirano dulje od kilometra, kamoli 11 - 12.

Da ne govorim da ćeš ih spaliti.

BTW, u pravilnom sam položaju i par puta sam to iskusio.

 

ako mozes stisnit jednom, mozes i stoijednom... dok god ne lezis za volanom... 

 

volia bi cut tvoje objasnjenje, kako se to kocnice spale kad nemas servo, dok ih sa servom (pretpostavljam) ne spalis? kocnice se NIKAD ne koriste kontinuirano... cak i pri laganom kontinuiranom kocenju, primjerice da se spustas niz klis, vise ces ih unistit nego odlucnim kocenjem pa potpunim pustanjem... kad vidim pacijente(ice) koji doslovce ne skidaju nogu s kocnice mogu samo mislit koliko im kocnice traju... 

 

 

 Najljepse se vozit iza njih... suncane na glavu usred noci :D 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
wifi kaže...

 

ako mozes stisnit jednom, mozes i stoijednom... dok god ne lezis za volanom... 

 

volia bi cut tvoje objasnjenje, kako se to kocnice spale kad nemas servo, dok ih sa servom (pretpostavljam) ne spalis? kocnice se NIKAD ne koriste kontinuirano... cak i pri laganom kontinuiranom kocenju, primjerice da se spustas niz klis, vise ces ih unistit nego odlucnim kocenjem pa potpunim pustanjem... kad vidim pacijente(ice) koji doslovce ne skidaju nogu s kocnice mogu samo mislit koliko im kocnice traju... 

 

 

 

Ajde probaj ugasit auto i pumpat kocnicu par puta, postat ce neupotrebljivo tvrda. 

Pa ako lik vozi kontinuirano nizbrdo 11-12 km, jedino sto ga usporava su kocnice, kako onda da ih nece spalit.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
SimeKZ kaže..

 Najljepse se vozit iza njih... suncane na glavu usred noci :D 

 Lako za gledat... nego i tebe prisiljavaju da bespotrebno kocis... 

gamer34 kaže...

 

Ajde probaj ugasit auto i pumpat kocnicu par puta, postat ce neupotrebljivo tvrda. 

Pa ako lik vozi kontinuirano nizbrdo 11-12 km, jedino sto ga usporava su kocnice, kako onda da ih nece spalit.

 pa dobro jutro! nema vise zraka/vakuma u servo sustavu da bi pomaga pri stiskanju kocnice... 

 

a jbte, sto ga usporava inace nego kocnice???? dobra volja???? 

 

ovdje sve neki mekusci, ni kocnicu ne mogu stisnit bez serva... 

 

aj ti lipo sljedeci put ispumpaj taj servo dok je motor ugasen, sidni posteno za volan umisto u polegnutom polozaju, dovoljno blizu, i onda upri... kad to napravis onda pricaj kako se ne moze zakocit... jbte, sto sve necu ovdi procitat... pitam se kako su se auti zaustavljali dok serva uopce nije bilo 

13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
wifi kaže...

 pa dobro jutro! nema vise zraka/vakuma u servo sustavu da bi pomaga pri stiskanju kocnice... 

 

a jbte, sto ga usporava inace nego kocnice???? dobra volja???? 

 

ovdje sve neki mekusci, ni kocnicu ne mogu stisnit bez serva... 

 

aj ti lipo sljedeci put ispumpaj taj servo dok je motor ugasen, sidni posteno za volan umisto u polegnutom polozaju, dovoljno blizu, i onda upri... kad to napravis onda pricaj kako se ne moze zakocit... jbte, sto sve necu ovdi procitat... pitam se kako su se auti zaustavljali dok serva uopce nije bilo 

 

Pa ne znam za tebe al ja na nizbrdici vozim u brzini i kocim motorom. Ako on 12km nizbrdo usporava samo kocnicama, sigurno ih poprilicno potrosi.

Inace probao sam kocit s ugasenim motorom i definitivno je slabije nego inace koliko god ja jako stiskao.

Mozda su prije kocnicne bile dizajnirane bez serva, dok su danasnje dizajnirane da rade s ukljucenim motorom. Isto kako mi je teze okretat servo upravljac s ugasenim motorom nego auto bez serva.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
gamer34 kaže...

 

Pa ne znam za tebe al ja na nizbrdici vozim u brzini i kocim motorom. Ako on 12km nizbrdo usporava samo kocnicama, sigurno ih poprilicno potrosi.

Inace probao sam kocit s ugasenim motorom i definitivno je slabije nego inace koliko god ja jako stiskao.

Mozda su prije kocnicne bile dizajnirane bez serva, dok su danasnje dizajnirane da rade s ukljucenim motorom. Isto kako mi je teze okretat servo upravljac s ugasenim motorom nego auto bez serva.

 a slusaj, reka sam da auto u brzini ne trosi gorivo... ali ujedno djelomicno i koci auto, doduse, to je osjetnije na benzincu nego na dizelasu. 

ALI, konkretno klis-solin mogu odvozit ako triba i skroz u leru bez da i jednom taknem kocnicu... otpor zraka je dovoljan da pri 110-120 bude schluss, a sad jedino moram kocit zbog one usrane kamere koja nicemu ne sluzi (i to na dijelu s tri trake ) prije toga, kako krenem niz klis, tako mogu birat sto cu - ako sam u brzini spustam se sporije, ako ubacis u ler, 20km/h brze... 

 

kocnice su dizajnirane tako da budu fail-safe, odnosno u slucaju da neki od sustava kocenja zakazu, uvijek imas rezerve: otkaze servo, kocnice su tvrde ali kocit mozes, otkaze abs, kocnice normalno rade samo blokiraju kod naglog kocenja, propisa hidraulika na jednom od kocionih cilindara, drugi krug (prednji/zadnji) ce radit, otkaze hidraulika u kompletu, imas rucnu... ista stvar je i s volanom... ako servo otkaze, volan je tvrd, ali radi, pogotovo kad se kreces, a razlog zbog kojeg je volan tvrdji od onih bez serva jer je danasnja vozila imaju u pravilu manje punih krugova volanom od krajnje do krajnje tocke, odnosno odnos volana i kotaca je direktniji, tezina vozila je veca i samim time je potrebno vise truda da se volan okrene. Kao da stalno s autom kreces u drugoj umisto u prvoj brzini... 

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
wifi kaže...

 pa dobro jutro! nema vise zraka/vakuma u servo sustavu da bi pomaga pri stiskanju kocnice... 

 

a jbte, sto ga usporava inace nego kocnice???? dobra volja???? 

 

ovdje sve neki mekusci, ni kocnicu ne mogu stisnit bez serva... 

 

aj ti lipo sljedeci put ispumpaj taj servo dok je motor ugasen, sidni posteno za volan umisto u polegnutom polozaju, dovoljno blizu, i onda upri... kad to napravis onda pricaj kako se ne moze zakocit... jbte, sto sve necu ovdi procitat... pitam se kako su se auti zaustavljali dok serva uopce nije bilo 

Da išta znaš o autima znao bi koja je razlika u konstrukciji kočnica / volana sa i bez serva. Nemaju nikakve veze.

Nije isto voziti staru bubu kojoj je svejedno radi li motor ili ne ili modernije vozilo sa servom.

Kočnice bez serva otvrdnu i moraš stiskati k'o konj da bi lagano kočio, probaj to deset minuta. Na stranu što će ti se tako kontinuiranim kočenjem kočnice sve više grijati i biti sve neefikasnije, a onda još više stiskati...

Probaj se za probu samo spustiti s Gornjeg Jelenja bez kočenja motorom. Javi kad kočnice otkažu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Old Iggy kaže...

Da išta znaš o autima znao bi koja je razlika u konstrukciji kočnica / volana sa i bez serva. Nemaju nikakve veze.

Nije isto voziti staru bubu kojoj je svejedno radi li motor ili ne ili modernije vozilo sa servom.

Kočnice bez serva otvrdnu i moraš stiskati k'o konj da bi lagano kočio, probaj to deset minuta. Na stranu što će ti se tako kontinuiranim kočenjem kočnice sve više grijati i biti sve neefikasnije, a onda još više stiskati...

Probaj se za probu samo spustiti s Gornjeg Jelenja bez kočenja motorom. Javi kad kočnice otkažu.

 govoris nekome tko zna nasrid ulice popravljat vlastito auto, i radi to vec priko 20 godina. jako dobro znam razliku, ali isto tako znam da ce funkcionalnost kocnica i volana bit odrzana, iako otezana. Na cestu ne smije izic auto koji nema failsafe tih dviju funkcija. Samim time, ove price da se ne moze i ne smije vrijede iskljucivo ukoliko proizvodjac automobila izricito navede da se njihova vozila ne smiju koristit u takvim uvjetima jer moze doc do ostecenja... 

 

btw, kocit motorom mozes i kad je motor ugasen, in case you didn't know... i ne samo to, nego ce ti i servo kocnica i servo volan radit... eto, ti daj svoj auto, spustit cu ti se... 

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
wifi kaže...
 

btw, kocit motorom mozes i kad je motor ugasen, in case you didn't know... i ne samo to, nego ce ti i servo kocnica i servo volan radit... eto, ti daj svoj auto, spustit cu ti se... 

Ne, teško da bi ti dao svoj auto u ruke.

11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Nisam se ismijao ovoliko ne pamtim.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Zdravo.Imam pitanje pošto polažem ispit iz prve pomoči uskoro dali je isti posebno težak za ispuniti,koliko toleriraju grešaka.Isto tako trebamo naučiti i zavoje previjati na ispitu pred lječnikom?Znam da se više manje autoškole razlikuju po ispitima kako se ocijenjuje to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
3n3m1 kaže...

Zdravo.Imam pitanje pošto polažem ispit iz prve pomoči uskoro dali je isti posebno težak za ispuniti,koliko toleriraju grešaka.Isto tako trebamo naučiti i zavoje previjati na ispitu pred lječnikom?Znam da se više manje autoškole razlikuju po ispitima kako se ocijenjuje to?

 Mene je prije 10-tak godina ispitivač (za prvu pomoć) pitao kako postupiti u slučaju opeklina, ja sam mu odgovorio, pružio mi je ruku i rekao: čestitam, položili ste 

 

Realno, ti bi trebao znati samo "prvu reakciju", šta prvo napraviti kod opeklina, šta kod prijeloma, šta kod ozljede vrata i ledja... Sve daljnje komplicirane zahvate prepustiti osoblju hitne pomoći. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Old Iggy kaže...
wifi kaže...
 

btw, kocit motorom mozes i kad je motor ugasen, in case you didn't know... i ne samo to, nego ce ti i servo kocnica i servo volan radit... eto, ti daj svoj auto, spustit cu ti se... 

Ne, teško da bi ti dao svoj auto u ruke.

 onda nemoj tvrdit nesto neprovjereno... 

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
wifi kaže...
Old Iggy kaže...
wifi kaže...
 

btw, kocit motorom mozes i kad je motor ugasen, in case you didn't know... i ne samo to, nego ce ti i servo kocnica i servo volan radit... eto, ti daj svoj auto, spustit cu ti se... 

Ne, teško da bi ti dao svoj auto u ruke.

 onda nemoj tvrdit nesto neprovjereno... 

Nema tu ništa neprovjereno. Provjereno sam par puta probao prvo i provjereno ti ne bi dao auto u ruke.

13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Dečkovi, spammate temu bezveze svojom prepirkom. 

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
quickr kaže...

Dečkovi, spammate temu bezveze svojom prepirkom. 

 'maš praf, EOD.

15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
3n3m1 kaže...

Zdravo.Imam pitanje pošto polažem ispit iz prve pomoči uskoro dali je isti posebno težak za ispuniti,koliko toleriraju grešaka.Isto tako trebamo naučiti i zavoje previjati na ispitu pred lječnikom?Znam da se više manje autoškole razlikuju po ispitima kako se ocijenjuje to?

 Mi smo nekad izvlačili 3 pitanja, od kojih je 1 obično bilo praktično da pokažeš kako osobu polegnuti, zamotati itd...

Pročitaj onu knjižicu, ako si "prosječnih moždanih kapaciteta", trebalo bi bit dovoljno 1 dan prije. Ako ne pročitaš, teško da ćeš moć improvizirati i past ćeš. 

 

I polaganje PP nema veze s autoškolama, već sa zdravstvenom ustanovom koja vam pruža tečaj-obično nekoliko autoškola ima zajedno tečaj.

 

Nije teško, al treba pokazati da bar nešto znaš.

Can't find a better Jam!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Old Iggy kaže...

Nema tu ništa neprovjereno. Provjereno sam par puta probao prvo i provjereno ti ne bi dao auto u ruke.

 sad jos napisi koji je to auto koje ne smi ic s ugasenim motorom tako da ga znamo izbjegavat... a za drugo, mozda je ipak stvar vozaca, a ne auta... 

quickr kaže...

Dečkovi, spammate temu bezveze svojom prepirkom. 

 nema prepirke... samo iznosenje cinjenica na osnovu postavljenog pitanja... to sto pojedinci pisu, a da provali nisu je isto ko pop o seksu... 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
3n3m1 kaže...

Zdravo.Imam pitanje pošto polažem ispit iz prve pomoči uskoro dali je isti posebno težak za ispuniti,koliko toleriraju grešaka.Isto tako trebamo naučiti i zavoje previjati na ispitu pred lječnikom?Znam da se više manje autoškole razlikuju po ispitima kako se ocijenjuje to?

 Kao što je netko vec naveo, a tako je i nama bilo, dobili smo kartice koje smo vukli i na njima su bila 3 pitanja, 2 teorijska i 1 prakticno ili 1 prakticno i 2 teorijaska koliko sam ja uspio saznat od ostalih koji su bili u mojoj grupi. Konkretno meni je bilo 1. Sto je to toplinski udar? i koje mjere poduzeti , 2. Pokazati kako izvuci unesrecenog iz vozila i ime tog zahvata. (nemogu se sjetit sada) ono kada njegovu ruku koristimno kao polugu, dok stojimo iza njegovih leđa. 3. imobilizacija kuka .

Uglavnom procitaj si pitanja i knjizicu. ovo o toplinskom udaru meni nije pisalo u knjizi , ali neke stvari znas iz opce kulture. Jedini je problem ta imobilizacija ako je ne ponovis neces znat zavit i tu bi te mogla dokorica rusit. Sto se tice tolerancije ovisi od osobe do osobe neko ce ti pomoc netko ne, ova nasa je dosta pomagala ovima koji nisu bas znali. Koliko znam ispite organizira HAK, a ne autoskola , a ja sam bio prije par mjeseci pa bi ti trebalo bit slicno. Ne brini , nije teško. Sretno

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice